Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vizor camı çizikleri nasıl geçer?

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 8 aydır kullandığım kaskımın vizor camı kullanım, koyduğum yerlerde Vs klasik sebeplerden kılcal çizikler oluştu. Yalnız Son bir haftadır görüşümü etkilemeye başladı. Özellikle gün batımı gibi güneş hafif kaybolurken ışık parlıyor ve ne aynadan arkamı ne de önümü net göremiyorum. Defalarca ıslak mendil ile silip peçete veya mikrofiber bez ile temizledim bi düzelme olmadı.
    Camı açarak gidince herşey normale dönüyor, gündüz ise çok ciddi bi etkisi yoK.

Tavsiyeleri bekliyorum.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150
    Maalesef hiç bir şey etkili olmuyor kuryelik yapıyorum.ters bi durumda kalmadan kıy paraya değiştir.parlama zamanla artacaktır ve hemen önündeki aracı veya başka bi nesneyi görmen etkilenebilir, aman dikkat.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    çözümü basit vizörü çıkart kuru bir bez al yumuşak olsun diş macununu vizore biraz sık iyice bezle ovala her yerine yedir sonra ılık su ile vizörü suyla yıka bez değdirme artık son olara mikrofiber bezle sil bu kadar
    braveguy bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çözümü basit vizörü çıkart kuru bir bez al yumuşak olsun diş macununu vizore biraz sık iyice bezle ovala her yerine yedir sonra ılık su ile vizörü suyla yıka bez değdirme artık son olara mikrofiber bezle sil bu kadar
    Sonra ne oluyor peki ?

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Eğer vizör plastik, hesalit gibi bir malzemeden yapılmış ise aklıma saatçilikten bir çözüm önerisi geldi. ebay'den 5 dolara bir polywatch krem sipariş edip, onu pamuk ile uygulamak. Açıkcası hesalit camlarda vs çizikleri gideren bir uygulamadır, vizörde de denemek lazım.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    ince boya pastasi. pamukla islak olarak uygulayin 3kat. Goruntunuz bir miktar duzelecektir.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diş macunu ve traş köpüğü ile buğu önleyici tabaka oluşuyor diye söylentiler var ama deneyip sonucunu gören var mı acaba merak ediyorum?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra ne oluyor peki ?
    İpana kullanmadığın tarafın yumuşak kaldığını görüyorsun
    yasdal, ayzek, oggomoggo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosikletli Kaplumbağa...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İpana kullanmadığın tarafın yumuşak kaldığını görüyorsun
    Yakında sana birşey diyeceğim ama
    oluroyle, MotorKafa ve ayzek bunu beğendiler.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diş macunu ve traş köpüğü ile buğu önleyici tabaka oluşuyor diye söylentiler var ama deneyip sonucunu gören var mı acaba merak ediyorum?
    traş köpüğü yalan.

Meguiars firmasının plastiX diye bir pastası var solan araba farlarına falan yapıyorlar bauhaus ta satılıyor denemeye değerdir belki

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    arkadaşım diş macunu şehir efsanesi internette far temizliğinde kullanıyorlar ama diş macunu değil o far temizliğinde kullanılan bir malzeme boşuna diş macunu sadece cam olan farı parlatıyor plastikte hiç bir işe yaramıyor eğer birde tuz içerikli ise daha beter çizecektir iki seçenek var ya yeni vizör alacaksın yada o malzemeyi bulup kendin yapacaksın ben bulamadım edemedim dersen far temizliği yapan yere gideceksin farı 75 tl ye temizliyorlar genelde sende vizoru 25 tl ye tertemiz yaptırırsın ama seffaf ise sonuç başarılı olur ama bunlarda da uzun süre etkili olmuyor vernik atılması gerekli diye de belirtenler var

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    herkes ne çok biliyormuş biri sormuş ne oluyor peki diye kullan gör ne olduğunu. ben kendim kullandım çizikleri kapatır demişim sanki o çiziklerin görüşünü etkilemesini engeller
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Diş macunu farlardaki pusu alıyor, ben yaptım miş gibi oldu. Vizör de de işe yarar, çok hafif zımpara etkisi var ve yüzeyi temizleyip düzeltiyor, üstüne de bir araba cilası gibi cila atarsanız mis gibi olur. Diş macunu yerine ince pasta da kullanılır.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diş macunu farlardaki pusu alıyor, ben yaptım miş gibi oldu. Vizör de de işe yarar, çok hafif zımpara etkisi var ve yüzeyi temizleyip düzeltiyor, üstüne de bir araba cilası gibi cila atarsanız mis gibi olur. Diş macunu yerine ince pasta da kullanılır.
    daha sonra hiç suyla temas ettirdinmi ? mat bir görünüm sağlıyor birde her dişmacunu olmaz yalan yanlış bilgi vermeyin adam paradontax la girişse ne olacak peki ? tuz içerikli zaten çizikten dert yanıyor bir sürüde çizikte öyle ilave olacak kaş yapalım derken göz çıkarmayalım internette böyle hurafeler dolu yok dişmacunu yok sinek ilacı gibi

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Polywatch dışında Autosol diye bir ürün daha var. O da denenebilir.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Denedim zamanında olmadı. Daha beter oldu. Diş macunu, karbonat, pasta vs. pek işe yarar şeyler değil. Hem parlatsan bile süper eşit bir tabaka üzerinden alamayacağından bazı yer kalın bazı yer ince oluyor. Gözlere fena zarar. Dalgalı bi görüntü. Ne kask kullanıyorsun bilmem ama vizör sipariş zamanın gelmiş sanki.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Diş macunu egzos renk değişikliğine faydalı gençler.. Diş macunu ile fırçalayıp yıkayın,renk değişikliğinin gittiğini , orjinal rengine döndüğünü göreceksiniz

Dikkat edilmesi gereken tek şey, bu işlemi yaparken, etrafınızda kimse olmamalı , zira büyük dalga konusudur
    -napıyorsun o diş macunu fırça ile
    motoru fırçalıyorum, şey yani egzosunu , yani egzozun rengi ..

anlamsız bakışlar

Kazasız belasız

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. sanayide bi arkadaşım pasta ile geçebilir dedi ama riske etmek istemedim. orjinal cama 140 civarı istiyorlar. renkli cam 180 lira. renkli cam alıp daha sonra bunu herşeyle deneyeceğim olmazsa olmaz napalım

Motosikleti
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. sanayide bi arkadaşım pasta ile geçebilir dedi ama riske etmek istemedim. orjinal cama 140 civarı istiyorlar. renkli cam 180 lira. renkli cam alıp daha sonra bunu herşeyle deneyeceğim olmazsa olmaz napalım
    En mantıklısı hatta yeni vizor alınca seffaf kaplama attır ben attırmadım bende cızıkler basladı bır sonrakı kaskımda muhakkak attırıcam
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)