Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru nereye koyuyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğalgaz borusu sakat olabilir.. Çünkü dışardan her hangi bir yerinden metale temas ettirmezler ve montajına bakarsan kelepçe içlerinde lastik bulunur, beton geçişlerinde plastik boru ve koruyucu macun bulunur.. O yüzden doğalgaz borusundan uzak dur derim hocam..

Apartman girişin müsaitse, grade tersane zinciri al, sağlam bir kilit al şase üzerinden sabit bir yere bağla.. Üzerine branda al, sağlam bir disk kilidi ile kitle dış kapıyada uyarı yaz "lütfen kapalı tutalım" hesabı belki daha iyi olabilir..

Alarmlı disk kilidi apartman içinde sana sıkıntı çıkartabilir yüksek ses veriyor diye biliyorum.. Komşular kabul ederse tabi ki alarmlı disk kilidi al..
    Dogalgaz borusu mantıklı gelmisti diyerlerini söylediklerini anlamadım ama bizim dogal boz borusu demir saglam duruyor bilmiyorum dısarı bırakırsam rahat edemezmisim gibi geliyor kömürlüge indirsem bi kat merdiven indirip cıkartmakda sorun olurmu ? motor 126 kg ybr 125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sorun orada zaten doğal gaz borusu demir ve bir başka demir ile temas ettirtmezler.. Bu montaj sırasında da böyledir.. Her hangi bir durumda sürtünme ile boru zarar almasın diyerek.. Metal ile teması olmaz.. Yanıcı bir gaz geçiyor sonuçta.. Doğal gaz borularımın gizlenmeme sebepleride ayrıca var.. Müdahale kolaylığı, kaçak olursa müdahalesi kolay olması için vs. Yani sonuç olarak doğal gaz borusunu unut derim..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sorun orada zaten doğal gaz borusu demir ve bir başka demir ile temas ettirtmezler.. Bu montaj sırasında da böyledir.. Her hangi bir durumda sürtünme ile boru zarar almasın diyerek.. Metal ile teması olmaz.. Yanıcı bir gaz geçiyor sonuçta.. Doğal gaz borularımın gizlenmeme sebepleride ayrıca var.. Müdahale kolaylığı, kaçak olursa müdahalesi kolay olması için vs. Yani sonuç olarak doğal gaz borusunu unut derim..
    Bi akıl ver madem nereye koyayım o konuda sıkıntıdayım

Motosikleti
    Honda Cbr125R
    beni kapali otopark kabul etmedi mecburi aciga koyuyorum. siteler guvenlikli olur genelde . arkadasn dedigi gibi branda ort ustune kimse bakmaz

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 1335m3rt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi akıl ver madem nereye koyayım o konuda sıkıntıdayım
    Yukarıda alıntı yaptığın mesajıma bakarsan yazdım zaten.. Ama sen direk olarak doğalgaz borusuna takıldığın için pek anlayamamışsın..

Motosikleti
    ybr125
    Gidiyorsun hırdavatçıya 2 adet 50 cm lik yük gemisi zinciri alıyorsun ve parkedecegin yere bağlıyorsun o gemi zincirini kesene helal olsun.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Eskişehirdeki evimde apartman girişi geniş içeri sokuyorum ve apartmanda çocuk yok hiç brandaya bile gerek kalmıyor. Kayseride okuyorum buradaki apartmanda 60 daire olduğu için içeri sokturmadılar ama hemen kapını önüne kitliyorum. Branda baya bi işe yarıyor kimse dokunmuyor toz olmuyor baya etkili ama iki hafta önce brandamı çaldılar. Hem branda ile dikkat çekmiyor hemde motor tertemiz kalıyor, bir haftada motorun rengi değişti pislikten tozdan.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehirdeki evimde apartman girişi geniş içeri sokuyorum ve apartmanda çocuk yok hiç brandaya bile gerek kalmıyor. Kayseride okuyorum buradaki apartmanda 60 daire olduğu için içeri sokturmadılar ama hemen kapını önüne kitliyorum. Branda baya bi işe yarıyor kimse dokunmuyor toz olmuyor baya etkili ama iki hafta önce brandamı çaldılar. Hem branda ile dikkat çekmiyor hemde motor tertemiz kalıyor, bir haftada motorun rengi değişti pislikten tozdan.
    bende bi binanın deposuna indirmeyi denicem 5 basamak inip cıkarmak zor olursa sitenin önüne kitleyip bıranda atıcam yapacak bişey yok.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    binanın önünde balkonun altında duruyor öyle. Kilitten falan umudu kestim zaten drek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)