Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi motosiklet daha iyi

Katılımcı sayısı
184. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda CBR 250

40 21.74%
  • Yamaha R 25

144 78.26%

R25 VS CBR 250 Anket

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    R25 sahibi olarak R25 diyorum

En güzel motur benim moturum, en datlusu benim ki, en hızlısı benim ki, en şeysi benimkiiiii, benim moturum diğer moturları döver

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cbr250 sahibi olarak keşke şartlar olgunlaşsaydı da cbr300ü de ankete sokabilseydik diyorum.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Cbr250r kullanmış birisi olarak R25 diyorum.. Yalnız altta kaldım diye üzülme, üste çıktım diye de sevinme.. Kawasaki Ninja 300 diye birşey yapmış R25'ciler.. Dikkat edin tokatlamasın..

Cbr250 < R25 < Ninja 300
    Sokollu bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    neye göre, kime göre?

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Cbr250r kullanmış birisi olarak R25 diyorum.. Yalnız altta kaldım diye üzülme, üste çıktım diye de sevinme.. Kawasaki Ninja 300 diye birşey yapmış R25'ciler.. Dikkat edin tokatlamasın..

Cbr250 < R25 < Ninja 300
    Ah o vergi dilimine girmese ne güzel motor ninja 300 se

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milli irade R25 i seçecek.R 25 tek başına iktidar.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dönem CBR tavan yapmıştı. Şimdi 2 silindir R25 geldi CBR severler üzgün.

Tamam da neyin kıyası bu? 2 silindir vs 1 silindir. Elma ile armut kıyası bu. Siz neye biniyor veya gücünüz neye yetiyorsa o sizin için en iyi motordur.

Ne egoymuş arkadaş.

ikisi de aynı hacim, CBR 250 eski, R25 yeni nesil. Siz neden pistona takildiniz ki ? Ben R25 sahibi değilim ama, kullandım, cbr 250'de kullandım, R25'in bir pistonunu söküp atsalar üzerine aynalarını da sökseler bu motosiklet aynasız olacak deseler tercihim yine de R25 olur. Ayrıca ego kısmını anlamadım? Ben dışarıdan birisiyim, R25 'im yok, bu durumda Ego besleyemem değil mi?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir daha ki cuma CBR 250 nin,camiye ayakkabı ile girerken görüntülerini yayınlıyoruz.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

Cbr250 < R25 < Ninja 300

Bu mantıkla gidersek R3 var derim ben de, ordan bi cbr sahibide cbr300 der uzar gider. Şu an ülkemizde aynı fiyat diliminde olan ve 250cc diye geçen iki motoru karşılaştırıyor millet burda olan bu ve eğer R25 14750' den satılıyorsa cbr' ın olması gereken fiyatı en fazla 12.000 dir bence.
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de aynı hacim, CBR 250 eski, R25 yeni nesil. Siz neden pistona takildiniz ki ? Ben R25 sahibi değilim ama, kullandım, cbr 250'de kullandım, R25'in bir pistonunu söküp atsalar üzerine aynalarını da sökseler bu motosiklet aynasız olacak deseler tercihim yine de R25 olur. Ayrıca ego kısmını anlamadım? Ben dışarıdan birisiyim, R25 'im yok, bu durumda Ego besleyemem değil mi?
    ego kısmı hangi motora sahip olduğunuz kısmı ile alakalı değil, benim motorum senin motorunu döver mantığı için. birde bana cevap vermeden önce keşke motosikleti kısmını kontrol etse idiniz.

Motosikleti
    yamaha r25
    r 25 sahibi ve cbr250 yi 100 km kadar sürmüş biri olarak söylüyorum kıyaslama yapılamayacak kadar arada fark var.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bir dönem CBR tavan yapmıştı. Şimdi 2 silindir R25 geldi CBR severler üzgün.

Tamam da neyin kıyası bu? 2 silindir vs 1 silindir. Elma ile armut kıyası bu. Siz neye biniyor veya gücünüz neye yetiyorsa o sizin için en iyi motordur.

Ne egoymuş arkadaş.
    ego kısmı hangi motora sahip olduğunuz kısmı ile alakalı değil, benim motorum senin motorunu döver mantığı için. birde bana cevap vermeden önce keşke motosikleti kısmını kontrol etse idiniz.
    okumadığımı mı düşünüyorsun ? Ben senin düşüncenin yanlış olduğunu savunuyorum, R25 kullanıp neden böyle konusuyorsun demiyorum güzel kardeşim. Benim motorum senin motorunu döver demek ise ego bende yok o motordan ama yine de CBR'dan iyi olduğu gerçeğini değiştirmez. Bunun da adı ego değildir, gerçeklerdir.

