Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

ilk tek teker denemem videolu apaçi kardeşlerin yardımı lazım !!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift
    yokmudur bu korkuyu yenmenin yolu be :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    1.gün ön tekeri kaldırabilmek için 10 denemede 1 kez kaldırıyordum ve az kalkıyordu.

2 .gün 5 denemede 1 kalkıyordu ve biraz daha yükselmişti ön teker

3. gün yani bugün: hemen hemen her iki denememde bir kalkıyordu artık. ve gitgide yükselmişti ön tekerin yerden kesilmesi

3 günlük analiz ve sonuç:

artık motorun nerde ne zaman kalkacağını hissedebiliyordum elimin hissiyatı hafiften korkarakta olsa yinede gaz vermeye korkuyordum tekerde iken .
    çünkü tekerde iken gazı biraz fazla verirsem alışık olmadığım için panik yapmama neden olacaktı her ne kadar arka frende olsada ayağım
    çünkü o takla atma korkusunu düşürme düşme korkusunu yenemiyorum.
    ön teker 3 gün sonunda kendimce çıkabilecek en yüksek seviyeye çıkardım

ancak 3. gün videomda 3.24 . saniyede motorun yere sert bir şekilde inmesi gidon hakimiyeti değilde istem dışı gaz verme olayı gerçekleşti. bu neden oldu ? oysa ellerim ve kolum asla gergin değildi
    ve ön teker havada iken motoru yere yavaş inmesini nasıl sağlarız ? Bunun sırrı nedir?

hayatta risk almadan hiç birşey başaramayız ben riskleri minumuma indirmeye çalışıyorum. tecrübeliler yere sert indirmemek için ne yapıyor?
    3.24 te dikkat ederseniz vücut sakin motor yere inince istem dışı elim gaz niye verdi nasıl verdi anlamadım oysa kollar ve elim asla gergin değildi sıkmıyordum elciği gidonu dizlerle sıkıyordum el ve kollar serbestti yere sert inince motor amortisorlerde yumuşak olunca bende motor üzerinde esnek lastik gibi esnedim ama gördüğünüz üzere kollar asla gergin değildi . nerde hata yapıyordum ben?
    ben bu sevdadan vazgeçicem bana göre değil genç işi bu iş
    hemde baya bir riskli arkadaş hem motora hem bana yazık tiktir et .

sonuç:
    isteyince oluyor isteyince başarılamayacak bir şey yok şu hayatta . yeterki inanın isteyin sonuca er geç gidiyorsunuz risk almadanda hiç bir yere gidilmiyor.

ben daha fazla risk almayacağım !
    benden örnek alıp sakın ha barodi bile bu yaşta 3 günde bu kadar kaldırıyorsa 200 kiloluk motoru deyipte ;

ben de kaldırırım deyip beni örnek felanda almayın . çünkü ben 20000 km dir artık motorumu tanıyordum nerde ne zaman nasıl tepki vereceğini sesinden hızından freninden vs.. biliyorum ve bu motor inanın bir çok hatamı telafi etti. bu hatalardan panik fren hataları viraj hataları vs vs bir çok hatayı telafi ediyor.
    motorumun tek tekerde iken bile yere sert inmeme rağmen hatamı telafi edecek kadar iyi motor olduğu ; aynı zamanda asla ama asla panik yapmadığım soğukkanlı olduğum videoda belirgin yada ben öyle hissediyorum.
    belkide yere sert indiğinde gidonda en ufak bir sapma yada hafif bir gidon tokatlama da dengem bozulup yeride öpebilirdim. dedimya motoruma maşallah bir çok hatamı telafi etti bugüne kadar. bir tecrübede böylece edinmiş oldum. bol şans... kazasız belasız....

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.gün ön tekeri kaldırabilmek için 10 denemede 1 kez kaldırıyordum ve az kalkıyordu.

