Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Japon Markaların En iyisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle iyi geceler.Benim merak ettiğim birşey var.Bu japonlar arasında Yamaha - Honda - Kawasaki - Suzuki hangisi her konuda diğerlerinden iyidir.Yoksa birinin iyi olduğu bir alan diğerinin onu geçtiği farklı alanlar var mı ? Çocukluktan beri hep Kawasaki yi en iyi bilirdik.Güzel bir ss görünce ya da sesini duyunca aha kawasaki geçiyor derdik.gerçektende Kawasaki her alanda üstün mü ? Ve sizin favori japon markanız hangisi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favoriye cevap veriyorum, Kawasaki..
    Hangover ve velizrsln bunu beğendiler.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Honda kullanıyorum ama suzukiye değişmem ama yamahayı tek geçerim ama kawazaki idolümdür
    Hangover, essegesse, mterayes26 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Az çok bilgimle diyebileceğim,

Honda, garibanın dostu, ucuzluğu ve az yakmasıyla,
    Yamaha, son teknolojiyi şekli gidişi ve bunun karşılığında fiyatının ve benzinin tuzlu olmasıyla.
    Kawasaki, "Japonyanın ducatisidir o " yani kalitesiyle gidişiyle ve yakmasıyla , bana göre üst kesime hitap etmesiyle,
    Suzuki de rahatlığıyla konforuyla, çok iyidir.

Hepsi insana şüphesiz her zevki yaşatır.

Şuanki halimle honda, az daha param olsa yamaha , çok param olsa kawa rahatıma düşkün olsam suzuki alırdım bence
    Hangover, Gamelot ve Pisman bunu beğendiler.

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az çok bilgimle diyebileceğim,

Honda, garibanın dostu, ucuzluğu ve az yakmasıyla,
    Yamaha, son teknolojiyi şekli gidişi ve bunun karşılığında fiyatının ve benzinin tuzlu olmasıyla.
    Kawasaki, "Japonyanın ducatisidir o " yani kalitesiyle gidişiyle ve yakmasıyla , bana göre üst kesime hitap etmesiyle,
    Suzuki de rahatlığıyla konforuyla, çok iyidir.

Hepsi insana şüphesiz her zevki yaşatır.

Şuanki halimle honda, az daha param olsa yamaha , çok param olsa kawa rahatıma düşkün olsam suzuki alırdım bence
    Yamaha Honda dan iyi midir yani ?

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı Hangover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi iyimidir sorusu neye göre iyimidir ona karar vermek lazım.

Racinglerine bakarsak iki markanın yamaha daha iyi gider, teknolojisi daha iyidir ama fazla yakar:
    Hondada durum bunun biraz tersi gibi, tamam az gidiyorum, ama bunun yanında az yakıyorum.
    Şekli herkese göre değişir ama bence 2side birbirinden güzel 2 şekil de bana hitap ediyor
    Hangover bunu beğendi.

Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi iyimidir sorusu neye göre iyimidir ona karar vermek lazım.

Racinglerine bakarsak iki markanın yamaha daha iyi gider, teknolojisi daha iyidir ama fazla yakar:
    Hondada durum bunun biraz tersi gibi, tamam az gidiyorum, ama bunun yanında az yakıyorum.
    Şekli herkese göre değişir ama bence 2side birbirinden güzel 2 şekil de bana hitap ediyor
    Hani ben hep kafamda Kawasaki > Honda > Yamaha diye sıralıyordum her konuda.Ama Yamaha sanırım Honda dan öndeymiş.Japon tofaşı diyormuş altınelbiseliadam Honda ya
    MotoGlock bunu beğendi.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangisinin yağını suyunu eksik temezsen o iyi makinedir
    Hangover, initial-D, bkrsnmz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Hani ben hep kafamda Kawasaki > Honda > Yamaha diye sıralıyordum her konuda.Ama Yamaha sanırım Honda dan öndeymiş.Japon tofaşı diyormuş altınelbiseliadam Honda ya
    Bence hepsi birbirinden iyi, daha iyi açıklayacak tecrübeli abilerimiz vardır forumda gelirler birazdan
    Hangover bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Kawasakinin servis ve parça problemi olduğu bilinen bir gerçek. Öldürdüler güzelim markayı. Yoksa Kawasaki japonların arasında bile ayrıdır.
    Hangover bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Yamaha genelde ilklerin markasıdır hep ileriyi kovalar.Sanatçı adamlar sonuçta gerek tasarımı gerek gidişi gerek ileri teknolojisi motor üretmeyi sevdikleri için motor üretiyor gibi bir izlenim olşuyor insanda.

