Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

300 400 TL Lık motor ehlıyetsız ve ruhsatsız kullanma çalıntı öğrenme

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuperSport60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba başlık saçma olabılır ama şöyle bir sorunum var aslen araç sahıbıyım ve gunluk okula gıdıp gelıyorum 1.5 tonluk aracla gunluk yakıt masrafı ve trafık sorunu canımı sıkıyor artık 300 400 tl lık bıonık pejo 103 yada 105 ehlıyetsız ruhsatsız alıp gunluk okula gıdıp geleyım dıyorum cok az yakıyormus 100km 2lt gıbı rakam motorların fıyatıda ucuz yanlız sorunum bu alıcagım motorun ruhsat vs olmayacagı ıcın calıntı felan olup olmadıgını nasıl ogrenebılırım en azından calıntı motor kullanmak ıstemıyorum ruhsatlı olanlarsa 700 800 cıvarı noter masrafı vs de derken bana 1000tl yı bulur acıkcası o kadar da vermek ıstemıyorum 30 40km hız ıle okuluma gııdp geleyım yeter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Noter masrafı 110 tldir ehliyetsiz yakalanmanın cezasıda 1500 tl civarı 300-400 tllik motora acımazsın ama 1.500 tl ehliyetsizlikten ceza yersen işte o zoruna gidebilir
    ilkerabi, burakozen ve Oguz K. bunu beğendiler.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    neden elektrikli düşünmüyorsunuz hem ehliyette gerekmiyor sanırım onlara
    "Edeple gelen lütufla gider"

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    okul ev arası kaç km ve hangi il bisiklet olmazmı
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter masrafı 110 tldir ehliyetsiz yakalanmanın cezasıda 1500 tl civarı 300-400 tllik motora acımazsın ama 1.500 tl ehliyetsizlikten ceza yersen işte o zoruna gidebilir
    110tl oldugunu bılıyorum ama o 110tl benım ıcın suan onemlı bı para oyuzden 300 400 lıralık motorlara bakıyorum küçük bi şehirde yaşıyorum ehliyetsiz araç kullanan arkadaslarım bıle var ve okul dısında bır yere pek fazla gıtmeyecegım ıcın yakalanacagımı dusunmuyorum alıcagım motor calıntı olmasın yeter bunu nasıl ogrenebılırım dıye merak edıyorum acıkcası

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

elektrıklılerın fıyatları cok pahalı suan 300 400 lıra ustune 1 kurus dahı cıkamıyorum

zaten bısıklet kullanıyordum ama artık yetmıyor hemde bısıkletten sogudum kar yagarken bıle bısıkletle gıdıp gelıyordum

LifeisBike
    Misafir
    Öyle sacma sapan sey olmaz. Ehliyetsiz birisini ezip canına maal olsan bu durumun ne demek oldugunu biliyormusun ? Vicdan azabından söz etmiyorum.. Madem arac sahibisin yasin tutuyor demekki once ehliyetini al sonra motosiklet kolay is.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Forumun yapısı komple değişmeye başlıyor. Ehliyetsiz ruhsatsız araç kullanmak isteyenler, polisten kaçıp anlatanlar.
    efendy06 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    forum yapısı ile ilgili değil,
    kanun ve hukuk denilen toplumsal mutabakatın yansımaları yok olmaya başladı,
    engelli kadına tecavüz edip iyi hal indirimi verilir ise,
    insanlar hukukun işlemediğine ikna olurlar ve kendilerine de işlemeyeceğini düşünürler.

biraz da yapı meselesi ehliyetsiz ruhsatsız motora binerek olası kontrolde polise ağız eğmek kişilik ile alakalı
    işinizi başkasının ellerine bırakmamak lazım.
    telike, redlion999, efendy06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hahaha laflara bak caddede araclar arasinda bi o serit bi bu serit gazlayanlar gelmis bana akil veriyor abicim gecin bu ayaklari adam ezermisim vs ehliyetsiz ruhsatsizms gecin bunlari 600rr almiyorum 50cc 30 40 gecmeyen kendini zor goturen motordan bahsediyorum ne adam ezmesi ehliyeti vs bos konusucaksanz yorum yapmayin
    halilom bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hiç bu işe girme başını çok ağrıtabilir.

ehliyetsiz ruhsatsız plakasız yakalanınca direk şahısa 1800 tl küsür ceza yazılıyor motor bağlanıyor. 900 civarı eski scoterlar bulabilirsin bence.

