Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şehir içinde 600cc sorun yaşatır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125
    Başlıktaki gibi 600cc bir motosiklet şehir içinde düşük hızla gitmek isteyeceğimiz için sorun yaşatır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hararet yapar hocam 250bile fan açıyor

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Soru çok yanlış. 600cc birşey ifade etmez. Silindir sayısı, beygir, enjeksiyon sistemi, motorun karkateri, tarzı herşey değiştirir durumu.
    EGELİ ve tekintekin bunu beğendiler.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Ben kullanıyorum cbf1000sıkıntı yok.yüzde 90şehir içi.

rca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR '13 Repsol
    bir 600rr dan bahsediyorsak eğer, evet yaratıyor.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    kısa mesafelerde ve yavaş kullanacaksan boşa yakıt sarfiyatı yol yapıcam keyif alıcam dersen ideal

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    valla şehir içi 690 cc kullanıyorum hiçde sorun olmuyor ama yukarıda arkadasımızın dedıgı gıbı önemli olan cc değil silindir sayısı , beygir , enjeksiyon sistemi , manevra kıvraklıgı , agırlıgı gibi durumlar önemli.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Benim Ninja 250Sl'i Şehir İçinde Kullanıyorum arada Fan Açtığı zamanlar Oluyor

Super sport sa hararet sorunu olur. Naked, enduro yada cruiser ise gayette gidilir sıkıntı olmaz

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    sehir ici guclu 250 daha mantikli 600cc ler agir olur, bence gerek yok, ayi gibi f650 ile sehir ici eglenceli olmuyor ama naked 250 olsa hadi duke 390 vs olsa super olur..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sıkıntı olur ya zaten dur kalk trafik yeterince stresli motor hararet yapacak yakit tüketimi dersen o biçim olacak.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Açıkçası 600cc supersport ise sadece şehir içi kullanım pek mantıklı durmuyor. Sıkışık trafikte yazın bol bol fan açar. Ama dersen ki güzel bi naked alırım rahatıma bakarım, o zaman olabilir. Ama sadece şehir içi kullanım ise amaç daha düşük cc neden olmasın? Yedek parçası nispeten daha ucuz olur, yakıttan ve vergiden de tasarruf edersiniz.

şahsen illa 600cc alacaksanız naked veya sürüş pozisyonu supersportlara nazaran daha rahat bir motosiklet bakmanızı öneririm.
    Tabi zevkler tartışılmaz, kimiside şehir içi kullanımda da 600lük supersport sever, birşey diyemem.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Önemli olan nasıl kullandığın. 600 cc alıp düşük hızda şehir içi kullanmak pek mantıklı değil zaten. r25 her türlü iş görür hem az yakar.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan nasıl kullandığın. 600 cc alıp düşük hızda şehir içi kullanmak pek mantıklı değil zaten. r25 her türlü iş görür hem az yakar.

https://www.youtube.com/watch?v=WuSYy7uaHTY
    Abi bu nasıl bir sürüş şeklidir. Hayran kaldım. Ustalıkmı apaçilikmi yoksa bu bir usta apaçilikmi çözemedim. Şansmı tecrübemi sürekli bir kaygı yaşadım kendi kendime. Abi hem bu kadar iyi sürüp, hem de şehir içinde böyle hızlı gidiyorsun peki niye hiç ekipman yok. Tamamını izleyemedim kalbim yetmedi çok fenalar çok.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Esimde var cbr 600rr sehir icinde biniyoruz bi sikinti yok bizimki oturuşuna zor alısti sadece onun disinda sehir ici kullanimda 600rr en rahatlari bu tarzda bence

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu nasıl bir sürüş şeklidir. Hayran kaldım. Ustalıkmı apaçilikmi yoksa bu bir usta apaçilikmi çözemedim. Şansmı tecrübemi sürekli bir kaygı yaşadım kendi kendime. Abi hem bu kadar iyi sürüp, hem de şehir içinde böyle hızlı gidiyorsun peki niye hiç ekipman yok. Tamamını izleyemedim kalbim yetmedi çok fenalar çok.

video hızlandırılmış , bendemi hızlandırsam videolarımı ne 10 km yerine 100 km hızla gidiyormuşum gibi izle hesabı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=WuSYy7uaHTY
    adam tam bir trafik canavarı, hiçbir kırmızı ışıkta durmadı arkadaş

LifeisBike
    Misafir
    Super sport ise Olmaz. Olamaz. Imkansiz.. Once makinenin canini sonra kendini bitirirsin. Sorun olmaz diyen arkadaslara katilmiyorum. Hava +10 derece iken trafikte makina fan aciyor. Yazin 35 derece sicaklikta diger araclarinda motor sicaklarinin yaninda nasil oluyor cok merak ediyorum. Ya da bizim motosikletimiz super sport degil de baska birsey olmali bu durumda.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Bu video aslında "nasıl kullanmamalı" için güzel bir örnek bence.
    Mesele bu beceride kullanabilip, kendini ve çevredekileri tehlikeye atmadan sürmek konusundaki iradedir aslında.
    Kaldı ki bu sürüş şekli, yaya ve otomobil sürücülerinin zaten bizlere karşı antipatik olmasını da tetikleyen önemli bir faktör.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super sportlar gazlamak 10 bin devir ustune cikip gitmek icin uretilmistir. Cogunlukla 1000-7000 devir arasi canlari olmaz, gaz acarsan gidersin motor kendine gelir.

Oturus, peg ve sele pozisyonunu saymiyorum bile. Ha manyaklar var (negatif anlamda demiyorum) 600luk super sportu commuting amacli kullaniyorlar ve sikayetleri yok. Benim naked motor kullanip ruzgardan sikayet etmemem gibi.

Netice itibariyle soruya cevap olarak sorun yasatir mi EVET. Ama bundan da tad alirim motoru da yakarim sorun degil diyorsan tabii ki HAYIR.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)