Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

R25 Fanatikliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Biraz uzun bir yazı oldu özetlemek gerekirse r25i övüp cbrı aşağılamalarına ve karşılaştığım r25 kullanıcılarının cbr kullanıyorum diye bana yaptıkları tavırlardan bahsettim yani çok önemli bir konu değil sadece fikirlerimi belirtip biraz rahatlamak istedim

İyi günler motosiklet.net sakinleri öncelikle bozuk türkçe kullanırsam affola telefondan yazıyorum.Konuma gelecek olursam İzmir'de oturuyorum diğer illerde nasıldır bilmem ama r25 çıktığından beri sokaklarda fazlasıyla görür oldum.Ben cbr 250r kullanıcısıyım şu sıralar forumda r25i övüp cbr a tu ka ka başladı sanki hepsi makine mühendisiymiş çok fazla anlıyormuş gibi 250ccde teknoloji birincisi yapıldı r25 en güzel tip onda en güzel hız onda dendi tamam bazıları olabilir bazıları da kişisel görüştür ama dandik cbr alma 500 ekle r25 al nedir arkadaş tamam beğeniyorsun motosikletini güzel bir motosiklet ama senin motosikletin güzel diye cbr dandik mi oluyor 8 9 beygir fark var diye mi cbr dandik oldu daha iyi gidiyor olabilir bilmiyorum sürme ya da hızlanışını görme şansım olmadı ama ktm rc390 44 beygir ama 177de kesiciye giriyor mesele sadece beygir değil şunu da belirteyim asla cbr kaliteli cbr daha iyi gidiyor daha iyi gözüküyor demiyorum yalnız bunları r25 içinde demiyorum neyse bir r25 kullanıcısıyla yaşadığım son olaydan bahsedicem ışıklarda duruyorum yanıma yanaştı arkadaş sonra yeşil yanınca kendi kendine gaza gelip bastı ben normal bir şekilde devam ettim diğer ışıklara gelince aramızda geçen diyalog şu şekilde
    Ben - R25 kullanıcısı +

-Hayırlı olsun kazasız belasız
    +Eyvallahta dedikleri kadar varmış bu cbr r25in yanında çok dandikmiş
    -bi si...r git

Bu diyalog ve benzerlerini defalarca farklı r25 kullanıcılarıyla yaşadım şuana kadar 10 r25 kullanıcısına selam verdiysem sadece 1i dönüp selam verdi geçen hafta yazlıkta kafeye oturdum motoruda önüne çektim telefonla konuşmaya çıktım dolayısıyla kaskım ve ekipmanlarım masamda motorun sahibi olduğum belli değil motorumun yanından geçenr25 kullanan arkadaş artçısına bu ne lan motor mu bizimkinin yanında dedi genelleme yapmıyorum sadece benim karşılaştığım r25 sahipleri böyle eminim içlerinde çok iyi arkadaşlarda vardır ama karşılaştıklarım ne yazık ki böyle insanlar bunları yazarken biraz içim rahatladı çok doldum :D keyifli forumlar
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İyi dolmuşsunuz gerçekten.:D herkesin motosikleti kendine güzeldir ama evet bir hava var böyle herkes cbr'a tam kalkıyorken bir tekme atıyor gibi sanki. gelen vuruyor giden vuruyor. r25 güzel makine tabii, beygiri harici görüntü olarakta güzel fakat cbr 250r'da yabana atılacak motosiklet değil bence. hep ego, hep onay arama bunlar. başkasının motorunu ''ezikleyerek'' kendini tatmin etmek nasıl bir düşünce yapısıdır, nasıl bir süperegodur? çözemedim. hafif bir tebessüm ettim yazının sonunda ama. iyi forumlar
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Zaten yüzyıllarca kullanılmayacak ayrıca ne kadar hızlı olabilir ki cbr da r25 de sonuçta ikiside 250cc makinalar gözümde supersportta değiller ancak sport denebilir :D sonuçta bunları alan adam öğrenmek için alıyor ya da 125te öğreniyor öyle alıyor daha sonra büyütecek kaç kişi senelerce binmek için 250cc alıyor

