Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni motorum ve kış bakımı (yoğun miktarda foto ve amatör olarak işçilik içerir :)

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhaba.. uzun süredir hayalini kurduğum motoruma kavustum. motorumu 10. ayda aldım , yasadıgım yer dolayısıyla soğuktan pek kullanamadım ve içeri aldım. kış boyu yaptığım bakımlarımı ve temizliği sizlerle paylasmak istedim.

motorumu Urfa'da yamaha bayisinden aldım

canlı olarak gördüğümde bayıldım diyebilirim.

sivasa götürmek için kaptan ile anlaştık

motoru sonunda tertmiz aldığım gibi eve getirdim o heyecanı ve mutluluğu anlatmak çok zor

yaklasık 1 ay kadar motorumu kullandıktan sonra 2808 km ye gelince havaların da soğumuş olmasıyla içeri bakıma aldım
    buralarda servis filan yok mekaniğe ilgi duyduğum için bakımlarını kendim yaptım.. garanti dışı kaldı evet kimin umrunda ki
    ben her vidamı kendim açıp sıkmanın hazzını yasadım

öncelikle hava filtremizi çıkardık ve uzaktan bi hava tutttuk zaten temiz görünüyordu fakat hava tutunca az bi toz yine çıktı

hava filtresinin bakımı tamam kapagı takıyoruz

bu kısımda da harika bi temizlik yptıgımı düşünüyorum pırıl pırıl oldu

benim için daha önemli olan yağ ve yağ filtresi değişimiydi. yağ filtresi 1000 bakımında değişmiş yağı ile birlikte ama içim rahat olsun istedim

önce yağı bosalttım ve ardından yag filtremizi yeniledik. sonrasında motul 7100 tam sentetik yağımızı ekledik

yağ filtremiz artık tamam şimdi yağımızı değiştiriyoruz

motor yağımızıda değiştirdik artık içim rahat.
    bütün karenajları sököp iç dış komple yıkayıp motul shıne go ile cilaladığımız karenajları da itinalı olarak takıyoruz

atık motorumuz üzerinde hiçbir yağ ve toz dahi olmadan dışarı çıkmaya hazır. havalar müsaade edince turlamaya başlarım
    biraz uzun oldu kusura bakmayın sevgiler saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

kdiner, CHaTaN, seyyid47 ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Maşallah, güle güle kullanın

Motoru satarsan haberim olsun
    2move ve Oguz K. bunu beğendiler.

knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    güle güle kullan , renk çok güzel

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum ki birçok bilgiyi içinde üşenmeden tek tek çekilmiş fotoğraflarla birçok bilgiyi paylaştınız.
    Nasıl motoru başka şehire götürürümi nasıl bakım yaparım nasıl kışlarım sorularının birçok yanıtı bir arada.

Emeğinize sağlık
    gursus bunu beğendi.

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    resimleri görünce r125 alasım geldi

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Sevdim seni co :D ayrıca para var huzur var. ve hayırlı olsun bide :D:D:D:D güle güle kullan

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Sivas'ta böyle tutkulu insanları görmek çok güzel paylaşım için teşekkürler elinize sağlık Bende Sivas'ta yaşamaktayım. Allah kaza bela vermesin Sivas'ta otobüs şöförlerine aman dikkat edin. İnşallah bir gün görüşmek dileğiyle

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Hayirli olsun güzel çalışma.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Hayırlı olsun kardeşim. çok güzel bir paylaşım. Otobüsçülerden bu motorları taşıma noktasında çok çektim. en az bu kdar büyük makine olsaydı kesinlikle otobüse koymazdım. Ne kadar aldılar.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r125 whatsapp grubumuz var. Emre'nin bütün kış boyunca temizliklerini görmeniz gerekirdi daha bu bir şey değil ^^

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    İstersen bir çay içip dertleşelim...
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Hornet 650
    GıcıııııııııııRRR

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

efsane88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    hayırlı ugurlu olsun allah kazasız belasız sürmey nasıp etsın canım cektı valla

çok tesekkür ederi daha iyileri sizlerin olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

sevgili arkadaslar güzel dilekleriniz için gönülden teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. çok güzel bir paylaşım. Otobüsçülerden bu motorları taşıma noktasında çok çektim. en az bu kdar büyük makine olsaydı kesinlikle otobüse koymazdım. Ne kadar aldılar.
    çok teşekkür ederim kardeşim bileti alınca motor için de ücreti ödedim 50 tl ye anlaştık sonra şöför motoru görünce beni öpsen bunu 50 tl ye götürmem dedi. 150 tl istedi 120 ye anlaştık mecbur. hava oldukça yağışlı olduğu için kabul etmek zorunda kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevdim seni co :D ayrıca para var huzur var. ve hayırlı olsun bide :D:D:D:D güle güle kullan
    para var mıydı bi şey diyemicem kardo . bu motoru alabilmek için çok hayal kurdum 2 yıl bekledim. yazın insaatta dahi çalıştım. elime geçen her kuruşu bankaya attım. A101 denen çok muhterem yerde 19 gün DAYANDIM çalıştım. nasip oldu çok şükür

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum ki birçok bilgiyi içinde üşenmeden tek tek çekilmiş fotoğraflarla birçok bilgiyi paylaştınız.
    Nasıl motoru başka şehire götürürümi nasıl bakım yaparım nasıl kışlarım sorularının birçok yanıtı bir arada.

Emeğinize sağlık
    çok teşekkür ederim . amacım hem motorun fotolarını paylaşmak , hem de kendi imkanlarımız dahilinde aslında motorumuzun basit bakımlarını yapabileceğimizi göstermekti. benim burada servise gitme imkanım yoktu motorumun her bir vidasını itina ile açıp kapattım gerçekten çok zevkli bi durum. garantiden çıkacağını biliyorum motorun ama hiç sorun değil zaten bakımlarda masraftan kaçmayıp en kaliteli ve orijinal ürünleri kullanmaya calışıyorum motorumu satmayı düşünmüyorum o nedenle garantiyi çok da dert etmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r125 whatsapp grubumuz var. Emre'nin bütün kış boyunca temizliklerini görmeniz gerekirdi daha bu bir şey değil ^^
    ibocum sonunda bahar geldi artık göz göze bakıyoruz motorla hadi çıkalım diye bakıyor bana çooooooook özledim

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Allah kaza bela vermesin güle güle kullan

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen bir çay içip dertleşelim...
    her zaman

çalıkmoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW r 1100 gs - mondial z-one s 180- Kawa KLE 500
    hayırlısı olsun beyaa kazasız belasız lastikleri paralansın inş. yanlız bir daha yağ filitresini değiştirirken yeni filitreye yağ koy ıslt yağı emsin sonra tak daha faydalı ve teknik olur

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    çok güzel bir paylaşım olmuş. Tebrikler. Hayırlı ugurlu kazasız belasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)