Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Neden 600cc ile başlanmaz? ( Soru )

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararini vermissin artik ne desek bos, motor isi sakat is kardes dikkatli ol hafife alma, diversion 200 kusur kiloluk ve gaz tepkileri hassas bir motor, motor hayat boyu egitim almayi bu isi ciddiye almayi gerektirir ben 125 cc ile 1000 km tecrubeden sonra F650 ye gectim ki efendi motordur yemin ediyorum pismanim 250 390 lik ara motora gecmedigim icin, simdi geri dusuk cc ye gecmeyi dusunuyorum cunku tecrubem 3 profesyonel egitim almama ragmen yetmiyor, en son gecirdigim hafif kazada da ki konusuda var forumda, virajda devrildim,yol cillop hava guze, lastikler sifir ama kazaya karistim ve 20-30 km hizda olsa ayi gibi korumalrimda olsa kazanin tum siddetini hissettim... Ben korktum haci bu isin sakasi yok...
    R25de karar kıldım hocam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu yüksek hacim takıntısı nedir anlamıyorum 900cclik motorumda oldu en son tdm850 im vardı silverwingim vardı regalimde oldu virago250 oldu ..

şu an tekrar 250 lik motor bakınıyorum.. nedir bu yüksek hacim ego takıntısı anlamıyorum..

ben istanbuldayım şehir içinde 60-70 i zor görüyorum yoğun trafikden ötürü... uzun yola çıkdım mı her yer kamera hız algılıyıcıları sabit gezici radarlar.. onu bırakk yollar çift şerit ama bakımsızlıkdan rezalet durumda daha yeni arabayla hemde izmire ve kastamonuna gittim bütün yollar asfalt kırıkları mıcırlaryolun bazı yerleri çökmüş geçilmiyordu.. arabada bile zor zar ilerledik o sıra aklımdan geçdi şimdi burda altımda motor olsa ne halt yerdim diye.. doğru düzgün basamıyorsun gidemiyorsun zaten uzun yoldada.. yüksek hacim alsan hakkını veremiyorsun peki niye alıyorsun tamamen ego tatmini..

hakkını verene lafım yok.. halbuki küçük hacim alsan hem trafikde çok daha kıvrak manevra alanı çok daha geniş mtv si düşük,yakıtı düşük kaldıki basdınmı emin olki 600 lük motola istanbulda maksimum gidebiliceğin hızla aynı hızda gidiyorsun..

bende tdm varken kuryelerin ufak scooterların alayı beni geçiyordu e5 de çünkü benim motor mübarek tek şeridi kaplıyordu manevra açım dardı adamlar aralardan derelerden sızıyor gidiyordu ben araba gibi onlarla bekliyordum.. onu bırakakın trafikde bile en fazla 60-70 ile gide bilirsan 150cc likmotorda yanında aynı hızda gidiyor..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    XJ6 F ?

Daha 2 hafta evvel çok sevdiğim bir arkadaşım CBF 150 den XJ6'ya tüm uyarılamıza rağmen , (tabi ki laf dinlemeyip) geçti. Motoru Milas'tan İzmir'e getiriken Milas çıkışında devirdi ve sürüklendi(10m)(kendisi sürüklendiğini kabul etmiyor). Kendisi çok şanslıydı çünkü kaza 15 km/h hızla gerçekleşti ve kamyonun altına girmekten kurtuldu.Senin de XJ6 almak istemen manidar geldi bu yüzden...

Ben anlamadım ki 70 küsür beygir olunca çok kolay kontrol edilebileceğini falan mı düşünüyorsunuz ? Bu neyin kafası ?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    OnlySound , başlıktaki ilk mesajına ya da başlığın kendisine bir montaj yap bari

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OnlySound , başlıktaki ilk mesajına ya da başlığın kendisine bir montaj yap bari
    Aynen öyle yapayım hocam yoksa millet taşlayacak :D

Editleyemedim. Duzenle butonu çıkmıyo.
    shadowmaster bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    O değilde aklıma avrupadaki beyinden beygir kısıtlaması geldi.
    Beyine ECU attırıp kısıtlamalar yapılamıyor mu?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnlySounD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25de karar kıldım hocam.
    Şimdiden hayırlı olsun. Gayet mantıklı bir seçim olmuş. Gelişimin hızı için imkân varsa eğitimler faydalı olacaktır.
    Bu kadar sert eleştiriyi dinleyebilmek büyük başarı bana kalırsa. Tebrik ederim
    OnlySounD bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)