Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kendi çapımda kask inceledim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pcx 125
    Sa beyler sharptan 5 yıldız almış 3 kaska baktım inceledim

Caberg duke baktım ilk çene açık her yeri yeşil almış sharptan altından tuttum elimle çok kolay büküyorum altını bu nasıl her yeri yeşil sonra ise elime mt revenge aldım çene kapalı bunun yanları sarı almış ona rahmen taş gibiydi caberg duke cok esnekdi sanki bi vursam kırılcak ya da elimle kırılcak gibiydi sanırsam çene açılır diye fakat nasıl oluyor yanları sarı kask sert yeşil yumuşak birde nitro aikido baktım oda duke den daha sağlamdı çene açılır fakat ingiliz malı satılsın diye mi ful yeşil vermişler yoksa ben mi yanlış yapıyorum ? kimi arai kaskı yanları poor vermişler taş gibi kask sharp düzmecemi ki ?

Birde bu bell kaska http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/bell-m3r yanları sarı vermişler caberg duke çene açılıra yanları yeşil allah aşkına böyle birşey olabilir mi ? ya mantıklımı sizce anlayamadım ben

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Türkçede nokta, virgül ve ünlem gibi çeşitli işaretler vardır. Yazılarınızda bu işaretleri kullanmazsanız, ne demek istediğinizi anlayamayız.
    Ertugyigit, computeus, Machair ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pcx 125
    bisaniye düzeltiyorum

Düzeltilmiş hali

Caberg duke baktım ilk ,çene açık her yeri yeşil almış sharptan altından tuttum elimle çok kolay büküyorum altını bu nasıl her yeri yeşil almış , sonra ise elime mt revenge aldım çene kapalı bunun yanları da sarı almış ona rahmen taş gibiydi, caberg duke cok esnekdi sanki bi vursam kırılcak ya da elimle kırılcak gibiydi sanırsam çene açılır diye fakat nasıl oluyor yanları sarı kask sert yeşil yumuşak birde nitro aikido baktım oda duke den daha sağlamdı çene açılır fakat ingiliz malı satılsın diye mi ful yeşil vermişler yoksa ben mi yanlış yapıyorum ? kimi arai kaskı yanları poor vermişler taş gibi kask sharp düzmecemi ki ?

Birde bu bell kaska http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/bell-m3r yanları sarı vermişler caberg duke çene açılıra yanları yeşil vermişler,Allah aşkına böyle birşey olabilir mi ? ya mantıklımı sizce anlayamadım ben
    Onurhan D bunu beğendi.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskların sağlamlığı, dış kabuğun esneyip esnemediğine göre ölçülmezki. Öyle olsa dış kabuğu sertleştirilmiş çelikten falan yaparlardı.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı kukuleta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskların sağlamlığı, dış kabuğun esneyip esnemediğine göre ölçülmezki. Öyle olsa dış kabuğu sertleştirilmiş çelikten falan yaparlardı.
    Saolun bu konu hakkında daha çok bilgisi olan varsa söylerse sevinrim.Dediğiniz doğru ise o zaman kask plastik gibiydi direk kırılmazmı ki ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Buyrun okuyun : http://sharp.direct.gov.uk/content/sharp-testing

daha fazla bilgi edinmek isteyenler, tarihi osmanlı mecmuasının üçüncü cüzünün, bindokuzyüzonikinci sayfasına bakabilirler efenim
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyrun okuyun : http://sharp.direct.gov.uk/content/sharp-testing

daha fazla bilgi edinmek isteyenler, tarihi osmanlı mecmuasının üçüncü cüzünün, bindokuzyüzonikinci sayfasına bakabilirler efenim
    Caberg ingiliz malı sandım italyan mış tamamdır eyvallah

Motosikleti
    Hayatta içinde insan olan herşeyde ufak da olsa sapma olabilir. Ancak genel anlamda SHARP kuruluşu gayet güvenilir bir kurumdur.
    En azından ne şartlarda nasıl test yaptıkları belli.

Sharp testlerinden sadece ingiliz malları yüksek puan almıyor, italyan, alman ve amerikan malları da gayet iyi sonuçlar alıyor.

Malzemeden çalmak, kendi yandaşına torpil geçmek, yandaş firmalarını kollamak daha çok bizim ülkemize özgü davranışlar maalesef. Yabancılarda bu oran bizden çok daha az. Göstere göstere hile yapmak kolay değil oralarda...

Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatta içinde insan olan herşeyde ufak da olsa sapma olabilir. Ancak genel anlamda SHARP kuruluşu gayet güvenilir bir kurumdur.
    En azından ne şartlarda nasıl test yaptıkları belli.

Sharp testlerinden sadece ingiliz malları yüksek puan almıyor, italyan, alman ve amerikan malları da gayet iyi sonuçlar alıyor.

Malzemeden çalmak, kendi yandaşına torpil geçmek, yandaş firmalarını kollamak daha çok bizim ülkemize özgü davranışlar maalesef. Yabancılarda bu oran bizden çok daha az. Göstere göstere hile yapmak kolay değil oralarda...
    Anladım fakat herkez çene açılır kasklar , kapalı kaslara göre daha iyi diyor fakkat sharpda caberg duke yanlar yeşil almışken çene açılır olmasına rağmen , bell mr1 yanlar nasıl sarı alıyor o zaman bu kadar insan mı yanılıyo ?

Motosikleti
    Bizim kahvehane karpuz en faydalı meyve derken rakip kahvehanedekiler ise meyve değil karpuz sebzedir diyor... kime inanalım?

İnternetin var buraya yazı yazabildiğine göre. Google nedir bilmemen imkansız zaten. O zaman az arayıp, araştırıp okusana güzel kardeşim,yüzlerce hatta binlerce makale var kaskla ilgili. gelip burada benim seni birşeylere inandırmamı mı istiyorsun illa? Ne yapayım senin için laboratuvar kurup testleri yeniden yapıp bilimsel makale mi yayınlayayım? Bunu zaten yapanlar var araştırsana güzel arkadaşım.

Ona kalırsa herkes motor şeytan icadı, çok tehlikeli, ölürsün, sakın binme diyor. o zaman bu kadar insan mı yanılıyo ?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçede nokta, virgül ve ünlem gibi çeşitli işaretler vardır. Yazılarınızda bu işaretleri kullanmazsanız, ne demek istediğinizi anlayamayız.
    İlk iki satırı okuyayım dedim beynim resmen fatal error verdi mavi ekrana düştü zaten bu saatlerde beyin uçup gitmiş bi durumda çalışıyorum eve gidince bir daha bakacağım ama 4 satır yazıyla 3 kask incelenmez diye düşünüyorum.

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Önemli olan kaskın sert olması değil, ne kadar darbe emdiğidir. Eski arabaları düşün; taş gibi sapa sağlamdır bir çoğu. Lakin kazadan araç sağlam çıkıyor sürücü çıkamıyor, bu yüzden yeni arabalar darbe emilimi daha yüksek olan malzemelerden yapılır. Aynı mantık kask için de geçerli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)