Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alsammı almasammı :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar yıllardır motorsiklet almak için yırtındım yeri geldi soğuttular falan filan inter milan bu kısımları geçtim
    şimdi daha önce hiç vitesli motor kullanmadım r25 için bayiye gittim gözümü korkuttu açıkçası. ordaki adam mt 125 önerdide 125 cclik bi makineye 12 küsür vermek saçma geldi şimdi bi süre öğrenene kadar falcon freedom 250 düşünüyorum fiyatı ucuz vesaire sizce doğrumu düşünüyorum bana yardım edinde hayalimi gerçekleştiriyim artık. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    İyi bi eğitmen bulursan 10 15 saatlik bie eğitimle, 250 lik makinaya 1 ayda alışırsın.
    2 kez motor almakla ugraşmamış olursun.
    Alışırsın diyorum bak iyi sürersin basarsın değil

sağol teşekkür ederim yorumun için eğitmeni bi bulsam hondanın eğitim merkezi 1.5 ay dolu yani zaten uzun zamandır bekliyorum o yüzden birazda acelem

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    insanlar motosiklet kullanamyı bisiklet kullanmak gibi sanıyolar.kendi iyiliğn için daha küçük bir motosikletle başlamalısın.ALLAH uzun ömürler versin zmanla büyüklere zıplar durursun.

merhaba ayhan abi sizinde önerinizi duymak isterim dediğim gibi vitesli motosikletle alakalı hiç bi tecrübem yok sizlere danışmak için buradayım

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bi eğitmen bulursan 10 15 saatlik bie eğitimle, 250 lik makinaya 1 ayda alışırsın.
    2 kez motor almakla ugraşmamış olursun.
    Alışırsın diyorum bak iyi sürersin basarsın değil
    Dostum R25 güzel motor Falconla alışmak kötü bir düşünce değil ama falconu elden çıkarırken sıkıntı çekebilirsin. bana sorarsan 2. el bir cbr 125 alabilirsin. enazından kullanım tarzı olarak birbirlerine benzeyen motorlar.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Hancaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yıllardır motorsiklet almak için yırtındım yeri geldi soğuttular falan filan inter milan bu kısımları geçtim
    şimdi daha önce hiç vitesli motor kullanmadım r25 için bayiye gittim gözümü korkuttu açıkçası. ordaki adam mt 125 önerdide 125 cclik bi makineye 12 küsür vermek saçma geldi şimdi bi süre öğrenene kadar falcon freedom 250 düşünüyorum fiyatı ucuz vesaire sizce doğrumu düşünüyorum bana yardım edinde hayalimi gerçekleştiriyim artık. Şimdiden teşekkürler.
    evet mt 125 için 12.küsür düşünmeden verilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bayi söğüşleyecek adam arıyor galiba. Onun da yapacak bir şeyi yok tabi, fiyatlar böyle. Öğrenmek için ikinci el malum iki modelden birini al, sonra zarar etmeden değiştirirsin.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    r25 başlangıç için fazla gelir demişsin, doğrudur
    mt125 e o para çok değil mi demişsin, çoğu kişiye göre çok
    ama başlangıç için freedom 250 nin fiyat dışında hiçbir avantajı yok, o fiyatlara da alternatif çok
    125 - 150 cc honda, yamaha gibi bi başlangıç motoru daha uygun olmaz mı?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    125 lik motor kolay satilir 125 ile baslaki sana ogretsin hatalarini affetsin, R25 gibi motora sonra gecersin

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    eski kasa bi cbr 125 al dostum bence, öğren, sonra satarsın geçersin r25'e.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Murat Denizhan hocayı eğitim için dusunebıkırsın honda da sıra Var madem.
    125 lik ılr uğraşma.
    Satıcı elindeki mt125 i satmaya çalışmış. R25 alınabilir ilk motor olarak bemce. Büyütmeyi düşünen kimseler asla 125 cc ile zaman kaybetmemeli diye düşünüyorum ben.
    Burada herkes 125 le başla yazıyor olsa da Avrupada mt07 başlangıç motoru olarak satılıyor yaşı 21-22 üstü olanlara.
    Hadi biz onlar kadar abartmayalım ama 125 cc de boşuna zaman kaybı.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Bence Eğitim Alırsan 250cc bir motorun sorun çıkarcağını sanmıyorum.

Obareyin dediği gibi üstelik 2 kez motosiklet değiştirmek zorunda kalmazsız.
    obarey bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    doğru düşünüyorsun bence defalarca yazdığım için özet geçiyorum ilk motor vitesli 125 çinli olmalı ondan sonra bakarsın gerisine

kazası var düşmesi var park etmeyi ,ayaklığa almayı bile öğreneceksin vs hayırlısı olsun şimdiden kazasız belasız
    k_ayhn bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    ybr, cbf yada apache al öğren öğrenme süren bittiğinde zarar etmeden satarsın r25 alırsın..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bırak 125cc 250cc yi. al adam gibi eğitimini bin 500-600 cc ye

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırak 125cc 250cc yi. al adam gibi eğitimini bin 500-600 cc ye
    Kaç kişi 600lukle başlamış abi saçmala en ufak bir hata ölüm demek.ben tanımadığım motorcu kardeşlerimin hepsini seviyorum acele etme kardeş.ben ilk motosiklete honda beat ile başladım ilk senem sonunda cbf600aldım 4motosiklet aldım ha zarar ettim mi ettim.tekrar para kazanırım ama can geri gelmiyor.
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Abilerim kardeşlerim yorumlarınız için çok teşekkür ederim cbr 125 ikinci el alsam anlamamki ben motor nasıl kullanılmış vesaire

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Hancaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim yorumlarınız için çok teşekkür ederim cbr 125 ikinci el alsam anlamamki ben motor nasıl kullanılmış vesaire
    Çevrende mutlaka motora binen biri vardır.. Al yanına git motor bakmaya.. Aşırı şeyleri kendisi fark eder zaten( viteslerde aşırı sorun, motor sesinde sorun,sağa-sola çekme vs).. Ben 2 bin tl ye aldığım kanuni crossta bile aşırı sorun yaşamadıysam sizde pek sorun yaşamazsınız.. Sadece motorun duruşundan bile birçok şey anlaşılıyor.. Gözünüze birşeyler doğru gelmiyorsa uzaklaşın büyük ihtimal haklısınızdır..

Ben olsam ybr 125 alırdım.. Yakın bir arkadaşım aldı ve hayran kaldım motosiklete.. Başlangıç için sallayın şekli falan önünüzde 10 yıllar var daha 1 sene şekilsiz olsa da olur.. Grenajsız olduğu için düşürdüğünüzde tek endişeniz tüh sinyal kırılmış demek olur.. r 25 i düşünün birde 500-1000 tl arası zarar.. Tek önerim çin mallarını sallayın.. Kanuniyle başlamış biri olarak bunu söylüyorum.. Hem daha az zararla satarsınız hem daha çabuk satarsınız..

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    R25 vs düştüğünde başınıza en az 1-2 bin lira masraf açacak ve düştüğünde satmakta zorlanacağını bir makine yerine, Madem yeni başlıyorsunuz. Gidin bir 150-200'lük 3-4 bine bir commuter(YBR,CBF vs) alın. aldığınız fiyattan 500 lira düşüne verseniz bile her şekilde gider. masraf etmeden bir süre binersiniz.

Ardından becerilerinize kani olduktan sonra 250R mı yoksa 600 mü hatta belki de chopper mı istediğiniz netleşir ona göre istediğinizi alırsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)