Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 Ayda Akü Bitermi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zangess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa gt 200
    Merhaba 2 ay önce 12 ye 12 akü aldım. Bir kaç gün önce motor hararet yaptı diye rolantiyi biraz düşürdüm. Ve bugün kısa mesafe dur kalk yaptıktan sonra akü tamamen bşaldı. Bu durumun rolanti ayarını düşürmem ile bir alakası olabilirmi? Motor gaz vermeden soğuk sıcak çalışırdı. Fikirlerinizi bekliyorum. (Konjektörü ölçtüm sağlam)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Valla arkadışım ben araçtada Mutlu akü (kuru) kullandığım için memnunum tavsiye ederim.

Motosikleti
    vespa gt 200
    yani sorunun aküde olma ihtimali yüksekmi? Rolantiyle alakası yok mu?

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    2 ayda aku bitermi abi rolantiyle alakasi yok

Motosikleti
    vespa gt 200
    Alıntı sezer0696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ayda aku bitermi abi rolantiyle alakasi yok
    motor 200lük vespa bu aralar hepsi mesafe en fazla 1 km yap dur oldu. Akü bu sebeptenmi boşaldı bilmiyorum. Neyle alakası olabilir?

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Alıntı zangess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2 ay önce 12 ye 12 akü aldım. Bir kaç gün önce motor hararet yaptı diye rolantiyi biraz düşürdüm. Ve bugün kısa mesafe dur kalk yaptıktan sonra akü tamamen bşaldı. Bu durumun rolanti ayarını düşürmem ile bir alakası olabilirmi? Motor gaz vermeden soğuk sıcak çalışırdı. Fikirlerinizi bekliyorum. (Konjektörü ölçtüm sağlam)
    Sevgili kardeşim 12 ye 12 nesil birşey , 12 volt,12 amper mi demek istedin? motorun hararet yaptığını nereden anladın? hadi hararet yaptı diyelim , rolanti yi düşürmek mi gerekli hararet yapınca ? kısa mesafe dur kalk yapma lar da akü bitmez , rolanti ile alakası yok bu işin , ya senin motorun konjektör sorunu var , ya da akın arızalı . sıfır alınan akü ertesi gün arıza yapabilir hiç belli olmaz .motosikletin ayak marşı ile çalışıyorsa çalıştır ve farlarını yak , ve olduğun yerde gaz ver , eğer farların da gözle görülür bir parlama oluyorsa şarj ediyor dur bir bak bakalım ,çarj eden bir motorun aküsü bitmez ...devamı yarın , kolay gelsin .
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

Motosikleti
    vespa gt 200
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim 12 ye 12 nesil birşey , 12 volt,12 amper mi demek istedin? motorun hararet yaptığını nereden anladın? hadi hararet yaptı diyelim , rolanti yi düşürmek mi gerekli hararet yapınca ? kısa mesafe dur kalk yapma lar da akü bitmez , rolanti ile alakası yok bu işin , ya senin motorun konjektör sorunu var , ya da akın arızalı . sıfır alınan akü ertesi gün arıza yapabilir hiç belli olmaz .motosikletin ayak marşı ile çalışıyorsa çalıştır ve farlarını yak , ve olduğun yerde gaz ver , eğer farların da gözle görülür bir parlama oluyorsa şarj ediyor dur bir bak bakalım ,çarj eden bir motorun aküsü bitmez ...devamı yarın , kolay gelsin .
    hararet yaptığını göstergeden ve motorun şişmesinden anladım. Ayak marşı yok vespa gt 200... konjektörü aküyü aldığım gün kontrol ettirdim. Sorun yoktu. Aküyü aldığım yere gideceğim galiba:( belki kaçak var dicem yani elektrik kaçağı ama herşey güzelken bir anda boşaldı akü. Kaçak olup olmadığınıda kontrol ettirmiştim. Bugün yaklaşık 500mt elimde ittirerek getirdim motoru. Eve geldim marş basmayı denedim bir enerji artışı oldu. Ama yemedi...

