Ya sen Cuma'ya giderken kaza yapmamış mıydın?

Kazayı yaptığım yerde hız sınırı 60 km. Kontra tekniği ile çok kazadan kurtuldum, fren ile de. Ama bu kazada otomobilin hiçbir kaçınma manevrası yapmadan, benim de yapmama müsade etmeden öküzün tirene baktığı gibi yüzüme baka baka önüme kırması sonucunda aynı olayı tekrar tekrar değerlendirdiğimde her senaryo mutlak çarpışma ile bitiyor. Tek çare o an orada olmamak. Ben bu tip kazaların engellenmesini çok basit buluyorum. Herkes birbirine saygılı olursa kaza olmaz. Bir çok gayrı müslim ülkede bizden çok daha az kaza oluyor. Örn: İngiltere, Almanya. İnanç tamam ancak ayetel kürsi'yi 7 kere okumadığım için kaza yapmadım, insanlığın, saygının, hümanizmin ne olduğunu bilmeyen bir baba ehliyetsiz ve sürüş/ trafikte konumlanma/ gelen aracın hızını ve tehlikeyi hesaplayabilme yetisinden yoksun oluna araba verip sokağa bıraktığı için kaza yaptım.

Frene 1 saniye önce basmamın bir mantığı yoktu, gerekli olduğunda elim ve ayağım frenlerin üzerinde idi. 50 ile değil 40 ile gidiyor olsaydım da çarpışma gerçekleşirdi, sadece daha yavaş çarpardım, bir ihtimal arabanın camı patlamazdı.