Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kadın için ekonomik motor önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bir kere bayan olsa Bayan için ekonomik motor önerisi yazardı Kadın için motor önerisi yazmazdı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlığı bi erkek açsa cevapalar:
    1.kardeşim defalarca açıldı böyle başlıklar git oku
    2.başka cevap yok
    (konu altlarda kaybolur gider)
    Zell bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere bayan olsa Bayan için ekonomik motor önerisi yazardı Kadın için motor önerisi yazmazdı
    Bayan nedir kadın kadın
    Lagertha ve Terapist bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı Lagertha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba uzun zamandır aklımda motosiklet alma konusu ama hiç bir fikrim yok araştırsam da anlamıyorum çoğu zaman. forumu saatlerce okudum en sonunda en uygununu bulabilmek için kendim bir başlık açayım dedim. 21 yaşındayım boy 1,70 50 kiloyum (fiziksel özellikler önemli diye yazıyorum). Öğrenciyim genellikle kampüs içinde kullanacağım. Gideceğim en uzun mesafe ankara istanbul arası 500km falan olur o da alıp kendime güvenecek kadar alışınca ayda 1 kere falan. Bunun dışında ankaradayım kızılaya 15km mesafedeyim en fazla oraya giderim zaten. Bu mesafeler için en uygun motosiklet hangisidir? Honda pcx ler görünüşünü beğendiğim tarzlar ama fiyatlar fazla benim için çünkü kendi birikimimle almak istiyorum. Diyeceğim o ki görünüş olarak honda pcxlere benzer biraz estetik yani beni ayda bi 500kmde zorlamayacak az yakan ama uygun diye çok masraf da çıkarmayacak bir şeyler önerirse bilen birileri nasıl mutlu olurum anlatamam.
    ps: mondial 150 zat beğendim mesela işimi görür mü?
    Bi de bakımını eksik etmem ama yağ değişimi muayenesi falan ne sıklıkla yapılır nasıl bi bakım ister motorlar ne kadar yakarlar kısacık bi bahsedilirse çok güzel olur.
    Şimdiden teşekkürler
    Önceliğiniz ehliyet almak olmalı. ehliyetinizi aldıktan sonra ufak tefek ve düşük cc'li bir motor işinizi görecektir ama ŞEHİR İÇİNDE. mondial zatı beğenmişsiniz ne güzel ama bu motorla 500 km yol yapabilirmisiniz bence hayır zaten yolda bir ton sorun çıkartır. ayrıca bahsettiğimiz motorun şuan sıfırı türkiyede yok diye biliyorum. uzun yol için önce tecrübe kazanıp biraz daha yüksek cc'li bir motora sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum (enazından 250 cc'lik bir alet ama onuda iyi seçmeniz gerekli yoksa yolda perişan olursunuz).

başlangıç için zat'tan ziyade biraz daha yeni modellere bakmanızı öneririm. birde bütçenizi yazarsanız herkes daha fazla yardımcı olacaktır.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Mutlaka neden scoter bakıyorsunuz? Bence alın bir tane YBR 125 esd bakın keyfinize.500 km yide geze geze gidersiniz banamısın demez. Yakıt bakım yedek parça olarak ta çok çok ekonomik olacaktır. 2. Elde de değerini yitirmeyecektir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aradaki yorumları okumadan cevaba geçiyorum. Yazının giriş kısmını okuyunca kafamda bir sürü seçenek belirmişti ki "Her ay Ankara - İstanbul arası 500 km yapılacak" kısmını görünce kısa devre yaptım. 500 km yolu her ay yapabilmek için en az 250 cc bir motosiklet ve tecrübe gerekir. Yeni başlayan birine tavsiye edilebilecek ve kısa mesafede iş görecek bir motorla (scooter) bu iş olmaz. O yol bitmez ve çok tehlikeli geçer. O yüzden bence Ankara - İstanbul yolculuğunu otobüsle yapın, kendinize de mesela Honda Spacy Alpha, Spacy, PCX125, Yamaha Delight hatta Hero Pleasure bakın. Mondial Zat 150'yi ise bedava verseler bile almayın.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı soruyu bir erkek sorsa cevap veren pek az olur olsun, boşver iyi yaptınız.