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 km hız sana yetiyosa o hızı bisiklette yapıyo
    Bisiklet dusunmuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı Clearidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyetsiz ruhsatsız plakasız yakalanınca direk şahısa 1800 tl küsür ceza yazılıyor motor bağlanıyor. 900 civarı eski scoterlar bulabilirsin bence.
    600 tl ye su ortasi bos olan sanirim cup modelden buldum ama onlarin da tamiri masrafi nedr ne degldir ve 600tl imkanimda olmadigi icn dsnmedim bionik 103 felan kolay toplanir tamirini heryere yaptrrim diye dsnuyorum elim yatkindir kendimde yapabilirim

Motosikleti
    Elegant 150
    Milli Emlak ihalelerini takip edebilirsiniz. Genelde ruhsatsız ve plakasız motosikletler oluyor (Hacizli veya terkedilen motosikletler). Internetten bulduğunuz ruhsatsız plakasız bir motosikletin çalıntı olmama ihtimali çok düşük ama aldığınız/alacağınız motosikletin şasi numarası ile çalıntı olup olmadığını sorgulayabiliyorsunuz diye biliyorum.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun yapısı komple değişmeye başlıyor. Ehliyetsiz ruhsatsız araç kullanmak isteyenler, polisten kaçıp anlatanlar.
    Ben özeride buluncam arkadaşa, hiç uğraşma sen. Para vermemek için ehliyet almayan, ruhsatsız motora binen adam kask da takmaz.
    telike bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı SuperSport60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha laflara bak caddede araclar arasinda bi o serit bi bu serit gazlayanlar gelmis bana akil veriyor abicim gecin bu ayaklari adam ezermisim vs ehliyetsiz ruhsatsizms gecin bunlari 600rr almiyorum 50cc 30 40 gecmeyen kendini zor goturen motordan bahsediyorum ne adam ezmesi ehliyeti vs bos konusucaksanz yorum yapmayin
    Madem o kadar iyi biliyorsun, neden konu açıp milletten akıl istiyorsun.
    Ve bir kişinin yazdığı yorumdan nasıl motor kullandığını nasıl anladın?
    sahin08 bunu beğendi.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    kendi istediği cevapları veren sorular

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

benimde plakasız bir scooterim var trafikten çekilmiş tekrar plaka çıkarttırmadım kesinlikle trafiğe çıkmıyor işyerim ile kaldığım yer arasında patikada çamurda kullanıyorum (vize sigorta ve yasal herşeyden kaçmış oluyorum diğer motosikletimde 160 sigorta 60 vergi 2 yılda bir vize var )
    arkadaşlar haklı plakasız yasa dışı bir araçla trafikte yakalanmak kazaya karışmak akıl işi değil
    bir sorun daha bir arkadaşım ehliyetsiz belediye çukuruna düştü (ciddiyim) belediye ceza yazdı polis yetersiz ehliyetten yazdı sonra ambulansa teslim ettiler
    halilom bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    ne kadar ukela bir cevap bu böyle. Yasal olarak ehliyet ruhsat isteniyosa bunun bir nedeni var. 50km ile çarpışan araba (motor değil araba)testleri var biraz araştır ve ne kadar tehlikeli olduğunu bir farket. Sonra devreye grmeyen sigortanın en önemlisi zarar verebileceğin herhangi birinin vebali üzerinde olacak. Mortorla gazlayan birinin önüne çıksan ve kaza sonucu motorcu hayatını kaybetse mesela bunun bedelini nasıl ödemeyi düşünüyosun. Evet benimde bir sürü ehliyetsiz araç kullanan arkadaşım vardı ama kesinlkle doğru yapmıyorlar.

