Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru nereye koyuyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Selamim aleykum arkadaslar kısmetse 2 güne ybr 125 i cekiyorum ilk motorum olucak kafamdaki tek soru şu ben bunu nereye koyucam biraz araştırdım hic bir sonuca varamadım yok kapalı otopark bul yok bi dükkana bırak felan gibi şeyler Ben sitede oturuyorum binanın icine koymak istemiyorum coluk cocuk oynamasın.Sokaga zaten bırakılmaz yakınlarda ne dükkat tanıyorum ne benzinlik gibi bişey yok kapalı otopark gibi bişey zaten yok bi akıl verin canınızı yerim kafayi yicem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yatak odandan başka bir yerin yokmuş gibi duruyor

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı bkrsnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatak odandan başka bir yerin yokmuş gibi duruyor
    Ev 5.ci katta yoksa düsündüm

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bir branda al üzeri örtülüyken kimse oynamaz, çaldırma motosikleti de sağını solunu kurcuklasınlar nolcak sanki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Portatif garaj konusu açılmıştı yakınlarda. Motorun sığacağı açılır bir kasa ile apartmana koyabilirsin belki. Hırsızlar için iştah açıcı olabilir ama bu da

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir branda al üzeri örtülüyken kimse oynamaz, çaldırma motosikleti de sağını solunu kurcuklasınlar nolcak sanki?
    Kardesim burası Ankara arabamın üzerine pastel boyayla mutlu aile tablosu cizerken yakaladım birini
    Levent ve efendy06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Böyle bir konu daha önce açılmıştı gibi,açıldı açıldı kesinlikle..Ayrıca insan motorunu nereye koyduğunu motosiklet sitesinde bence açıklamamalı.. Evhamsa, evham..

Neresi güvenli ise, oraya koymalı elbet.

Kazasız belasız
    efendy06, e120655, YBRMANİA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı bkrsnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Portatif garaj konusu açılmıştı yakınlarda. Motorun sığacağı açılır bir kasa ile apartmana koyabilirsin belki. Hırsızlar için iştah açıcı olabilir ama bu da
    onuda düsündüm dedim böyle bişeyler yapayim busefer adamlar bakacak ne var icinde merak edicek calacagi yoksada giricek dikkat ceker dedim.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı 1335m3rt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onuda düsündüm dedim böyle bişeyler yapayim busefer adamlar bakacak ne var icinde merak edicek calacagi yoksada giricek dikkat ceker dedim.
    apartman girişi içerisi, kapısı sürekli kilitli ise, sadece apartman sakinlerinde ise, bence mantıklı. üzerini örtüverirsiniz bıranda ile.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Böyle bir konu daha önce açılmıştı gibi,açıldı açıldı kesinlikle..Ayrıca insan motorunu nereye koyduğunu motosiklet sitesinde bence açıklamamalı.. Evhamsa, evham..

Neresi güvenli ise, oraya koymalı elbet.

Kazasız belasız
    Hırsızlar yaptıgın yorumdan senin pc ip koduna ulasıp ip koddan adresini bulup gelip senin motorunumu calacaklar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

apartman girişi içerisi, kapısı sürekli kilitli ise, sadece apartman sakinlerinde ise, bence mantıklı. üzerini örtüverirsiniz bıranda ile.
    Binanın içine sokup dogalgaz borusuna zincirleyip bide disk kilidi alsak ne olurki ?

Motosikleti
    MT-25
    Hırsızlar yaptıgın yorumdan senin pc ip koduna ulasıp ip koddan adresini bulup gelip senin motorunumu calacaklar ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Binanın içine sokup dogalgaz borusuna zincirleyip bide disk kilidi alsak ne olurki ?

hehehe mümkün, pc ıp kodundan adresimi bulup motorumu çalmayı aklına koymuşlarsa neden olmasın İmkansız gelmiyor. oluroyle'nin kıymetlisini yeter ki çalmayı akıllarına koysunlar Ağzınızdan yel alsın

Binanın içerisine koyun bence, doğalgazborusu varsa kilitleyin sağlam bir halat kilit ile, birde sağlam bir disk kilidi. Hatta asma kilit ve zincir ikilisinden de temin edin, kilitleyin. Üzerine de bir bıranda, miss..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    hehehe mümkün, pc ıp kodundan adresimi bulup motorumu çalmayı aklına koymuşlarsa neden olmasın İmkansız gelmiyor. oluroyle'nin kıymetlisini yeter ki çalmayı akıllarına koysunlar Ağzınızdan yel alsın

Binanın içerisine koyun bence, doğalgazborusu varsa kilitleyin sağlam bir halat kilit ile, birde sağlam bir disk kilidi. Hatta asma kilit ve zincir ikilisinden de temin edin, kilitleyin. Üzerine de bir bıranda, miss..
    Dostum bu söylediklerinin fiyatları nekadar ortalama kalitede bişey olanlar ?

Motosikleti
    MT-25
    Dostum bu söylediklerinin fiyatları nekadar ortalama kalitede bişey olanlar ?
    İnternetten bakınabilirsiniz. Bütçenize hangisi uygunsa alırsınız.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/145908-hirsizlarla-ilgili.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/112767-motosiklet-kilit-sistemi.html

Disk kilidine güvenmeyin : http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/51111-disk-kilidine-guvenmeyim-ben-kirdim.html

Yorumları okumak faydadır.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/14277-kesilemeyen-kilit.html

Kilit tavsiyesi :

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/118696-motosikletinizi-kapida-nasil-koruyorsunuz-kilit-tavsiyesi.html

gibi gibi..bir sürü konu mevcut, incelemek gerek . Bakınız.

Kazasız belasız

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kilit, disk kilidi, branda, halat hepsini denedim, sağlam bir motosiklet alarmı gibisi huzura erdiren yok. Hassasiyet ayarı düzgün olanlardan bir tane alıp taktırın. Bir kilit de ön veya arka tekerden yeterli olacaktır.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben biraz şanslıyım o konuda, kendi garajım yok ama savcılıkta çalıştığım için adliyenin otoparkına bırakıyorum, 7/24 polis var ve kameralar var
    eve de yakın, 4-5 dk yürüme mesafesinde.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Motoru binanın için sokup disk alarmı taksam ve kaliteli bir zincir veya halat alsam 3 farklı kilitle dogalgaz borusuna zincir baglasam ve zinciri disk kilidinin uygun bir yerinden zincir oynatilinca calisir hale gelicek konumda ayarlasam yeterince güvenli olurmu sizce ?
    plectrum bunu beğendi.

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    Benim kendi garajım var yinede korkuyorum valla kapısı otomatik ama demirle açılabiliyo çevirmeli

Al sana 10 numara öneri youtube dan barkın abinin hırsızlık dosyası isimli videosunu izle.Apartmanın önüne yanına sağına soluna artık otopark nerdeyse güzel bi yerine o videodaki kancadan monte ettirirsin gene aynı videodaki üründen zincir kilit al geceleri o şekil bağla gündüzleride bakkala çakkala giderim defactoya gider gömleği denerken çaldırırım motoru diyosan gene aynı videodaki disk kilidinden al.On numara beş yıldız güvenlik önlemi olur birde branda tavsiye ederim yalnız bunu hırsız için değil güneşten yağmurdan korunması icin tavsiye ederim apartmanın icindeki demirlere kilitlerim felan demeyin demiri keser gene götürürler doğalgaz borusuna bağlayalım demişsin heralde zırcahil bi hırsıza denk gelirsen onun doğalgaz borusu oldugunu anlamayıp kesebilirler bina havaya uçar sen o videoyu izle tatmin olmazsan gene kendi bildiğini yaparsın.

altın elbiseli adam - hırsızlık dosyası

youtube yada google da ara ulasabilirsin

keza alarm önerisi olanlar olmuş bunuda düşünebilirsin ama alıcağın alarma dikkat et hırsızlarda sonuçta bunu meslek edinmiş yani çoğu alarmla çocuk oyuncağı gibi oynuyo olabilirler.Anlıcağın ne kadar emek ve para o kadar güvenlik.Araştır araştır araştır.İlk motorun bu senin belki ilerde daha pahalı makineler alıcaksın simdiden bazı temel şeyleri öğrenki 125 lik ybr belki çok koymaz ama ama 600 lük 1000 lik makineleri çaldıranlar var evlat acısı malum :D

birde kasko :D

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Ben hergün annemlerin otoparkına koyar kendi evime geçerim. Arada gitgel 500 m yürüyorum tabi. Çalınıp yazın motorsuz kalmaktansa bu çileye değer. Böyle bir imkanın yoksa bir zincir kilit ve birde alarmlı disk kilit takıp motorun üstünü branda ile kapat gerisi allahtan.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru binanın için sokup disk alarmı taksam ve kaliteli bir zincir veya halat alsam 3 farklı kilitle dogalgaz borusuna zincir baglasam ve zinciri disk kilidinin uygun bir yerinden zincir oynatilinca calisir hale gelicek konumda ayarlasam yeterince güvenli olurmu sizce ?
    Doğalgaz borusu sakat olabilir.. Çünkü dışardan her hangi bir yerinden metale temas ettirmezler ve montajına bakarsan kelepçe içlerinde lastik bulunur, beton geçişlerinde plastik boru ve koruyucu macun bulunur.. O yüzden doğalgaz borusundan uzak dur derim hocam..

Apartman girişin müsaitse, grade tersane zinciri al, sağlam bir kilit al şase üzerinden sabit bir yere bağla.. Üzerine branda al, sağlam bir disk kilidi ile kitle dış kapıyada uyarı yaz "lütfen kapalı tutalım" hesabı belki daha iyi olabilir..

Alarmlı disk kilidi apartman içinde sana sıkıntı çıkartabilir yüksek ses veriyor diye biliyorum.. Komşular kabul ederse tabi ki alarmlı disk kilidi al..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)