Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motoru olmayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    FORUMDA MOTORU OLMAYANLAR (ALMA AŞAMASINDA OLANLAR DEĞİL),İSTESEDE ALAMAYANLAR ,ARA VERENLER ,TÖVBE EDENLER ,YOKLUKTAN EMANETEN ARADA BAŞKASININ MOTORUNA BİNENLER ,HEP İSTESEDE MADDİ SEBEPLER HARİÇ ALAMAYANLAR ,RÜYALARINDA GÖRENLER PAYLAŞALIM DERTLEŞELİM
    HASRET NE ZAMAN SON BULACAK

(inşallah herkes istediği motora kısa sürede kavuşur forumda eski başlık var ama olsun açayım dedim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:45 ----------

OLAN ARKADAŞLARDA BU UZUN HASRETTEN SONRA KAVUŞMA HİKAYELERİNİ YAZABİLİRLER
    Wokiie bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dnndbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :((
    tam bana göre konu. Allah şöyle güzel bir iş nasip ederse almak istiyorum. Okul daha yeni bitti..

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Motosiklete ara verenler tövbe edenler size sesleniyorum
    "Ayrılıklar da sevdaya dahil
    Çünkü ayrılanlar hala sevgili"
    Attila İLHAN
    Sokollu, ttan, C@LiMeRO ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    evet ben kendi hikayemle başlayım şu an motorum var ama bir de eski günleri düşündükçe ah boşuna geçmiş. 15 20 yıldır motor sevdalısı olmama rağmen motor alacak para zaten yoktu motor sürmüşlüğüm ise eskiden boş arsalarda mobilet kiralarlardı çok küçükken bir kaç tur atmışlığım vardı o kadar 2006 yılından beri iyi bir işim var dı istesem motor alırdım ama nasip olmadı .hep aklımda olmasına rağmen bir türlü cesaret edip almadım yüzlerce kez rüyamda racing sürmüşlüğüm vardır(rossi nal toplar arkamdan o derece).derken geçen yıl bir arkadaşımın yanındayım kendisi bir otelde güvenlik görevlisi(iyi apaçidir 3. sıfır cbf ini aldı cbf e 4 kişi binen adam ) ver dedim şu motoru bir süreyim otelin bahçesinde çalıştırdı motoru ben bindin attım 1 e 50 60 metre kadar giderek yine hiç vites değiştirmeden 1 inci vitesle tekrar geldim dedim kendi kendime oğlum sen bu işi kıvırırsın.aradan bir az süre geçti ramazan ayı kahvede oturuyoruz niyet var zaman geçsin diye iftara kadar bütün gazeteleri en küçük yerine kadar okuyorum hergün ilanı görüyorum mondial de kampanya var 125 mg klasik 1900 yerine 1700 tl en az 10 gün ilanı gördüm ulen alsammı almasammı diyorum.ramazan bitti ama kafamda kalmış alacağım bir arkadaşımı aldım gittim bayiye motoru gösterdim beğenmedi dandik , alma ,sonra bakarsın dedi ama ben kararlıyım bunu şimdi alayım diyorum biraz öğrenince satıp iyisini alırız dedim verdim bayiye kartı sen çek kardeşim burdan ver şu 75 tl lik wiwi kaskıda ben motor sürmeyi bilmiyorum motoru 1 2 güne gelip alırım dedim ve çıktım. 1 iki gün sonra arkadaşımı aldım arabayla gittik bayiye o motorla biz arabayla evin yakınındaki boş arsaya geldik biraz antreman yaptık 1 2 saat kadar motoru kaldırıyorum 1 2 biraz gidiyorum durup aynı şekil bir daha kaldır 1 2 dur (bu arada 2008 den beri a 2 ehliyetim var nasıl aldığımı sormayın) tamam dedim bu iş siz arabayla gidin ben eve getiririm motoru evle arsa arası 700 800 metre falan 300 400 metre gittim ara sokaklarda panikledim biraz yine yer değiştirdik ban arabaya o motora eve geldik o gitti .akşam mahalle arası bir iki tur atayım dedim konu komşu herkes bana bakıyor panikteyim motoru çalıştırıyom hareket etmiyor stop ediyor bir komşu geldi meğer benzin musluğu kapalıymış musluğu açtık bir iki tur daha attım daha sonra hergün evle spor salonu arası 2 km ara sokaklardan gide gele işi kaptık dahada ileriye götürmeye çalışıyorum.

