Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiye Alınır. Bi Bak Konuya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6
    Merhaba motorsiklet.net ailesi.
    Çok severek aldığım ve hala daha severek bindiğim Mondial Vulturemi satmak zorundayım.
    Motoru almadan önce üniversiteyi kendi şehrimde kazanırım diye tahmin ediyordum fakat bugün lys ye girdim ve maalesef kendi şehrim tutmicak.
    Çok yüksek ihtimalle Kayseri tutucak ve Kayseri Eskişehir'den arabayla 6 saat mesafede olan bir yer. Vulture ile bu yol maalesef gidilmez.
    Bu yüzden motorumu satıyorum ve yine vulture kadar az yakan fakat şehir dışında en kötü 110 km hızla gidebilen bir motor arıyorum. Daha fazlasına hiç ihtiyacım yok yüksek hız seven birisi değilim.
    Seçeneklerim de maalesef çok kısıtlı çünkü motoru satıp gerisini babam takviye yapıcak ve 8-9 bin lirayı geçmezse iyi olur fiyatı.
    Şuan Pulsar 200 ve SYM Wolf 250 seçeneklerim arasında. Az yakışı olsun şehir dışında belirttiğim hızlarda gidiş olsun.
    Sizlere sorum sizce hangisi olmalı? Titreşim, konfor çok da önemli değil sadece az yaksın parça konusunda beni üzmesin kısaca öğrenci adamım işte bana göre olsun
    Yardımlarınızı bekliyorum hangi motoru seçmeliyim?
    NOT: Pulsarı çok uygun fiyata hemde senet ile alabilme imkanım var kredi kartı gerekmeden. Bu benim için çok büyük bir artı, fakat pulsar şehir dışı 110 ile uzun süre gitmeye müsait bir motor olduğunu pek düşünmüyorum. Bunun yanı sıra yüksek hızlarda uzun süre gazlandığında şehir içinde o az yakan 3 bujili motor şehir dışında 4 litreleri görür diyen bir çok kullanıcısına rastladım bunlarda beni biraz çekindirdi pulsara karşı.
    wolf 250 ise pek tutulan bir motor değil yani parça konusunda beni üzer gibi geliyor hemde yedek parça bulunsa bile parça fiyatlarının çok ucuz olmadığı belirtiliyor.
    Sizlerin görüşleri nelerdir?

