Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

R25 ZAM!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası bende R25'i seven, almak isteyen, güzel diye ve beğenen birisiyim..
    Fiatı sıfırı 14.750 liraymış ilgilenmiyorum.. ...........
    görüntü kirliliği olmaması için tamamının alıntısını yapmadım.

90 doğumlu bir kardeşimizin maliyet hesabı yapamamasını hoş görmek lazım. belli ki ne muhasebe nede tacir sıfatı ile çalışmamakta. taciri geçtim, tüccar bile maliyet hesabını göz ardı edemez.

maliyet hesabında sizin "bunu da mı düşünüyorsunuz" dediğiniz her şey, en ince ayrıntısına kadar hesaplanır; misal işçilik ücretleri. haklı olduğunuz ancak hesaba katıldığını düşündüğünüz halde bu hesaplarda işlenmeyen tek şey trafik sigortasıdır. malumunuz plaka ruhsat işlemleri ile sigorta işlemleri farklıdır.

neyse bu güzel kardeşimizi ve destekçilerini yarın öbür gün denk gelirsek kendi motorlarını satmaya çalışırken göreceğiz. ilan açıklamalarını okuyacağız.

her şey bir yana zaten isyanının sebebini bu genç kardeşimizi biraz araştırdıktan sonra zaten daha iyi anladığımı düşünmekteyim. (özellikle yaşının getirisi sebepler kast edilmektedir). kendisini konu dışında tutmak ile beraber genelde hem motosiklet camiasında hemde takip etmekte olduğum diğer hobilerde genç kardeşlerimizin mütemadiyen fiyatlara ve verilen emeklere değer vermeme ve itiraz etme tutumları söz konusu. bir çoğu maliyet hesabı yapamamakta, bir ürünün salt maliyetini liste fiyatı ile bir tutmaktalar. bu alt maliyet hesaplarını buradan kendilerine anlatmak veya öğretmek benim görevim değil o yüzden konuyu pas geçmem lazım. ne zaman ki bu detay bilgilere hasıl olurlar o zaman farklı tartışırız. Maliyet hesabı ile ne alakası var diye konuya girmeyecekleri ümit ediyorum... zaten girildiği takdirde ne anlatırsa anlatılsın vatandaşın algı ve bilgi eksikliği mantığında bazı şeyleri oturturamaması, ona hep anlamsız gelmesine neden olacaktır.

öte yandan isyanlarında haklı oldukları hususlarda yok değil. bazı satıcılar fiyatları şişirmeyi, bunu yapmanında pazarlık gücünü artıracağını sanmaktalar.

hem alıcıların hemde satıcıların pazarlık düsturları hakkında pek bir fikrinin olmadığı günümüz (gerçek kişilerin kendi şahsı adına işlem yaptığı piyasalarda örn: sahibinden satışlar gibi) piyasalarında bu durum pek abeste iştigal etmemekte gibi durmaktadır.

bu kardeşlerimiz zaten X.XXX fiyatından satılmaya çalışılan aracın taliplisinin fiyatı y.xxx e çekmek için çabalayacağınıda unutmaktalar.

neyse... dediğim gibi bekleyeceğiz ve bu kardeşlerimizide göreceğiz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi oluyo r25 alıcak olanlara 500 km sonra bak malum sitede

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüntü kirliliği olmaması için tamamının alıntısını yapmadım.

90 doğumlu bir kardeşimizin maliyet hesabı yapamamasını hoş görmek lazım. belli ki ne muhasebe nede tacir sıfatı ile çalışmamakta. taciri geçtim, tüccar bile maliyet hesabını göz ardı edemez.

maliyet hesabında sizin "bunu da mı düşünüyorsunuz" dediğiniz her şey, en ince ayrıntısına kadar hesaplanır; misal işçilik ücretleri. haklı olduğunuz ancak hesaba katıldığını düşündüğünüz halde bu hesaplarda işlenmeyen tek şey trafik sigortasıdır. malumunuz plaka ruhsat işlemleri ile sigorta işlemleri farklıdır.

neyse bu güzel kardeşimizi ve destekçilerini yarın öbür gün denk gelirsek kendi motorlarını satmaya çalışırken göreceğiz. ilan açıklamalarını okuyacağız.

