Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2.000 km cbr 250 ile trafik deneyimim var. köprüyü kullanabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

2.000 cbr 250 ile 600 km scooter ile trafik deneyimim var.

cbr 250 ile boğaz köprüsünden anadolu tarafına geçebilir miyim? bir sıkıntı ile karşılaşabilir miyim?

rüzgarda motor sürdüm ama köprü rüzgarını hiç yemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

interneti bulup ordan tarayıcı açıp forum adresini yazıp girmekten hele hele yeni konu açıp göndere basmaktan daha kolay köprü geçmek
    gözde büyütme
    Bune bunu beğendi.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bu tecrube henuz yeterli degil biraz dahapratik yap desek gercekten bizi dinleyip gecmeyecek misin

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Bu köprü işi çok abartılıyor. Ofisteki arkadaşlarıma karşıdan motorla geldiğimi sözlediğimde herkes sözleşmiş gibi "aaaa köprüyü nasıl geçiyorsun çok zor olmuyor mu?" diyor. Bu tepkiye anlam vermek güç Merak edecek bir şey yok, köprüde çok aralara girmemeye ve saga çok yaklaşmamaya dikkat et yeter. Zira o çelik halatlar yuzunden hayatını kaybeden çok motorcu var

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Ben daha önce hiç motora binmemiştim.Motoru ilk aldığım gün sürdüm ve pendik'ten beylikdüzü'ne (sıfır tecrübeyle)getirdim.Sen haydi haydi geçersin köprü'den sıkıntı yapma.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    köprudeki rüzgarı dert etme oraya gelene kadar baglantı ve cıkıslarda cok tikkatlı ol birde gişelere yaklasırken üstüne arabalar kırabılır fıtı fıtı gidersin ruzgar cok sarsarsa ama dıkkatlı ol herseyden once oyle manzaraya denıze dalıp gıtme

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İlk vitesli motorum olan fotoğrafta görülen 100'lük moped ile 1000km'deyken falan, 2. köprüden anadoluya kaçak geçip boğaz köprüsünden geri dönmüştüm, ne rüzgarın sallaması ne de motorun hızı hiç sıkıntı olmadı 80-90 gittim sağdan.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    2000 km lik şehiriçi tecrübesiyle heryerden geçersin. 1.Köprü hiç sıkıntı yaratmaz. Sadece ilk zamanlar fazla hızlı olma. Mümkünse sağdan ve araç hızında git. Bu arada köprüyü kullanacağın gün havayı iyi takip et. Rüzgarı, "motor üzerinde değilken" ciddi olarak hissediyorsan, o günlerde geçmemeye çalış.

Köprü üzerinde rüzgara yakalanırsan; yüksek devir, düşük sürat, hafif (ama garçekten hafif) şekilde motorun üzerine eğil, motoru dizlerinle daha sıkı kavra. Zaten motoru kendiliğinden kontrayla ters yöne yatırmak isteyeceksin. rüzgar şiddetine göre fazla yatabilirsin, panikleme. Sakın ha köprü üzerinde hareket halindeyken, rüzgardan korunmak için otobüs, minibüs yanına falan geçme, rüzgar kesildiği an ters yöne fırlarsın.

2.köprü tabiki muallak bir konu. Kamyon, otobüs trafiği biraz canını sıkabilir. Kendinden emin olmadığın zamanlarda ikiyi kullanmamanı naçizane tavsiye ederim.

Ve bir-iki kere geçtikten sonra "bumuymuş la köprü geçmek??" diyeceksin. Merak etme...

Kazasız, belasız..

teşekkür ederim bilgiler için bu hafta sonu geçmeye çalışacağım. her şeyi adım adım yapmaya çalışıyorum. motor çok eğlenceli bir ulaşım aracı olsa da canımdan kıymetli bir şey değil. temiz sakin sürüş...
    Macabeyi bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    önce Galata köprüsünden birkaç gün geç sonra büyük cc pardon büyük kopruyu kullan :D

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 125 i 250 yi tercih eden biri bırak köprüyü ara sokağa bile çıkmamalı. geçen gün biri yine arkadan arabaya tosladım diye konu açmıştı

K4NuNi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 i 250 yi tercih eden biri bırak köprüyü ara sokağa bile çıkmamalı. geçen gün biri yine arkadan arabaya tosladım diye konu açmıştı
    1-) Zevkler ve renkler tartışılmaz; seni hiç alakadar etmez.
    2-) O konuyu açan "bendim". "Tosladığım" arabanın sahibimisin?
    3-) CBR125 ve CBR250 dışındaki motorlar okunmuş pirinç mi yemişler? kaza mı yapmıyorlar? hayırdır?

Soruna gelince kardeşim, her sabah/akşam geçiyorum ben. Gayet rahat geçersin merak etme. Rüzgar yoksa sağdan gidebilirsin, ama dengeni bozabilecek kadar rüzgar varsa şeridi ortala, düşük hız yüksek devir git. Metrobüs ve otobüs gibi büyük araçlara dikkat et, rüzgar yönünü değiştirebilir / kesebilirler. Sollama sonrası ters rüzgara maruz kalabilirsin.