BENİM HİKAYEMDE BU DUR YILLARCA MOTORLA İLGİLİ BİR SÜRÜ SİTE OKUDUM ONLARCA VİDEO İZLEDİM ONLARCA TV PROGRAMI VS VS MOTOR OLMADAN HASRET LE İŞTE O YÜZDEN BU KONUYU AÇMAK İSTEDİM BELKİ BENİM DURUMUMDA OLAN ARKADAŞLAR VARDIR DİYE
    cece89, caferacer21, efizikci ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Binemeyeceğim için litrelik motor fantezimi erteleyip duruyorum...
    Yilda 25-35 gun kullanip, yatirmayada kiyamiyorum. Adaletmi lem
    cenkito ve Panashira bunu beğendiler.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binemeyeceğim için litrelik motor fantezimi erteleyip duruyorum...
    Yilda 25-35 gun kullanip, yatirmayada kiyamiyorum. Adaletmi lem
    Tamda senin adını verecektim

drgokmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj DOMINAR 400 UG
    sa herkeze evet cocukken ustunden ınmedıgım motor hayallerım buyuynce bıtırıldı malesef ehlıyetım olmadan yıllarca motara bındım fakat ehlıyet aldım sımdıde motor alacagımı duyan annem bana araba aldı basım onde zorakıde olsa hayaller bır baska bahara dedım ama yınede yılmadan calısıyorum annemı ıkna calısmalrına devam allah ızın verırse kısmetse alıcaz bısey

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    birde benim gibi :
    tam hersey yoluna girmişken,
    askına kavusmusken binemeyenler var.
    cross enduro sevdalısıyım, tam motorumu aldım, modifiye ettim , hersey 4-4 lük oldu ki
    belimi sakatladım.bel fıtıgı.
    motor kapının önünde yatıyor, ben evde
    Morphin bunu beğendi.

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    2011 yılında yolda giderken honda cbr 125r ı gördüm o gündür motorsiklet sevdası alıp gitti bende, ama bir sorun vardı hiç deneyimim yoktu kursa gitsem motorla düşermiyim vs kendime güven sorunları felan 1-2 sene erteledim olayı çalıştığım firmada yıllardır ehliyetsiz motor kullanan bir arkadaşa denk geldik buda ehliyet kurs felan ararken bende olayı kendisine anlattım tabi bu bana sardı ne zaman yazılıyoruz felan filan gel dedi ben sana öğretirim kullanmayı senle yazılalım iyi dedik gittik kursa yazıldık hoca direksiyon dersi felan da almıcaz dedik motor var bizde indirimi kaptık felan neyse geldik motorun başına aklımda her zaman ki soru acaba düşermiyim ?? arkadaşa dedim düşerse ne olur ? oda argo bir tabir kullandı forum kuralları gereği söyleyemiyorum neyse 1. viteste yavaş yavaş kaldırdık motoru baktım bütün korkular yersiz 2-3. vites derken mahalle aralarında turlama olayları felan ben olayı az da olsa kaptım tabi sınav günü geldi kaderin bi cilvesi bana öğreten arkadaş bazı evrak meb sıkıntılarından dolayı sınava yetişemedi ben arkadaşımdan önce ehliyet aldım böyle bir olayda var tabi ehliyetten sonra önce güvenlik deyip ekipman almaya başladım kask mont dizlik vs aldım şuan , bütçe biraz kısıtlı olduğu için 2.el piyasasına bakıyorum honda cbf 150,tvs 150 ( öğrendiğim motor ) veya ybr 150 düşünüyorum fakat malum yaz mevsimi sezon açıldı fiyatlara otomatikman +500-600 tl civarında yükselme oldu mecburen kışı bekliyorum bakalım inşallah temiz sorunsuz bir makine alıp hayallerin son halkasını gerçekleştiririm...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamda senin adını verecektim
    Hain insan

Yok kardeşim, cimriyim ben. O kadar para vermeye kıyamıyorum
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    2009 yılında foruma üye olmuşum.Bir süre de üye olmadan okuyordum.Motosikletimi geçen ay aldım. Sabredin :D
    Motoru aldım ama hiç bilmiyordum kullanmayı. Otobüsle yaşadığım yere geldi, istanbuldan ehliyetli bir arkadaş alıp otogara getirdi.Burada da ehliyetli bir başka arkadaş otogardan alıp işyerine getirdi. Birkaç gün gösterdi, sonra yavaştan öğrendim, öğreniyorum halada. 1000 km den fazla yaptım bugüne kadar. Yıllardır otomobil sürücüsüyüm tabi.
    İnsanlar madem kullanmayı bilmiyorsun ne diye aldın diyorlardı; ben de almadan kimin motorunda öğreneceğimki bu yaştan sonra diyordum.
    Biraz daha öğrendikten sonra Honda 2. seviye eğitimine gidecem.
    Sabredin :D Siz de alacaksınız.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Yaklaşık 7 senedir hayaliyle yatıp hayaliyle kalkıyorum, hatta iki işte çalışıyorum da İstanbulda olunca o durumlar bir türlü toparlanmıyor eheh.