İlla scooter derdinde değilim dediğim gibi uygun bişeylere kendimi ayarlarım bi şekilde. Dün motosiklet satan bi yerle görüştüm dediklerinize baktım adam bunlar seni savurur atar bunlardan başlama dedi kafam karıştı. Tamam istanbul ankarayı sildim artık ben okul bitiminde 250km ötede memlekete götürsem yetecek. Önerilerinizi araştırıyorum o yüzden bilmeyen ya benim şuyum var diyip araba fiyatında motor yazan arkadaşlar yazmasın lütfen ben istediğimi belirttim. Erkeksin de bilmem ne saçma atarlara cevap vermiyorum ama foruma sürekli göz gezdirip cevapları dikkate alıyorum. Teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    Ankara'nın stabilize yoldan beter sarsan çukurlu yolları scooter için hiç ama hiç uygun değil. 50 metrede bir logar kapağı var bazı mahallelerde. Çetinemeçte 4 şerit yolda bir yerde yol boydan boya çukur bu yoldan her gün on binlerce araç geçiyor buna rağmen düzeltmiyorlar. Ankaranın yolları çok rezil. 18 jantlı 150'lik vitesli motorumla zaman zaman zorluk yaşıyorum şehiriçinde. Bide Uzun yola hangi motorla çıkarsanız çıkın yalnız çıkmayın motor bozulmasa bile türkiyede başınıza neler geleceği belli değil kadın başınıza.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İlla scooter derdinde değilim dediğim gibi uygun bişeylere kendimi ayarlarım bi şekilde. Dün motosiklet satan bi yerle görüştüm dediklerinize baktım adam bunlar seni savurur atar bunlardan başlama dedi kafam karıştı. Tamam istanbul ankarayı sildim artık ben okul bitiminde 250km ötede memlekete götürsem yetecek. Önerilerinizi araştırıyorum o yüzden bilmeyen ya benim şuyum var diyip araba fiyatında motor yazan arkadaşlar yazmasın lütfen ben istediğimi belirttim. Erkeksin de bilmem ne saçma atarlara cevap vermiyorum ama foruma sürekli göz gezdirip cevapları dikkate alıyorum. Teşekkürler şimdiden
    Adam hangi motorlar için "seni atar savurur" dedi ?

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bu konuşma motosiklet satan hangi mağzada oldu, yamahanın o ünlü mağzası değildir inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı soruyu bir erkek sorsa cevap veren pek az olur olsun, boşver iyi yaptınız.
    Bu forum da hergün bir kaç saatim geçiyor gördüğüm yardım edebileceğim yada bildiğim konularda yazmaya çalışıyorum. Erkek olsa da yazardım. Erkek hatta 15 - 25 yaş aralığında ki bir çok arkadaşa bu konularda uzun uzun yardımlar yapıldı. Foruma baksan görürsün.
    amanbe bunu beğendi.

Memlekete gittim hafta sonu orda yerel bi mağaza bilen yoktur büyük ihtimal. 2800liraya elektrikli bi motor gösterdi pembe falan çocuk motoru gibi bu senlik dedi ama 70kmde şarkı bitiyomuş napacaksam onu arkada iyi olduğu belli bi tane vardı modelini sormadım fiyatı sordum özelliklerini sordum 7 8bin onlara bakma sen fazla gelir başlangıçta böyle bişey al diye o elektrikliyi gösterdi

