Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk Kazamı Yaptım. Yayaya çarptım :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Çok geçmiş olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı igorkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.

dün akşam saat 22:10 sıralarında bir yaya çarptım. :( cadde üzerinde 50km hızla ilerliyordum. sağ sokaktan bir araç yola çıkmak için burnunun çıkartmıştı. doğal olarak bende hafif solda seyrediyorum. sol kaldırımda bir teyze karşıya geçmek için bekliyordu. teyze birden benim tarafıma bakmadan yola fırladı. korna çaldım yolun ortasında durdu. bende hafif frenledim. daha sonra tekrar karşıya geçmek için koşmaya başladı. 10mt. kala fırladı yola :( çarpmamak için sola kırdım ama olmıcanı anlayında sola yatırdım fakat çarptım. allahım o kare hala aklımda :( allah kimseyi o duruma düşürmesin çok kötü bir an.
    Hocam sizin kazaya benzer bir kaza olmuştu gene Eskişehir de http://alkislarlayasiyorum.com/iceri...rafik-kazalari Dakika 01:12

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    çok teşekkürler. ama ben kendimi hiç iyi hissetmiyorum :( ailemede söylemedim. benim bir şekilde bunu aileme anlatmam lazım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun...öncelikle hukuki anlamda bir mevzu var...yaralamalı bir kazaya karıştığın için hakkında şikayet olmasa bile KAMU DAVASI açılacak...yakında eline tebligat gelir ve kazayı yapan kişi ve sen bu mahkemede yanyana olacaksınız...yani asıl o mahkemede ilgili teyze şikayetciyim demez ise sorun yok...ama bu safhada bir kaç ziyaret edersen eline bir tatlı alırsan el öpersne teyzenin senin adına hayırlı olur...eğer kalıcı bir iz yok bir iş güc kaybı yoksa sorun da yoktur...teyze ev hanımıydı galiba...

eğer çalışan birine çarpsaydın karşı taraf İŞGÜCÜ KAYBI TAZMİNAT DAVASI açabilirdi...

ya da Hukuk da var olan ACI ÇEKTİM tazminatı ...bu tarz kazalarda maddi ayrı manevi tazminat ayrı olarak hesaplanır...mahkeme masraflarıyla birlikte tuzlu rakamlardır...eğer karşı tarafın canı çok sıkkınsa ve bir bedel ödemeni isterlerse bunu bir davayla sonuçlandırabilir...bir akrbası akıllarına girebilir siz manyakmısınız der mahkemede terazi şaşar o teyze ŞİKAYETCİYİM diyebilir...

Hakimde aranızda anlaşın diyebilir uzlaşmaya davet edebilir...yani farklı birine çarpsaydın mahkeme dışında bir para teklif edebilirdin bu acıların dinmesi karşılığında...Allah hepimizi korusun...git duvara çarp uçurumdan uç araca arkadan tosla ama bir yayaya asla vurma derim şakayla karışık herkese...

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    yanlız teyze şikayetçi olmadığı için dava kapandı. alkol yok. belgelerimde eksik yok. teyzenin ailesi de şikayetçi değil. bu durumda dava açılmaz. diye biliyorum ben?
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Geçmiş olsun
    Benimde motor kullanma sebeplerimden birisi bu , Başakşehir 1. etap'da oturuyorum siteye gelmeden organize sanayi bölgesinden geçiliyor son 500 mt civarında ışıklandırma çok kötü ve sürekli yayalar aralardan geçiyor.
    Bu bölgede çok tedirgin oluyorum her akşam.

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun umarım teyze de sende toparlarsın en kısa sürede. Çoğu zaman söylüyorum motor kullanma tercihim tamamen özgürlükse araba kullanmamamın en başlıca sebeplerinden birisi de birisine çarpıp zarar vermek. Motoru yatırırım hasar görür ama yayaya çarpmasını engelleyebilirim bi nevi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı igorkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız teyze şikayetçi olmadığı için dava kapandı. alkol yok. belgelerimde eksik yok. teyzenin ailesi de şikayetçi değil. bu durumda dava açılmaz. diye biliyorum ben?

arkadaşım yeni bir konu açmışsın bende hatırlayıp eski mesajıma geri döndüm...cevabını şimdi gördüm...TAKİPSİZLİK KARARI çıkacak diye bir garantin yok bunu unutma...tamamen Savcının insiyatifinde olay...Savcıların önünde çok dosya vardır senin dosyaya gelene kadar biraz süre geçecek...sen sadece takipci ol...ve dediğim gibi bu sürecte kadın fikrini her an değiştirebilir sen dediğim gibi kadına ara ara geçmiş olsun ziyaretleri yap...bak olay çarptığın kadında değil..olay ilgili Savcının insiyatifinde...benimde kazamda şikayet yoktu ama kamu davası açıldı Hakim karşısına çıktım...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)