Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

ilk tek teker denemem videolu apaçi kardeşlerin yardımı lazım !!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şöyle bir koruma demiri takacaksın sonra rahat rahat yaparsın düştü düşecek konularından korkuyoruz
    barodi ve seyyid47 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu iş denemeden düşmeden motoru kırmadan öğrenilmez bu kesin aslında en güzeli 3 kişi 10.000 tl çakıcan bir 4 silindir (600 f olur mesela )full ekipman kapalı bir alanda deneye deneye düşe kalka öğreneceksin başka çözüm yok aklımda

deli gibi yapmak denemek istiyorum ama yemiyor grenajın bir parçası 1500 ile 2000 tl arası
    barodi ve alper_becker bunu beğendiler.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Barodi şeytna uyma.
    Once bisikletle felan yap. Dengen nasil onu anla.:-)
    Sonra motorla denersin.
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunun maksimum torku hangi devirlerde ise o devirlere debriyaj çekili iken gel. gazı kesmeden debriyajı sert bir şekilde bırak. totonun daha geriye gidecek payı var bu nedenle ağırlığını daha geriye verebilirsin. Motorunun gücünün tekere gelmesi için yeterli olacağonı düşünüyorum ama olmazsa kolların ile de gidonu debriyajı bırakır bırakmaz kendine doğru çekebilirsin. Arka frene basmaya hep hazırlıklı ol. tekerin fazla kalkmasını arka fren kontrolü ile engelliyebilirsin. Sanırım gidon amortisörün de yok eğer sert bir şekilde kontrolsüz kafayı indirirsen tank slapping e de gelebilirsin bu tür faktörleri hep göz önünde bulundur ve böyle bir durum olmaması için önlemlerini al.

Hep trafiğe kapalı alanlarda denemelerini yapmanı da temenni ediyorum.
    ben tekere gelme sırasında gazı kesiyorum sanırım o yüzden tekere gelmiyor motor birazda devirimi yükseltsem acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barodi şeytna uyma.
    Once bisikletle felan yap. Dengen nasil onu anla.:-)
    Sonra motorla denersin.
    bisiklet ile 20 sene önce tek tekerde tüm mahalleyi çok rahat geziyordum ilginç değilmi. ama şimdi bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş denemeden düşmeden motoru kırmadan öğrenilmez bu kesin aslında en güzeli 3 kişi 10.000 tl çakıcan bir 4 silindir (600 f olur mesela )full ekipman kapalı bir alanda deneye deneye düşe kalka öğreneceksin başka çözüm yok aklımda

deli gibi yapmak denemek istiyorum ama yemiyor grenajın bir parçası 1500 ile 2000 tl arası
    seninde ruhunda apaçilik var desene gerçi ben motor kullanıpta ruhunda beyninde apaçilik olmayan yada ben düzgün sürerim her zaman kurallara uyarım kaskımı ekipmanlarımı markete bile gitsem takarım diyene pek inanasım gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bir koruma demiri takacaksın sonra rahat rahat yaparsın düştü düşecek konularından korkuyoruz
    http://i.ytimg.com/vi/ngReJq8kcR0/maxresdefault.jpg
    benim motora yapabilirmiyiz böyle bir koruma demiri olmassa karenajları söküp böyle birşey yaptırsam kaça malolur bu demir.
    iyi fikir aslında hemde çok iyi

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    aynı şehirde olsaydık bir kişi daha bulduk mu dediğim projede bir senede tek teker arifi bile geçeriz
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka lastiğin havasını 3-5 psı düşürüp lastikler ısındıktan sonra yapın teker çalışmanızı.
    kesinlikle öyle yapacam bidakine dikkatimi çekti stuncuların arka lastik patlak gibi duruyor hep saol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şehirde olsaydık bir kişi daha bulduk mu dediğim projede bir senede tek teker arifi bile geçeriz
    600 f olmasına gerek yokki 250 cc çin malıda olur.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Ah hocam ah çok zevkli birşeyde ben en son yaptigimda takla atmistim ama yaptığım zamanlar tam bir apaciydim.kask yok birşey yok. Hep teker hep teker taaki motorla takla atıp g*tüm delinene kadar dikkatli olun derim
    barodi bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Motorunun kafa kaldırmaya en verimli olduğu devir motorunun maksimum torku aldığı devirdir. bu deviri sen daha iyi bilirsin. gaz keserek tekere alma imkanın olmaz ama ister istemez insan ya fazla kafa dikerse diye ürküp refleks olarak gazı kesiyor. zamanla gazı kesmemeye başlıyacaktır.