Motorun üstüne oturup ta çalıştırmamışımdır bile, artçı tecrübem var sadece biraz ama sorsan teorik olarak ansiklopedi gibiyim :D

Bu kış ehliyeti halledip (gelişim sürücü kursunda muhtemelen) sonrasında borçlarım bittiğinden yeni bir borç yaratıp sıfır hyo gv 250 alma niyetindeyim.

Bu başlığı açan arkadaşa da teşekkürler çok duygulandım şu an hakkını vererek yazacağım bir konu olduğu için :D

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Benim motorum var ama yok gibi :/ sözde hafta sonu kullanıyorum diyecem 3-4 haftadır motoru göremiyorum bile.Büyük hasretlik çekiyorum. Aldığımda deposunu fulledim o gün bugündür deposu dolu durur.Benzin depoda kendi kendini bitirecek diye çok korkuyorum
    Malum evli ve bir çucuk babasıyım.Eşimin motorun varlığından haberi yok.Arada boşluk bulup kaçıyım diyorum ama bu sefer de beni aldatıyormu kocam hayatında başka birimi var yoksa diyecek diye çok korkuyorum :D
    A.Volkan, erhan540, bekotr2 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    benim hikayemde çok yeni sayılır önceden yazları köyde kuzenlerin motoruyla arada tur atardım hoşuma giderdi para biriktirip mobilet aldım ama uzun sürmedi çabuk terketmişti beni durum öyle olunca maddi imkanda yok motor sevgisine mecburen son vermiştim ve motosiklet aklımdan tamamen çıktı
    aradan 2 yıl geçti üniversiteye başladım bol yokuşlu bir yerde ev tuttum ilk dönem ev tutma eşya masrafı derken belimi doğrultamadım en sonunda karar verdim ayağımı yerden kesicek bi motosiklet almaya peder beyin katkılarıyla 100 cc scooter aldım ikinci el ve ehliyete başvurdum ehliyetsiz kullanmadım sayılır scooter aldığım adam yanında dirseklik dizlik ve ucuz bir kask verdi scooter varken onlarla idare ettim toplam scooter tecrübem 1000 km sonra babamın deyimiyle allem ettim kullem ettim scooteri sattım telefonumu sattım 1500 tl ye şuanki motorumu aldım gerçekten temizdi adam sıkıştığı için satmış 3 4 bin kilometre oldu kullanıyorum ama 250 cc bir motosiklet istiyorum genellikle artçılı kullandığım için kalkışlarda ve uzun yolda zayıf kalıyor herkesin olduğu gibi bir ss motor hayalim var ama hız merağımı arabada atlattım o yüzden kademe kademe yükselticem ilk hedefim 250 cc (inazuma,cbr yaha wolf) ss e geçmeden belki araya bir er5 yada er6n sıkıştırabilirim bi 10 bin km sonrada sadece heves için 600 lük bir ss benim tarzım aslında enduro ama anlattıklarımdan sonra bir enduro alıp devam edicem okursanız teşekkür ederim devrik ve hatalı yazmış olabilirim yaşadıklarımı ve hayallerimi yazdım harbi insan rahatlıyomuş konuyu açana teşekkür ederim.

Motosikleti
    on karakter

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benim hiç motorum olmadı biliyooorrmuusuuuunn????
    Oguz K. bunu beğendi.

bendede yzf r125 hastalıgı var yas 15 sımdıdıden bırıktırmeye basladım 2 bin tl de param var annem almam ıcın benım olmem lazım felan dıyo yanı almam ımkansız . bıde soyle bı durum var ehlıyetımı aldıgım zaman dırek ıstedıgım arabayı alcam. ailemizde kalabalık , arkadaslar da var tek de takılmıyoru en az 3 kısı cıkıyoruz dısarı cıktıgımız zaman. valla yolun sonu araba gıbı gozukuyo ..