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    sabahları 1. köprüden işe gidiyorum. akşamları 2. köprüden geri eve geliyorum hem de 3 aydır.

ben hemen notlarımı yazayım.

2. köprü çok tehlikelidir hocam. en sağda beyaz çizgi bombelidir. düşebilirsin çok dikkat et, ya bariyere sıfır yanaş ya da yolun ortasından git. sakın tır ya iett görürsen yanından geçmeye çalışma. bir de 2. köprü 1. köprüden daha fazla rüzgar yer. ben motorla beraber 225 kiloyum savruluorum bazen. 2. köprü yolu da bozuktur. mümkünse 2. köprü az kullan.

1. köprü ise 1e göre çok rahattır. en sağda motor için yeterli alan var. sadece 1. köprüye girerken z.kuyu katılımında curcuna olur. o curcuna bitirdiği için beni 2. köprüyü kullanıorum akşam.

bu arada ben motoru ilk aldığımda 25 kmde iken 2. köprüden geçtim bir daha da böyle mallik yapmam.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğe çıkmak için kaçlık motor önerirsiniz?
    Yok yani bilelimde ona göre tercih edelim motorlarımızı.

Hey Allahım... Nasıl bir mantıktır bu ya?? Şu ufak cc motorlara olan düşmanlık nedir bir türlü anlayamadım. Şehiriçinde ufak cc motorun rahatlığını kimse tartışmasın burada lütfen.

Ayrıca kusura bakmasın kimse ama 100-150 hp motorları şehiriçine sokup sadece 1/3 gücünü kullanmaktansa, ufak cc motoru kullanıp rahat rahat gezerim.

Bence doğrusuda budur...
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Muhtemelen böyle bir deneyim yaşayabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...uyun-bari.html

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    köprü giriş ve çıkışlarındaki mazgallara dikkat et. ilk defa köprüyü geçerken bir anda karşımda kocaman mazgalları görünce ne yapacağımı şaşırdım. öndeki araçla aranda mesafe olsun ki mazgalları görebil. 1. köprü avrupa anadolu geçisinde sağ şeridin asfaltı çok bozuk.

https://harita.yandex.com.tr/-/CVWfI83C

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    çok rüzgarlı bir günde denk gelmezsen sadece serinlersin.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K4NuNi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-) Zevkler ve renkler tartışılmaz; seni hiç alakadar etmez.
    2-) O konuyu açan "bendim". "Tosladığım" arabanın sahibimisin?
    3-) CBR125 ve CBR250 dışındaki motorlar okunmuş pirinç mi yemişler? kaza mı yapmıyorlar? hayırdır?

Soruna gelince kardeşim, her sabah/akşam geçiyorum ben. Gayet rahat geçersin merak etme. Rüzgar yoksa sağdan gidebilirsin, ama dengeni bozabilecek kadar rüzgar varsa şeridi ortala, düşük hız yüksek devir git. Metrobüs ve otobüs gibi büyük araçlara dikkat et, rüzgar yönünü değiştirebilir / kesebilirler. Sollama sonrası ters rüzgara maruz kalabilirsin.
    bunu kullanan mutlaka çakar biyerde. bana motorunu söyle sana nasıl kullanıcı olduğunu söyleyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğe çıkmak için kaçlık motor önerirsiniz?
    Yok yani bilelimde ona göre tercih edelim motorlarımızı.

Hey Allahım... Nasıl bir mantıktır bu ya?? Şu ufak cc motorlara olan düşmanlık nedir bir türlü anlayamadım. Şehiriçinde ufak cc motorun rahatlığını kimse tartışmasın burada lütfen.

Ayrıca kusura bakmasın kimse ama 100-150 hp motorları şehiriçine sokup sadece 1/3 gücünü kullanmaktansa, ufak cc motoru kullanıp rahat rahat gezerim.

Bence doğrusuda budur...
    ben başka bişeyden bahsettim sen yanlış yerinden anlamışın yeni yetme

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    miniatürk'e gidip orada miniatürk teki boğaz köprüsünden geçmeyi dene bir kaç kere alıştırma yap. sıkıntı çıkmazsa gerçeğinden geçersin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    önce rüzgarsız bir havada dene ,kendini test et. köprüyü ilk defa motosiklet ehliyet sınavına giderken acaip rüzgarlı bir havada geçmiştim.o yüzden unutmam. ayaklardan geçerken dikkat etmek gerekiyor. girişte ve çıkışta mazgallara dikkat etmek gerekiyor. boşlukta gidiyor hissine kapılabilirsin. rahat ol panik yapma. sonuçta orası da bir yol. sağ şeridin solunu tercih et. motoru rüzgar yandan geliyorsa o taraf gerektiği kadar yatır. sana destek bile olacaktır. kolay gelsin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)