Honda ise daha çok ticari kafayla motor üretiyor gibi geliyor.Bir an önce üretelimde satalım tasarmı o kadar önemli değil normal gitsin az yaksın çok satsın çok kazandırsın şeklinde.
    Hangover bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hepsi kaliteli sağlam çok güzel makinalar. Ülkemizde Honda ucuzluğu, parçası, yaygin servis ağıyla daha çok tutuluyor
    Hangover bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle birşey yok. Şu marka şu markadan iyidir diye birşey yok.
    İyiliğin kıstasına göre değerlendirebilirsin, hangi niteliklere iyi olarak bakıyorsun ? Hız mı, konfor mu, detaycılık mı, teknoloji mi, servis ağı mı, fiyat/performans mı ? İyilik kişisel beklentilere bağlı.

Şöyle şeyler söyleyebilirim,

Honda'nın modelleri daha ergonomik, kullanımı kolaydır, servis ağı çok yaygındır, ikinci el piyasası hep ateş gibidir, ama diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre genel olarak güçsüzdür.
    Kawasaki'nin modelleri genel olarak diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre daha güçlüdür, gaz tepkileri serttir, birinci hedefi performanstır, Honda ve Yamaha kadar yaygın servis ağı yoktur. Genelde parça sıkıntısı konusunda konular görürsün.
    Suzuki, en "Beni bilen biliyor"cusudur, belli başlı modellerini, rakiplerinin bir tık üzerinde tutmaya çalışır, Hayabusa, V-strom gibi. Ancak ülkemizde yüksek fiyat uygulaması handikapıdır.
    Yamaha, en yenilikçisidir, servis ağı Honda kadar yaygındır, bana kalırsa en ucuz fiyata en fazla şeyi sunan markadır. (Xj'ler, MT 07 ve 09 lar, R6 lar)

Gel sen karar ver "İyi" ye
    essegesse ve KellyKey bunu beğendiler.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    motorların toyotası suzuki dir
    motorcu48 ve metinkilic bunu beğendiler.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiliğin kıstasına göre değerlendirebilirsin, hangi niteliklere iyi olarak bakıyorsun ? Hız mı, konfor mu, detaycılık mı, teknoloji mi, servis ağı mı, fiyat/performans mı ? İyilik kişisel beklentilere bağlı.

Honda'nın modelleri daha ergonomik, kullanımı kolaydır, servis ağı çok yaygındır, ikinci el piyasası hep ateş gibidir, ama diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre genel olarak güçsüzdür.
    Kawasaki'nin modelleri genel olarak diğer markaların aynı sınıftaki modellerine göre daha güçlüdür, gaz tepkileri serttir, birinci hedefi performanstır, Honda ve Yamaha kadar yaygın servis ağı yoktur. Genelde parça sıkıntısı konusunda konular görürsün.
    Suzuki, en "Beni bilen biliyor"cusudur, belli başlı modellerini, rakiplerinin bir tık üzerinde tutmaya çalışır, Hayabusa, V-strom gibi. Ancak ülkemizde yüksek fiyat uygulaması handikapıdır.
    Yamaha, en yenilikçisidir, servis ağı Honda kadar yaygındır, bana kalırsa en ucuz fiyata en fazla şeyi sunan markadır. (Xj'ler, MT 07 ve 09 lar, R6 lar)

Aynen alınacak en mantıklı japon yamaha.
    Hangover bunu beğendi.

serkan turha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neyi seversen o guzeldir

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Anladım.İşte bende sorumda zaten belirtmiştim herhangi birisi herkonuda diğerlerinden üstün mü yoksa biri diğerini geçiyor mu falan.Merak ettiğim çoğu şeyi öğrendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen alınacak en mantıklı japon yamaha.

Yamaha ve Honda nın yakıt konusunda çatışması nasıl olur ? mesela honda cb 125e ve ybr 125 arasında bir karşılaştırma yapsak bilmiyorum ikisi denk cihazlar diye düşündüm yanlış eşleştirme olabilir

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    genel anlamda birşey söylemek zor.

son 2 yıldır yamaha f/p oranı ile altın çağını yaşıyor. japonlar içinde en sempati beslenebilir, ulaşılabilir, aşık olunabilir motorlar yamahadan çıkıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kaeasaki sorun cıkartıyor ve parcası pahalı diye biliyorum ama honda suzuki yamaha iyidir

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    motosiklet olarak yorum yapamam. ama firma olarak yamaha'nın honda'dan iyi olduğu aşikar. mesela honda'da 3 commuter var şu an. biri her tarafı kısılmış. ön fren kampana, benzin göstergesi bile yok, saçma sapan bi ace. diğeri devir göstergesiz 125 e. diğeri yağ yakan cbf. ama yamaha'nın 1 tane ybr'si var. senelerdir aynı ve ideal motosiklet. keza cub, honda'da innova, win-go, wave zart zurt bir sürü var. hepsinin başka göze batan yeri var. ama yamaha crypton koymuş, adam gibi de yapmış. sırf bu zihniyet için bile honda'dan soğur insan.
    Hangover, adonis84, cool113 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)