Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

STOPPIE TEKNIGI !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    sino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazi soran arkadaslar oluyor bunuda yazayim dedim..

Stoppie: Ön freni cekerek arka tekerin havaya kalkmasini saglamak..

Ilk basta yine motora yeni baslayanlar lütfen yapmasin!! Cünkü fren yapmasindada iyi olmak lazim sag elde cok iyi bir his olmasi lazim.. :wink:

Yapilisi>>>>Bos bir alanda denenmesinde yarar vardir!!!

Ortalama 70-80 km/h ile giderken 1.vitese takiyorsunuz bu 1.inci vitese takma motorun arkasini kaldirdiktan sonra hemen devam etmek icindir ayaklari yere koymadan..

Ön freni basinc gelene kadar ama fren yapmadan cekiyorsunuz yani tam basincin geldigi yere kadar ve ayni sirada vücud ile tanka dogru yaklasiyorsunuz freni cekip denemeler yapin bir kac kez.

Ayni anda hemen 1,5 metre kaldirmayi denemeyin yavas yavas alisa alisa . Ilk keresinda 10-20 cm yeterlidir.

Sürücüye iyi bir fren hissi gelene kadar böyle deneyin sonradan dahada yukari kaldirmayi deneyebilirsiniz.

>>> Ama DIKKAT Panik fren yapmayin sakin motor önden gitmesin!!!

Arkasi yere düser düsmez 1inci viteste hemen devam edebilirsiniz! :roll:

Arkadaslar motorda hele hele racing motorlarda cok iyi fren yapabilme bence motoru cabuk hizlandirmadan daha önemlidir.Bildiginiz gibi o yüksek hizlarda motoru bazen cok kisa bir mesafede durdurmak lazim gelebiliyor.

Bu yüzden derimki yaz geldimi güzel bos alanlarda fren denemeleri yapinki
    bir panik aninda cok kisa mesafede durabilesiniz...

Kazasiz geziler dileyerek>>
    Hadi kolay gelsin!!
    [img]http://www.smiley-channel.de/grafiken/smiley/fahrzeug/smiley-channel.de_fahrzeug064.gif[/img]

Racing Sinandan sevgiler,saygilar........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gagagotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu şekilde ne kadar gidilebilir
    yani rekor kaç metre sino

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    tehlikeli bir show bence ama fren konusunda haklısınız ben bazen arka fren ve kayma olayına kendimi ayarlıyordum yazın yani hızlandan ziyade fren de önemli
    ERASER WİLL COME BACK

Alıntı gagagotti adlı üyeden alıntı
    bu şekilde ne kadar gidilebilir
    yani rekor kaç metre sino
    Son rekor 266 metredeydi degistimi bilmiyorum... i: i:

@powerbyaydin
    Hizlanmadan önce cok iyi fren yapabilmek bence daha önemlidir....
    [img]http://www.smiley-channel.de/grafiken/smiley/fahrzeug/smiley-channel.de_fahrzeug064.gif[/img]

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Son rekor 266 metredeydi degistimi bilmiyorum...
    Ben bir videoda gordum 500-600 metre gidiyordum ama galiba 4-5. vitese kadar cıkıp yavaslamsıtı baya hızlıydı yani videoyu bulursam eklerim siteye

sino, hocam bunun scooter için olanınıda yazarmısın ince bir ayrıntısına şahsen ben yapıyorum ama ters bi etki yaparmı onu bılmıyorum

örneğin gilera runner ile kolay yapılabiliyor bazen bütün yük önde bu scooterda yaklasık 70-80 iken ön diski kitliyorum bazen ön teker yamuk yumuk kızaklamaya baslıyor bazen ise zemine yapışıyor bunu scooter için teorisini açıkça yazarmısın hocam

Alıntı speedrunner adlı üyeden alıntı
    sino, hocam bunun scooter için olanınıda yazarmısın ince bir ayrıntısına şahsen ben yapıyorum ama ters bi etki yaparmı onu bılmıyorum

örneğin gilera runner ile kolay yapılabiliyor bazen bütün yük önde bu scooterda yaklasık 70-80 iken ön diski kitliyorum bazen ön teker yamuk yumuk kızaklamaya baslıyor bazen ise zemine yapışıyor bunu scooter için teorisini açıkça yazarmısın hocam
    Speedrunner scooterde cok daha kolaydir bu hareket..Koltugunda otururken dizlerini öne kaputa kadar uzat agirligi öne ver ve cek freni ..Scooterin arkasi cabuk kalkacaktir..Dikkat et fazla basma öne gitmeyesin!!
    Sendeki tekerin saga sola gitmesinin nedeni ona dikkat et...Gidona agirlik vermiyeceksin yani karin pazini SIKIP ellerine yüklenmeyeceksin ve godonu cok rahat tutacaksin..Problem de kalkacak ortadaaaaan

tamam hocam kuru zeminde bu dediklerini yapmaya çalışacagım güneşli bi hava çıksın diye bekliyorum ozaman çaresine bakacagım hocam ön lastik kabak veya diil bu problem yaşatırmı acaba ?

tamam hocam kuru zeminde bu dediklerini yapmaya çalışacagım güneşli bi hava çıksın diye bekliyorum ozaman çaresine bakacagım hocam ön lastik kabak veya diil bu problem yaşatırmı acaba ?
    Ön tekerin kabak olmasi bir problem yasatmaz tabiki kuru havada ama yagmurlu havada problem yaratir!!Yeni bir ön teker alsan ama iyi edersin!

Hadi icabina bakarsin sen scooterin

hocam dün denedim yaptıklarım şu idi , hızım ilk seviye olarak 50-60 aralarında koruyordum ön frene asılırken koltuktan hafif öne doğru kalkıyordum kaslarımı hiç sıkmıyordum dizlerimi öne doğru attım ellerim gidonda sabit sıkma problemide yok gayet sakindim fakat yine kayıyor bazen ise tekerlek abuk sabuk savruluyor ya anlamadım gitti

hocam dün denedim yaptıklarım şu idi , hızım ilk seviye olarak 50-60 aralarında koruyordum ön frene asılırken koltuktan hafif öne doğru kalkıyordum kaslarımı hiç sıkmıyordum dizlerimi öne doğru attım ellerim gidonda sabit sıkma problemide yok gayet sakindim fakat yine kayıyor bazen ise tekerlek abuk sabuk savruluyor ya anlamadım gitti
    O zaman problem senin asinmis olan ön tekerde !! Cünkü formuda degisiyor tekerin ortadaki sivriligide gidiyor ...En iyisi yeni teker al.... Problem kalkacaktir ortadan!!! Haaa birde asfaltin iyi tutaninda yi griplui olaninda dene kaymamasi icin!!

tamam hocam yeni tekerlerk alacagım ön teker zaten yalama gibi duruyor vallahi

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    speedrunner abi sende hala geziye geldiğin motor var dimi? abi o motora çok güvenip böyle hareketler yapma derim ben.(biraz sakat gibiydi motor)
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

danger0, valla hocam aynı motor var suana kadar ben hiç sakatlıgını görmedim o arkadan gördüğünüz olay ise jant'ın yamuklugundan dolayı idi o gözünü korkutmuş olması gerek valla ben o motorla çanakkaleden geldim biga'dan yaklaşık 500 km nonstop hiç bişi olmadı

tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    evet sınan abı sana katılıyoruz bızde ramzeyın tanıtımda cok yaptık ama tabı kı ramzeylerle sınırlı oluyo ama hıc yoktan 15-20 metre gıdebılıyoruz zaten vıdeolarımız gelınce bunu herkes gorecek ama cok zevklı bı hareket :
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler