Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motor alacağınız zaman eşinizi nasıl ikna edebiliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Abicim, şimdi geçmiş zaman söylediklerimi tam hatırlamıyorum ama; akşam yemekten sonra yumruğu masaya vurdum, sen(hanıma) istesen de istemesen de ben yarın gidiyorum o motoru alıyorum bu böyle biline dedim. sonra ne yaptım lan ben diyerek nefes nefese, ter içinde uyandım ohh rüyaymış dedim..

hayır duası almak iyidir. artk yüzüktü kolyeydi ona da bişiler alıcan ikna edicen.
    oenaj, AttilaXtreme, ALYEDZ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    18-21 yas arasi motorum vardi
    sonra is guc evlilik cocuk derken
    yas 40 oldu.
    arada sirada sizlandim.
    hanim "yok kaza olur, sana bi sey olur" diyerekten izin vermedi.
    10-15 yil...masaya yumrugumuzu vurup da alamadik...
    bu arada oglum geldi 12 yasina.

bi gun kafama dank etti.
    gittim aldim.
    sonra da
    "oglan geldi 11-12 yasina ..bana bi sey olursa sana o bakar" dedim...
    oenaj, ALYEDZ ve Cronos bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Allah'tan evlenmeden önce aldım. Benim kız arkadaşım da hoşlanmazdı. Motordan bahsederken kotu bir şeyden bahseder gibi konuşurdu. Bir gün ben mi o mu dedi. Motor dedim. Ayrılamadı Mecbur kabul etti. 2-3 haftada bir kere motoru yıkardım etmediği laf kalmazdı. Dayanamadım kursa yolladım. Honda gs1 eğitimine. Sonra ben de motor alacağım demeye başladı. Eline para geçse ktm rc 390 alacak.

gs1 eğitimine kaydettirin ki sıkıntı çıkarmasın.
    oenaj ve Cronos bunu beğendiler.

sen sunu istedin bende motor istiyorum deyip kadinin dusuncelerini dikkate almadan onun gonlunu almadan motoru alirsaniz olmaz.yarin sizin istemediginiz biseyi esiniz istediginde size ayni sekilde karsi cikar sen motor aldin o halde bana karisma der. Bunun sonu gelmez esler birbiri rizasini almadan kafasina gore is yapmaya baslar.iliski zarar gorur. O yuzden her zaman gonlunu alip motoru almak en iyi olandir. Mutlaka kalbini kirmadan bi sekilde izin alinabilir.sonucta kadin seni dusundugu icin izin vermiyor sana bisey olur diye korkuyor seni sevdiginden. Hicbirsey eslerden daha degerli degildir.
    oenaj, fusuy364 ve Cronos bunu beğendiler.

çalıkmoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW r 1100 gs - mondial z-one s 180- Kawa KLE 500
    asarım kendimi de o daya bir ip getir ya motor yada inadın de bu denendi ve başarılı sonuç verdi nc750 alacağımız zaman işe yaradı
    oenaj ve Oldjack bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam borcunuz varsa bence bu dönemde kredi çekmeseniz daha iyi zaten faiz oranları yüksek.
    Bi borç bitmeden başka borç açılmaz bu hayatta öğrendiğim en önemli şeylerden birisi.
    oenaj bunu beğendi.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Kulakları çınlasın, yakın bir abim evledikten sonra 3 aylığına tek başına Avustralyaya gitmiş ve orada takılmış...
    Hanımı Türkiyede bırakarak...

Diyaloğumuz

Ben : "Abi nasıl ikna ettin, ben arkadaşlarla bişeyler içmeye gitmeye zor ikna ediyorum"
    Abi : "Nasıl olacak, ya Ukraynaya gidip 2 kadın ile 1 ay boyunca evden çıkmam, ya da 3 aylığına Avustralyaya giderim, kafamı dağıtım geri gelirim..."

Yani kaba bir tabirle "ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek" derler ..

He benim eşimde biraz zor söker ama ... bende Scooter bana olmuyor, büyük motor almam lazım, hocalar öyle söylüyor, diyerek ikna etmeye çalışıyorum

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Allah gönlünüze göre olanı kavuşmayı nasip eylesin. Öncelikle daha düşük fiyatlarda olanlarla başlayın. Sonrası gelir yavaş yavaş.. Ben evlenirken 2 motorum vardı sıkıntım yoktu o yüzden çok şükür. Şimdi diyorum satalım ikisini de bi tane orta halli bişey alalım tek motor olsun vs.. Yok olmaz hem satarsan üzülürsün diyor

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    Valla bu konuda hiç mütevazı olamıcam arkadaşlar eşim bu konuda en doğru insanmış çok şükür.

5 yıllık evliyiz 3 yaşında bi oğlumuz var. Daha evlenmeden bendeki motor sevdasını bilirdi ama hiçbirzaman karşı çıkmadı hep destekledi hem madden hem manen. Cebimizde beş kuruş yok park köşelerinde bi paket cips 2 kutu gazozla mutluyken arasıra gider motor dükkanlarına bakardık. Bazı beğendiğimiz motor tiplerinin üstüne ikimizde çıkıp oturur güya alacakmış gibi fiyat soraraktan. Bu arada ikimizdede hiçbir bilgide yok haa motor konusunda

Neyse 2010 da evlendik evliliğimizin 2. yılında bir arabamız oldu zar zor aldık onu da Haftasonu çalışır pazartesi borcunu ödemeye giderdim elden aldıgım kişiye. Bu arada da ne zaman bi motorcu kafilesi görsek hep muhabbetini yaparız ne güzeller diye.

Neyse o araba sizi götürmeyecem artık diyene kadar bindik. Sonra baktıkki sanayiden çıkmaz oldu sıfır araba işine girelim dedik ve onada giriştik başardık 2012 nin sonunda. Şimdi hala o arabaya biniyoruz. Neyse bizde motor sevdası yine devam ediyor ama ehliyet bile yok kullanmışlık yok.
    Bu sene dedim hanım alalım artık kıytırık bi çinli. Hanımda dedi alalım git modellere bak yarın. Ben gen herzamanki gibi kararsız.
    O da geldi benle ben almak için gittiğim mondialdin 150 mg king odelinin artık çıkmadıgını öğrenince şok oldum motosikletlere boş boş bakmaya başladım 100 lüklere bakıyorum artık vergi yok iş görür öğrenirizz üstünde diye.
    Hanım gitti bi başka 150 lik model olan KT 150 nin arkasına bindi dedi bunu alalım arkası rahatmış dedi. Dedim olmaz o kadar çıkamayız en fazla 2000 kusurluk bi motor alabiliriz. Bi 100 lüklere bakıyom bi KT 150 ye

Hanınm herzamanki gibi desteğiyle beni ikna etti. Aldık onun üstünde öğrenmeye başladık.
    Yılbaşında ehliyeti aradan çıkarttım. Ben hanımı artçı olarak almaya korkuyorum o benden cesaretli.
    Şu an ameliyatlı oldugum için binemiyorum havalarda güzelleşti. Dün diyorum hanıma tam motor havası işe bak.
    Hadi çıkalım gezelim diyo bana

Yani arkadaşlar bu konuda çok şanslı oldugumu söyleyebilirim Allah(c.c.) bozmasın inş.

Hepinizin eşlerinin de böyle anlayışlı destekçi olmasını dilerim.

