Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

KTM duke 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Mr.K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok peki birde şu yönden bakın pirelli lastikler ne kadar şuan değişmeye kalksanız ?
    + olarak duke 200dü biliyosunuz ki şuan 250liği çıktı ve birde 390 var. 200 125in upgradeli haliydi diyebiliriz.
    şuan için 250-390la aynı özellikleri taşıyo 125-200e oranla .Yeni bir motor 50cc daha büyük üstüne eklemeler var ki bilinçli kullanıcının yapıcağı ilk şey genelde lastikler olurken üstünde nerdeyse en iyi lastik diyebilceğimiz lastikle geliyo.

+ olarak

son hız ise eğer bakış açısı r25 alınır şimdi diceksiniz ki biri ss(250cc de olsa) biri naked.E ama topspeedin ne önemi var ki ?Tek başına bir kriter değil diye düşünüyorum.Şase rijitliği,yol tutuş,aktarma,tork ve ivmelenme.Üstüne ddaha birşey eklemeye gerek yok diye düşünüyorum tercih meselesi neticede bu tarz şeyler sizde biliyosunuz ki.

Siz gidip gd250n almışsınız duke250 alanlarda var aynı şekilde.Kimi belki markaya gönül verdiğinden,kimi güncel yeni bir model olduğğundan,kimi 390a vergi ödememek için belki de(atıyorum). Herkesin popisi başka sonuçta ama arabalarla ne kadar haşır neşirsiniz bir yorum yapamicam da benzetmeniz 1.6 tofaş ile 1.6 hyundai gibi olmuş kusurabakmayın.
    Motor çok güzel ona bir şey demiyorum. Peki siz bu fiyata alıcak mısınız veya aldınız mı ?

Arabalar konusunda oldukça bilgiliyim ancak sizin benzetmeniz ya bilmediğinizden ya da küçük görmenizden kaynaklanıyor. Burda karşılaştırma konusuna girmeye gerek yok. Ben bu fiyatı hiçbir şekilde haketmediğini düşünüyorum. Birazcık girip yurtdışı forumlarını okursanız anlarsınız.Girdiğinizde de detaylı testlerdeki karşılaştırma tablolarında küçük gördüğünüz Kore ve Japon motorlarımız oluyor karşısında. O testlerde fiyatları da yazıyor yanında ve neredeyse hepsi birbirine benzer fiyatlarda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bmw Z4 2.5 2003 : )
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çok güzel ona bir şey demiyorum. Peki siz bu fiyata alıcak mısınız veya aldınız mı ?

Arabalar konusunda oldukça bilgiliyim ancak sizin benzetmeniz ya bilmediğinizden ya da küçük görmenizden kaynaklanıyor. Burda karşılaştırma konusuna girmeye gerek yok. Ben bu fiyatı hiçbir şekilde haketmediğini düşünüyorum. Birazcık girip yurtdışı forumlarını okursanız anlarsınız.Girdiğinizde de detaylı testlerdeki karşılaştırma tablolarında küçük gördüğünüz Kore ve Japon motorlarımız oluyor karşısında. O testlerde fiyatları da yazıyor yanında ve neredeyse hepsi birbirine benzer fiyatlarda.
    almayı düşünüyorum evet aracımın satılmasını bekliyorum.yok ben 2 ayrı uç manasında karşılaştırmıştım(ezmek vs manasında değildi).Ben küçük görmedim tekrar yineliyorum.Zaten naked olarak çokta ele avuca geelen modeller yok ülkemizde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

hyosung gd250n 12.600 TL (haziran kampanyası plaka dahil fiyat)

