Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Almaktan pişman olduğunuz motosiklet?

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Nc700x tam bir hayal kırıklığı ne gider ne sesi var pahalı enduroyla naked arasında sıkışmış sacma sapan bir motor.
    dyavol-77 ve hfz61 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    SYM WOLF 250NI.. Her tür arızayı yaşattı servise gitmekten bıkmıştım.. Şuanki kazalı 60 bindeki cbf 500 üm bile çok daha iyi ondan..

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    mondial 150 mash sıfır aldım 2 hafta sonra döküldü bir çok kez yolda bıraktı egzozu patladı vidaları çıktı yerinden .
    100 kmde 9 litre benzin içiyordu akü sorunu vardı soğuk havada çalışmıyordu. orta sehpası kırıldı dağıldı . vs

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyosung gt 250r .. bi aldım 2 yılda 3 kere motor yaptırdım sonra yedek parça olarak zor sattım . sonra bana öyle denk gelmişdir deyip yanıldım yine aldım arka arkaya gösterge beyin konjektor stator yaktı motordan ses gelmeye başladı vs ,vs 1 yıl oldu alalı 2 ay bınemedım daha . asla pişman olmadığım motor ise 80 binde alıp 105 bine kadar kullandığım honda cg 125 ti

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 yamaha majesty almıstım 400 lük
    allahım pişman oldugum tek makinadır her kalkışta sallana sallana bi tuhaf olmustum
    kayıs kasnak agırlıklar misketler hepsi değişti komple sıfırlandı gene aynı gene aynı
    2.haftada sattım kurtuldumdu
    60 km den sonra mukemmel ama o 60 a cıkana kadarki titreme acayipti
    azer bulbulden fena olmustum.

yamahanın yuksek cc scooterlarında hala bu sorun var. şuan xmax 400 de var bende alet 20-30 km hıza cıkana kadar titriyor. hee ama sizdeki gibi öle sallana sallana zer bülbüle bağlatmıyor ama hissediyorsunuz. ekstra bir parça takılarak bu sorun gideriliyor tamamen. ama 40 km den sonra gram titretşim yok tabi o ayrı.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alman malı 1983 model zündaap elden 3 vitesli motosiklet aldığıma pişmanım
    Motor sevdası içime ilk düştüğünde 400 500 lirayla motor ararken sahibindende bunu buldum emekli bi polis abimiz bunun meraklısıymış yıllar önce 2 3 tane almış garajına koymuş bunları , bende motordan ne anlıycam 16 yaşımda gittim verdim parayı aldım motoru gösterge kırıktı,ön far yoktu,anahtarsız çalışıyordu,sinyal yoktu, akü yoktu , ayaktan pedal çevirip çalıştırıyodun , vites 3 de takılı kalmıştı scoter gibi sürüyodum vitesli motoru sonra para biriktirdim motoru aldım bi ustaya götürdüm benle dalga geçtiler bu ne diye çok üzülmüştüm sonra o motoru 350 liraya sattım gitti. bu macerada bitti
    Kargaburun ve Zeronix bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 R.
    aldım 1 hafta sonra sattım.

sebep; çok yakıyordu. ve beklediğim o performans yoktu. 125 den 250'ye performans için geçilmez diyenler haklıydı. zevk meselesi ayrı tabi. ama cbr 125 den cbr 250 ye geçtiğimde arasında fark olmadığını neredeyse hızlanmada aynı olduğunu fark ettim. şehir içi neden iki kat daha fazla yakan motor almalıydım ki? hemen sattım.
    Sizin satın aldığınız cbr 250 r da problem olabilir mi ?

Cbr125 i defalarca kullandım.
    Cbr 250r zaten bir önceki motorum.

Arada hızlanış olarak dağlar var.
    Ki Bursa Mt den 125-150 cc kullanıcısı birçok arkadaşım benim cbr 250 mi sürmüştür.
    Ve daha bir kere "" aralarında çokta fark yok"" cümlesini duymadım.
    Aksine inen performansına bayıldığını söyledi.

Cbr 125 sahibi arkadaşım benim motorumu sürünce , indiğinde ilk cümlesi ""Bune be müthiş "" oldu.

1 kez konaklamalı uzun yola dahi çıktık 5 motor.

Ne cbr 125 ne yzf r125, ben gaza dokunduğum zaman benimle gelemediler.
    Kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Böbürlenmek için anlatmıyorum. Sonuçta gazı çeviriyoruz sadece.

Bunu kendileride söyler eğer görürlerse.

Ben canım sıkıldığında 160-165 görüyordum.
    Onlar 120 de kalıyorlardı.

Demek istediğim bence sizin satın aldığınız cbr 250r ın sıkıntısı vardı.

Çünkü defalarca cbr 125 ve diğer 125-150 cc motosikleri süren(test eden) biri olarak cbr 250r ın ivmelenişinin onlarla alakası bile yok.

Ki biri 13 diğeri 26 beygir.