Alıntı Onur2876 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede yzf r125 hastalıgı var yas 15 sımdıdıden bırıktırmeye basladım 2 bin tl de param var annem almam ıcın benım olmem lazım felan dıyo yanı almam ımkansız . bıde soyle bı durum var ehlıyetımı aldıgım zaman dırek ıstedıgım arabayı alcam. ailemizde kalabalık , arkadaslar da var tek de takılmıyoru en az 3 kısı cıkıyoruz dısarı cıktıgımız zaman. valla yolun sonu araba gıbı gozukuyo ..
    Kardeşim yaşımız hemen hemen aynı sayılır Benim de gözüm yzf deydi senin gibi yzf tutkunuydum. Lakin motor hakkindaki yorumları okuyunca fikrim değişti. Altın elbiseli adam falan. Düşundum de 125 lik bi motora o para gercekten fazlaymiş. Zaten ivmelenmesi kötüymüş artçiyla nolur artık. Neyse lafın kısası bi tane Bajaj Pulsar var hacı akıllara zarar. Hem fiyatı uygun hem yakışıklı hem bize uygun, biz yeni başlayacaklar için ideal. Ona da bir bak derim.

Alıntı yiwotxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yaşımız hemen hemen aynı sayılır Benim de gözüm yzf deydi senin gibi yzf tutkunuydum. Lakin motor hakkindaki yorumları okuyunca fikrim değişti. Altın elbiseli adam falan. Düşundum de 125 lik bi motora o para gercekten fazlaymiş. Zaten ivmelenmesi kötüymüş artçiyla nolur artık. Neyse lafın kısası bi tane Bajaj Pulsar var hacı akıllara zarar. Hem fiyatı uygun hem yakışıklı hem bize uygun, biz yeni başlayacaklar için ideal. Ona da bir bak derim.
    pulsarda guzel ama gonul bu otada konuyo onada

ben de 2012 yılında mezun olduktan sonra memlekete geri döndüm. dedik ki bu iş böyle kalmasın bir de yüksek yapalım üstüne başvurduk üniversiteye. iyi kötü bir şekilde girdim. özel berbat olmuş, insanın değeri yok, kısa bir süre olsa da çalıştım. ne yazık ki ne maaşımı adam gibi yatırdılar ne de sigortam yapıldı. dedim en iyisi ben üniversiteye gireyim. özel çok sevimsiz duruyor. üç beş kuruş varsın eksik olsun kafam rahat olsun. kebap yemem tavuk ızgara yaparım dert değil dedim. iki senedir derslerle birlikte sürekli bi ales bi ingilizce bi ales ingilizce çalış çalış yok. dilde 50 aleste 75 te takıldım. olmuyor yükselmiyor. tez dönemine geçtim. e hoca kendi kafasında, bi yandan türkiyede teknoloji gelişmiyor diye şikayetlenirken bana 10 sene önce yapılmış araştırmayı kitledi. neymiş geliştirecekmişiz. (millet marsta top koşturuyor ey yavrum!) e çıkamıyorum işin içinden, olmuyor. sahra çölünde kutup ayıları için çalışan beden işçilerine döndüm. bir değil iki değil. bi yandan da araba hevesi vardı ben de. ha bire aha oldu olacak işe girecem edecem kıçı kırık brodvey alacam, ha bu sefer oldu, ulan bu son oluyor işte. olamadı... daraldım bi ara artık. derslerin ucu kaçtı. bir gün youtube da gezerken cbr 250 nin ön konsoldan kask kamerasıyla çekilmiş videosunu gördüm. önceden de motosiklete ön yargılıydım. bisiklet gibi alet ne kadar zevkli olabilir hımına diyordum, ama video da muhteşem. anaaaa bak bak ne de güzel gidiyor derken ben videoyu tam ekran yaparak ekşınlara geldim. ulan dedim ne aletmiş beee. o gün bugündür artık araba sitelerine girmiyorum desem yeridir. motosiklette motosiklet. şu an tahminimce elime bir motor geçse çok zorlanmadan kullanırım gibi geliyor. sadece öyle geliyor hemen celallenmeyin. ancak dediğim gibi mezun oldum. yüksek yapıyorum desem olmayacak yapmaya çalışıyorum, ya da yapamıyorum. askerlik var. iş yok güç yok. motor bana çoooooooook uzaklarda. önce ben kendimi kurtarmam gerek.
    caferacer21 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)