Pirelli D.R.C2 ön arka ortalama 1100TL diyelim
    abs ekleyelim yazalım 1000TL (opsiyon var mı bilmiyorum gd250 için yoksa da bu farkı duke250ye ekleyelim)ki genelde fark 500€ oluyo o da şuan 1500yapar ama biz 1000TL ekleyelim
    14700 yapıyo zaten bu şekilde kaba hesapla

marka/üretim yeri/kalite vb giderler farklara da 1000TL diyelim.
    15700 yapıyo

bana sorarsanız bir fark yok fiyat anlamında diyorum yoksa 2 motor farklı üretici farklı tip (tarz aynı naked ok)geri kalanlar doğal olarak farklı. : ) arada ki fiyat farkına üstünde d.r.c2 lastikli abs li motor alıyosunuz ve ktm alıyosunuz. tercih meselesidir bu olaylar yoksa birçok kişiye mantıksız f/p gelen motorlar vardır ama sürenide vardır.

kimi insan motoru alır direk lastiğini değişir
    kimi tune eder
    kimi aksesuarlarla donatır(t.case,yan çanta krom eklentiler vsvs gibi''atıyorum'')

siz abssiz düşünüp lastiklerde önemli değil diyip belki gidip gd250n aldınız,ya da tarz beğendiğinizden velhasıl kelam dediiğim gibi herkesin düşüncesine saygım sonsuz tekeriiz düz bassın ama fiyat bana normal geliyo dediğim gibi.
    plegus bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mr.K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almayı düşünüyorum evet aracımın satılmasını bekliyorum.yok ben 2 ayrı uç manasında karşılaştırmıştım(ezmek vs manasında değildi).Ben küçük görmedim tekrar yineliyorum.Zaten naked olarak çokta ele avuca geelen modeller yok ülkemizde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

hyosung gd250n 12.600 TL (haziran kampanyası plaka dahil fiyat)

Pirelli D.R.C2 ön arka ortalama 1100TL diyelim
    abs ekleyelim yazalım 1000TL (opsiyon var mı bilmiyorum gd250 için yoksa da bu farkı duke250ye ekleyelim)ki genelde fark 500€ oluyo o da şuan 1500yapar ama biz 1000TL ekleyelim
    14700 yapıyo zaten bu şekilde kaba hesapla

marka/üretim yeri/kalite vb giderler farklara da 1000TL diyelim.
    15700 yapıyo

bana sorarsanız bir fark yok fiyat anlamında diyorum yoksa 2 motor farklı üretici farklı tip (tarz aynı naked ok)geri kalanlar doğal olarak farklı. : ) arada ki fiyat farkına üstünde d.r.c2 lastikli abs li motor alıyosunuz ve ktm alıyosunuz. tercih meselesidir bu olaylar yoksa birçok kişiye mantıksız f/p gelen motorlar vardır ama sürenide vardır.

kimi insan motoru alır direk lastiğini değişir
    kimi tune eder
    kimi aksesuarlarla donatır(t.case,yan çanta krom eklentiler vsvs gibi''atıyorum'')