her şey bir yana zaten isyanının sebebini bu genç kardeşimizi biraz araştırdıktan sonra zaten daha iyi anladığımı düşünmekteyim. (özellikle yaşının getirisi sebepler kast edilmektedir). kendisini konu dışında tutmak ile beraber genelde hem motosiklet camiasında hemde takip etmekte olduğum diğer hobilerde genç kardeşlerimizin mütemadiyen fiyatlara ve verilen emeklere değer vermeme ve itiraz etme tutumları söz konusu. bir çoğu maliyet hesabı yapamamakta, bir ürünün salt maliyetini liste fiyatı ile bir tutmaktalar. bu alt maliyet hesaplarını buradan kendilerine anlatmak veya öğretmek benim görevim değil o yüzden konuyu pas geçmem lazım. ne zaman ki bu detay bilgilere hasıl olurlar o zaman farklı tartışırız. Maliyet hesabı ile ne alakası var diye konuya girmeyecekleri ümit ediyorum... zaten girildiği takdirde ne anlatırsa anlatılsın vatandaşın algı ve bilgi eksikliği mantığında bazı şeyleri oturturamaması, ona hep anlamsız gelmesine neden olacaktır.

öte yandan isyanlarında haklı oldukları hususlarda yok değil. bazı satıcılar fiyatları şişirmeyi, bunu yapmanında pazarlık gücünü artıracağını sanmaktalar.

hem alıcıların hemde satıcıların pazarlık düsturları hakkında pek bir fikrinin olmadığı günümüz (gerçek kişilerin kendi şahsı adına işlem yaptığı piyasalarda örn: sahibinden satışlar gibi) piyasalarında bu durum pek abeste iştigal etmemekte gibi durmaktadır.

bu kardeşlerimiz zaten X.XXX fiyatından satılmaya çalışılan aracın taliplisinin fiyatı y.xxx e çekmek için çabalayacağınıda unutmaktalar.

neyse... dediğim gibi bekleyeceğiz ve bu kardeşlerimizide göreceğiz...

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    R25 36 bg. Benim motor (dragstar) da 36 bg falan ...Yazık lan bana , enayi gibi gidip dragstar almisım ...
    Mexico ve beko12345 bunu beğendiler.

Cbr250r 14.400 olmuş bir zam da hondadan

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250r 14.400 olmuş bir zam da hondadan
    Şu an sitede 14000 tl gözüküyor!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an sitede 14000 tl gözüküyor!
    Nolcak bu işler volkan

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolcak bu işler volkan
    Bilmiyorum kardeşim karışık gibi!Ne demişler yiğit'i öldür ama hakkını yeme
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dandik cibir 250 nin o fiyatina gore R25 ucuz bile bence
    Zaten Honda semeri vurdu, Yamaha da bir iki tur atsın mı diyorsunuz

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada 12 beygir fark var bu başlı başına yeterli bi sebep değil mi? (cbr250 arka tekere iletilen güç 24hp) r25' in üstüne bagaj bağlayıp (20-30 kilo civarı) üstüne de benim kilomla (90kg) tatile gittim bastım gaza 181 gördüm istanbul sakarya yolunda 120 kilo birisi cbr250 üstüne çıksın bassın bakalım nasıl kaç görebilecek.

Görünüş ve ses konusunda yorum bile yapmayacağım zaten onlar başlı başına bi olay R25' de
    Doğrudur ara sıra kullandığım bir motor performans ve tasarım olarak güzel.

Hocam adamlar 1000 satalım yeter demişler 2015 için daha 5. ayda 1400 adet satılmış şuan millet bayilerde neden adını yazdırıp bu motoru bekliyor sanıyorsun? Motor canavar, ateş ediyor resmen
    Doğrudur peynir ekmek gibi satıldı makine.

