Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hangi Benzini Kullanıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    Arkadaşlar hangi benzini kullanıyorsunuz? benzinin motor üzerindeki etkileri ve benzin konusunda tecrübelerinizi yazabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    en uygun fiyatlı olanı alıyorum hatta uygun yoksa TEB Total Card var onun ile total den %5 indirimli alıyorum.
    berkturk ve LifeisBike bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba CR1
    97 oktan kurşunsuz benzin shell petrol den alıyorum çok memnunum

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Aldığımda sadece bp den doldurdum. Onun haricinde sürekli opet kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım.

kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    standart shell benzini bi kere benzinim bitmişti mecburen totalden aldım ertesi gün çalıştıramadım motoru meğer benzinde su varmıiş

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    bende sürekli bp den alırdım benzinimi. Forumda 5-6 arkadaş opetin benzinini çok övüyordu performansı ciddi şekilde arttırıyormuş söylenenlere göre.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Konuları açmadan önce araştıralım lütfen. Şu linki bir incelemenizi tavsiye ederim:http://www.motosiklet.net/forum/anke...rsunuz-10.html
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    acıkcası hiç bir firmanın reklamlarda abarttıgı gibi katkılı gercekten performansa etki eden ürünler sattıgına ben gönülden inanmıyorum. ayrıca satsa bile her istasyonun kurallara uygun hareket ettiğinede inanmıyorum. Tercih derseniz 2012 den beri shell tercih ediyorum arabamdada motosikletimdede.
    LifeisBike bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    @HAZZILHAR arama kısmına "benzin" yazdığım için "akaryakıt" konusunu bulamadım ve bu yüzden konu açtım. konu birleştirme vardır mutlaka. yöneticiler gereğini yaparlar. dikkatiniz için teşekkür ederim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Opet ilk tercihimdir, ama benim için tabu değil benzin firması, bilindik bir firma olması yeterli.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Çok çok çok zor durumda olmadıkça sürekli sadece SHELL den 97 oktan olarak geçen 95 katkılı nitro+ denilen yakıttan alıyorum. Bir ara 95 katkısız normal olan benzin den koymuştu pompacı motorun devir çevirişinde bile bir - olarak fark oluyor. Ya psikolojik bir etkidir bu, yada gerçekten 95 ve 97 arasında çok güzel bir fark oluyor SHELL 97 candır Haa bide her istasyondaki yakıt bence aynı değil farklılık var her petrolde

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Opet dende yakit aldim sheldende petrol ofisindende teb total cartim olmasina ragmen memnun kalmadigim icin almiyorum gecenlerde bp deneyim dedim motor kendine geldi gidisat falan bariz belli okur derecede degisti suan icin siralamam 1 bp 2 shell 3 petrol ofisi 4 opet abuk sabuk markalardan degil benzin hava bile basmiyorum bu arada butun kiyaslamalar 95 oktan uzerinden yapiyorum 97 denemedim serviste 95 kullan dedi

Petrol ofisinden aldığım zaman pisliktenmidir nedir bilmiyorum ara sıra motorumda boğulmalar yaşıyorum onun dışında TP benim için en uygun olan fiyatı daha ucuz performans ortalama, yakıt tüketimide minimum oluyor ama performans istiyorsan SHELL derim ince benzin.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    Shell candir .digerlerinde stop ediyor makine.opet benzin filtremi tikadi yolda kalmistim.istasyona gore degisir marka olarak bakmamak lazim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tankları temiz ve hilesiz olduktan sonra hepsi aynıdır. Tüm akaryakıt firmaları aynı rafineriden tankerleri doldururlar, yani shell in ayrı, opetin ayrı petrol kuyusu veya rafinerisi yok . Hissettiğiniz etkiler ise reklamlardan etkilenmiş bilinçaltınız kaynaklı.
    reverse bunu beğendi.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    sırasıyla shell ve opet.
    yalnız benzinden ziyade satış yeri önemli, sürümü çok olan yerden almaya çalışın.
    sürümü yüksek yerden alırsanız hem yakıtta sahtekarlık nispeten az olur, hem de taze benzin tüketirsiniz.
    istatistiki olarak shellden benzin aldığımda 10 15 km kadar daha fazla yol yapıyorum. depom 17lt, genelde şehiriçinde depo sonuna yaklaştıysa 16.5 lütre alacak şekilde benzini tüketiyorum (lamba yandıktan 40km sonra alıyorum 16.15 ile 16.50 arası benzin alıyor ağzına kadar)
    bu ikisi dışında başka markadan almamaya çalışıyorum.

ayrıca belirtmeliyim ki bu konu defalarca tartışıldı :D

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Neresi denkgelirse oradan alırım, ne arabamda ne motorumda hiç bir fark göremedim şimdiye kadar.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    her gün zamcık pardon güncelleme olanından.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Hqangi benzini kullanacağız, an itibarı ile dünyanın en pahalı 8. benzinini kullanıyoruz. Hey gidi hey, zamanında listenin en altında idi. Gene biraz toparlamış.

İşte bağlantı;

http://www.mytravelcost.com/petrol-prices/
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tankları temiz ve hilesiz olduktan sonra hepsi aynıdır. Tüm akaryakıt firmaları aynı rafineriden tankerleri doldururlar, yani shell in ayrı, opetin ayrı petrol kuyusu veya rafinerisi yok . Hissettiğiniz etkiler ise reklamlardan etkilenmiş bilinçaltınız kaynaklı.
    Bilinc altimi etkileniyor bizim burda dik ve uzunca bir rampa var iki kisiyle 3 uncu 4 vitese atarken 2 vitesle gidemedigimi bilirim kaliteli benzin aldiktan sonra gene 3 ve 4 vitrsle cikiyorsam bunda bilinc altimin ve reklamlarin etkisi oldugunu yasayan biri olarak dusunmem pek mantikli olmaz heralde..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)