siz abssiz düşünüp lastiklerde önemli değil diyip belki gidip gd250n aldınız,ya da tarz beğendiğinizden velhasıl kelam dediiğim gibi herkesin düşüncesine saygım sonsuz tekeriiz düz bassın ama fiyat bana normal geliyo dediğim gibi.
    Aynen öyle eklemeleri yaptığınızda yakın oluyor fiyat fakat Hindistanda bu eklemeli fiyatı neredeyse benim motorumla aynı beni o rahatsız etti açıkcası. Bana motor plaka sigorta herşey dahil 12600'e geldi ABS seçeneği maalesef yok Hyosung daha o teknolojiye geçemedi :D. Üstünde MRF Revz lastik var ebatlar dolayısıyla Metzeler M5 ile karşılaştırılan ve bir alt seviyesi diyebileceğimiz bir lastik. Hint malı olduğu için İstanbul yollarında çok güzel iş yapıyor çukurda ve bozuk yolda yol tutuşu da oldukça güzel 700km'de ne kayma ne de kitleme oldu şuana kadar. Ben 1000 lira lastik parası ayırmıştım test ettikten sonra vazgeçtim değiştirmekten. Ben sadece ABS dışındaki bu kadar donanımın bu ccdeki bir motora ve naked sınıfına gerekmediğini düşünüyorum. Umarım sizde alır keyifle kazasız belasız binersiniz.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar bu motorrda son hız nasıl olacak. ? Bilgisi olan var mı ? Duke 200 bildiginiz gibi 140 km/h bile yapamadan kesiciye giriyordu. Eğer buda öyle ise gerçekten kötü olur.
    Çünkü 31 hp lik motor uygun hava ve yol şartlarında en az 160 km/h yapmalı bence.
    Kawa z250sl bile 161 km/h görüyor. Bunun daha bile fazla gitmesi gerekir ama kalkip 145-150 gibi kesici koymamışlardır inşallah ?
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorrda son hız nasıl olacak. ? Bilgisi olan var mı ? Duke 200 bildiginiz gibi 140 km/h bile yapamadan kesiciye giriyordu. Eğer buda öyle ise gerçekten kötü olur.
    Çünkü 31 hp lik motor uygun hava ve yol şartlarında en az 160 km/h yapmalı bence.
    Kawa z250sl bile 161 km/h görüyor. Bunun daha bile fazla gitmesi gerekir ama kalkip 145-150 gibi kesici koymamışlardır inşallah ?
    Abi işte benim temel olarak takıldığım ana nokta bu yoksa motor inanılmaz derecede güzel hastasıyız . Basarım demiyorum ama bu kadar donanıma ve teknolojiye para veriyorsak limit yüksek olmalı. 43mm Ön çatal bir çok 600'lük motorda bile yok ve bu çatal öyle basit bir marka değil.

Motosikleti
    Kesinlikle katiliyorum. Tamam sürüş, ivmelenme, viraj ve kıvraklık cok iyi olabilir ama insan nadirende olsa açık yol bulduğunda biraz uzamak istiyor.
    Hasta oluyorum şu duke serisinin tasarımına ama bakalım bir kullanıcı yorumları gelmeye başlasın bende düşunebilirim.

Motosikleti
    Kesinlikle katiliyorum. Tamam sürüş, ivmelenme, viraj ve kıvraklık cok iyi olabilir ama insan nadirende olsa açık yol bulduğunda biraz uzamak istiyor.
    Hasta oluyorum şu duke serisinin tasarımına ama bakalım bir kullanıcı yorumları gelmeye başlasın bende düşunebilirim.
    Ben İstanbulda yaşıyorum motor rodajda motorla bir kere 120'ye kadar bir kere de 140'a kadar çıktım.İkisi de otobanda arkadan Hanzoların sağ şeritte bile sıkıştırmasından kaynaklandı. 125 cc ile falan olsaydım nasıl bir hal içinde olurdum bilmiyorum :D. Yani bazen gerçekten de gerekebiliyor bazı durumlarda.

Motosikleti
    Evet bende bazen scooter ile ciktigimda o ayıların sıkıştırmalarına maruz kaliyorum ve o zaman gerçektende güç istiyor insan

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Son hıza çok takılmayan insan sayısı da oldukça fazla arkadaşlar göz ardı etmeyin. Ben de onlardan biriyim. Viraj performansı, yol tutuşu ve motosikletin tarzı 250cc kategorisinde benim için son hızdan önde gelen özelliklerden. Bugün motosiklet kullanmaya başlayacak olsam (ilk motorum duke 200dü) gene duke 250den başlarım. Adamların müşteri kitlesi de muhtemelen burası.

Eğer fiyatı konu açıldığındaki gibi 17 küsür olsaydı hakikaten çok fazlaydı ama günümüz koşullarında fiyalar ne yazık ki bu seviyede ve bildiğim KTM kalitesi de bu kulvarda bu motosikletle bu fiyat hak ediyor diye düşünüyorum.