Motosikleti
    Memlekete gittim hafta sonu orda yerel bi mağaza bilen yoktur büyük ihtimal. 2800liraya elektrikli bi motor gösterdi pembe falan çocuk motoru gibi bu senlik dedi ama 70kmde şarkı bitiyomuş napacaksam onu arkada iyi olduğu belli bi tane vardı modelini sormadım fiyatı sordum özelliklerini sordum 7 8bin onlara bakma sen fazla gelir başlangıçta böyle bişey al diye o elektrikliyi gösterdi
    Elektrikli motosiklet asla alma, mahalle içi paket servis yapanlar hariç kimsenin işine yaramaz. İşe gidip gelmek için bile akülerin ömrü düşünüldüğünde benzinli bir motosikletten pahalıya geliyor işletme maliyeti. Paketçilere yarıyo çünkü motor ısınma derdi yok aç kontağı git gel hemen. Kısa mesafe düşük hızda kullanıldığından da aküler yorulmuyor.

Selamlar efenim,
    Hazır başlık varken ben de bir meramımı anlatıp fikir sormak istiyorum. Haftasonu motor sınavına giriyorum. Muhtemelen on güne de bir oyuncak edineceğim. Manitanın başını çok ağrıtmak istemiyorum, yirmi küsur yıllık motorcu çünkü, yazıktır o bana kymco agility city 200 önerdi. Bisikletçi kızım, 15 yıllık da ehliyetim var. Oğlan çocuğu gibiyimdir, çıplak elle yetmiş kiloya kadar kaldırıp taşıyabiliyorum dolayısıyle bir makinaya hakim olmam çok zor değil. Ancak yüksekten uçmamak gerektiğinin de elbette farkındayım.
    Bir süre sonra şehirlerarası yol mutlaka yaparım çünkü zaten dünyayı dolaşıyorum on yıla yakındır.
    Ama hepiniz biraz bilirsiniz ki; insan (özellikle de kadınsa) satın alacağı nesnelerin tipine falan da şöyle bir gönül versin istiyor yani ben kısıtlı araştırmalarımdan touringleri çok sevdiğim kanısına vardım. Arabada da otomatik vites sevmem zaten. Motorda da daha gidonu bile tutmadan viteslileri daha çok seveceğimi biliyordum. Kymco'lar çok mantıklı görünüyor bir yandan, diğer yandan da meselâ yetmişli yılların jawa'larına aklım çıktı. Yedi bin liralara falan çıkabilirim şimdilik. İlk etap için yani.
    Bana böyle çok öyle pembeli kurdeleli falan olmayan, 200-250 cc, türk kızı boyuna (1.64) makul ölçekte bir şeyler önerir misiniz? Delice yakıt tüketimi olmasa süper olur tabisii çünkü söylediğim gibi uzun yola da giderim ben bir vakit sonra, biliyorum kendimi.
    O klasik jawa'larla işgili bir topa çıkmak ahmaklık mı olur çok? Siz ne dersiniz?
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı tuçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar efenim,
    Hazır başlık varken ben de bir meramımı anlatıp fikir sormak istiyorum. Haftasonu motor sınavına giriyorum. Muhtemelen on güne de bir oyuncak edineceğim. Manitanın başını çok ağrıtmak istemiyorum, yirmi küsur yıllık motorcu çünkü, yazıktır o bana kymco agility city 200 önerdi. Bisikletçi kızım, 15 yıllık da ehliyetim var. Oğlan çocuğu gibiyimdir, çıplak elle yetmiş kiloya kadar kaldırıp taşıyabiliyorum dolayısıyle bir makinaya hakim olmam çok zor değil. Ancak yüksekten uçmamak gerektiğinin de elbette farkındayım.
    Bir süre sonra şehirlerarası yol mutlaka yaparım çünkü zaten dünyayı dolaşıyorum on yıla yakındır.
    Ama hepiniz biraz bilirsiniz ki; insan (özellikle de kadınsa) satın alacağı nesnelerin tipine falan da şöyle bir gönül versin istiyor yani ben kısıtlı araştırmalarımdan touringleri çok sevdiğim kanısına vardım. Arabada da otomatik vites sevmem zaten. Motorda da daha gidonu bile tutmadan viteslileri daha çok seveceğimi biliyordum. Kymco'lar çok mantıklı görünüyor bir yandan, diğer yandan da meselâ yetmişli yılların jawa'larına aklım çıktı. Yedi bin liralara falan çıkabilirim şimdilik. İlk etap için yani.
    Bana böyle çok öyle pembeli kurdeleli falan olmayan, 200-250 cc, türk kızı boyuna (1.64) makul ölçekte bir şeyler önerir misiniz? Delice yakıt tüketimi olmasa süper olur tabisii çünkü söylediğim gibi uzun yola da giderim ben bir vakit sonra, biliyorum kendimi.
    O klasik jawa'larla işgili bir topa çıkmak ahmaklık mı olur çok? Siz ne dersiniz?
    hadi ya kızlar jawa severmiymiş bunu not alalım.
    sonrada o aletle uğraşmanız biraz zor. ustası parçası çok kazık yersiniz.