Veya bunların dışında bir öneriniz var mı bu fiyatlara?
    Herkese iyi forumlar.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Öncelikle üniversite hayırlı olsun diyeyim. Güzel kardeşim, o yolu vulture ile de gidebilirsin ama öyle böyle eziyet olmaz. Değiştirmek mantıklı olur. Pulsar iyi motordur. 110 km stabil hızla gidersin. Yakıt konusunda ise, bende vulture kullanıyorum, esasen 4 litreyi yakıyor neredeyse. Pulsar kullanan arkadaş var, motoru sürücü için rahat. Gücü yerinde, yakıtı iyi, 110 ile giderken gaz kolunun altında lazım olursa diye birkaç beygir kalıyor. SYM wolf bir akımla baya sattı, şimdi bakıyorum, öldüm fiyatına gerilemiş piyasası. Temiz bir ikinci el alınabilir ama iyi araştırmak gerekir piyasasının neden bu kadar ölü olduğunu.
    EsHero bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle üniversite hayırlı olsun diyeyim. Güzel kardeşim, o yolu vulture ile de gidebilirsin ama öyle böyle eziyet olmaz. Değiştirmek mantıklı olur. Pulsar iyi motordur. 110 km stabil hızla gidersin. Yakıt konusunda ise, bende vulture kullanıyorum, esasen 4 litreyi yakıyor neredeyse. Pulsar kullanan arkadaş var, motoru sürücü için rahat. Gücü yerinde, yakıtı iyi, 110 ile giderken gaz kolunun altında lazım olursa diye birkaç beygir kalıyor. SYM wolf bir akımla baya sattı, şimdi bakıyorum, öldüm fiyatına gerilemiş piyasası. Temiz bir ikinci el alınabilir ama iyi araştırmak gerekir piyasasının neden bu kadar ölü olduğunu.
    Pulsar için 110km nedir 130 km stabil hızla gidersin.
    EsHero bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam merhaba, bende Bozüyükteyim aynı şekilde bugün sonunda 1 yıldır çalıştığım sınava girdim.Hüsran geçti ama olsun.Bende üniye vultur'umla gitmeyi düşünüyorum, her türlü yolu gideceğini düşünüyorum.Ama bütçe varsa pulsarda on numara olur tabi.
    EsHero bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    arkadaşların da dediği gibi, satmanıza hiç gerek yok, illa da satıp başka makina almak istiyorsanız yedek parça fiyatlarını karşılaştırın, sym güzel ve konforlu bir motor, pulsar sele sert, artcı hiç düşünemiyorum,uzun yolda kesilir diye bir şey yok gayet 100km hızın üstünda rahat bir şekilde gider,ben çanakkale yaptım toplamda gezdiğim km 1210, 1210km 160tl lik benzin aldım ama sadece 1 diş düşmüştü, yeri geldi 50km hız üzeri yeri geldi 100km hız üzerinde seyahat ettik. sırf bü yüzden bütcenizi yormayın.
    EsHero bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Abicim 110 ne ya daha az önce yoldan geldim.120-130 çok rahat geldim.Hemde arkada 45 lt lik çantayla.Hafif eğim varsa 150 leri görebiliyorum bu motorla.Tam 1 yıldır sahibiyim pulsarın 9000 km ye yaklaştı km si ve bunun büyük bölümü uzun yollarda oldu.Hiç beni üzmedi yolda bırakmadı.
    EsHero bunu beğendi.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin vulture biraz fazla yakıyormuş gibi geldi bana.Ben vulture ile en fazla 350 km yol yapabildim bir günde tamamı şehir dışı olmak üzere, toplamda 7 litreden biraz daha fazla benzin yakmıştı bütün yol.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar için 110km nedir 130 km stabil hızla gidersin.
    Hocam son hızı 145 civarı olan bir motor için sizcede uzun süre 130 la gitmek doğru olur mu? Motor ölmese

Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba, bende Bozüyükteyim aynı şekilde bugün sonunda 1 yıldır çalıştığım sınava girdim.Hüsran geçti ama olsun.Bende üniye vultur'umla gitmeyi düşünüyorum, her türlü yolu gideceğini düşünüyorum.Ama bütçe varsa pulsarda on numara olur tabi.
    Kardeşim senelerce harcadığımız emeğin 135 dakika da sorgulanması gibi berbat bir sistemimiz var maalesef. Sıkma canını zaten çoğu kişi zordu diyor.Helede geometri için.
    Motora gelicek olursak evet vulture o 550-600km yola gider doğrudur ben gidemez demiyorum ancak araba ile 5-6 saat sürerken ben vulture ile en az 8 saatte giderim ki o iş bana göre değil Ha yakın olsa sıkıntı yok. 1 haftada bileciğe git-gel 160km bursaya git gel 320 km yaptım ama o kadar yakın değil maalesef Kayseri.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşların da dediği gibi, satmanıza hiç gerek yok, illa da satıp başka makina almak istiyorsanız yedek parça fiyatlarını karşılaştırın, sym güzel ve konforlu bir motor, pulsar sele sert, artcı hiç düşünemiyorum,uzun yolda kesilir diye bir şey yok gayet 100km hızın üstünda rahat bir şekilde gider,ben çanakkale yaptım toplamda gezdiğim km 1210, 1210km 160tl lik benzin aldım ama sadece 1 diş düşmüştü, yeri geldi 50km hız üzeri yeri geldi 100km hız üzerinde seyahat ettik. sırf bü yüzden bütcenizi yormayın.
    Hocam pulsara karşı sempatim kullanıcıların yorumları sayesinde biraz arttı.Bütçe konusunda sym wolf'ün ikinci eli ile aynı paraya olmasına rağmen pulsarı babamdan yardım almadan bile alabilirim.Çünkü bizim şehirde kredi kartsız peşin fiyatına senet yapıyorlar ve taksitlerini de kendimiz belirliyoruz. İster 6 ister 12 ister 36 ay yapabiliyorum buda benim için çok rahat ödeme fırsatı demek.

Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim 110 ne ya daha az önce yoldan geldim.120-130 çok rahat geldim.Hemde arkada 45 lt lik çantayla.Hafif eğim varsa 150 leri görebiliyorum bu motorla.Tam 1 yıldır sahibiyim pulsarın 9000 km ye yaklaştı km si ve bunun büyük bölümü uzun yollarda oldu.Hiç beni üzmedi yolda bırakmadı.
    Valla hocam pulsarı alıcam gibi duruyor herkez sanki dalga geçiyormuşum gibi 110 ne diyince iyice ısınmaya başladım motora
    SYM Wolf'ü de biraz araştırma fırsatım oldu ve kendimce bir fikir olarak söylüyorum bunu, karşı çıkmayın lütfen bu sadece benim fikrim.
    Bence satılmamasının en büyük sebeplerinden birisi Altın Elbiseli Adam'ın videosunun yanlış anlaşılmış olması ve çoğu motoru incelemesine rağmen wolf ü incelemeyişinden dolayı insanların pek tercih etmediğini düşünüyorum. Çünkü eminim bu forumda bile binlerce insan o adamın ağzından çıkan sözleri dinliyor bunlara bende dahilim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Son hızı 157km, 130'da çok rahat gidiyo ama 4-4.5 litre yakıyo o hızda, sürekli gitmek istemezsin.
    EsHero bunu beğendi.

Motosikleti
    GSR 600 K6
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızı 157km, 130'da çok rahat gidiyo ama 4-4.5 litre yakıyo o hızda, sürekli gitmek istemezsin.
    Hocam fazla hız bana göre değil zaten.
    Dediğim gibi sabit uzun süre 110 gitsin az yaksın ve ani durumlarda hayatımı kurtarması için biraz daha hızlanabilsin sonra zaten gene 110 a düşüp devam
    Çok yüksek ihtimalle yeni bir pulsarcı aranıza katılıyor bu yaz

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    yazsam çok kızarlar bana sanada hayırlı olsun şimdiden

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Pulsar sayfasını takip et istersen, beyinle ilgili hatalı ürünleri var ölüm tehlikesi yaşayabilirsin, pulsarı çıkartıyosun listeden.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hocam dün bi Eskişehire gidip geldim dinim imanım tövbe est, bütün fikirlerim değişti :D Arkadaş alt tarafı git gel 100km yok yol, sağ arka ayaklığın vidaları gevşemiş, eskişehire geldiğimde farketti ama sıktıracak bi yer bilmiyordum neyse dedim döndüm Bozüyükte bi indim sağ arka ayaklık yok :D Egzozda anı vidayla bağlı Allahtan egzoz düşmemiş, yolda ara ara durup baktım gerçi ama farketmemişiz.Zaten yoldada benzinim olduğu halde bi kaç stop etti çözemedim.Titreşim desen sabit 100le geliyoruz az yol yapınca ayak hissedilmiyo ne biçim titriyo.Beni üzse de hala yaz için tur planlarım var :D :D

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    ben derim ki 8 9 bin bütçen varsa daha aşağı rakamlarda bir cbf 150 alıp istediğin gibi yorulmadan paşalar gibi hakkariye bile gidersin. pulsar gibi yakışıklı değil ama tank gibi motor. sıfır alsan 6000 tl birde kredi yapıyorlar sana taksitle alırsın

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    hayosung un 2012 üzerine bakabilirsin. O bütçeyle sıfıra yakın naked bulursun kesinlikle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)