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mantıkla gidersek R3 var derim ben de, ordan bi cbr sahibide cbr300 der uzar gider. Şu an ülkemizde aynı fiyat diliminde olan ve 250cc diye geçen iki motoru karşılaştırıyor millet burda olan bu ve eğer R25 14750' den satılıyorsa cbr' ın olması gereken fiyatı en fazla 12.000 dir bence.
    Sen R3 var de, Honda'cı da Cbr300 var desin.. Peki nerede bu motorlar.. Ülkemizde ki motorlardan örnek verdim.. Güldüm geçtim anlican.. Ninja 300'de ötv olmasaydı bugün ne Honda satılırdı ne de Yamaha..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    R25 tek başına iktidar olur bu kesin. CBR den de güzel bir muhalefet olur

Motosikleti
    okumadığımı mı düşünüyorsun ? Ben senin düşüncenin yanlış olduğunu savunuyorum, R25 kullanıp neden böyle konusuyorsun demiyorum güzel kardeşim. Benim motorum senin motorunu döver demek ise ego bende yok o motordan ama yine de CBR'dan iyi olduğu gerçeğini değiştirmez. Bunun da adı ego değildir, gerçeklerdir.
    Sevgili kardeşim illa açık açık mı yazayım.

CBR 250 bir çok kişiye göre hem kağıt üzerinde hemde kullanımda diğer 250 cc motorlardan daha geride. bir dönem tavan yapmış CBR sahibi arkadaşlarda şu anda içerlemiş durumda. Geçen günde forumda konu açılmış dibe vuran CBR itibarı için yazılıp çizilmişti. Şimdi ego sorunu orada başlıyor yani r25 ile alakalı değil. Ama anlamadığınız için inatla ego sıkıntısını r25 ile özdeştiriyorsunuz.

Şimdi CBR sahibi arkadaşlar bu yazdıklarıma bozulacak. Bozulmasınlar hiç. Eğer onlar için ideal olan CBR ise konu kapanmıştır. R25 ile kıyaslamaktan vaz geçsinler kendilerini.

Halen kimseyi kırmadan anlatmaya çalışıyorum umarım bu sefer anlamışsınız dır

Geleneksel sidik yarışları başlamıştır..

mhmtesk bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sen R3 var de, Honda'cı da Cbr300 var desin.. Peki nerede bu motorlar.. Ülkemizde ki motorlardan örnek verdim.. Güldüm geçtim anlican.. Ninja 300'de ötv olmasaydı bugün ne Honda satılırdı ne de Yamaha..
    Bende diyorum ki ninja cc olarak bu motorlarla aynı kategoride değil, zaten o yüzden de ötv' ye takılıyor ama sen ötv olmasaydı ne honda satılırdı ne yamaha diyorsun bende diyorum ki ötv olmasa bi kere zaten millet ya 600rr alır ya mt07 alır yada gider 1200gs alır. Burda anlatılan olay aynı kategoriye sokulma olayı. Mesela ninja 300 yerine 250 sl diyebilirdin o zaman adam haklı hem 250cc aynı kategori hem de ötv' den daha az etkileniyor derdim. Umarım bu defa anlatabilmişimdir. Bende gülüp eğleniyorum başlıkta ama mantık çerçevesinde kaldığı sürece.

İyi de ben zaten en başından beri anlamıştım.. R25'le Cbr250'ciler kapıştığı için espiri olsun diye Ninja 300 tokatlar dedim.. Sonrada güldüm zaten.. Böyle sidik yarışlarını ciddiye alıp biribirmizi kırmamızın veya kavga etmemizin anlamı yok.. Herkes biliyor neyin ne olduğunu zaten..

Bu arada yukarda ki yazını okudum kendi kendine motoruna nazar değdireceksin hocam.. Maşallah R25'ine.. Tekerin düz bassın..

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Sevgili kardeşim illa açık açık mı yazayım.

CBR 250 bir çok kişiye göre hem kağıt üzerinde hemde kullanımda diğer 250 cc motorlardan daha geride. bir dönem tavan yapmış CBR sahibi arkadaşlarda şu anda içerlemiş durumda. Geçen günde forumda konu açılmış dibe vuran CBR itibarı için yazılıp çizilmişti. Şimdi ego sorunu orada başlıyor yani r25 ile alakalı değil. Ama anlamadığınız için inatla ego sıkıntısını r25 ile özdeştiriyorsunuz.

Şimdi CBR sahibi arkadaşlar bu yazdıklarıma bozulacak. Bozulmasınlar hiç. Eğer onlar için ideal olan CBR ise konu kapanmıştır. R25 ile kıyaslamaktan vaz geçsinler kendilerini.

