Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şerit ihlali ve hatalı dönüş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bu gün bölünmüş yolda ilerliyorum, önümde hafif ticari bir araç soldan gidiyordu. Arkasından yaklaştım, yol istemeye kalmadı, sağa doğru çekildi adam, tam soluna geçtim, benim ön teker adamın sürücü kapısı hizasındayken birden sola dönüş yapmaya kalktı eleman. Dönmeye çalıştığı yerde orta refüj açık. Ordan sola dönmeye çalıştı, hemen karşıyı uzunca gördüm, gelen araçlarla baya mesafe vardı, kontra ile o refüjün açıklığından karşıya, ters yöne girdim, tabi bu arada ben korna çalınca adam bir an durdu. Bende acı bir frenle durdum ters şeritte. Açtım ayaklığı indim, adamda inip özür diledi. Özür dileyince bir şey diyemedim. Yanında ailesi falan. Sinyal yok, dönmeye çalıştığı yerden dönülebilecek bir yer yok. Karşıdan gelenlerin dönebileceği, bizim sağımızda kalan bir tali yol var ve refüj o yüzden açık orda. Yani adamın dönebileceği tek yer ters yön. U çekecek desem, yol bölüneli 200 metre olmamış, o aralıkta ne ev var ne yol ne dükkan. Anlamadım valla. La havle deyip gidip motoruma bindim. Karşıdan gelen olsa o manevrayı yapamayacaktım. Yapamasam ne olurdu bilemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun hocam..

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Şanslı günündeymişsin

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Geçmiş olsun, maalesef yollarda çok sık oluyor bu tarz hareketler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Düşündüm de, bizi duymaları lazım. Gürültü yapmayı sevmem ama orda açık egzoz olsa bende, o adam solunda olduğumu fark ederdi. Sessizce gidiyor olmamız da bir dezavantaj bence. Gündüzleri uzun farla gezerim, ancak sollama yaparken geçtiğiniz aracın sürücüsü aynasına bakmayınca, yahut kör noktada kalıyorsak uzun far işe yaramıyor.

böyle şeyleri duyup gördükçe motor alma hevesi kaçıyor insanın. can ve mal a kasıt resmen FARKINDA OLMASAN BİLE. konuyla alakası yok ama 2 yada 3 gün önce haberlerde gördüm bir adam 3. kez direksiyon başında alkollü olarak yakalandı ve 2027 yılına kadar ehliyetine el konulup yalan olmasın 1200 TL civarı bir para cezasına çarptırıldı. Sizce bu ne kadar mantıklı arkadaşlar? Sizce sarhoş yola çıkan adam Ehliyetsiz çıkmaz mı ? Bir can'a maal olmadan önlem almak diye bir şey yok bizim ülkemizde. bu adama vericeksin hapis cezasını haksız sam haksızsın deyin. canımızın değeri 1200 TL kısacası. Bakalım birisi bu saçma yasalara dur deyip İNSAN VE MAL varlığına ne zaman değer verecekler. İNŞAALLAH ömrümüz yeter..

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Alıntı burakozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle şeyleri duyup gördükçe motor alma hevesi kaçıyor insanın. can ve mal a kasıt resmen FARKINDA OLMASAN BİLE. konuyla alakası yok ama 2 yada 3 gün önce haberlerde gördüm bir adam 3. kez direksiyon başında alkollü olarak yakalandı ve 2027 yılına kadar ehliyetine el konulup yalan olmasın 1200 TL civarı bir para cezasına çarptırıldı. Sizce bu ne kadar mantıklı arkadaşlar? Sizce sarhoş yola çıkan adam Ehliyetsiz çıkmaz mı ? Bir can'a maal olmadan önlem almak diye bir şey yok bizim ülkemizde. bu adama vericeksin hapis cezasını haksız sam haksızsın deyin. canımızın değeri 1200 TL kısacası. Bakalım birisi bu saçma yasalara dur deyip İNSAN VE MAL varlığına ne zaman değer verecekler. İNŞAALLAH ömrümüz yeter..
    o adamı yatıracan devlet olarak 150 sopa falakaya yatıracan ayakları bileğim gibi şişecek bak ondan sonra daha araba kullanıyormu. Zevki sefasını adam sürüyor olan yine masum vatandaşa oluyor.

Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o adamı yatıracan devlet olarak 150 sopa falakaya yatıracan ayakları bileğim gibi şişecek bak ondan sonra daha araba kullanıyormu. Zevki sefasını adam sürüyor olan yine masum vatandaşa oluyor.
    Tecavüze beraat yada 1 yıl veren bir ülkede yaşıyoruz, buna sıra gelene kadar gerçi ama. zaten çarpıp bizi ezse bile 4 5 yıl yiyip çıkacak tekrar yani her halukarda olan bize oluyor. bence bununla ilgili bir yazışma atması lazım herkesin. sonuçta bu hepimizi ilgilendiren bir mesele. tek bir kişi ile hiç bir şey olmuyor. AEA'nın da dediği gibi. Bir yazışmayı yazıp mail olarak atmak 10 dk elden verip derdimizi açıklamak 1 saat. toplu olarak yaparsak illaki sesimizi duyan birileri olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)