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ve hondanın kalite farkı var arada, Yamaha işçilik, parça kalitesi, boya, plsatik aksam, vs her konuda üstün hondaya göre. Şu an kullandığım 2015 1000RR ın, kalitesi 3 ay önce kullandığımR6 ile kıyas kabul etmeyecek derecede düşük mesela.
    r25 için konuşuyorum, mesajınızda kalın olarak alıntıladığım gibi işçilik,parça kalitesi,boya ve plastik aksam üstün değil. Bakın hem Cbr hem de r25 kullanan arkadaş ne yazmış ;

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 cbr dan kat kat güzel, ama 2 kat kalitesiz arkadaşlar. Plastik aksam vs acayip kısmışlar yalan yok. Ama böyle giden gorunusu ve stabilitesi olan motorda yok. Olmayınca ve yok satınca 500 de yaparlar zam 1000 tl de. Hondada yaptı zamanında yapıcak bişey yok.

Suçlu olan yamaha değil hala honda benim gözümde adamlar bakıyor yahu tek silindir fıtı fıtı motora hala 14.500 verenler var ve peynir ekmek gibi de satıyorlar bizim parça kalitemiz, teknolojimiz, motor bloğumuz daha iyi niye aynı fiyata satalım zam yapalım diyorlar düşünecek olursan mantıklı da. Hadi Yamaha alanın savunacak bi yeri var savunuyor, bu saatten sonra piyasada 250sl varken, r25 varken cbr250 alan adam neyini savunuyor? Gönül vermekten başka bi tutulur yanı yok adam honda hastasıdır illa honda olsun çamurdan olsun der diyecek bişey kalmaz işte o zaman bize.
    Bunu farketmiş olmanız güzel , bir ürün piyasaya çıkarken rakiplerinin fiyatı da hesaba katılır ama bu yine de 250cc bir motosikletin (isterse 4 silindirli olsun) 14.750'den satılmasını haklı çıkarmaz. Alan olur. Ben de sizin gibi neden cbr 10bin TL üzerinde satılıyor anlamıyorum. Honda'nın sabit aralıklarla bindirdiği saçmasapan zamlara kızdığımız gibi, "lansman fiyatı 13.500 ama nah alırsınız, 14.500 bulunca kap" diyen Yamaha'nın yaptığını da unutmamak lazım. Bu konuda sizin de çok kızgın olduğunuzu hatırlıyorum. Çok iyi yapıp r25 gibi performansı çok daha ileride olan bir motosiklet sahibi olmuşsunuz . Ama "r25 zam" başlıklı konuda motosikletin artılarından bahsederken, satıcısının bu iğrençliğinden de bahsetmek lazım diye düşünüyorum.
    Mitoqondri ve mozgur bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Dünyaya da bizden daha pahalı motosiklet satılan bir ülke varmıdır acaba? Yamahasi hondasi bile bizi kazikliyor. Çinliler ve hintlilerde son zamanlarda aşağıda kalmiyorlar.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyaya da bizden daha pahalı motosiklet satılan bir ülke varmıdır acaba? Yamahasi hondasi bile bizi kazikliyor. Çinliler ve hintlilerde son zamanlarda aşağıda kalmiyorlar.
    Dünya'da 220 küsür ülke var hadi bunların 80 tanesi iyi ülke olsa şansa bak.Tas kafanın yönettiği ülkeye düştük.
    essegesse bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunu farketmiş olmanız güzel , bir ürün piyasaya çıkarken rakiplerinin fiyatı da hesaba katılır ama bu yine de 250cc bir motosikletin (isterse 4 silindirli olsun) 14.750'den satılmasını haklı çıkarmaz. Alan olur. Ben de sizin gibi neden cbr 10bin TL üzerinde satılıyor anlamıyorum. Honda'nın sabit aralıklarla bindirdiği saçmasapan zamlara kızdığımız gibi, "lansman fiyatı 13.500 ama nah alırsınız, 14.500 bulunca kap" diyen Yamaha'nın yaptığını da unutmamak lazım. Bu konuda sizin de çok kızgın olduğunuzu hatırlıyorum. Çok iyi yapıp r25 gibi performansı çok daha ileride olan bir motosiklet sahibi olmuşsunuz . Ama "r25 zam" başlıklı konuda motosikletin artılarından bahsederken, satıcısının bu iğrençliğinden de bahsetmek lazım diye düşünüyorum.
    Evet ben ilk isyan bayrağını çekenlerdenim ama baktım daha bizim isyan bayrağı inmeden cbr 250' nin fiyatı 14500 olud (sonra geri aldılar) bu motor bu fiyata durmaz en iyisi alayım dedim (iyi ki de almışım) şimdi sıl merak ettiğim velev ki 250cc üzerine ek ötv kalktı peki o zaman mt-07 gibi motorların fiyatı ne olacak? 250cc fiyatına satacaklar mı? Bence bu ötv kalkarsa o zaman gerçek fırsatçı kim öğrenmiş oluruz.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    amaç nedir?