R80'ler de yıkılıyor ya :( allam çok mu saçma sapan şeyleri beğeniyorum aceba cahil cühela ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Yav hacıt kızları tek tornadan zannnediyonuz olmuyo o iş annem tamirci benim mesela, e ne bekliyorsunuz yeminle azıcık mekanik bilgime güvensem hızlıca öğrenip tamirini de çözerim ama olmaz işte otoban kenarında falan kendimi bir öyle hayal ettim, şahtın şahnaz olacan tuçi dedim ))

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Selamlar efenim,
    Soyle soyliyeyim 158 boylarinda 45 kilo hap kadar bi kizim oglan cocugu gibi degilim ,70 kilo ciplak elle kaldirip dolasmadim ..bisikletede cocukken bindim sadece :D neyse 165 kiloluk motorum var cokta buyutmeye gerek yok bence hakimiyeti
    Eger motor buyuteceksen ileride vitesliyle baslaman daha guzel olur arti olur .. onun disinda kafana yatan saglam birseyler bakabilirsin 200-250 cc istedigin bir tarz
    Ama eski motorla uğraşmak sıkıntılı tercih etmessen yararina olur diyebilirim
    tuçi, Oldjack, hasansonmez ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Selamlar yaşasın hatun buldum pekala; tamam diyelim bit pazarına nur yağdıran tutumumdan vazgeçtim; scooter olmayan ne önerebilirsin bana? Yani scooter'lara bir gıcığım yok gayet de tatlılar ama vitesliler çok zevkli ve touring'ler de çok kıyak görünüyor. Sen ne dersin?

LifeisBike
    Misafir
    Eski tercih edersen debriyaj elinde kalabilir

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Selamlar yaşasın hatun buldum pekala; tamam diyelim bit pazarına nur yağdıran tutumumdan vazgeçtim; scooter olmayan ne önerebilirsin bana? Yani scooter'lara bir gıcığım yok gayet de tatlılar ama vitesliler çok zevkli ve touring'ler de çok kıyak görünüyor. Sen ne dersin?
    Ben binmedigim birseyi onerme taraftari degilim acikcasi suana kadar 4 farkli motora bindim sadece ama touring hic kullanmadim oyuzden su marka iyidir al diyemem ama boyunu kilonu cok sorun etme parmak ucun degse bile olur yada tek ayaginlada tutarsin o problem degil
    Scooter a hic binmedim cunku hic guvenli gelmedi ve benim gicigim var :D
    Butcen 7 bin liraymis sanirim ilk motorda cokta tarza takilip kalmamakta lazim "bence" butce sorunun olmasa suan ayni zamanda elimdede bulunan duke 200 kesinlikle derdim goruntusu olsun ,hafifligi olsun ,alcakligi olsun,konsolu olsun bicilmis kaftan yeni baslayan biri icin (kazali yatiyor yapinca ben kullanacahim umarim " onunda 2. Eli 11.500 larda dolaniyordu yanlis degilsem
    Onun disinda butcene uygun touring olarak kesinlikle su su markalar kullandim cok iyi biliyorum al diyemem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler