Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

motosikletle ilgili tüm pişmanlıklar buraya gelsin ders alalım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Fuara gidince her motosikletin üstüne oturun sonra eve gelince keşke şuna da baksaydım diyorsun
    Darkfriairs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    yedek parçası pahalı bir başlangıç motoru almayın.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    tek pişmanlığım çok istememe rağmen cesaret edemeyip motora geç başlamak biraz özet var burada hemde konu hortlar http://www.motosiklet.net/forum/moto...lmayanlar.html
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek pişmanlığım çok istememe rağmen cesaret edemeyip motora geç başlamak biraz özet var burada hemde konu hortlar http://www.motosiklet.net/forum/moto...lmayanlar.html
    Ben bi hortlatmayı deniyorum

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor orta ayaklıktayken motorun yere sağlam bastığından emin değilsen sağını soğunu çok elleme. Düşüveriyor yoksa...

Motosikleti
    Honda Spacy
    Alıcağınız kaskın özelliklerine üreticisinin internet sitesinden bakın kompozit diye aldığınız kask thermoplastic çıkabiliyo (LS2 FF 320)
    oOSFeKsOo bunu beğendi.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Ekipman almaya mutlaka işi bilen bir arkadaşınızla gidin. Yoksa benim gibi yanlış beden alabilirsiniz. Bir de motora başlamak için benim gibi 40 yaşını beklemeyin. Geçen yıllara yanarsınız.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    150 hp motora çin malı zincir takmayın,denedim kopuyor

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Boyunuzun yetmediği motoru almayın. Ayak ucunuzun yere değmesiyle de yetinmeyin..
    -İçinizden binmek gelmiyor
    -Yokuşlardan korkuyorsunuz
    -Hakim olamıyorsunuz
    -Yan basıyorsunuz özetle...

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Pişmanlığım cbri aldiğim zamanlar düzgünce giderkene 82ile yediğim radar cezasiydi hemen öbürsü gün katlanabilir plaka yaptırıp bu sorunu çözdüm

şaka bi yana arkanıza kasksız artcı almayın baya kötü bitiyor sonu... 2 adım yer bile olsa almayın

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    noter satışsız motosikletin parasını alsanız dahi vermeyin

Motora daha erken başlamayışım. Askerden döner dönmez başlamak lazımdı. Motorsuz geçen onca zamana yazık olmuş.

Birden çok eğitmenden eğitim alışım. Başlangıç dahil tüm eğitimlerimi şimdi en kaliteli olduğunu düşündüğüm eğitmenden alsaydım aşağı yukarı aynı miktarda para harcamış ama Motosiklet Yol Sanatı sistemini çok daha iyi uygulayabiliyor olurdum.

Yol eğitimi almadan, limit noktası okuma becerilerini geliştirmeden, henüz tecrübesizken bol virajlı teknik bir rotaya geziye gidişim. Kazayla sonuçlandı.

Gizli buzlanmayı yeterince ciddiye almayışım. Kazayla sonuçlandı.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Vizörünü rahatça bulamayacağınız bir kask kesinlikle almayın. Ve yaz harici de motor kullanıyorsanız muhakkak pinlock destekli olsun.

Bende yoktu, buğu önleyici vs. sıktım bir süre sonra berbat hale geldi. Yeni vizör arayığına girdim ama bulamadım (caberg rhyno/trip)

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Şehir içi kullanım için Honda Today aldığıma pişmanım. Hatta bi scooter aldığıma pişmanım. şimdi de altı aydan önce değişemem. Keşke direkt endura'ya uygun vitesli bir motosiklet ile giriş yapsaydım motor camiyasına :(

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şekilde geçen sene yaşım tutarken başlasaydım çok daha tecrübeli olup otobüs minibüs derdi çekmezdim

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bugün kaza atlattım aman dikkat bu minibüsçülere
    Bugün ankara yolundan eve gidiyorum yol 3 şerit genelde sağ şerit minibüsçüler tarafından tıkalıdır bende bu yüzden orta şeritten gidiyorum trafiğin akışına göre hızlı [50-60km/h civarı]gidiyorum sağdan dallama bir minibüsçü birden önüme atladı dallamanin hızı yavaştı motor zaten duramazdı hızlı bir şekilde kendimi sol serite attım sonra bastım kornaya sonuna kadar herifle gözgöze geldik sığır ne basıyon lan kornaya diye bağırdı kask kapalı olduğu için birşey demedim açık olsaydı fena olurdu eve gelene kadar sovdum bu ramazanda AMAN DİKKAT MİNİBUSCULERE ilk işim yeni bir korna almak olacak kornaya uzun süre bastım bir ara hafifte olsa sesi kısıldı

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi kullanım için Honda Today aldığıma pişmanım. Hatta bi scooter aldığıma pişmanım. şimdi de altı aydan önce değişemem. Keşke direkt endura'ya uygun vitesli bir motosiklet ile giriş yapsaydım motor camiyasına :(
    Şehir içi için neden pişmansınız ki scooter aldığınıza? Anlayamadım

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    sıkıştırılmaktandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    motosikletle ilgili yaşadığım en büyük pişmanlık kuba xcg 150 motosiklet almam oldu.bir motosiklet ne kadar kötü olabilirse o kadar kötüymüş. bilemedim aldım.bir süre sonra .sattım kurtuldum. umarım alan arkadaşın beklentisine cevap verir.motosikletten ne beklediğiniz çok önemli.almadan önce iyi araştırmak ve riske girmemek lazım.

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar pişmanlığımı birkaç gündür yaşıyorum. Scooterimi sattım geçen hafta :( Toplu taşımaya kaldım. Rezillik tekrar başladı. Yeni motosikletinizi ayarlamadan aman ha satmayın eskisini ciddi bir travma yaşatıyormuş.
    polemos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)