Son hızında belki 40 km farkeder ama ivmeleniş konusunda 2 motorda sağlıklı ise 125 lik aletlerle cbr 250 nin ivmelenişini kesinlikle kısyaslamak yanlış olur.
    AydınOğlu09, OnNumero, Sam@ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Kuba CR1
    Mondial 125 AGK 2006 model birinden uygun fiyatlı buldum motor harbiden tertemizdi ama oda ne motosikletin rodajı düzgün yapılmamış motor 70 i geçmiyor hertürlü ayarını yaptırdım karbüratör değiştirdik yine olmadı sattım kurtuldum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    made in ..... boşluğu doldurun
    dyavol-77 bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ilk motorum çin malıydı (kuba 150 cc)
    sütten ağzım yandı, yoğurdu üfleyerek yiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Almaktan pişman olduğunuz dediğin için farklı cevap veririm alıp pişman olduğunuz desen farklı cevap veririm bu ne saçmalık

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    erkek adam motorunun arkasından konuşmaz.
    varsa bir problemin git yüzyüze konuş bence.
    belki sana anlatacakları vardır;
    acemiliğin, zamanında yapılmayan bakımlar, aşırı zorlaman vs.vs.
    Tİme_shİft42, MetinK., emc2 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Honda CBF150
    Daha 7000 km deyken satmıştım.
    1. D&B Honda-Ümraniye nin bilinçli bir müşteri karşısında gerçek yüzünü göstermesi.
    2. Tekleme sorununun servisler tarafindan inkar edilmesi.
    3. Motorun son hızının emsallerine göre düşük olması.
    4. Giderilemeyen sibop sesiyle çalışan hakiki çinli motora sahip olması.
    kyagmur bunu beğendi.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu benim ilk motorum beni hiç yolda bırakmadı.Bir sefer arıza yaptı.
    Buji
    Buji piposu
    Alt fişek
    Hava filtresi değişti
    70Km yol gittim eve 5km kala tekleme yapmaya başlamıştı.Tüm bu parçalar değişti ama düzelmedi.Usta en son karbüratör deyince o ustadan kaçtım.45Km yol giderek motoru tamirci olan kuzene teslim ettim.
    Yaptığı sadace buji piposunu değişmek oldu.Maliyet 5tl oda ikram
    Sorunlu motor yok , Sorunlu Usta var . Tabi onlar kendine usta diyenler
    Benim de ilk scooterım Asya 125 T-21 di. Söylenen herşeye rağmen ben çok sevmiştim motosikletimi. Dediğiniz gibi günübirlik Ankara Kastamonu Gidiş - Dönüş yaptım. Yarı yolda bırakmadı beni hiç. Sizin mesajı okuyunca duygulandım: ))
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

Tvs Apache Rtr 150 - Çokta Pişman Değilim Ama Onun Yerine Param Olsaydı,Pulsar ALırdım.Nedenide Bu Nasıl Bir Titreşimdir Şileye Gazliyoruz,Mola İçin Durduğumuzda Komple Vucudum Halay Çekiyor.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    lifan tay 100. ilk motorum ama onun da yapabileceği bi şey yok. ustanın dediğine göre km'si düşürülmüş halde almışız. rodajda falan aşırı zorlandı sanırım 70'i geçmiyor kesinlikle. sağı solu paslanıyor 2012 model motosikletin. çok yakıyor. ama hiç yarı yolda bırakmadı. aylarca garajda yattı sonrasında ilk seferde jikleyle çalıştı. eğer insan gibi kullanılsaydı memnun kalacaktım muhtemelen. ucuz diye sevindik aldık ama ucuz olmasının sebebi varmış demek ki.

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Mondial 125mt acayip titreşim var sanki kamyona biniyosun onun haricinde işçiliği falan berbat oldugu için heryeri dökülüyor.Dökülen yeri tamir etmek için açıyosun bi daha toplayamıyosun.Motor geçmişini kabul etmiyor :D

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    İlk motosikletim mahalledeki bir abimizin kendi altına bir cross motoru çektikten sonra "al bunu sen kullan, satamıyorum zaten" demesiyle Kanuni'nin 90 cc'lik Popcorn modeliydi. Plaka ve vergi ihtiyacı olmadığından mahallede, sokak aralarında vızır vızır geziyordum. Üniversitede 2. yılımdı ve okula bununla gitmek istediğim bir zaman herşey oldu. Ev : Anadolu yakası Göztepede, okul Avrupa Yakası Ataköydeydi.

Bir haftasonu dedim yavaş yavaş sahilde bir okulun yoluna gideyim deneme amaçlı. Harem-Sirkeci feribotuna kadar herşey normaldi. Yalnız feribottan inemedim çünkü o zamana kadar çalışan motor bir türlü çalışmadı. Feribottan elimle indirdim. O sırada orada bulunan motosikletli arkadaşlar yakıt borusu ile ilgili bir 25-30 dk. uğraştıktan sonra motoru çalıştırabildim. Teşekkür edip ayrıldım ve sahilyolundan devam ederken Yenikapı civarında sol aynam rüzgara dayanamadığından fırladı gitti. Sağa çekip yolun kenarında ayna aradım yarım saat. En son çöp toplayan bir çocuk elinde aynayla "abi bu senden düştü, seslendim ama duymadın sanırım. Seni bulamasam satacaktım" dedi : ) Teşekkür ettim ve izole bantla derme çatma yapıştırdım aynayı.

