Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 cc 10.000 km yaptıktan sonra kaç cc motora geçmek lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba,

125, 250 cc olarak devam ediyorum. bundan sonra kaç cc lik bir motosiklet kullanmalıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    niye büyütmek istediğine bağlı
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Olaya cc olarak bakmayın.

Bmw f650 de 650 cc.
    Yamaha yzf r6 da 600cc

Ama r6 diğerinin 3 katından fazla beygire sahip.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    mt-07 uygundur.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verilen her cevap yanlış olur

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    sıradaki 251 cc
    Sinan Aksu, yusufbaris ve tinerci bunu beğendiler.

racing motosiklet için değil. uzun yol yapmak istiyorum torklu büyük ccler için ama zamanım çok var adım adım gitmek istiyorum.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    250 hangi 250? cbr250mi ninja250mi ? yuki mi bunlarıda bılmek lazım

Kargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 MT-07 ABS Race Blu
    Buna en iyi sen karar verebilirsin.
    Ben de CBR 250 ile 16 bini devirmek üzereyim. Yamaha bayiinde MT-07 ile MT-09'a baktım. 09'u gözüm kesmedi, kendime güvenemedim ama 07'yi kullanırım dedim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çabuk büyük cc düşmanları gelmeden...
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Motosikleti
    Transalp
    Ben de bunu anlamıyorum işte.250 cc dururken neden motor büyütmek gereği duyuyosunuz.250 cc motorlar 150 km hız yapıyo.Neyinize yetmiyo?Ben 650 cc transalp kullanıyorum.Çünkü 250 cc bir enduro motor yok.Eğer cbf150 nin 250'liliğini çıkarsalar ve eski cbf250 gibi naked değil de , aynı cbf150 gibi yumuşak amortisörlü olsa , hiç düşünmeden alırdım.Ama enduro tarzında 250'lik yok.Asfalt motorları olan naked ve racing tarzlarına bakarsak , çift silindirli , tek silindirli , bir sürü alternatif var.Asfalt motorcularındaki bu büyük cc merakı nedir anlamak mümkün değil.
    abeciMotoru ve newmoto76 bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    10.000 km'yi nerede ve hangi şartlarda yaptığına bağlı, yol yapmak tabiki tecrübedir fakat, motorunun ve kendinin sınırlarını zorladığına inanıyo musun? büyük motor almak için daha geçerli bir sebep bulamadım, bu bana yetmiyo abi diyor olmalısın, böyle demiyorsan biraz daha km yap.
    tabiki uzun yolda. 250 cc motor her türlü yeterli güce ve gidişe sahiptir.

genelde 600'e geçmek isteyen bi sürü örnek bulurum sana motoru alırlar ve o motor durur fotosunu falan çekerler o kadar, ne benzine ne maliyetine yetişemezler. motorcu mu sence bu tipler :D hadi kolay gelsin.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Forza 250
    Güvenli sürüş eğitimi aldınız mı ? Motosiklet büyüdükçe ağırlığı da büyüyor dolayısyla hakimiyeti de zorlaşıyor, gaz tepkisi çok çok değişiyor. Gazlamak kolay peki durmaya hazırlıklı mısınız ? Bence bir eğitim kurumunda eğitiminizi alın, sonra da hocaya danışın büyütmeli miyim ne almalıyım şeklinde.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    250 cc ile 10.000 km yaptıktan sonra
    10.000 cc ile 250 km yapmak...

bilgiler için teşekkür ederim. 10.000 km istanbul trafiğinde cbr 250 ile yapıyorum. yakında hondanın eğitimlerine katılacağım. amacım 600 cc racing bir motosiklet kesinlikle değil. daha çok karadeniz turu vb şeyler yapacağım. 250 cc motosiklet ile bir süre sonra yoruyor. 155 yapıyor diyen arkadaşlar haklılar. çok hızlı bir şekilde çıkabiliyor alet ama o hızlarda motosiklet bana göre çok verimli güvenli bir şekilde çalışmıyor. dediğim gibi amacım hız değil uzun yolları verimli güçlü bir motosiklet ile gitmek kafanızda 600rr binmek istiyorum ağbeyyyy gibi bir algı oluşturmuş olabilirim kusura bakmayın.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Ben Tenere aldım. SIkıntısız kullanıyorum. Sİzde 65 bg e kadar herhangi bir motor kullanabilirsiniz bence.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı wantura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgiler için teşekkür ederim. 10.000 km istanbul trafiğinde cbr 250 ile yapıyorum. yakında hondanın eğitimlerine katılacağım. amacım 600 cc racing bir motosiklet kesinlikle değil. daha çok karadeniz turu vb şeyler yapacağım. 250 cc motosiklet ile bir süre sonra yoruyor. 155 yapıyor diyen arkadaşlar haklılar. çok hızlı bir şekilde çıkabiliyor alet ama o hızlarda motosiklet bana göre çok verimli güvenli bir şekilde çalışmıyor. dediğim gibi amacım hız değil uzun yolları verimli güçlü bir motosiklet ile gitmek kafanızda 600rr binmek istiyorum ağbeyyyy gibi bir algı oluşturmuş olabilirim kusura bakmayın.
    Öyle bir algı ne yazıkki otomatikman oluşuyor. Asıl biz size fazla yüklendiysek ben kendi adıma özür dilerim. Motorlar bir yere kaçmıyor sonuçta hepsini günü gelir alırsınız, önemli olan bu geçiş aşamasında imha olmayın. Arkadışımın da dediği gibi tenere sizin işinizi görecilecek bir motor gibi duruyor ya da DL650 de olabilir. Sevgiler, saygılar.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    650cc olur sana. Touring

xj6 diversion f olabilir mesela. Ya da v-strom, versys vs..

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    versys olmaz gazı çok hassas dikkat aman önermem
    birde f650gs, nc serileri bunlara ek olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)