bir malın fiyatı bellidir, alıcının o mal için ayırmak istediği para bellidir, almak istediğiniz bir şeye ayırabileceğiniz para fiyatından yüksekse alırsınız yoksa almazsınız.

bu temel ihtiyaç malzemesi değil, ulaşım için alıyorum temel ihtiyacım diyen için başka alternatifler de var. bu neyin tartışması 6 sayfa?

zaten getirdikleri malı satmış adamlar, talebe yetişemiyorlar, kaldı ki, kurdan dolayı maliyetler de artıyor. bu durumda (talep>arz ve maliyet yükselmesi) fiyatların yükselmesinden daha doğal bişey olamaz. şaşkınlık, öfke, sövme niye.

dilerseniz tabi, az kazandığımıza, fakir ülke olduğumuza veya zamanında yeterince imkan bulup okuyup güzel maaşlı bir işe girip (veya şanslı olup mirasa konup) düzgün para kazanamadığımıza isyan edebiliriz.

İngiltere'de bu motorun aynısının biraz motor kapasitesi yükseltilmiş hali R3, 4800 Pound yani 19.500 TL. Almanya'da 5395 Euro yani 16.000 TL, burda %8 ötv ile 250cc versiyonuna istedikleri para çok mu yoksa biz mi çok fakiriz, biraz düşünelim.
    essegesse ve Murat.K. bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "içinde yaşadığım topluma ne veriyorum diye düşünmez", gördüğünü beğendiğini alamayınca havasını soluduğu suyunu içtiği topraklara hemen basar yaygarayı. ben de isterim alım gücüm yüksek olsun her gördüğümü alabileyim ama ben ne yapıyorum acaba bu ülkenin katma değerini arttırmak için. (şu "ama canım ben de vergi veriyorum" lafını kendime hiç yakıştıramıyorum, vergi vermekten daha öte faydamız dokunması lazım bana göre)

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamaha R3 ABS li avrupa fiyatı vergi dahil 4800 euro, Amerika fiyati 5000 dolar. Milli gelir olayına girmiyorum bile, buyrun buradan yakin.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha R3 ABS li avrupa fiyatı vergi dahil 4800 euro, Amerika fiyati 5000 dolar. Milli gelir olayına girmiyorum bile, buyrun buradan yakin.
    yine 14bin TL civarına denk geliyor, buna bir de %37 ötv ve %18 kdv koydun mu tadından yenmez.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Eeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyy YEMEHE !

MT 07'nin %18 KDV, %37 ötv'li fiyatı 20 000 kayme.

R25 gibi %18 KDV, %8 ötv'den hesaplasak, 15 700 kayme yapıyor fiyatı.

Sorarım o zaman sana, MT 07'nin 15 700 kayme yaptığı yerde, R25 nasıl 14 750 ediyor

Fena kazık dönüyor...

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Yamaha, mt-07 yi 25.000 tl yaparak yakında tüm sorunlarınızı çözümleyecek,
    kimsenin kafası karışmadan r25 için
    15.000 tl yi gönül rahatlığı ile bayırdan aşağı koşan heidi gibi mutlulukla hoplayıp zıplayarak yamaha'ya vereceksiniz
    Shrieker bunu beğendi.

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    ben valla bukadar zam görünce vaz geçtim bu sevdadan. 15,500 mal olacak bu motor. benim içim 2.el xj6 hertürlü mantıklı
    essegesse bunu beğendi.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    250cc üstüne %37 ötv alıyor devlet alsın millet kızıyor ötv çok yüksek diye.Devlet 250cc ye kadar %8 alıyor motor satıcıları bayiler ne yapıyor 250 cc motoru 15000 tl kakalıyor %8 ötvyi devlet almazsa onuda bayiler alır 250 cc motor fiyatları ortada. yüzlerine karşı içimden değil dümdük çüüüş diyorum
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)