Yola devam ederken trönk gaaarrrrçççç diye bir kopma ve sürüklenme sesi duydum. Önce benden değildir herhalde diye düşündüm ama sonra kafamı bi çevirdim egzost yerde sürünüyor. Bir saat kadar büfeden su alıp egzostu soğutmakla sonra sararak yerine sabitlemekle uğraştım. Bu motorun beni geri götürmeyeceğine hatta okula kadar varamayacağımı düşünüyordum ama inatla devam ettim. Zaten Bakırköye varmıştım, çok bir şey kalmamıştı.

Okula geldim çok şükür başka sıkıntı olmadan. İndim motordan orta sehpaya alırken bu kez de orta sehpa kırıldı. Okulun çimlerine yatırdım, uğraşamadım daha fazla. Haftasonu ders çalışan motosiklet süren arkadaşlarım filan epey bi alay ettiydi. Ama bir de bu yolun dönüşü vardı.

1-2 saat okulda oyalanıp geri koyuldum yola. Orta sehpayı da okulun güvenliğine bıraktım. "Abi ben pazartesi gelir alırım senden" dedim adam güldü filan neyse. Çıktım okulun arka yolundan yine sahil yoluna. Sol sinyali yaktım dönüşü yaptım sinyali kapatırken hooop sinyal butonu koptu gitti. İçimden dışımdan küfürler savurarak feribota kadar yolun sağından sol sinyalim yana yana, arada bir durup ayna ve egzostu kontrol ederek geldim. Feribota bindikten sonra orta sehpa olmadığından, yan sehpa da 360° dönebildiğinden 20 dk'lık Sirkeci-Harem yolculuğum boyunca motorun üstünde motoru dengede tutmakla uğraştım.

Asıl film şimdi başlıyor. Harem-Kadıköy-Göztepe güzergahı ile eve döneceğim artık. Aklımda ama hala herşeyini onarıp okula bu aletle gitmek var. Kadranını kullananlar bilir şu an tam hatırlamıyorum ama 120 ya da 140 gösteriyordu bu alet. Ancak 70'ten üstüne çıkamamıştım : ) Neyse uzatmayalım, Haremden çıkarken yokuş yukarı bir yol var Kadıköy sapağına kadar. Hah işte o yokuşta motoru ben taşıdım. Çünkü gitmedi gidemedi. Her durduğumda arka fren bitik olduğundan geri geri kayıyordum. Neyse bir şekilde çıkardım sapağa kadar atladım üstüne Kadıköye giderken Gata'nın oradan aşağı doğru epey süratlendim. Ama istemeden. Gaz vermediğim halde alet akıyordu, Arka freni yokladım. Kimse yok! Ön frene hafif hafif asılmaya başladım ilk 3-4 saniye tutmadı bile. Sonra daha da sert sıktım, yok tutmuyor. Dedim vurucaz bir yere artık. Neyse ki ışıkları düzgün yakalayıp düz yola çıktığımda frenler az da olsa tutmaya başladı. Kazasız atlattığım için bu kısmı hala şükrederim.

Kadıköyden de Göztepe'ye gelirken Minibüs Caddesinde farkettim ki motor zigzag çiziyor. Eve vardığımda anladım ki ön jant yamulmuş. O yokuş aşağı inerken yol düzlendiğinde haliyle sertçe yola oturdu. O anın heyecanını eve kadar atamamış olsam gerek ki yolculukta farketmemişim. Neyse Zemin kat balkonunun altına soktum aleti, duvara dayadım sehpalar geberik olduğundan. Anahtarı kapadım ama kontaktan çıkmadı bir türlü. Zorladım, zorladım ve anahtarın yarısı kırılarak kontağın içinde kaldı. Küfürler ederek eve çıkarken tekrar motora baktım ve arka stop lambasının kapağının olmadığını farkettim. Artık nerede düştüyse... O an artık bu motorla yol mol gidilmez diyip bir daha Çinlilere bulaşmadım.

Ardından bu kadar konuşuyorum ama hayatımın en eğlenceli yıllarıydı. Lanet aletin her bir haltı arızalanırdı. Yaptırıp yaptırıp 1 sene kullandım ve en sonunda motora yeni başlayacak bir kardeşimize verdim. Satmadım da. Bu motora para vermek yanlış olurdu. Zaten 1 hafta sonra çocuk gelip "Abi senin motorla kasisten geçtim, ön maşa kırıldı" dedi. Dedim sağlık olsun, ben sende kalsın diye verdim motoru dedim. İstersen yaptırırız gidip.

Hala özlerim keratayı, tüm uğraştırmalarına rağmen her ilki bu motorla yaşamıştım. Alacaksanız önermem orası ayrı.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    1 sene iyi dayanmışsın HAZZILHAR
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kendi Chına malı motorumdan soğumamak için japon malı motorların selesine bile oturmuyorum

Japon malı diyede 150 cc ye 6.000 tl hayatta vermem daha iyisini alasıya kadar en iyisi bu moral bozmaya gerek yok
    kyagmur ve mterayes26 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)