3. gün yani bugün: hemen hemen her iki denememde bir kalkıyordu artık. ve gitgide yükselmişti ön tekerin yerden kesilmesi

artık motorun nerde ne zaman kalkacağını hissedebiliyordum elimin hissiyatı hafiften korkarakta olsa yinede gaz vermeye korkuyordum tekerde iken .
    çünkü tekerde iken gazı biraz fazla verirsem alışık olmadığım için panik yapmama neden olacaktı her ne kadar arka frende olsada ayağım

ancak 3. gün videomda 3.24 . saniyede motorun yere sert bir şekilde inmesi gidon hakimiyeti değilde istem dışı gaz verme olayı gerçekleşti. bu neden oldu ? oysa ellerim ve kolum asla gergin değildi
    ve ön teker havada iken motoru yere yavaş inmesini nasıl sağlarız ? Bunun sırrı nedir?

hayatta risk almadan hiç birşey başaramayız ben riskleri minumuma indirmeye çalışıyorum. tecrübeliler yere sert indirmemek için ne yapıyor?
    3.24 te dikkat ederseniz vücut sakin motor yere inince istem dışı elim gaz niye verdi nasıl verdi anlamadım oysa kollar ve elim asla gergin değildi sıkmıyordum elciği gidonu dizlerle sıkıyordum el ve kollar serbestti yere sert inince motor amortisorlerde yumuşak olunca bende motor üzerinde esnek lastik gibi esnedim ama gördüğünüz üzere kollar asla gergin değildi . nerde hata yapıyordum ben?

sonuç:
    isteyince oluyor isteyince başarılamayacak bir şey yok şu hayatta . yeterki inanın isteyin sonuca er geç gidiyorsunuz risk almadanda hiç bir yere gidilmiyor.

benden örnek alıp sakın ha barodi bile bu yaşta 3 günde bu kadar kaldırıyorsa 200 kiloluk motoru deyipte ;

ben de kaldırırım deyip beni örnek felanda almayın . çünkü ben 20000 km dir artık motorumu tanıyordum nerde ne zaman nasıl tepki vereceğini sesinden hızından freninden vs.. biliyorum ve bu motor inanın bir çok hatamı telafi etti. bu hatalardan panik fren hataları viraj hataları vs vs bir çok hatayı telafi ediyor.
    motorumun tek tekerde iken bile yere sert inmeme rağmen hatamı telafi edecek kadar iyi motor olduğu ; aynı zamanda asla ama asla panik yapmadığım soğukkanlı olduğum videoda belirgin yada ben öyle hissediyorum.
    belkide yere sert indiğinde gidonda en ufak bir sapma yada hafif bir gidon tokatlama da dengem bozulup yeride öpebilirdim. dedimya motoruma maşallah bir çok hatamı telafi etti bugüne kadar. bir tecrübede böylece edinmiş oldum. bol şans... kazasız belasız....
    https://www.youtube.com/watch?v=vDGM...ature=youtu.be
    Hocam motoru kendi haline bırakıyorsunuz biraz kendinize çekmeyi deneseniz
    He bu arada bu is düşmeden oğrenilmez .
    İyi çalışmalar kazasız belasız
    barodi bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP

sonuç:

https://www.youtube.com/watch?v=vDGM...ature=youtu.be
    tam anlamadım ama debriyajla yapılanı deniyorsun galiba birde sadece gazla yapılanı vardı galiba onuda denesen kameramanı kov o ne öyle ^^^ödü bokuna karıştı amk ^^
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Videoyu çeken arkadaşa çok güldüm hocam.. Videonun sonunda ödü bokuna karıştı diye söylenmiş..
    Konuyu takip ediyordum sonu gelmiş ama çalışmalarınız iyiydi..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu çeken arkadaşa çok güldüm hocam.. Videonun sonunda ödü bokuna karıştı diye söylenmiş..
    vay şerefsiz dikkat etmemiştim kendini açık etmiş resmen bana
    vay adi artçı lan kimi artçı yaptıysam hep sırtımdan vurdu beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam anlamadım ama debriyajla yapılanı deniyorsun galiba birde sadece gazla yapılanı vardı galiba onuda denesen kameramanı kov o ne öyle ^^^ödü bokuna karıştı amk ^^
    gazla denedim olmuyor yani yapamıyorum hem gazla daha zor geliyor debriyajla pat diye kalkıyor artık. gazla yapınca tekere gelidğimizde gazı çok hızlı açarım kafaya geçer diye gazla pek denemiyorum. debriyajla daha kolay geldi. ama yeterli yahu çünkü illaki düşücez . en iyisi düşmeden bu işi tatlı bir şekilde sonlandırmak. facebook profil resimide yaptıkmı oldu bitti işte . .
    ancak bir sorun var screen shot ile bilgisayardan kopyalayınca hd videodaki resim screen shotta görüntü kalitesi çok düşüyor.
    bu videolarımdan en güzel ön kalkan pozları yakalayacak birde viraj çalışmamdaki yatış pozlarımı yakalayacak video düzenlemede uzman o resimleri bana çıkartıp yollayacak pro kişiler lazım yardım edecek varmı ?
    Mitoqondri bunu beğendi.