Mutlu sürüşler..
    Oldjack, oenaj, Murat.K. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oluroyle

Hocam çok romantiksin yahu
    Sen böyle yazdıkça benim bile senin artçın olarak motor gezisine çıkasım geldi
    O bayan yalnız işi biliyor püf noktalarını öğren
    oluroyle ve oenaj bunu beğendiler.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - "Düğün borcumuz var, o kadar para motora verilir mi, araba almadan motor mu alnırmış, hep kendi zevkini düşünüyosun vs vs...,
    eşiniz zaten hangi şartlarda alabileceğinizin cavabını vermiş

"Düğün borcumuz var" (bittikten sonra alabilirsin diyor)
    "o kadar para motora verilir mi" ( daha az para verilir diyor)
    "araba almadan motor mu alnırmış" (arabayı al sonra motorunu alabilirsin diyor)
    "hep kendi zevkini düşünüyosun" (benim zevklerimi de düşünürsen alabilirsin diyor)

Daha ne desin, iyi bir eşiniz var, kıymetini bilin, bak bu şartlar sağlandıktan sonra (2-3 sene sürebilir) kendisi de motora ılımlı bakacak, ona da kask vs ekipman aldın mı ve yapacağınız gezileri anlattın mı tamamdır bu iş,yavaş ısınacak ve beraber gezilere çıkmaya başlayacaksınız Not: ben de sabrederek bu sıraya riayet ettim ve eşimle bir sürü gezi yaptım, benim gezilerime bakabilirsiniz
    oenaj ve yucelciddi bunu beğendiler.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @fusuy364
    Aynen dediğiniz gibi hocam, cevaplar söylediklerinde gizliymiş

Siz her fırsatta gezmişsiniz anlaşılan
    fusuy364 bunu beğendi.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Son derece rahat ve keyifli bir motor olan cbf 150 almanızı tavsiye ederim istendiğinde ,ihtiyaç olduğunda her zaman da rahatça satılır.
    Bir yönüyle birikim yapmanıza vesile bile olur kredinizi öder mal sahibi olmuş olursunuz.
    fusuy364 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yaş 28 bekarım , sorun çözülmüştür .

Motosikleti
    honda cgl
    Kardeş sana tek kelime söyleyeceğim sen bundan sonra evin yönetim idare işlerine sakın karışma çünkü senin aklın 10 karış havada eşin yani yengemiz senden 10 gömlek daha akıllı düğün borcun varken sen hangi akılla 15000 tl borçla motor almayı düşünürsün hiç utanmıyor musun çevren ne der ayıp ayıp sana kız bile verilmesi hata aslında önce borcunu kapat sonra ev al sonra araba al sonra da motor mu alıyorsun at mi alıyorsun eşek mi alıyorsun al kimse sana birşey diyemez beyfendiye bak borçlu üzerine gereksiz birşey için bir daha borçlanacak hadi desek o motor ile çalışıp evimi geçindirip borcunu ödeyeceksin motorun masraflarını karşılayacaksın al derim ama öyle birşey yok o motorla çalışacak olsan bile ancak karnını doyurur motorun masraflarını karşılamakta bile zorlanırsın sürekli eksiklerin olur hayatın cefasinı çekmeden sefasını süremezsin boş düşüncelerinle eşini ve çevreni kendinden soğutma 4 elle işine sarıl dediklerimi unutma
    xismailaydin bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bu resim bu konuya çokta güzel gider. :D

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alinmis motorla cikiyorum karsisina. Sonra kendisinden biraz "hedededodododobebedededededadadadada" dinliyorum sonra geciyo.

general_skyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT-170
    vallahi ben annemle yaşayan bir insanım (yaş 22. kendi başıma motoru almaya başardım. çünkü annem de bir motosiklet sevdalısı. ama sana tavsiyem onun öncelikleri olduğu kadar senin önceliklerini de anlatmak. nasıl ki sen onun isteklerine saygı duyuyorsan o da senin isteklerine saygı duymalı. bence o bencilce davranmış
    Twitter: @Umut_Oyun
    Facebook: /erkan.mezarci

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ben dedim. düğünden önce varaderoyu msx in yanına koydum koydum. yoksa evlenince hayatta alamam dedim. ona göre dedim önce varadero dedim. tamam dedi net :D

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Pek bir şey anlamadım ama katılıyorum sana

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)