Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motor tavsiyesi Apachi mi Yamaha Ybr 125 mi Mondial Drift mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar A2 ehliyetimi daha yeni aldım.Motor tecrübem fazla yok.İlk ve başlangıç motoru olarak ne almam gerektiğini bilmiyorum.ilk başta 125 veya 150 lik bir motor almak istiyorum. Hem maddi nedenlerden hem kaza yapıp fazla zarara girmemek için böyle düşünüyorum.Arkadaşlarım Yamaha Ybr 125, Apachi 150 ve Mondial Mh Drift önerdi sizce ne almam gerek. Yaza kadar bu motoru kullanıp Nisan ayı gibi 250 liğe geçmeyi düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Apache sahibiyim mukemmel bi motor hicc uzmez ancak cok titriyor oyuzden tavsiye etmiyorum arkana birini alamiyorsun laf soylicek surekli vir vir vir ybr en mantikliso burdaki onuda az surmistum yormaz seni titreme yok skintisiz apache hepsininarasinda en iyisi oldgunu belirtiyim
    cbf 150 bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    üçü de olur tipine bak zevkine ve bütçene uygun olanı al.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Ben ybr kullaniyorum apachede kullandim ama guc olarak pek fark yok aralarinda ama apache birazcik titriyordu mondialde kullandim oda titriyordu apachede titreme sorunu varmis ama mondial kronik mi degil mi bilmiyorum benim kulandigim titriyordu ybr titremiyor yani titresim elbette var ama digerleri kadar degil belli belirsiz hemde dayanikli sonucta yamaha tavsiyem ybr 125

Ybr ama dış görüntü olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onuda alabilirsiniz.

Kesinlikle ybr öneririm.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Japon derim çekilirim

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Mondial Vulture.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Vulture.
    Bu şahsın hiçbir önerisine kulak verilmemesini rica ediyorum.Mondial alıp pişman olma.Son derece fuzuli biridir,bir halttan anlamaz.

DeliDolu'MT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 Esd
    Ybr al kullan öğren satmada çoluk çocuğunada onla öğretirsin sonra torunlarına daha sonra torunun çocuğuna.. Anlatabildim galiba

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı hasipbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şahsın hiçbir önerisine kulak verilmemesini rica ediyorum.Mondial alıp pişman olma.Son derece fuzuli biridir,bir halttan anlamaz.
    Baya gömmüş...

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Z-one-s 180.
    Tip: 10 üzerinden 9
    Yeni kasa apachenin tipine hayranım ama bu modele yakından bakınca yeni kasa TVS apache den bile daha yakışıklı daha spor olduğunu düşünüyorum.Ön amasörler olsun, kuyruğun kalkıklığı olsun, orjinal egzoz olsun, dijital ibre olsun bence baya yakışıklı.

Hız: 10 üzerinden 9 alır 3.viteste 110 km gördüm fakat navigasyonda 100 km falan gösteriyordu (bu konuya şimdi itirazlar yağar.)

Yakıt: 10 üzerinden 7,5 -8 civarı 30 tl lik yakıt ile 232 km şehiriçi yol yaptım.km 13 kuruş a denk geliyor

Titreşim: 10 üzerinden 8.
    2012 model ybr kullanan kurye arkadaşım test etti ve bu model de ybr gibi titremiyormuş genel mondialler gibi değilmiş diyerek şaşırdı.

Sağlamlık arızasızlık 10 üzerinden 8 alır çünkü bende hiçbir arıza vermedi çok şükür.

Ömür kaç km: bilgim yok ama bendeki 10.000 km civarında sabah akşam sürüyorum bir sıkıntı çıkartmadı.

