Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Büyük CC Sahiplerine Saçma bir Ergen Sorum Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Öncelikle çok gerekmedikçe kısa mesafeler için motosiklete binmiyorum. Her binişimde de eğer pantolon ve montumu giymemişsem bile uzun pantolon, diz koruma, eldiven ve kaskımı kullanıyorum. Uzun sayılabilecek yolculuklarda yaza kışa bakmadan gerekli korumalı donanım, motosiklet pantolon, ceket ve termal çorapla birlikte yazlık uzun motosiklet çizmemi giyiyorum. Fan hemen hemen her kırmızı ışıkta ya da her zoraki duruşta çalışıyor. Birkaç dakikalığına katlanıyorum sıcağa. Çok aşırı sıcaklarda trafikte durunca ter içinde kalıp zaman zaman nefes almakta bile zorlandığım olsa da çok şikâyetçiyim diyemem. Sıcakta bütün vücudum pişmiş gibi hissettiğimde olur kimi zaman. Ancak her şeye rağmen yaşadığım ve hala motosiklete binebilecek durumda olduğum için Allahıma şükürler ediyorum ve serzenişte bulunmuyorum. Özelliklede en yakın arkadaşlarımdan birisini motosiklet kazasında kaybettikten sonra şeytanarabasının üzerinde ki en büyük dert yaz sıcağı olsun.
    Ama en sonunda birkaç arkadaşın söylediği gibi; gülü seven dikenine katlanıyor. Ayrıca sevdikleri çok dırdır ediyor diye kaç kişi (kadın ya da erkek) sevdiklerinden vazgeçiyor ki?
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Madem sıcakla derdin var, seni cruisera alalım dostum. Ağır devirli, fan yok, kafaya yağ püskürtme ve hava soğutmalı bir model işini görür. 8 yıldır büyük cc cruiser kullanıyorum, bugüne kadar sıcakla hiç derdim olmadı. Cahil zamanlarımda şortla da bindim, ne şortla ne pantolonla sıcak derdim olmadı, öyle bacağa sıcak falan vermiyor. Tek derdim akü, 1000 cc falan alınca aküden yana problemler yaşanabiliyor, devamlı şarjda olması gerekiyor akünün.

Şu anda asla korumasız binmem, cahil zamanlarımda bir defa 70 le falan giderken, gece karanlıkta yoldaki dikine oluğa girmişim, tabii çıkışı devrilerek oldu. Devrileceğimi fark ettim, motoru sola yatırdım ve motordan ayrıldım, 50-60 metre kadar sürüklendim. Orda tüm gücümü toplayarak hem de şansımla yere sadece kalçamın sağ tarafı ile (yani cüzdanım ile) ve saatimin kayışı ile temas ettim. Çok büyük şanstı sadece dirseğimde ufak bir yara oldu. Bu olduğunda ne eldiven, ne mont, ne pantolon hiçbir şey yoktu, sadece nazi kaskı vardı. Ben de çok ama çok büyük bir şansla hasarsız atlattım.

Yazın ben de mont giymiyorum ama alternatif çözümler her zaman bulunur. Enduro için yapılmış body armorlardan aldım, çok kaliteli çanta askı kayışı ve sağlam kancalar aldım. İyi bir terzide body armorun bütün korumalarını askı kayışı ile birbirlerine çok noktadan bağlantı attırdım. Body armorun fermuarla bağlantılı yerlerine kancaları ekledim vs. Şu anda onu giyiyorum mesela, çok da memnunum.
    mete_han bunu beğendi.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    anlamayazsıııınn....
    mete_han bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Abi motor alınmaz 5.000tl daha koy bi clio al :D
    Hava soğutmalı monster trafikte sol bacakta 2. derece yanık yapıyor.
    mete_han bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50-60 metre kadar sürüklendim.
    Geçmiş olsun öncelikle, fakat burada bir hata var, 50-60 metre cüzdan ve saat üzerinde sürüklenme şansınızın pek olduğunu düşünmüyorum 5-6 metre olabilir mi ?
    mete_han ve telike bunu beğendiler.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Bu akşam eve gelirken hava 15 derece tabii rüzgar da olunca serin oluyor.

Benim duke eve yakın şehir içi trafikte her zaman ki gibi fan açtı, hafif de üşümüşüm süper oldu :D

Ağustos sıcakları baya çileli olacak gibi duruyor
    mete_han bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Başkan yukardada sölendiği gibi gülü sevdik sıcağa katlancaz.trafikde bazen kaçamayacağın anlar oluyor işte o zaman yakıp yandırıyor.üstümü başımı çıkartıp kendimi denize atasım geliyor.
    mete_han bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hani o köprü trafiğinden sonra mahmut beye doğru bir rahatlama oluyor ya.. apaçiye bak nası gazlıyo diyolar. mesele bir an önce soğumak
    mete_han bunu beğendi.