Berkec. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy
    Abi bi de dinamoya baktır o da az şarj ediyo olabilir
    zangess bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    konjektöre tekrar baktırın, bana sorun orda gibi geldi.

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Alıntı zangess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 200lük vespa bu aralar hepsi mesafe en fazla 1 km yap dur oldu. Akü bu sebeptenmi boşaldı bilmiyorum. Neyle alakası olabilir?
    senin icin araştırdım bencede aku şarj sisteminde sorun olabilir aku motoru calıstırdıgında aku kendini şarj eder akülerin ömürleri genelde 3-5 yılı geçmiyor. Öte yandan, aşırı vibrasyon, aşırı soğuk / aşırı sıcak, marşın çok sık kullanılması, çok yüksek akım çeken amfi gibi araçların sürekli kullanılması gibi nedenler, bu sürenin 1 yıla, hatta altına inmesine de neden olabilir. Eğer şarj sisteminizde bir arıza varsa, arızanın şiddetine bağlı olarak, akünüz 1 haftada bile kullanılamaz hale gelebilir.
    zangess bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kısa mesafe gideceğiniz zaman marş yaptığınızda kaybettiği enerjiyi nasıl geri toplayabilir ki ? arasıra 1-2 saatlik geziler yapın
    zangess bunu beğendi.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Bende buna benzer sorun yaşadım. Sorun aküyü şarj eden parçada olması lazım adını hatırlamadım şu an. Geçmiş olsun.
    zangess bunu beğendi.

Motosikleti
    vespa gt 200
    teşekkürler cevaplar için. dün bütün gece uyumadım. akü? konjektör? kısa mesafe? sorular bunlardı. yarın çözülecek inşallah sorun.buraya yazacağım...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gece dışarıda bırakıyosan soğuktan da etkilenir akü. iyi haberleri bekliyoruz
    zangess bunu beğendi.

Motosikleti
    vespa gt 200
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece dışarıda bırakıyosan soğuktan da etkilenir akü. iyi haberleri bekliyoruz
    garajım yok malesef.Bana kalsa yatak odasına koyarım gece ama bırak ıcerı almayı, motoru yıkarken bile kıskanıyor esim Pazar günü evde kaldık ona yanıyorum:(

Motosikleti
    vespa gt 200
    2 ayda akü bitermi? CEVAP: Akü kalitesizse biter. Bugün çözüldü, sorun aküdeymiş teşekkürler cevaplar için.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 ayda akü biter. Niye mi?

Akü kaynaklı sebepler

-Aküde üretim hatası vardır, bir süre şarj tutar sonra tutmaz olur.

-Akü sıfırdır ama epeyce beklemiştir, durduğu yerde bozulmuştur.

-Akü sıfırdır, neredeyse hiç beklememiştir ama (dükkanda, depoda, taşınırken veya motorun üstünde) aşırı soğuğa maruz kalıp bozulmuştur.

Motor kaynaklı sebepler

Bir şekilde motor aküyü yeterince şarj etmiyordur > akü bağlantıları, kablolar, konjektör, alternatör
    Motor aküyü şarj ediyordur ancak bir şekilde akü çabucak boşalıveriyordur > kısa devre, özellikle de far sinyal ampüllerinden veya ıslanmadan

Motosikleti
    vespa gt 200
    arda4 sağol cevabın için ama zatenbunları konuştuk. Konjektör şarj ediyordu. Sorun aküdeymiş. Akü bozulmuş.

LifeisBike
    Misafir
    Ayak marşı olmaması ne kadar kötü.

Motosikleti
    vespa gt 200
    Alıntı LifeisBike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşı olmaması ne kadar kötü.
    Aynen herne problemden olursa olsun motor bu sonuçta çalışmayabilir. O sırada aküyü biterecek. Vespadada 3 marşta çalışmazsa aküyü kesiyor direk. Bu şartlar ve ihtimallere rağmen ayak marşı koymayarak neye güvenmişler acaba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler