Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nedir bu suzuki gıcığı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    yabancı forumlara ve youtubda yaptığım incelemelere göre suzuki en sevilen japon suzukinin tüm motırlarının test videoları var en azından sahipleri go pro ile videolar çekip atmış ama türkiyede honda yamaha kawa kimse suzukiyi ağzına bile almıyor özellikle gsxr 600 türkiyede hiç video ve forumda hiç konusu yok sorun fiyat diyırum kawa daha pahalı yamaha ile aynı füyat neredeyse peki nedir bu gsxr gıcığı bizim insanımız neyini beğenmiyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    param olsa ve 600cc kullanicak tecrübem olsa r6 filan hikaye tam gsxr aşığıyım

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Siz bir de GSR kullanın. Aşık olmazsanız para yok.

Motosikleti
    aynen öyle sende suzukici isen sende fark etmişsindir türkiyede suzuki kimsenin umrunda değil avrupa da en fazla satan japon türkiyede ise en az bunun nedeni nedir ?

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Sadece mantık yürüterek konuşuyorum eğer 1 marka avrupada lider türkiyede ise rakiplerinin yanında adı bile anılmıyorsa sorun olabilecek 3-4 şey var

Fiyat
    Servis ağı
    Distribütör
    Yedek parça fiyatları

Bunlar düzgün olduktan sonra 2. Eli de oluşur adı da geçer
    Pisman bunu beğendi.

Motosikleti
    o konuda çok haklısın ama direk motosiklet olarak gsxr gıcık olanlar var onları anlayamıyorum sorun bizde mi onlarda mı

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Rebulls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o konuda çok haklısın ama direk motosiklet olarak gsxr gıcık olanlar var onları anlayamıyorum sorun bizde mi onlarda mı
    Bence Tercih meselesi

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Gıcıklık değilde görünüş yüzünden pek tutmuyor bence türkiye de aynı şekilde r1 de tutulmamıştı sesi yüzünden halbuki efsane bir motordur.

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Param olsa alacagim ilk motor gsxr tartismam bile ama suan icin hedefim gsr kademe kademe 😊

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bence buna sebep giriş seviyesi motorlarının pahalı olması , ilk motorumu alırken 125-150cc arası seçenek yoktu , dolayısı ile ne satışını ne servisini tanıyoruz , 2. motor olarak Suzuki inazuma düşündüm üst üste zam yedi , ek olarak bakım maliyetleri pahalı duruyor , suzuki bize bir adım atacak ki biz ona koşalım.

Bedavadan pazarlama satış yaptım kendilerine buyrun.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Sana çok basit şekilde açıklayayım neden olduğunu. Yurtdışındaki bizdeki gibi R6 ile 1000lik motorla başlasam ne olur diyenlere direk Suzuki Gladius önerilir. Niye dersen yüksek cc'de en iyi fiyat-performans-kalite oranına sahiptir. Ducati Monster 696 bu motora göre her konuda pahalıdır. Ama burda Ducati monster 696 22-23'e hatta kampanya ile 20 bine verildiği dönemde bu motor 27.500'dü. Suzuki Türkiye damarlı fiyat politikası uyguluyor kısacası.
    mephamd, Pisman ve pulsar_can bunu beğendiler.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Suzuki sahipleri sürüden ayrılan, kendi yolunu çizen koyunlar gibidir. Yani her kesin peşine takılmadan, beğenileri, istekleri, arzuları ve mantıklarıyla hareket eden insanlardır. Şahsen ben kendimi öyle görüyorum. Benim motordan zaten ülkemizde çok yok, İzmir'de benim bildiğim üç tane var ve ben çok mutluyum.
    Suzuki için birisi servis, yedek parça vb.konusunu dile getirmiş. Tüm servisleri gayet iyi, yedek parça konusunda hiç bir sıkıntı yok, distribütör çok ilgili.
    Motorun kullanım kitapçığını ilk sahibi ve aldığım abimiz evde bulamadı. Firmaya mail atıp istedim. Ellerinde olmamasına rağmen bir yerlerden bulup buluşturmuşlar, ciltletip kargo ile adresime gönderdiler. Yine motorun yan tarafında küçücük plastik bir kapak var. Varlığı ile yokluğunu kimse anlayamaz, benimkisi düşmüştü. O plastik kapak servis tarafından sipariş verildi, 15 gün içersinde japonyadan gelip takıldı. Gelen parçanın değeri 3 tl, adamlar bunu taa Japonyadan getirtmek için belki 300 tl harcadılar. Hiç bir zaman da yok demediler.
    Şimdi soruyorum, hangi servis veya distribütör ilgisiz, alakasız vb. Bence Suzuki'yi ayrı bir yere koymak lazım benim izlenimlerim bu şekilde.
    Motor almadan önce İzmir Honda bayisine ve Yamaha bayisine gidip motor almak istedğimi söylediğimde, adamlar benim yüzüme bakmamışlardı. Ne ilgi gördüm, ne alaka. Ne sorduğum sorulara doğru dürüst cevap alabildim. Alsancak oto suzuki bayisine gidin, hiç bir şey almasanız bile adam gibi karşılanırsınız, muamele görürsünüz, mutlu ve mesut çıkarsınız. (Not: ilgili bayi ile hiç bir alakam yok, sadece bakıma gidiyorum.)
    MELİH, yüksel66, hakikiteker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Muhtemelen zamanında diğer japonlar yapmış reklamı pazarlamayı ülkede piyasa yapmışlar, suzuki geç kalmış veya yeterince yapmamış. Bizim ülkemizde de araç alırken ilk bakılan şey boya-değişen, ikinci el piyasası olduğundan millet piyasada ne varsa abanmış ona. Gladius istiyordum ancak bu sebeplerden piyasada olmadığından ve uygun fiyat olmadığından mt ilaç gibi geldi

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Diğer bi olayda 2000 lerden beri aynı motor olması. Adamlarda hiç ilerleme olmuyormuş.
    Hala frenleri bir çok modelde sıkıntı.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bi gsxr600 39950 TL
    bi cbr600rr 37200 TL
    aradaki fark ile egzos, manet vesaire alırım diye düşünenler olabilir.