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    O gazı açtığın zamanki serinlik ve mutluluk bütün çekilen çileye değiyor bence.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle, fakat burada bir hata var, 50-60 metre cüzdan ve saat üzerinde sürüklenme şansınızın pek olduğunu düşünmüyorum 5-6 metre olabilir mi ?
    Valla bana 50-60 metre geldi başkan, hani benim bakış açıma göre bitmedi o sürüklenme bi türlü, film şeridi falan geçti gözümün önünden... Yoksa mezura koyup ölçmedim yani Ama 70 le falan giderken de 5-6 metreden fazla sürüklenmişimdir.
    mete_han bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bana 50-60 metre geldi başkan, hani benim bakış açıma göre bitmedi o sürüklenme bi türlü, film şeridi falan geçti gözümün önünden... Yoksa mezura koyup ölçmedim yani Ama 70 le falan giderken de 5-6 metreden fazla sürüklenmişimdir.
    Yanlış anlama seni bozmak icin söylemedim bu detayı o bahsettiğin olay 20 30 dakika gibi gelir insana bitmek bilmez ama, 60-70 metre cüzdanin üzerinde sürüklensen cüzdani geç insanın poposunun bir lobu erir gider geçmiş olsun tekrar.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama seni bozmak icin söylemedim bu detayı o bahsettiğin olay 20 30 dakika gibi gelir insana bitmek bilmez ama, 60-70 metre cüzdanin üzerinde sürüklensen cüzdani geç insanın poposunun bir lobu erir gider geçmiş olsun tekrar.
    Yok estafurullah, zaten düşününce bana da çok geldi o 50 metre falan Ama anafikir fena tırstım o geceden sonra, öyle cıbıl asla binmem bi daha
    mete_han bunu beğendi.

terliyoruz falan ama mecbur giyiyorum terden yıkansam bile mecbur çıkarmıyorum. korumalıklar olmadan motora bindiğim zaman üstümde sanki bişey ler eksikmiş gibi geliyo acayip hissediyorum kendimi. hatta söle söylim çıplak bi şelikde dışarı çıkarsın ya bi duygu yaşarsın o duygunun aynısını yaşıyorum.yolda o bariyerler direkler yanımdan vıj vıj diye geçerken aklıma geliyor ulan düşüp şuna biyerimi çarparsam diye tırsıyorum.
    mete_han bunu beğendi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecen sene Agustos ayunda 4 haftalik tur da Münih cikisli Antalya ic anadolu Istanbul Münih güzergahinda 8500 km lik yolculugum oldu. Iki parcali deri tulum altinda yazlik termo ic camasirlari termo yazlik corap ve botlar ile yolculuk yaptim. 40 derece sicaklik gördüm Motorum Honda VFR 1200F tamam bazen biraz cok terledim ama öyle dayanilmayacak durumlara da gelmedim. önemli olan tulumun altina giyecegin termo iclikler yazin bile giyersen rahat edersin.
    mete_han bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    250cc yi yukarıgeçmeyecen hacı
    mete_han bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bir de şöyle bir şey var tabii, her 10km/h 1 derece daha az hissetmek anlamına gelir ortalama, yani 70km/h giderken 30 derece 23 derece gibidir. O yüzden yazın sabah erken saatte ve akşamüstü sonrası sürüşler serin olur uzun yolda. Tabii şimdi bunu "gazlayalım sıcağı hissetmeyelim" olarak algılamayınız lütfen
    mete_han bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şöyle izah edeyim. Yıkım, hüsran, açılmayan şemsiye gibi karmakarışık bir duygu yoğunluğu yaşıyorsun.

NT700 de bunu çok yaşadım. Önden bir alev topu sanki. Bacaklarımı açarak kullanmak zorunda kalıyordum ki o da kafi gelmiyordu. Bu kadar güzel motorun tek kusuru buydu. ( Yüksek hararet kışın çok soğuk havalarda bile fanı açıyordu ). Satmamın tek sebebi de bu motor sıcağıdır.

Diğer motorlarımda motor etrafını kapatan birşey olmadığından bunu pek yaşamadım.

Şuanki motorumda bu sıcağı hissediyorum ama rahatsız edici değil.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD '10 / Honda CBR 929RR '01
    Abi bende CBR 929 RR kullanıyorum bana sıcaklık önden değil kalça altından geliyor. Bide benim halimi düşünün. Kot pantolon oluyor bazen ama üstümde deri mont var terliyorum. Düz yola gelince basıp kendimi rahatlatıyorum. SS ile trafiğe girmek ölüm. Hem motor için hemde sizin için...
    mete_han bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    açıkcası kullandıgım motor 700 cc ve ürettiği ısı beni rahatsız etmiyor. duke 690 r . hatta bence öyle ay anam yandım bacaklarım vıcık vıcık oldu diye birşey hiç bir zaman söyletmedi.

fakat geçen bir arkadaşımın 1000 rr ını kullanma fırsatım oldu ufak bir tur atıp geliyim dedim. kızıltopraktaydım ve o gün fenerin maçı olduğundan dolayı trafik kilitti. Allahım nolur bir an önce yol bitsin motoru teslim ediyim diye yalvardım çünlü bacaklarımın arası resmen cehennem ateşi ile yanıyordu... işte ondan sonra kendi motoruma binince şükürler olsun dedim
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    buraya yazanlardan cbr 650 f kullanan var mı acaba ? yorumlarında bu motor sıkışık trafikte bile hararet problemi çıkartmıyormuş diyorlar ne düşünürüsünüz ?
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)