Bu modeli kesinlikle tavsiye ederim arkadaşa.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Driftten Hintliye geçen birisi olarak çinlilerin yanına yaklaşma ..
    t.madde bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sizin seçiminize bağlı tipi şekli eahatlığı hangisi hoşunuza giderse onu alın deriö çin düşmanlarını anlamıyorum 2800 tl ye drift aldım 46.700 kmde bi kere blok açılmadı yolda bırakmadıngevşeyen yeri yok titreşim makul arka peglerde biraz mevcut ee daha ne isteyim onu anlamıyorum bu gün istanbuldan kırklareline geldim gene korkmadan

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Kuba CR1 al bak yoluna

az daha koy ybr al

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2.eli güzel cbf 150 de düşünebilirsin her zaman aldığınız paraya satarsınız

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Sıfır ybr cbf alıp aldığınız paraya satarsınız.
    2.el temiz sıfır gibi 6 ay kullanılmış z-one s 180 alıp aldığınız paraya satarsınız, 0 alıp aldığın paraya satamazsın orası doğru.Ama tip konusunda hepsine fark atar ve bence tvs yeni kasa ve bu model çok güzel motosikletler.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Kardeşim ben tvs apache kullanıcısıyım 2 arkadaşımda modial drift 1 arkadaşımdada ybr var gel anlatayım hepsini.

Tvs apache rtr 150-
    Titriyor . yani 6 bin devirden sonra hissettirmeye başlıyor . 1 haftadan sonra hissetmezsin bile alışıyor insan. gücünden memnunum 2 kişi çok dik bir yokuşu 3. viteste çıkarmışlığı vardır . çok az yakıyor ve 3 kere düştüm hiç bi sorun çıkartmadı . tip şekil falan çok güzel her gelen 250 lik gibi duruyor senin motorun daha güzelmiş falan gibi şeyler duyuyorum tabi bunlarda ekstası frenlerinden aşırı memnunum ama lastiğinden hiç memnun değilim yağmurda süremezsin direk lastik paranıda hesaba kat yoksa sonun kötü olabilir .

Mondial Drift-
    biraz ön yargı gibi olucak ama , alma . 2 arkadaşımın motoruda yürümüyor . sürekli arıza çıkartıyor , belkide fazla hor kullanıyorlardır . 2 den 1 e taktı arkadaşım ve şanzıman rulmanlarını dağıttı . yani kısacası alma . iyi yönlerine gelelim. mondial markası servisleri bayileri her il de her yerde bulabilirsin yedek parçası ucuz ve her yerde var yani kaza yaparsan allah korusun direk 50 liraya her şeyi halledebilirsin ve kolay satabilirsin . güce gelirsek düzgün bir rodaj yaparsan benim tvs apacheden pekte farklı gitmiyor aslında 125 cc degil 135cc dir . hiç titremiyor motor tek silindir olmasına rağmen . ön fren benim motordan daha kötü tutuyor ama oda idare eder seni . alıcak isen motora bakıcaksın ve rodajını düzgün yapıcaksın hor kullanmıyacaksın , bunları yaparsan bir sıkıntı çıkarıcagını düşünmüyorum.

Yamaha Ybr 125-
    Dış görünüşünü beğendiğim ömürlük şehir içi motorudur kendisi . bisiklet gibi sanki çok hafif çok sağlam az yakıyor ama pek te iyi gitmiyor
    gitmiyor dediğim normal bir 125 cc gibi gidiyor işte fazlasını bekleyemezsin zaten senin bakıcağın şey sağlamlık yedek parça az yakım ve hafif olması , bütün bunlar yamahada var zaten bunlar güzel olmasa kuryeler almazdı . unutmayın kuryeler sürekli motorun üstünde ve en rahatı en az yakanı alırlar . ybr al keyfine bak derim ben sana .

Şimdi bunlara bakarak bi karar vermen lazım ise RKS titanic 150 ye bi bak derim arkadaşımda var ve çok hoşuma gitti siyah rengi . ne önerirsin dersen bunu alıp satıcaksın zor satma diye ybr düşünebilirsin . ama tvs yada rks al derim ben sana . umarım kararından pişmanlık duymazsın dostum hepsi güzel makinalar seni tatmin ederler aramıza hoşgeldin tekerin düz bassın hocam
    ReD_DaYs ve EnvEng bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı hasipbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mal silinen trollerden biri başka bir başlıkta tartışmıştık şimdi onun acısını çıkarıyor. Hayatında motora binmemiş ahkâm kesiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler