Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arka çanta mı? yan çanta mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    arkadaşlar integraya üst çanta yerine 2 adet yan çanta koymayı dşünüyorum. daha dengeli olur gibi geliyor...ağırlığın arka üst'te olması yerine iki yana dağılmış olması daha mantuklı olmaz mı? ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı 72kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar integraya üst çanta yerine 2 adet yan çanta koymayı dşünüyorum. daha dengeli olur gibi geliyor...ağırlığın arka üst'te olması yerine iki yana dağılmış olması daha mantuklı olmaz mı? ne dersiniz?
    Ağırlık merkezini aşağı almak için evet mantıklı, fakat kullanışlı değil. Ayrıca üreticiler çanta takılıyken 120Km den hızlı gitmeyin diye uyarıyor.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Hem ağırlığı 2 tarafa dağıtmış hem de ağırlık merkezini aşağı çekmiş olursun.
    Ancak topcase mesela kask alabilirken yan çantaların kullanım amacı ve yüklemesi biraz daha farklıdır.

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    iyiki 3lü çanta setim var mangalamı gitcem yükle anasını satayım herşeyi bugün keşke foto çekseydim mangala gittim tıka basa doldurdum çantaları elimde artçımda çanta vs dışarıda hiç bişey yok çok iyi oluyor 3nüde tak geç seçim yapmakta zorlanıosan :D

oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Integraya çok yakışıyor 3lu ağırlık merkezinin asagida olması avantaj bana göre...

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Yan çantaya kask gibi hacimli şeyler sığmıyor. Ha yan çanta var yan çanta var. Ağırlık merkezi olayı doğru ama zamanla alışılıyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    küçük yan çantalar taşıma için yetersiz kalıyor..buyukleri ise yoğun trafikte hem çok tehlikeli hemde araba gibi durmak zorunda kalırsınız..en güzeli 55 lt lik büyük top case takip yüksek sürate çıkmamak..böylelikle emniyetimizde dolaylı yoldan sağlanmış oluyor :D ha birde depo üstü veya sukutur için bacak arası soft çanta yeter birde artcin varsa sirt çantasını takar top case yaslanir rahat eder...daha fazla eşyaya ihtiyacın varsa otomobil tercih edilmeli..
    Redmoon bunu beğendi.

Arkadaşlar konuyu hortlatıcam ama kirlilik yaratmak istemedim bire bir aynı sorunum çünkü.Zamanında topcase almıştım bildigin motorun stabil gidişi bozuldu. Elleri bırakınca gidon sallanmaya felan başladı, kuyrugun en ucuna olan baskı motorun dengesini şaşırttı, hiç hoşuma gitmedi sattım topcasei. Sadece küçük birer yan çanta alsam örnegin Givi E22 gibi sıkıntı olur mu acaba gene dengede yoksa etkilemezmi fazla?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)