Bir aralar ankarada bu işlerin dersini veren birileri çıkmıştı belki hala vardır onlarla irtibata geçersen belki bulunduğun şehirde de bağlantıları vardır.
    barodi bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    so3.05 asfalt kalitesi gerçekten çok çarpıcı asfalta bakmaktan kazaya bakmadım desem yeridir

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhabalar önce o kadar tecrübeli değilim fakat 1-2 eksiğini gördüm yazıcağım;

İLK KURAL SAKİN OLACAN VE AKLINDAKİ KÖTÜ DÜŞÜNCELERİ KALDIRMALISIN
    1) kalkdırmak için direksiyonu çekmiyorsun kendine kafama geçicek diye korkuyorsun bunu yapma.
    2)Arkaya oturduğun için patiye düşüyor zaten arkaya yükünü veriyon arka lastik çok tutunduğu için patiye düşüyor. arkaya otururken birde gidonu kendine çekmeye çalış korkma en fazla arkaya gidersin hemen arka frene bas.
    barodi bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrıca tek teker aparatı oluyo arka maşaya bağlanan bulabilirsen ondan tak. bacakların yanlarına da silikon kaydırmaz pedlerden.. sonra duv duv dııuv

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    hiç anlamam ama anlattıklarınızdan şöyle bir şey geldi aklıma asfalt olması gerektiği gibi dişli değilde kaymak olabilir mi? eğer kaymaksa lastik tutunamıyor olabilir?

Motosikleti
    kuba cg-100
    Hocam 1 milim bile ayrilmamis on teker asfaldam

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dostum çok türlü yapabilirsin. Ama motorun gerektiği kadar güçlü şöyle yapmanı tavsiye ederim hafif totoyu artıçının oraya kadar daya, artçının oturcağı seleye kaadar otur ağırlığın arkada kalsın 1. vitesde hızına göre değil devirine göre (benim motor 10.000 devir son 3-4 devirde koyduğun anda kalkıyor) devirini bul ama az tut bildiğim kadarıyla 12-13 devir XJ6 lar,4-5 de tut devrini yada daha hafif az sonra bi anda hiç bişe yapmadan gazı çevir motor şahlanır. Normal giderken de pompalama denilen yani gaz kolunu aragaz verir gibi yapıp sonra debriyajı kavratıp bırakmaklada yapılabilir teknik ve pratik yapmak lazım gün aşırı sürekli. Zevki ayrı ama kendine dikkat et.

Aşağıdaki video da kardeşimiz de az çok anlatmış yardımcı olucaktır.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2)Arkaya oturduğun için patiye düşüyor zaten arkaya yükünü veriyon arka lastik çok tutunduğu için patiye düşüyor.
    Yok artık daha neler.

Millet lastik yakarken niye seleye oturmaz bilirmisin ? Belliki bilmiyorsun ben anlatayım.

Seleye baskı uygulamayıp arka lastikteki ağırlığı azaltıp, daha rahat patinaja düşsün diye.

Sen selede öne yaklaştıkça patinaja , arkaya yaklaştıkça tekere kalkması kolaylaşır.

Lastik çok tutunursa patiye düşmez tam tersine tekere kalkar.

Lütfen işkembeden sallamayın. İnsanları bilinçsizce yanlış yönlendirmeyin. Bilmiyorsanız susun.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25

Debriyaj ile.

Sadece Gaz kolu ile. Xj6 hiç kullanmadım ama gaz kolu ile de kalkması lazım o güce,atıyorum en çok gücü 9000 devir de veriyorsa,9bin devire getirip gazı komple kapatıp açarsanız şahlanması lazım,tabi sağ ayağınız frende olsun

Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muay thai yapıyorum malezya, tayland yabancı değil kualalumpur da oturup ağlayacaktım, malezya diyip geçiyoruz. bir çok konuda bizden daha iyi gelmişti adamlar.
    Taylandda hangi kampa gidiyorsin tai icin

Motosikleti
    Mondial Drift
    hazır konusu da varken tekerin soruyum burada bikere yanlışlıkla teker yapıp düşmüştüm motorumu alalı 2 gün olmuştu ondan sonra sadece bir iki kere kaldırırken teker yapmayı denedim onlarda pek iyi değil gazı açıyorum ama debriyajı salamıyorum bu korkuyu yenmenin yolu varmıdır

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Başlangıç için büyük hacimle çalışıyorsun ondanda olabilir korkun.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Dikkatli ol hocam bu büyük motorlar affetmiyor bence daha deneme.Eskiden cbr falan varken sanki daha rahat oluyordu ama bunların sağı solu belli olmuyor.
    Kendine dikkat et.
    sırtlık falan al.
    barodi bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)