Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2015 Sezon Acilisi - Grup surusumuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu cumartesi MT-07 grubu cekirdek kadro olarak Riva'ya grup surusu ve toplasmak yaptik. Cok eglendigimiz keyif aldigimiz bir gezi oldu:

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:22 ----------

Burada otomobil suruculerinin bize gosterdigi saygiyi belirtmeden gecemeyecegim. Malum Riva yolu siklikla motosikletlilerin de kullandigi bir yol.

Bir sekilde arac sahipleri de bunun farkinda ve bir cogu yol boyunca bizi gozetti.

Forumumuzdan Coq abimizin bir lafi vardi motosikletlilere saygi elbette gosterirler, sayi fazlalastiginda. Iste Riva yolu bu motosikletli yogunlugu nedeniyle sanirim diger araclarin da ozen gosterdigi bir yol.

Yoksa serseri serseri gidiyoruz o yolda biz.
    ALYEDZ, ogzcngdk, SuleymanE ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    video güzel ve keyifli hele birde sağa yanaşıp yol veren sürücüleri görmek çok daha fazla keyif veriyor.
    Lütfen bu söylediğimi ukalalık olarak görmeyin dostça bir yorum yapmak istiyorum ve motor konumlamalarınız genel olarak hatalı olarak görüyorum. Eğer bu konulara biraz daha dikkat ederseniz çok daha güvenli ve güzel sürüşler yapacağınıza inanıyoru.
    Bir ikinci eleştirimde grup sürüşlerinde grubun optimal performansına göre sürerseniz arkadaki sürücünün size yetişmesi için hızlanmasına ve kendini tehlikeye atmasına sebep vermezsiniz.
    Herşey çok güzel. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Sj's bunu beğendi.

Keyifli Bir Gezinti Olmuş Kendime Yeni Bir Motor Aldığımda Riva Yolunda Bende Gazlamayı Düşünüyorum

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Cok keyifli bir gezi.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video güzel ve keyifli hele birde sağa yanaşıp yol veren sürücüleri görmek çok daha fazla keyif veriyor.
    Lütfen bu söylediğimi ukalalık olarak görmeyin dostça bir yorum yapmak istiyorum ve motor konumlamalarınız genel olarak hatalı olarak görüyorum. Eğer bu konulara biraz daha dikkat ederseniz çok daha güvenli ve güzel sürüşler yapacağınıza inanıyoru.
    Bir ikinci eleştirimde grup sürüşlerinde grubun optimal performansına göre sürerseniz arkadaki sürücünün size yetişmesi için hızlanmasına ve kendini tehlikeye atmasına sebep vermezsiniz.
    Herşey çok güzel. Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Ikisine de kesinlikle katiliyorum dostum, yapici elestiriler icin tesekkurler

8-9 senelik surucuyuz yarimiz, diger yarimiz daha az tecrubeli. Riva yoluna da ozellikle sabit hizda grup surusunden cok birbirimize saygisizlik etmeden kapasitemize gore kucuk farkli hiz gruplari halinde ilerledik.

Videodaki "hadi nerde kaldiniz" geyigi tamamen aramizdaki samimiyetten kaynaklaniyor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hocam motoru berbat ve çok sert kullanıyorsunuz...0.50 den 01.50 ye kadar tek kullanımın için söylemiyorum...sonrası içinde söylüyorum...grup sürüşü nedir bence bilmiyorsunuz...dağınıksınız ve kaza yapmaya müsait bir stile sahipsiniz...belkide grup psikolojisiyle böyle kuralsız sürüş yapıyorsunuz...yalnızken bu kadar sert değilsiniz tahminimce...birbirinizi gaza getiriyorsunuz istem dışı...bende çok yaşadım...grup sürüşlerinde genelde mantık aramadım ama grupta bir lider olmalı fermuar düzeni vesaire bunları geçiyorum hak getire zaten ..inşallah kaza bela yaşamazsınız..MT07 yi ilk olarak Tr ye geldiğinde arkadaşım adına Düzce Dadaşdan teslim aldım Etilere getirdim...rodajda olmasına rağmen gücü iliklerime kadar hissettim...MT07 inanılmaz torka sahip bir makina bir nc yada başka bir o cc makinasına benzemiyor...bir grup sürüş makinası pek değil sanki bence daha dikkatli olmalısınız...

video kalitesi güzel eline sağlık...

bence başlığın adı grup sürüşümüz değilde Şile Yardırmamız olmalıydı...
    ahmetunuver ve beko12345 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Surenlerin kendi kurallari var. Bu anlasiliyor.
    MT 07 ile viraj calisilmis daha cok.

Haklisiniz, basligi yanlis koydum sanirim Metehan guzel ozetlemis aslinda "riva yardirmasi"ydi aslinda yaptigimiz.

Yanlis anlasilan noktaysa 80 km sabit hizda 10 motosiklet borek yemege gidis icin degildik orada. Tam tersine o yolda motorlarimizin limitlerini gorup vardigimiz noktada da cay icip kalkmak icin bulustuk. O yuzden lutfen bu videoya bakarak grup surus kurallarindan bihaber oldugumuzu dusunmeyin. Dedigim gibi benim hatam burada basligi yanlis koymam
    smiles ve mete_han bunu beğendiler.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Hocam üstteki arkadaşlar zaten değinmiş ama ben de söylemeden geçemeyeceğim. Ekip gayet samimi, makineler güzel, ekipmanlar yerli yerinde. Sürüş için her şey var. Lakin sizin sürüşünüzü biraz agresif buldum açıkçası. Videonun başındaki arkadaş tevazu göstermiş, sizler kadar hızlı gidemiyorum demiş. Başkası bunu yapamayıp inatla yetişmeye çalışabilir ve başını belaya sokabilirdi. Gazlamayı seviyorsunuz bu bariz, bence arkadaşın temposuna göre grup sürüşlerine çıkıp gazlamaya solo gidebilirsiniz.

Tekerinize taş değmesin
    ahmetunuver bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çpk beğendim. yaz sonuna bende alacağım nasipse mt7

Motosikleti
    ahahah itiraf da geldi... bende cbf150 ile aynı tarzı benimsedim yani o açıdan bana sıkıntı yok...ama bir mt07 alırsam işte bu benim için bir sorun teşkil edebilir...
    Sj's bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel gezi olmuş ama sen sakın plaka takayım deme radar cezasından evine incir ağacı dikerler bir de naked 140-150 km lerde rüzgar yorumu alabilir miyiz?

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel gezi olmuş ama sen sakın plaka takayım deme radar cezasından evine incir ağacı dikerler bir de naked 140-150 km lerde rüzgar yorumu alabilir miyiz?
    MT-07 = ruzgar abi bunun yorumu olmaz Deli gibi ruzgar yiyoruz ve ben sahsen ben bundan da buyuk keyif aliyorum
    shooter1 ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    rüzgara direnc üst limiti 150 km...o hızdan sonra artık depoya uzanmak durumundasın...

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Süpermiş usta iç çektik az biraz ah ahh diye Devamını bekliyoruz kazasız belasız inş.
    Birde videoda aşırı gibi hızlandırma vb şeyler yapmışınız, sanki ani tepkiler veriyorsunuz bir anda hızlanıyorsunuz ve bir virajda high side geliyor gibi duruyordu
    Keyifli sürüşler
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Dark Side Of Japan:-)

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    çooook güzel gezi olmuş.. mt 07de çok ciddi tork varmış..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 = ruzgar abi bunun yorumu olmaz Deli gibi ruzgar yiyoruz ve ben sahsen ben bundan da buyuk keyif aliyorum
    ben cevabımı aldım keyif veriyormuş
    Sj's bunu beğendi.

Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpermiş usta iç çektik az biraz ah ahh diye Devamını bekliyoruz kazasız belasız inş.
    Birde videoda aşırı gibi hızlandırma vb şeyler yapmışınız, sanki ani tepkiler veriyorsunuz bir anda hızlanıyorsunuz ve bir virajda high side geliyor gibi duruyordu
    Keyifli sürüşler
    Izleyeni baymamak icin yol kisminin kucuk bazi yerlerini hizlandirdim. High side durumu ya da tehlikesi hic olmadi ama donus yolunda basta Ramazan abi soguk lastikle yardirinca ben de arkasindan tirsa tirsa abandim acikcasi ilk 15 dk

Lastiklerin Rossolarla yenilenmesi sart.

Bir de ben bu motorda karakteri geregi agresif suruyorum biraz kabul ediyorum. Ama buna ragmen suursuzca hareket ettigimi dusunmuyorum. Ani hareketlerde bulundugum baska bir videoda da goruntulenebilir bunlar:

https://www.youtube.com/watch?v=lvZz4w0Svx8

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cevabımı aldım keyif veriyormuş
    Ruzgardan nefret edip cam da takmis olanlarimiz var ama onlardan da sikintinin cozuldugunu duymadim Ruzgar kismindan da tad almak gerekiyor bu motorda yoksa 07sini sadece ruzgar nedeniyle satanini dahi duyduk.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Elinize sağlık.

Ufak bir eleştirim olacak. Daha doğrusu kendi fikrim.

Bu tip gazlamaların tek yapılması taraftarıyım.

Hızlarımıza göre gruplaştık demişsiniz falat ne kadarda grup olsa arkadakiler öndekilere yetişmek için hep sınırlanırı zorlar.

Bu tüm grup gezmelerinde olur.
    Arkadaki adam zaten sürüşüyle arkada kalıyorsa yetişmek için yapabileceğinin çok üstünde sürmeye başlıyor.

Kendi fikrimdir. Eleştrilere açığım dediğiniz için kendimce bir eleştride bulundum sadece.
    Onun haricinde elinize sağlık.

Mt 07 çok hoşuma giden bir motor fakat videodan bile ne kadar rüzgar yediğiniz belli oluyor.
    Naked bir motorla 140 civarı hıza çıktığımda motosiklet çok güvensiz gelmişti.

Sanki lastikleri yere tam basmıyor gibi bir his oluşmuştu.Tedirgin olup yavaşlamıştım.
    Ondan sonra naked fikrini silmek zorunda kalmıştım.

Boyumun ve kilomunda etkisi büyük bunda

Ama anladığım kadarıyla siz benim kadar iri bir fiziğe sahip değilsiniz ve rüzgarıda seviyorsunuz.

Sormak istediğim benim bu naked motorda hissettiğimi sizde hissediyormusunuz ?

Yoksa az yede zayıfla mı
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)