Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet motorun durumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba.Umarım durumu acik bir sekilde anlatabilirim
    Uzun yillardir motosiklet aklımda var ve artik kararimi verdim. Gt250r almayi dusunuyorum.Bir cok arkadas gt250r alinirmi o bes para etmez japondan sasma diyecek farkindayim ancak 250cc diger japon modellerine baktim ama yinede kararim gt250r nedeni ise şu
    R25 e param yetmez 2. Eli bile 13 civari
    Cbr cok ufak kaliyor(sahsi gorusum)
    Kawa yi ise hic sevemedim elbette cok guzel motordur ancak cidden hic sevmedim.
    Bu yuzden 2. El temiz bir gt250r dusunuyorum. Ancak bilindigi uzere gt250r in motoru hor kullanima gelmiyor krank dagitan sayisi kucumsenemeyecek kadar fazla. Gt250r in motorunun hor kullanilip kullanilmadigi aldikdan 2 gun sonra elimde patlayip patlamayacagini ogrenmek icin bir kontrol test vs varmi (bildigim kadariyla arabalari cihaza baglayip oyle kontrol ediyorlar) motosikletlerde bu tarz birseyler mevcutmu.Kusura bakmayin teknik konuda hicbir bilgim yok umarim sorunumu anlatabilmisimdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Hoş geldiniz önce bir kendinizi tanıtın isterseniz yaşınız,daha önceki motor tecrübeleriniz......

Hosbulduk ismim "derler" 25 yasindayim 1.78 boy 92 kiloyum.Motor tecrubem yok denecek kadar az bir kaç kez scooter kullanmisligim var ki toplasak 100km max kullanmisimdir.Yüksek hiz merakim yok ve cogu insan 250cc yi 600 e gecmek icin bir gecis olarak goruyor ve ortalama 1 sezon kullanip gecis yapiyorlar ancak benim oyle bir niyetim yok gibi.bunu alirsam ve bir sıkınti cikmazsa gittigi yere kadar gitmeyi dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:11 ----------

Yokmu bilgisi olan

Motor durumunu ortaya çıkaran tek test var oda kompresyon testi.bunu arabalara yapıyorlar ama motorlarada illaki oluyordur kompresyon testi diye aratabilirsin

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    alacağın motoru ücretine mukabil servisinde ekspert e sokabilirsin de sen yine de şekle şemale kanma güzel kardeşim, gtr250 gerek şasi gerek frenleme gerek krank vs.gibi konularda başarısız ve sabıkalı bir motordur! yazık parana!! kendini kanıtlamış,seni yormayacak üzmeyecek, motosiklet kullanmayı sevdirecek malum markalardan biri olsun seçimin, nacizane tavsiyemdir sana.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    Sen hele bir pulsar 200 ile başla. Sana yetmeyecek seviyeye gelene kadar en az 1-2 sene geçer. O zamana kadar konuda belirttiğin motorların yeni kasaları da çıkar, piyasaya yeni motorlarda gelir belki fiyatlar da düşer. Bişeyler olur. Emin ol iyiki almışım dersin. Çokda az yakıyor, doya doya KM yaparsın tecrübe kazanırsın. Sıfır al ki motorla beraber sakin sürüşte seninde rodajın olsun

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600f al. motora biniyorum dersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)