Hocam bir ara yoldan geçen arabalarada giydirmiş arkadaş.. Sanki yol sizinmişte arabalar yanlışlıkla girmişler gibi olmuş.. Baya bi açık etmiş kendini hocam dediğiniz gibi..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    vallahi benim ödüm bokuma karışmadı kendisi söylendiğine göre kendisinin ödü bokuna karışmış bit yavrusu (yavşak)
    videoda ödüm bokuma karışmış gibi bir halim yoktu gayet soğukkanlıydım belli olduğu üzere .
    Mitoqondri bunu beğendi.

Bu arada hocam ekleyeyim, zincir ayarınızı kontrol edin, zinciriniz büyük ihtimalle uzama yapmıştır gerilmesi gerekebilir..
    barodi bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    7000 devire kadar çık..
    Gazı bırak kompresöre binsin... Öne yığıldığında gazı ver....
    En basit ve masrafsız yöntem bu....

Baştan itibaren yaptıklarına baktığımızda yarım debriyaj uğraşıyorsun...
    Bu şekilde 5-10 denemede balataların ısısı daha verimli yapmanı engeller ve aşırı aşınır...
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam bir ara yoldan geçen arabalarada giydirmiş arkadaş.. Sanki yol sizinmişte arabalar yanlışlıkla girmişler gibi olmuş.. Baya bi açık etmiş kendini hocam dediğiniz gibi..
    16 yaşında ergen liseli olunca böyle oluyor üstüne üstlük adama motor sürmeyi yani vites nasıl atılır nasıl fren yapılır vs vs . benim motorla öğrettim ah salak orhan ahh beyinsiz iyi niyetli barodi suç bend ekendime kızıyorum. bundan önceki 3 artçımda böyleydi geçenlerde mahallemizden arkadaşımızın annesi öldü . bizim diğer artçıya söylüyorum cenaze var gelmiyormusun diye adam yok diyor. hep beni buluyor bu tür adamlar. işleri düşünce ararlar düşmeyince bir anda satarlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devire kadar çık..
    Gazı bırak kompresöre binsin... Öne yığıldığında gazı ver....
    En basit ve masrafsız yöntem bu....

Baştan itibaren yaptıklarına baktığımızda yarım debriyaj uğraşıyorsun...
    Bu şekilde 5-10 denemede balataların ısısı daha verimli yapmanı engeller ve aşırı aşınır...
    yok be alp abi daha yapmıyıcam yeterli bu kadar amacım başarmaktı başardığıma inanıyorum kaldırdıkmı kaldırdık diyebilirim en azından. çünkü çok soruyorlar alaycı bir şekilde bende en azından resimleri gösteririm kapak olur düşmanlarıma çekemeyenlere. mahallem çok pis hep çekemeyen dolu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

bana yardım edecek 3 videomda birde ayağımı pege deydirdim adlı videomdaki resimlerden güzel olanları bana hd kalitede düzenleyip resim olarak gönderebilecek varmı çok mutlu olucam. !!!
    Mitoqondri bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu işden anlamayan biri olarak ve daha önce ve bu günde başarısız denemeler yapmış biri olarak galiba yanlış yoldayız. :((

Sen ve ben denemelerimizde gaz yüklenmişiz ki bu böyle oluyor olsa şimdiye çoktan olurdu. Ayrıca senin motorun çok güçlü ön kaldırıp da acemiliğinin cezasını ağır ödeyebilirsin.