Eğer 250cc fiyatlarını genel olarak soracak olursanız bence de çok yüksek. Ama farkındaysanız 8-10K fiyat aralığındayken bu motosikletler, zaten bir üst kategori de 18-22 arasındaydı. Şu anda 250lerin 12-15 seviyesine çıkmasıyla beraber diğerleri de 22-28 seviyesine kadar yükseldi. Genel bir fiyat saçmalığı var ama kendi içinde baltığımız zaman bu motorun hakkı budur derim.

Motosikleti
    Son hızdan önce gelen çok daha önemli kriterler var ama ne biliyim şimdi duke 200 deki gibi oldukça düşük bir son hız ile sınırlamadıkları sürece bence bir sorun yok.
    Fiyat konusu ise bencede çok pahalı değil.
    Çünkü abs, kaliteli lastik, 43mm ters wp süspansiyon, cok fonsiyonlu gösterge ve bremboya yakın fren sistemi gibi cok güzel donanimlarla geliyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Her iki motor da fiyatına göre iyi. Ayrıca 250 cc'de en iyi torka sahipler (24 Nm). GD250N'in tek falsosu artçı selesi. Resmen kaldırım taşı...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    z300 alı kafanız rahat olsun

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    ben yakıt tüketimini merak ediyorum aslında. bilgisi olan varsa yazsın lütfen, ben hiç bi yerde yakıt tüketimine ilişkin bir bilgi bulamadım.

Motosikleti
    CB 250R
    Nereye domalıyoruz KTM kardeş.
    _kaan_ bunu beğendi.

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Merhaba,

Daha önce paylaştığım karşılaştırma tablosu neticesinde 250 Duke'ü aldım.
    İş seyahatlerim dolayısıyla henüz 120km yol yaptım çok yorum yapamayacağım.

- ilk naked motorum, rüzgar işi değişikmiş gerçekten. geçen haftasonu uzun ön cam taktırdım ama henüz test etmedim bakalım işe yarayacak mı.

- egzoz sesi ilk günler keyfimi kaçırmıştı ama sonra sonra ya ben alışmaya başladım ya da yol yaptıkça motor oturuyor, şimdi güzel gelmeye başladı kulağıma

- rodaj sebebiyle 7000rpm üzerine çıkmıyorum. bu sınır dahilinde yaklaşık 80km/s hızlara kadar şehir içinde hiç bir problem yok gerekli atikliğe ve kıvraklığa fazlasıyla sahip, ama 80km sonrası yetersiz kalıyor 7000 devir altında. rodaj bitince yüksek devirlerde asıl gücünü almaya başladığımda bu da ortadan kalkacaktır diye tahmin ediyorum.

- göstergeden beklendiği gibi belli bir devir çevresinde hafif bir zırıltı geliyor ama dikkate değer değil.

- genel anlamda hafifliği boyutları ve kullanım özellikleriyle doğru tercih yapmışım izlenimi verdi şimdiye kadar bana

Bu arada, 250 Duke ile diğer motorların kıyaslamasını yaparken yüksek hızda kesici düşünmek çok makul değil. Bu motorlar nispeten küçük motorlar zaten kullanım amaçları otobanda büyük hızlarla gitmek değil. Amacına uygun kullanım için, yani şehir içinde, şu kriterlere baktığımda fiyatına rağmen en iyi seçenek bu arkadaş oldu. iyi de olmuş:

- debriyaj yumuşaklığı
    - yeteri kadar güç
    - sele
    - sürüş pozisyonu
    - lastikler
    - hafiflik
    - ABS

Selamlar.
    Silgi, dyavol-77, Mr.K ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    (Yakında)
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

- ilk naked motorum, rüzgar işi değişikmiş gerçekten. geçen haftasonu uzun ön cam taktırdım ama henüz test etmedim bakalım işe yarayacak mı.