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Sevgili kardeşim , kardeşim diyorum yaşını bilmediğim için. 38 yasindayim. Bir r25 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. Sana bu şekilde davranan kimse kesinlikle bizim camiamizdan olamaz, olmamalı. Kullandığımız motorun markasının ne önemi var. Önemli olan kullandığımız araçların hızları ile değil, birbirimize karşı yardimlasmakta, saygida yarismaliyiz. Kendi adıma konuşacak olursam yolda apaciler hariç tüm motorseverler ile selamlasmayi ve yardimlasmayi tercih ediyorum. Apaçi kullanicilar ile ya hiç muhattap olmuyorum ya da trafiği tehlikeye soktuklarini gördüğümde ise bir şekilde yolda durdurup yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
    Ayrıca şunu belirteyim 3 ay önce değil de bugun motor almaya kalkmış olsa idim belki de honda alırdım. Agirlikla sürüş artçı ile birlikte yapılıyor ise honda 250r in artçı oturuş pozisyonu ve koltuğu yzf r25 ten daha iyi.
    Bence siz dusturunuzu bozmayin ve bu tip karaktersiz kişilerin bulunduğu ortamlardan uzak durun.
    MotoGlock, Ahmetcan45, SuleymanE ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim , kardeşim diyorum yaşını bilmediğim için. 38 yasindayim. Bir r25 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim. Sana bu şekilde davranan kimse kesinlikle bizim camiamizdan olamaz, olmamalı. Kullandığımız motorun markasının ne önemi var. Önemli olan kullandığımız araçların hızları ile değil, birbirimize karşı yardimlasmakta, saygida yarismaliyiz. Kendi adıma konuşacak olursam yolda apaciler hariç tüm motorseverler ile selamlasmayi ve yardimlasmayi tercih ediyorum. Apaçi kullanicilar ile ya hiç muhattap olmuyorum ya da trafiği tehlikeye soktuklarini gördüğümde ise bir şekilde yolda durdurup yaptığının yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
    Ayrıca şunu belirteyim 3 ay önce değil de bugun motor almaya kalkmış olsa idim belki de honda alırdım. Agirlikla sürüş artçı ile birlikte yapılıyor ise honda 250r in artçı oturuş pozisyonu ve koltuğu yzf r25 ten daha iyi.
    Bence siz dusturunuzu bozmayin ve bu tip karaktersiz kişilerin bulunduğu ortamlardan uzak durun.
    18 yaşındayım bende abi teşekkürler yorumun için r25 çok güzel bir motor gerçekten benimde hondayı seçme sebebim kilolu olmamdan dolayı r25in depo şekli altımda çok sırıtıyor ve genelde artçılı sürüş yapıyorum yorumun için teşekkürler çok haklısınız ccnin hiç bir önemi yok markanında öyle ister mobilet olsun ister çin ister hint ister japon olsun farketmez sonuçta biz birbirimizle yardımlaşan birbirimizi düşünen insanlar olduğumuz için trafikteki magandalar motosiklet değilde arabalar tekrar belirteyim asla yanlış anlaşılmak istemem r25i çok beğeniyorum ve bütün r25 sürücüleri bahsettiğim gibidir demiyorum sadece benim karşılaştıklarım böyle tabiki bir kaç kişi böyle yaptı diye r25 kullanıcılarına yardım etmeyecek ya da selamlaşmayacak değilim tekeriniz düz bassın
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Gunsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz uzun bir yazı oldu özetlemek gerekirse r25i övüp cbrı aşağılamalarına ve karşılaştığım r25 kullanıcılarının cbr kullanıyorum diye bana yaptıkları tavırlardan bahsettim yani çok önemli bir konu değil sadece fikirlerimi belirtip biraz rahatlamak istedim