Suzuki sahipleri konfor seven agbilerimiz ablalarimizdir. Bizim gibi cinlisiymis, vitesiymis titresimiymis ugrasmazlar. Kafalari rahattir. Bu yuzden gezerler. Bizim gibi burda aksama kadar cirit atmazlar :D

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki sahipleri sürüden ayrılan, kendi yolunu çizen koyunlar gibidir. Yani her kesin peşine takılmadan, beğenileri, istekleri, arzuları ve mantıklarıyla hareket eden insanlardır. Şahsen ben kendimi öyle görüyorum. Benim motordan zaten ülkemizde çok yok, İzmir'de benim bildiğim üç tane var ve ben çok mutluyum.
    Suzuki için birisi servis, yedek parça vb.konusunu dile getirmiş. Tüm servisleri gayet iyi, yedek parça konusunda hiç bir sıkıntı yok, distribütör çok ilgili.
    Motorun kullanım kitapçığını ilk sahibi ve aldığım abimiz evde bulamadı. Firmaya mail atıp istedim. Ellerinde olmamasına rağmen bir yerlerden bulup buluşturmuşlar, ciltletip kargo ile adresime gönderdiler. Yine motorun yan tarafında küçücük plastik bir kapak var. Varlığı ile yokluğunu kimse anlayamaz, benimkisi düşmüştü. O plastik kapak servis tarafından sipariş verildi, 15 gün içersinde japonyadan gelip takıldı. Gelen parçanın değeri 3 tl, adamlar bunu taa Japonyadan getirtmek için belki 300 tl harcadılar. Hiç bir zaman da yok demediler.
    Şimdi soruyorum, hangi servis veya distribütör ilgisiz, alakasız vb. Bence Suzuki'yi ayrı bir yere koymak lazım benim izlenimlerim bu şekilde.
    Motor almadan önce İzmir Honda bayisine ve Yamaha bayisine gidip motor almak istedğimi söylediğimde, adamlar benim yüzüme bakmamışlardı. Ne ilgi gördüm, ne alaka. Ne sorduğum sorulara doğru dürüst cevap alabildim. Alsancak oto suzuki bayisine gidin, hiç bir şey almasanız bile adam gibi karşılanırsınız, muamele görürsünüz, mutlu ve mesut çıkarsınız. (Not: ilgili bayi ile hiç bir alakam yok, sadece bakıma gidiyorum.)
    Honda bayisi katiyen ilgilenmiyor ama Yamaha'da ilgileniyorlar, muhtemelen aksi bir zamana denk gelmişsiniz. Benim de öyle bir bağım yok ama sevdim genel olarak, her türlü soruma cevap vermeye çalışıyorlar. Ben biraz kıl müşteri tipindenim de
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Sırf şu farı tek olduğu için almaz bizim milletimiz. Olsa da yisek

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Konuyu açan arkadaş Suzuki Gıcığı nedir diye başlık atmış, GSXR600'e doğru kaymış.. Birileri Suzuki markasının Türkiye'de beş para etmediğini sanıp savunmaya geçmiş, birileri de R6 fln hikaye demiş o arkadaşa sormak istiyorum hayatında kaç kez GSXR 600 ya da R6 kullanmış nasıl bir tecrübe sonrası bu cümleyi kurmuş merak ettim,..

Suzuki hakkındaki kendi fikirlerime gelecek olursak;

Türkiye şartlarında Suzuki her zamna 1 tık daha pahalı olmuştur. Fakat söylendiği gibi Türkiye'de tutmadığı gibi bir bilgi yanlıştır. Zira piyasada oldukça çok var. Servis ve yedek parça konusunda bazı arkadaşlar kabul etmese de zafiyet olduğu cok yakın bir arkadaşım tarafından sabittir. 1000 lik makinası kaza sonrasında çok yattı.. Osu yok, busunu bekliyoruz, şusu bu modele uymuyor, falan filan gibi. Tabi bunu genele vurmamak lazim, fakat GSXR modellerinde durumun bir honda, ya da Yamaha kadar iyi olmadığı aşikar. GSXR için devam edecek olursak, bir diğer kriter de yakıt. GSXR biraz benzini seven bir aile.. Neye ve kime göre,, tecrübelerim doğrultusunda Honda ve Yamaha'ya göre.. Kawasaki konusunda fikrim yok yoruma katamayacağım. Bir 600 RR ile R6 arasında 1-2 litre oynarken GSXR 600'de bu rakam hondaya göre 3-4 litre R6'ya göre 2-3 litre aralığında fark etmektedir. 4.5 litre yakan bir GSXR görmedim henüz, yakıtı bu denli düşürüp benimkisi yakmıyor diyen var ise bunu paylaşsın bizim de bilgimizi update etsin isterim..

Bence bir Honda yada Yamaha gibi tercih edilmemesinin başlıca şartları bunlar, benim ise bir gsxr tercih etmememin tek sebebi kuyruğunun benim g.tümden daha çirkin olmasıdır.. Ama tartışılamaz bir işçilik ve malzeme kalitesi olduğunun altını da çizmek isterim. Naçizane fikirlerim bu yöndedir.
    Maslak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)