- egzoz sesi ilk günler keyfimi kaçırmıştı ama sonra sonra ya ben alışmaya başladım ya da yol yaptıkça motor oturuyor, şimdi güzel gelmeye başladı kulağıma

- rodaj sebebiyle 7000rpm üzerine çıkmıyorum. bu sınır dahilinde yaklaşık 80km/s hızlara kadar şehir içinde hiç bir problem yok gerekli atikliğe ve kıvraklığa fazlasıyla sahip, ama 80km sonrası yetersiz kalıyor 7000 devir altında. rodaj bitince yüksek devirlerde asıl gücünü almaya başladığımda bu da ortadan kalkacaktır diye tahmin ediyorum.

- göstergeden beklendiği gibi belli bir devir çevresinde hafif bir zırıltı geliyor ama dikkate değer değil.

- genel anlamda hafifliği boyutları ve kullanım özellikleriyle doğru tercih yapmışım izlenimi verdi şimdiye kadar bana

Bu arada, 250 Duke ile diğer motorların kıyaslamasını yaparken yüksek hızda kesici düşünmek çok makul değil. Bu motorlar nispeten küçük motorlar zaten kullanım amaçları otobanda büyük hızlarla gitmek değil. Amacına uygun kullanım için, yani şehir içinde, şu kriterlere baktığımda fiyatına rağmen en iyi seçenek bu arkadaş oldu. iyi de olmuş:

- debriyaj yumuşaklığı
    - yeteri kadar güç
    - sele
    - sürüş pozisyonu
    - lastikler
    - hafiflik
    - ABS

Selamlar.
    İşte bu çok güzel bir paylaşım olmuş Genelde fiyat v.s üzerinden konuşuluyordu bu motor, kullanan birinden ilk izlenimleri okumak güzel oldu. İlerleyen zamanlarda motorun artı ve eksilerini bizimle paylaşırsanız ben kendi adıma çok mutlu olurum

Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Merhaba,

- debriyaj yumuşaklığı
    - yeteri kadar güç
    - sele
    - sürüş pozisyonu
    - lastikler
    - hafiflik
    - ABS

Selamlar.
    Dostum arada şu yakıt tüketimi hakkında da bi iki bilgi girebilirsen çok makbule geçer. ben de almayı düşünüyorum ama her gün işe gidiş gelişte yaklaşık 70 km kullanacağımdan yakıt tüketimi konusunu merak ediyorum. hatta istersen yakıt tüketimini Fuelly sitesinde de paylaşabilirsen bu bilgiler çok daha fazla insana ulaşabilir

Motosikleti
    (Yakında)
    Merhaba,

- debriyaj yumuşaklığı
    - yeteri kadar güç
    - sele
    - sürüş pozisyonu
    - lastikler
    - hafiflik
    - ABS

Selamlar.

Bir de fiyat-taksitlendirme v.s ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim

Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    fiyat nakitte 15900. taksit olursa %6 komisyon alınıyor taksit yapılan toplam bedelin üzerinden. yani bir kısmını peşin ödeyip bir kısmını taksit yapabiliyorsun. süpermotoya sorduğumda bu şekilde söylemişlerdi bana.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi işte benim temel olarak takıldığım ana nokta bu yoksa motor inanılmaz derecede güzel hastasıyız . Basarım demiyorum ama bu kadar donanıma ve teknolojiye para veriyorsak limit yüksek olmalı. 43mm Ön çatal bir çok 600'lük motorda bile yok ve bu çatal öyle basit bir marka değil.
    Tüm Duke'lerde WP (White Power) amortisör/ler standart donanımda gelir...Hız limitörü 400tl karşılığında KTM yetkili servislerde ECU'dan kaldırılıyor(ktm duke 200=160+ km/h son hızı limitörsüz)..Yani Amerika'yi yeniden keşfetmeye gerek yok....Ben kaldırmadım-neden mi??? Gerek duymadım(zaten garajımda 4 cyl-600cc hız aletim var)...
    ninja h2 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)