Halen kimseyi kırmadan anlatmaya çalışıyorum umarım bu sefer anlamışsınız dır
    Dostum kırmak kırılmak ne demek? Burada tartışıp konuşuyoruz, derdimiz birbirimizi kırmak değil. Ayrıca her zaman gelişen teknolojinin kurbanı olmak durumunda kaldıgımız gerçeğini göz ardı ediyoruz gibi. Bu gün R25 iki silindir diye kıyas yapılmamasını öneriyorsun, yarın CBR 250 çift piston oldugunda yine karşılaştırılacağı rakibi R25 olacak, ayrıca şunu da unutmamak lazim ki 250 CC bir motosiklet alacağınız zaman ne yapıyoruz ? Kawasaki - Yamaha - Honda'ya bakıyoruz doğru mu? Şimdi burada kıyaslama yapmak herkesin hakkı, fakat olması gereken hondanın rakiplerinden geri kalmıyor olması. Yani güncel kalması. Ego meselesine gelince, Bu gün 2010'da almış olduğun bir CBR ile 2014 'de aldığın bir R25 ile mağrurlanmanın anlamı yok, benim takıldığım nokta kıyas konusu. Kıyaslanmak zorundalar, sektöre yön veriyorlar ise kıyaslanacaklardır.

Motosikleti
    Dostum kırmak kırılmak ne demek? Burada tartışıp konuşuyoruz, derdimiz birbirimizi kırmak değil. Ayrıca her zaman gelişen teknolojinin kurbanı olmak durumunda kaldıgımız gerçeğini göz ardı ediyoruz gibi. Bu gün R25 iki silindir diye kıyas yapılmamasını öneriyorsun, yarın CBR 250 çift piston oldugunda yine karşılaştırılacağı rakibi R25 olacak, ayrıca şunu da unutmamak lazim ki 250 CC bir motosiklet alacağınız zaman ne yapıyoruz ? Kawasaki - Yamaha - Honda'ya bakıyoruz doğru mu? Şimdi burada kıyaslama yapmak herkesin hakkı, fakat olması gereken hondanın rakiplerinden geri kalmıyor olması. Yani güncel kalması. Ego meselesine gelince, Bu gün 2010'da almış olduğun bir CBR ile 2014 'de aldığın bir R25 ile mağrurlanmanın anlamı yok, benim takıldığım nokta kıyas konusu. Kıyaslanmak zorundalar, sektöre yön veriyorlar ise kıyaslanacaklardır.
    ben her motorun ruhunun diğerinden farklı olduğuna inanıyorum.
    250SL ince hafif ama 250cc klasmanında en atik motor olarak girdi piyasaya. 250cc segmentinin en haylaz çocuğu.
    cbr250 ss kullanmayı seven ancak azgınlık yapmayacak efendi efendi sürülecek bir motor gibi geliyor bana
    r25 alt devirlerde gayet mülayim (hatta devirlenene kadar ninja 250SL den geride kalıyor), ne zaman ki 7000 devirin üzerine çıkmaya başlıyor o zaman hızlanmaya ve kendine gelmeye başlıyor...

konuya böyle baktığım için kıyaslanmalarının mantıklı olmadığına "şahsen" inanıyorum. bu benim görüşüm olduğu için kimse nazarında bağlayıcı bir niteliği yok. hatta motosiklet konusunda halen acemi sürücü sayıldığımdan, deneyimli arkadaşların belkide kulak arkası yapması gereken bir yorum benim ki.

benim en çok takıldığım husus; insanların marka avukatlığına soyunması. bu sadece japonlar için değil çinliler içinde geçerli. markanın gönüllü avukatlığını yapma ihtiyacı duyuyorlar. R25 CB250 den bir çok konuda daha iyi! ancak cbr sahibi bir arkadaş bunu yediremeyip "hayır bizim motorumuz şu özelliği var!" diye savunma ihtiyacı duyuyor.

Nasıl bir dönem 250cc segmentinde taht ninja 250R a ait ise şimdi de R25e ait. bu konuda sanırım hepimiz hem fikiriz. Lakin motor seçerken diğer insanların neyi beğendinden ziyade siz neyi beğeniyorsunuz veya ihtiyacınıza ne cevap verecek ona bakmak lazım. gençlerimiz veya ruhu genç olanlarımız ne yazık ki bunu beceremiyorlar. Sonrada kırılmalar, darılmalar başlıyor....

edit: fark ettim ki yapı gereği tam bir rayting katiliyim! orta yolu bulayım mantığımdan dolayı televizyonda program yapsam kimse seyretmez beni

amaç rayting ise: pehhhhhhh sizin cıbırlarınız mı r25e rakip olacak dağılın hüleynnnn konuyu öldürmeyelimde konuyu açan arkadaş kulaklarımızı çınlatmasın sonra... len cıbırrrr sen halen burada mısın???
    Sabırsız bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)