Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor kullanırken odaklanma sorunu yaşıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Motor kullanırken kafam başka şeylerle meşgul oluyor bazen ve bu sürüşüme yansıyor. Motor üzerindeyken odaklanma adına ne yapabilirim kafamı nasıl boşaltabilirim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CKRRENTABIKE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000 RR
    Merhaba ,

Motora bindiğinde kafani tamamiyle yok say diyebilirim sana. 2 teker ferah bir zihin ve 2 den fazla goz ister. Daha cok severek binmeyi dene sevgi üzerinde olduğun seyle gerçekleştiğinde başka sey düşündürmeyecektir. Tabi bide yol yaptıkça motora olan bagliligin artacak ve kullanimi sana başka sey istesende düşündürmeyecektir kolay kolay...
    crxforever ve mehmetenis bunu beğendiler.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Nacizhane tavsiyem ;
    Yorgun , argın ve çok düşünceli iken motor kullanma , yok kullanmak zorundayım dersen ecnebilerin dediği gibi yolu okumaya çalış , ve okuduğun olayları sesli bir şekilde kendine anlat... Misal: viraja giriyorum , hızım uygun , konumum doğru , sonda kavşak var , burdan araba çıkabilir , ona göre şöyle yapayım böyle yapayım gibi.. Bi dene , muhakkak faydasını göreceksin..
    mehmetenis, Zuzuuw, camadan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    motoru ac isinincaya kadar Fatiha ve ihlas suresi oku sonra biraz hayatindaki guzel seyleri dusun , kucuk ama seni mutlu eden seyleri , bir sukret Allah'a , Bismillah de atla motoruna. Faydali olacaktir.
    akbird, zulu, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nacizhane tavsiyem ;
    Yorgun , argın ve çok düşünceli iken motor kullanma , yok kullanmak zorundayım dersen ecnebilerin dediği gibi yolu okumaya çalış , ve okuduğun olayları sesli bir şekilde kendine anlat... Misal: viraja giriyorum , hızım uygun , konumum doğru , sonda kavşak var , burdan araba çıkabilir , ona göre şöyle yapayım böyle yapayım gibi.. Bi dene , muhakkak faydasını göreceksin..
    İşte bu şekilde teknikler arıyordum. Teşekkürler cevap için
    mehmetenis bunu beğendi.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Ben bisiklet sürerken dahi kendi kendimle konuşuyorum, espri yapıyorum sonra kendi kendime gülüyorum falan. Yolda gördüğüm saçma bir şeye kafayı takıp onun üzerinden yolu okuyarak eğlendiğimde oluyor. :D Biraz çılgınım galiba ama ilk düşündüğümde kaskın içinde konuşmak dahi gereksiz gelmişti şimdi bisiklette kendimle sohbet ediyorum. :D

Bu arada şizofren değilim.
    mehmetenis, motocommuter ve camadan bunu beğendiler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Dikkatim dağılırsa ya da moralim bozuksa kaskın içinde bir çığlık atıyorum sonra da sevdiğim bir şarkıyı bağıra bağıra söylüyorum. Siz de zamanla kendinizi odaklayacak yöntemi bulursunuz. Göreceli olduğu için başka birinde işe yarayan bir yöntem sizde sonuç vermeyebilir. Kendi içinizde bulacaksınız dikkatinizi toplamanın yolunu.
    mehmetenis bunu beğendi.

Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ac isinincaya kadar Fatiha ve ihlas suresi oku sonra biraz hayatindaki guzel seyleri dusun , kucuk ama seni mutlu eden seyleri , bir sukret Allah'a , Bismillah de atla motoruna. Faydali olacaktir.
    Abi dediğin şeyler çok doğru karşı gelmiyorum da fakat adamı direk mezara yollar gibi söylemişsin bilmem nedendir komiğime geldi yoksa aynısını bende yapıyorum her motosiklete binerken :D
    santo78 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Çok basit...
    Aşağıdaki parçayı yola çıktığında açıp kulaklığı sadece bir kulağına takıyorsun. (Dışarıda ki sesleri duyabilmen lazım) Parçanın sana verdiği "gaz, yaşama zevki, ritim ve eğlence" ile birlikte motorun ile dans ederek gidiyorsun.
    Yalnız ayarı iyi tutturman lazım fazla gaza gelip gaz açmayacaksın

mehmetenis bunu beğendi.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı Berkay* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bisiklet sürerken dahi kendi kendimle konuşuyorum, espri yapıyorum sonra kendi kendime gülüyorum falan. Yolda gördüğüm saçma bir şeye kafayı takıp onun üzerinden yolu okuyarak eğlendiğimde oluyor. :D Biraz çılgınım galiba ama ilk düşündüğümde kaskın içinde konuşmak dahi gereksiz gelmişti şimdi bisiklette kendimle sohbet ediyorum. :D

Bu arada şizofren değilim.
    zaten bu ikitekere binmek için diğer insanlar bize çılgın gözüyle bakmıyormu?

bu sevda zaten çılgınlık içeriyor sevgi ve saygılar
    mehmetenis ve Berkay* bunu beğendiler.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Uzun yoldaysan vites say ve kendi kendine konuş,
    Şehir içindeysen kaskın içinde kendi kendine trafikle ilgili konuş ve bol bol küfür et. Eve veya işe gidince pambıh kibin olacaksın
    mehmetenis bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Atilla abimin dediklerine katılıyorum. Bazen bir bakıyorum şarkı söylüyorum gözüm yolda, canım sıkılıyor araba sürücülerinin hatalarını görüyorum kornaya basıyorum küfrediyorum. Ne kadar çok araba o kadar çok tehlike o kadar çok odaklanma.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yoldaysan vites say ve kendi kendine konuş,
    Şehir içindeysen kaskın içinde kendi kendine trafikle ilgili konuş ve bol bol küfür et. Eve veya işe gidince pambıh kibin olacaksın
    Güzel öneriymiş :D
    AttilaXtreme bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)