İyi günler motosiklet.net sakinleri öncelikle bozuk türkçe kullanırsam affola telefondan yazıyorum.Konuma gelecek olursam İzmir'de oturuyorum diğer illerde nasıldır bilmem ama r25 çıktığından beri sokaklarda fazlasıyla görür oldum.Ben cbr 250r kullanıcısıyım şu sıralar forumda r25i övüp cbr a tu ka ka başladı sanki hepsi makine mühendisiymiş çok fazla anlıyormuş gibi 250ccde teknoloji birincisi yapıldı r25 en güzel tip onda en güzel hız onda dendi tamam bazıları olabilir bazıları da kişisel görüştür ama dandik cbr alma 500 ekle r25 al nedir arkadaş tamam beğeniyorsun motosikletini güzel bir motosiklet ama senin motosikletin güzel diye cbr dandik mi oluyor 8 9 beygir fark var diye mi cbr dandik oldu daha iyi gidiyor olabilir bilmiyorum sürme ya da hızlanışını görme şansım olmadı ama ktm rc390 44 beygir ama 177de kesiciye giriyor mesele sadece beygir değil şunu da belirteyim asla cbr kaliteli cbr daha iyi gidiyor daha iyi gözüküyor demiyorum yalnız bunları r25 içinde demiyorum neyse bir r25 kullanıcısıyla yaşadığım son olaydan bahsedicem ışıklarda duruyorum yanıma yanaştı arkadaş sonra yeşil yanınca kendi kendine gaza gelip bastı ben normal bir şekilde devam ettim diğer ışıklara gelince aramızda geçen diyalog şu şekilde
    Ben - R25 kullanıcısı +

-Hayırlı olsun kazasız belasız
    +Eyvallahta dedikleri kadar varmış bu cbr r25in yanında çok dandikmiş
    -bi si...r git

Bu diyalog ve benzerlerini defalarca farklı r25 kullanıcılarıyla yaşadım şuana kadar 10 r25 kullanıcısına selam verdiysem sadece 1i dönüp selam verdi geçen hafta yazlıkta kafeye oturdum motoruda önüne çektim telefonla konuşmaya çıktım dolayısıyla kaskım ve ekipmanlarım masamda motorun sahibi olduğum belli değil motorumun yanından geçenr25 kullanan arkadaş artçısına bu ne lan motor mu bizimkinin yanında dedi genelleme yapmıyorum sadece benim karşılaştığım r25 sahipleri böyle eminim içlerinde çok iyi arkadaşlarda vardır ama karşılaştıklarım ne yazık ki böyle insanlar bunları yazarken biraz içim rahatladı çok doldum :D keyifli forumlar
    250'den supersport olmaz...bu cbr olsun,yzf olsun farketmez...Otobanda Kangoyu,Doblo'yu geçemeyen SS mi olur???
    Sizin karşılaştığınız manzara Egolu Supersport kompleksi....
    copycat ve mehmetenis bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Şuan motosikletim yok, cbr 125 düşünüyorum ehliyetten sonra, ama eğer tecrubem ve param olsaydı r25 mi cbr 250 mi diye epey düşünürdüm.
    R25 ve cbr250 arasında öyle dağlar kadar fark yok ki? olan fark beygir farkı o da benzin sarfiyatı olarak yansıyor zaten. şekil konusunda 2 side çok güzel.
    parası hemen hemen aynı olan hondayı böyle yermek çok saçma olmuş. kahrolsun kibir

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahahaha biraz öyle olmuş ama içimde tutacağıma burada düşüncelerimi paylaşmak istedim :D

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Başta nokta ile virgül olmak üzere, noktalama işaretleri derdinizi anlatabilmenize çok yardımcı olur, ben 22-23 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Size de tavsiye ederim.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başta nokta ile virgül olmak üzere, noktalama işaretleri derdinizi anlatabilmenize çok yardımcı olur, ben 22-23 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Size de tavsiye ederim.
    "öncelikle bozuk türkçe kullanırsam affola"

Abi adam baştan söylemiş pusudamı bekledin ne yaptın
    turbocharge, copycat, kbR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazımın başında belirttiğim gibi telefondan girdiğim için dikkat etmeden yazdım ama haklısınız dikkat ederek yazsaydım kendimi daha iyi anlatırdım
    copycat bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Kendim alacak olsam suan r25 varken cbr a donup bakmam bile. Ancak bunu kirmizi isikta beklerken cbr kullanicisina soylemek de fena eziklik. R25 i olmus ama icindeki ezilmis cocuk kurtulamamis...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR250 yeni kasa çok güzel motor tek sorun fiyatı.

R25 te çok güzel motor onunda tek sorunu fiyatı.

sadece bu kadar parayı verince en iyisi bendeki deme gereği duyuyor R25 alanlar.

Ninja300 SE de R25 ten hızlı ve torklu naapcaz şimdi??

Bu kış satılık R25 lerde şenlik var ayrıca oda ayrı mevzu

13.500 e satamayacaklar... Bi anlık heves ve ilk motoru olarak alanlar, motorcu olmayanlar, kredi borcu olanlar, kırıp döküp fiyat kırmayı içine sindiremeyenler say say bitmez.

