Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

her taraf öküzle dolu

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    sabah işe geliyorum adam ne aynaya bakıyor ne yola bakıyor bodozlama geliyorlar.
    https://youtu.be/j0y9uE9TRLA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yahu bu özellikle ticari ve hafif ticari , taksi , minibus kullanan arkadaşları motosiklette bir motorlu taşıttır bunun üzerinde bir can var ve senden daha zor şartlarda araç kullanıyor diye 1 aylık bir eğitim seminerinemi alsak. Hepsi aynı torna atolyesinden çıkmış gibi..

Ben temel sorunun cehalet olduğunu düşünüyorum. Adamın işi tratikte olmak ama hergün trafiğe tecavüz etmek amacıyla cahil ve saçma sapan hareketler yapıyorlar..

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    "Amaaan motorcu değil mi? O yavaşlasın banane" diye düşünerek yola atlayan danalardan biri daha...
    fz6_fazer bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam öncelikle geçmiş olsun..
    Ama o minibüsün oradan yola atlayacağı videoda bile o kadar belli oluyor ki sizin bunu öngörüp zaten gaz kesmeniz lazım gaz açık gidiyosunuz.. Size suç bulmuyorum elbette ama yinede öngörü yapıp gaz kesseniz böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınızda daha rahat kaçış veya frenleme yapabilirsiniz.. Tekeriniz düz bassın..
    byanmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama o minibüsün oradan yola atlayacağı videoda bile o kadar belli oluyor ki sizin bunu öngörüp zaten gaz kesmeniz lazım gaz açık gidiyosunuz.. Size suç bulmuyorum elbette ama yinede öngörü yapıp gaz kesseniz böyle durumlarla karşı karşıya kaldığınızda daha rahat kaçış veya frenleme yapabilirsiniz.. Tekeriniz düz bassın..
    dediğiniz gibi o ayıcın yola atlayacağı belli zaten istesem kacardım yada durabilirimde.videoyu koymamdaki amaç bu ayıcığın sola hiç bakmaması ana yola bu şekildemi cıkılır.
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    O Dana seni gördü merak etme
    Düşüncesi bana birşey olmaz O düşünsün
    Ama motor yerine ordan bir kamyon gelse aynı hızda saniyede 100 kere düşünürdü çıksammı çıkmasammı

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

evet her tarafta bu tarz zihniyette sürücüler muhakkak var. Nasılsa durur,yavaslar, motor kullanıcı olarak görüyorlar bizleri.. Belki bir araba dahi geliyor olsa, yine çıkardı yola.. Önemli mi değil.. Galiba, adamın çıktığı yerde ışık yok,gerçi o da önemli değil.. Işık olsa dahi son anda yanıp sönerken yeşil, kırmızıya dönse ve adam durmadan yola çıkıverse, yine öngörmeniz gerekir.

Yol hakkı sizin dahi olsa, bacağım kırık, kolum kırık ama haklıyım ,yol hakkı benimdi demenin... ölü ama haklı olmanın gereği yok..Azıcık gaz kesin,takip mesafesi bırakın ve en uygun zamanda bu zihniyetteki sürücüden uzaklaşın..

Bir dahaki sefere de, böyle birşey yaşadığınızda, ne korna çalmanıza gerek kalır, ne sürüşünüzün tadı kaçar . Büyük geçmiş olsun

Geçmiş olsun.
    k_ayhn ve byanmaz bunu beğendiler.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    sanki ben kafayı soksam yinede hep beraber sığarız görüşü var hayvancağızda.
    abeciMotoru bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    bunlara bişey yapmak lazım ya benim içim bi türlü soğumuyo, atlayan adamın camını aynasını patlatmak gibi eylemler, bunla ilgili bir düzenek düşünüyorum du bakalım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlara bişey yapmak lazım ya benim içim bi türlü soğumuyo, atlayan adamın camını aynasını patlatmak gibi eylemler, bunla ilgili bir düzenek düşünüyorum du bakalım.
    neden olmasın

Ben geliyorum demek gerek ..
    https://www.facebook.com/THINKBIKER/videos/10150106008250107/?pnref=story
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    daha dün eşimin doğum günü olması sebebi ile ona süpriz yapmak için cevahire gittim otopark çıkışını bilen bilir cevahir tekrar önüne çıkan virajlı bir rampa vardır orda motoru hafif yatırtım ve gaz acmaya başladım adam benim şeridime gelmiş tam virajın can alıcı noktasında kafa kafaya geldik hemen motor freni ve frenleme youkuşun etkisiyle durdum öküz diye bağırdım ama oyle böyle sinirlenmedim etrafta yankı yaptı sesim sonra farkettim elinde telefon kim bilir neye bakarken yolu kaçırdıda benim şeridime daldı adam tamam kardeş uzatma falan fasılları neyse dedim doğum gününe yetişicem bastım geldim daha arabyı şeritte tutamıyorlarken motor kullanmak tam cambazlık ne diyeyim

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    videoyu izleyemesemde (mobil konumdayim) tahmin etmek guc degil. bu "ne desen yakisir" arkadas ve bunun gibilerin "motorcu bu yavaslasin" diye dusundugunu sanmiyorum. bunlarin tamamina yakini yollari babalarinin (kim bilir hangisinin) mali oldugunu dusunuyolar. oradan uzaklasmak cozum olabilir ama bunlardan cok fazla var unutmamak gerek. cok gecmis olsun

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    fark etmiş seni ancak insan olmadığı için sana yok vermemiş.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    bak şimdi şöyle düşün öyle bir ülke ki bu ülke kural tanımazlık ve her yaptığı kar kalan yanına taaa en BAŞTAN kokan bir KOCA BALIK! hatta temel felsefe ''büyük balık küçük balığı yutar'' dır ya hani, ben artık 35 ime geldim ve inanın ki trafikte küçük balık olduğumu kabul ederekten yol alıyorum böyle öküzlüklere maruz kalmamak adına! hergün ataşehir-beşiktaş arası git-gel 60 km yol yapıyorum abartmıyorum, istanbul trafiğinde millet kafayı yemiş dostlar akıl mantık sağduyu vs.yok bitmiş,kalmamış! herkes birbiriyle yarış halinde hak hukuk kanun kurallar vs.hak getire! siz siz olun trafikte çapınızı bilin güvenmeyin kurallara o na buna şuna! kendinizlesiniz, teksiniz, olay sizde! olasıkları düşünün hep önünüzdeki arkanızdaki yanınızdaki ilerdeki kavşaktaki adamın da yerine düşünün 3 kere 5 kere düşünün ve temkinli olun hayatta kalın!
    GB79 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Hem motosiklet kullan hem ayılara dikkat et zor iş valla.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Abicim ukalalık olarak algılama da, adamın geldiğini göre göre hiç hızını keşmemişsin, sanki adamla inatlaşmışsın gibi geldi bana. Haklı olsan da sana bir şey olduktan sonra kıymeti yok :(

Arkadaşlarım, bu adamları ve bu trafik düzenini değiştirme gücümüz maalesef yok. O yüzden, sağlıklı kalmak istiyorsak herkesin öküz olduğunu varsayıp ona göre motor kullanmalıyız.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunda bişey yok ki ? soğuk kanlı olmadığın için şikayetçisin.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Arkadaşlar ben durabilirdimde solada kaçabilirdim bunu paylaşmamdaki amaç böle bir ayıyı paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)