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar ukela bir cevap bu böyle. Yasal olarak ehliyet ruhsat isteniyosa bunun bir nedeni var. 50km ile çarpışan araba (motor değil araba)testleri var biraz araştır ve ne kadar tehlikeli olduğunu bir farket. Sonra devreye grmeyen sigortanın en önemlisi zarar verebileceğin herhangi birinin vebali üzerinde olacak. Mortorla gazlayan birinin önüne çıksan ve kaza sonucu motorcu hayatını kaybetse mesela bunun bedelini nasıl ödemeyi düşünüyosun. Evet benimde bir sürü ehliyetsiz araç kullanan arkadaşım vardı ama kesinlkle doğru yapmıyorlar.
    Asil ukala sizsiniz neden mi

1Alinicak motor ortada 2acemiyle konusmuyosun aktif olarak trafikte arac kullanan defalarca uzun yola gitmis ve trafik cezasi bile almamis biriyim henuz. 3 ise ders isteyen yok motor hakkinda birsey sordum hepsi bu arkadas onca motorcu goruyorum sehir ici 100 le gezmeler sokakta psikopata donen adamlar burda gelmis akil hocaligi yapiyo ya trafik mufettisimisin sen yasalari bana ogreticeksin yadal olarak ehliyetin verildigi kurslari git gez bakalm ne halde egitim duzeyleri tek iyi yonu yas kriteri
    50cc motor icin ehliyetti masrafti drift parasimi vereyim ? Hem 50kmh cikacagimi kim soyledi kendi kendine konuyla alakssiz yorum yapiyosun motorun bi vukuati varmi nasil ogrenrm tek sorunum bu

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Asil ukala sizsiniz neden mi

1Alinicak motor ortada 2acemiyle konusmuyosun aktif olarak trafikte arac kullanan defalarca uzun yola gitmis ve trafik cezasi bile almamis biriyim henuz. 3 ise ders isteyen yok motor hakkinda birsey sordum hepsi bu arkadas onca motorcu goruyorum sehir ici 100 le gezmeler sokakta psikopata donen adamlar burda gelmis akil hocaligi yapiyo ya trafik mufettisimisin sen yasalari bana ogreticeksin yadal olarak ehliyetin verildigi kurslari git gez bakalm ne halde egitim duzeyleri tek iyi yonu yas kriteri
    50cc motor icin ehliyetti masrafti drift parasimi vereyim ? Hem 50kmh cikacagimi kim soyledi kendi kendine konuyla alakssiz yorum yapiyosun motorun bi vukuati varmi nasil ogrenrm tek sorunum bu
    laan 20 le çoluğa çocuğa çarpsan kasten adam öldürmekten yargılanacaksın daha tuhaf tuhaf konuşuyosun senin karakterinde bir velete yardım falan yok.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Ehliyetsiz araç kullanildignda ve herhangi bir kazada ölüm sonuç olursa cinayet suçu olur(öyle kalmış aklımda )
    ehliyetsiz insan gücü ile gitmeyecek bir şey istiyorsun o halde önerim şu biraz yüksekçe ve harbiden dayanıklı olan arkasında da oturma yeri olan eski bisikletler vardı halen sıfırlari satılmakta ondan bir tane alacaksın. Sonrasında da internette satılan bisiklet için motor kitlerinden 85cc lik bir tane alıp takacaksın.tamamen resmi faturali Hem kafan rahat olacak hem de milletin dirdirini cekmezsin. Ayrıca size dendigi gibi o tür motosikletler o kadar tasarruflu veya masrafsiz değil, motordan da olamıyorsaniz tamircilerle muhabetiniz artabilir
    Şanlıurfa 90 km ile radara giren bir taneservis elemanı vardı ama polis bisiklete nasıl ceza keseceğini bilemedi. Tabi artık bisikletlilerin de bisiklet kaskı vs korumalar takması gerekiyor özellikle büyük şehirlerde bu tür denetimler olabiliyor
    Tüm bunların dışında en önemlisi bu kurallar cezalar var olsun ya da olmasın her şeyden önce hem kendi hem de etrafımızdakilerin güvenliğini düşünmek en güzeli olacaktır. Düşmenin ne demek olduğu gerçekten bilmeyen insanlar vardır. Durdukları yerde kendilerini asfaltın üzerine bir kerecik atarak neler olabileceğini gözlemlemelerini tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)