İzlediğim birçok videoda özellikle de küçük cc lerde sürücü kendini arkaya veriyor ve motoru kendine doğru çekiyor. Ben bunu denemelerimde yapmadım. Motorun gücüne güvendim. Sanırım asıl önemli olan kendini arkaya atıp gidonu kendine cektiğin an biraz gaz vererek daha az tehlikeli ön kaldırmalar yapmak.

Hafta sonu güzel bi yeşillki bulup yeni denemelerde bulunacağım. Sonucu burada paylaşırım.

Sanada tavsiyem motorunu düşürmek yada kendine zarar vermek istemiyorsan daha hafif motorlarda çalışman.
    barodi bunu beğendi.

[QUOTE=barodi;3598552] 16 yaşında ergen liseli olunca böyle oluyor üstüne üstlük adama motor sürmeyi yani vites nasıl atılır nasıl fren yapılır vs vs . benim motorla öğrettim ah salak orhan ahh beyinsiz iyi niyetli barodi suç bend ekendime kızıyorum. bundan önceki 3 artçımda böyleydi geçenlerde mahallemizden arkadaşımızın annesi öldü . bizim diğer artçıya söylüyorum cenaze var gelmiyormusun diye adam yok diyor. hep beni buluyor bu tür adamlar. işleri düşünce ararlar düşmeyince bir anda satarlar.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Anladım hocam boşverin çocukluğuna verin..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    örneğin screen ile alınca bu şekilde berbat resim çıkıyor ortaya bunu videodan hd olarak tam boy almam lazımki diğer arkadaşlar gibi bizimde avatarımızda zombi gözü değilde virajda yatıyor hesabı bir resimimiz olsa fena olmazdı hani
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işden anlamayan biri olarak ve daha önce ve bu günde başarısız denemeler yapmış biri olarak galiba yanlış yoldayız. :((

Sen ve ben denemelerimizde gaz yüklenmişiz ki bu böyle oluyor olsa şimdiye çoktan olurdu. Ayrıca senin motorun çok güçlü ön kaldırıp da acemiliğinin cezasını ağır ödeyebilirsin.

İzlediğim birçok videoda özellikle de küçük cc lerde sürücü kendini arkaya veriyor ve motoru kendine doğru çekiyor. Ben bunu denemelerimde yapmadım. Motorun gücüne güvendim. Sanırım asıl önemli olan kendini arkaya atıp gidonu kendine cektiğin an biraz gaz vererek daha az tehlikeli ön kaldırmalar yapmak.

Hafta sonu güzel bi yeşillki bulup yeni denemelerde bulunacağım. Sonucu burada paylaşırım.

Sanada tavsiyem motorunu düşürmek yada kendine zarar vermek istemiyorsan daha hafif motorlarda çalışman.
    zaten motorum kaskolu ama ben yinede kıyamıyorum. insan sevdiğine kıyarmı değilmi
    o yüzden asıl korkum bu yani ya düşürürsem motoru. ondan sonra soğurum kendime olan güvenim azalır sürüş konusunda.
    ikarus sendromuna yakalanıyormuyum da bu işlere kalkıştım bilinmez . bazen şeytan vesvese veriyor.
    zararın neresinden dönsek kardır hesabı. hiç zararsız dönmekte önemli hem ben hem motor.
    zaten motorum düşük cc ve ucuz olsa yere düşsede koymaz o kadar.
    aman dikkat edin ben kendim için denedim insan isteyince başarabiliyor herşeyi. ben başardım kendimce kendi adıma.
    herkese başarılar ..

Hocam ne tür programla yapılacağını bilsem yardımcı olurdum ancak video yerine foto çekseniz direk daha rahat olmaz mı ? Hem daha kaliteli fotolar çıkardı ortaya.. Size lazım olan tek şey anı yakalayabilecek birisi.. Ama sizin artçılardan olmasın hocam..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    örneğin screen ile alınca bu şekilde berbat resim çıkıyor ortaya bunu videodan hd olarak tam boy almam lazımki diğer arkadaşlar gibi bizimde avatarımızda zombi gözü değilde virajda yatıyor hesabı bir resimimiz olsa fena olmazdı hani
    http://<a href="http://hizliresim.co...Jp.png</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

zaten motorum kaskolu ama ben yinede kıyamıyorum. insan sevdiğine kıyarmı değilmi
    o yüzden asıl korkum bu yani ya düşürürsem motoru. ondan sonra soğurum kendime olan güvenim azalır sürüş konusunda.
    ikarus sendromuna yakalanıyormuyum da bu işlere kalkıştım bilinmez . bazen şeytan vesvese veriyor.
    zararın neresinden dönsek kardır hesabı. hiç zararsız dönmekte önemli hem ben hem motor.
    zaten motorum düşük cc ve ucuz olsa yere düşsede koymaz o kadar.
    aman dikkat edin ben kendim için denedim insan isteyince başarabiliyor herşeyi. ben başardım kendimce kendi adıma.
    herkese başarılar ..
    pardon yeşillik derken etrafı yeşillik ortası yol olanmı yani düşersek çimlere düşüp en zararsız şekilde atlatmak hesabımı? iyi fikir. ama ben yok bana göre değil bu işler kime neyi ispat edeceğim mahalledeki mallaramı yok değmezmiş deyivericem eğerki motoru pert edersem kendime de zarar verirsem. o yüzden kimse için zarar vermemeli insan hem kendine hem motoruna.

kendi yazdığına alıntı yapan bir tek ben oluyorum bu forumda

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Videon HD olsa da ekran çözünürlüğün full HD değilse ve ekran kartın ortalama bir kart ise "screen capture" yapınca durum böyle olur
    Bunun için videonu full HD bir montaj sisteminde istediğin karede dondurup, o karenin 1920x1080 pixel render çıkışını alman gerekir.
    Karışık biraz ama durum böyle
    Tek teker konusuna hiç girmiyorum, baştan beri yazdığım gibi "çalışmak iyidir", ama şu "alaycı teker soranlar" var ya, ben tüm motosiklet sürüş hayatım boyunca bu tür "değerli" arkadaşlarıma bol bol sövdüm, sen de öyle yap. Haftaya stoppie isteseler ne yapacaksın
    barodi bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belli oldu yaz gelene kadar çözüceksin sen bu işi azimle çalışan sentede de gider

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    pardon yeşillik derken etrafı yeşillik ortası yol olanmı yani düşersek çimlere düşüp en zararsız şekilde atlatmak hesabımı? iyi fikir. ama ben yok bana göre değil bu işler kime neyi ispat edeceğim mahalledeki mallaramı yok değmezmiş deyivericem eğerki motoru pert edersem kendime de zarar verirsem. o yüzden kimse için zarar vermemeli insan hem kendine hem motoruna.

kendi yazdığına alıntı yapan bir tek ben oluyorum bu forumda
    Tamamı düz bir yeşil alandan bahsettim. Düz geniş çim bir alan. Düştüğümde bana da motorumada birşey olmasın diye. )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamı düz bir yeşil alandan bahsettim. Düz geniş çim bir alan. Düştüğümde bana da motorumada birşey olmasın diye. )
    çimde teker kaymazmı ? ha sanırım sizin enduro motor bildiğim kadarıyla düz asfaltta yapılıyor tek teker ama allah kaza bela vermesin ben bıraktım teker işini
    bence fren ve viraj tekerden daha önemli hayati önem taşıyor hemde.
    3 günlük çalışma sonucu bunlar çıktı ortaya yeterli benim için . ancak viraj yani dönüş ve frenlemeye devam.
    [IMG][/IMG]
    Mitoqondri ve Sinan Er bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)