Herşeyin suyunu çıkarıyoruz
    aquarist4, efendy06 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 650f 2016
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendim alacak olsam suan r25 varken cbr a donup bakmam bile. Ancak bunu kirmizi isikta beklerken cbr kullanicisina soylemek de fena eziklik. R25 i olmus ama icindeki ezilmis cocuk kurtulamamis...
    mesela bu da sizin kriterleriniz doğrultusundadır ve dpğrudur bende dönüp cbra bakarım r25e bakmam çünkü r25 için kilom fazla deposundan dolayı cılız kalıyor altımda ve artçı konforu cbrda daha iyi bu şekilde olaya baktığımız zaman her şey yolunda herkes kendi beklentilerine göre seçer motoru ama kalkıp ben size cbr varken r25 mi aldın dersem ya da r25 varken cbr mı aldınız desem yanlış olur dediğiniz gibi tamamen içindeki ezikten kurtulamamış insanlar

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Forumdada gordum dandik laflarını baya ama ben cibirimi seviyorum .. yüzüme gelip dandik alinir mi r25 varken vs derse biri cok güzel bozarım
    Takılacak birsey değil
    Gunsal bunu beğendi.

Ben daha once boylw bi konu actigimda kilitti :D insanlar hep benim malim iyisi gozunde bakiyor. Onlara gore herkezinki kotu.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Yav bırakın Cbr yi r25 i az daha koyun Ybr alın ;-)
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Memleketimdeki bu SS sevdasi bitmezzzz..Bu ulkede SS gorunumlu 125 250 cc ler satiliyorsa nedeni yakisikli gorunsunde motoruma guzel desinlerdir..Yoksa motordan anlayan adam 250 cc den race replikasi cikmayacagini bilir..O motorlar eskiden uretilirdi CBR 250 RR lar 90 li yilllar.Son olarakta o makine 2 zamanli Aprilia Rs125 ti.Oda bitti..

Suan kulandiginiz motorlar zaten Turkiye kosullarina hic ama hic uygun degil.Tamam zewk meselesi ama motosiklet dedigin sey zewkten once guvenli surusu dusunmek zorunda kaldigin sey..

R25 e o para verilmez cunku Yamaha denen musterisini adam yerine koymayan sacma sapan bi distrubutor var..Sizi musteri diye kaale bile almayan bi markadan motor almayin.

SS 600 cc ve uzeri replica lardir.Bu oyuncaklarla yok benimki hizli seninki hizli ,benimki daha iyi vs demek sacma sapan bisey.250 CC de ne hizi arkadas.Arkada 140 lastikle 200+ hizlami gideceksin..

Bu sinif motorlari tercih edenlerin tarzi bu maalesef.Bakin enduroculara , yada custom cilara, hicbirinde bu ego bu simariklik yok.

acikcasi hepsi komik duruyor.Arkada 180 lastik opmayan bir SS hersekilde kucuk duruyor.Zaten bu motorlar 90 li yillardaki gibi degil ambalaj vitrin motorlari..

Tum gelismis ulkelerde Naked cok tercih ediliyorken bizdeki SS sevdasida baska bisey..

Gerek guvrnlik,gerek yol kosullari,gerek konsantre surus acisindan Turkiye icin ideal motor Naked ve Endurodur.

R25 kagit uzerinde CBR. dan ustun ancak yolda CBR dan cok onde reel sonuclar veremeyeceginden eminim.Cunku 14 bin devirde atmosferik guc uretiyosun.Buda zorlama bi guc.2 zamanli olsaydi farkliydi iki kati dah hizli devirlenebilirdi.

Merak eden yola ciksin gorsun.Bu isler kagit okumakla olmaz.

İyi pazarlar..
    beko12345, imtarky, copycat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Hiç ikili münakaşaya girmeye gerek görmüyorum,motorcu dediğin küçük görmez aksine beğendigi yönleri söyler.Kimsenin amacı alayımda kaç yaparmış yok şundan daha hızlıymış kendini kaf dağında aramaya gerek yok.Böbürlenenleri hiç sevmem,insan olan selam verir tanışır bilgi alış verişi yapar onun altına R1 versek ne Eşşek yine Eşşek

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler