Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Polisin Dur İhtarına Uymayan Motosikletliye Polisten Tokat

Motovento
    REKLAM ALANI

HEEEY millet çocuklar biraz eğlenmiş bunda bir şey yok bence .. Belkide ihaleden herkezin haberi olsun istediler biraz garip bir yöntem seçmişler ama bence olabilir... Buarada yine motorcuların adı karalandı yaa
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Pek bir şey yok denemez. Geçen gün ev taşıdık. Yeni evin elektrik işlerini yapan genç bir çocukla sohbet ettik. Benim motoru görünce "Abi dikkat et çok çalıyorlar buralarda" dedi. Çocuğun iki haftalık cub motorunu çalmışlar, daha önce de 250 cc Çin scooter'ını çalmışlar. Çocukta cub motorun hala ruhsatı duruyormuş. Geçenlerde motorunu itin kopuğun gezdiği başka bir mahallede kırmızı ışıkta görmüş. Tabi yaşı da genç, 18 falan, heriflerden korktuğu için bir şey diyememiş. Polisi aramış, oraya bakmadıklarını söylemişler ekip yönlendireceğiz demişler falan filan... Tabi motor hala geri alınımamaış ,polisin acizliği, görevini yapmaması. Konu o değil de işte bu videoda polisten kaçan o tipler, o çocuğun motorunu çalan tipte adamlar. Orada düşşeler, kafalarını yarsalar gram içim acımıyor. Umurumda değil açıkçası. Ne zaman etrafımda plakası olmayan, aynasız ve sürücüsü koltuğun ucuna oturmuş cub görsem sinirlerim tepeme çıkıyor durduk yere... Geçen gün bir iki tanesi apaçilik yapıyor, araçların arasından yılan gibi kıvrılıp, sıyırarak zigzag çiziyorlar. Orada düşüp ezilseler, sırf o otomobil sürücüsünün başı derde girmesin diye bekler, mahkemede de şahitlik yaparım ki bu yaratıklar yüzünden başkalarının hayatı kararmasın.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    normalde çerez gibiler. ama başlarına bişey gelirse kıymete binerler hocam

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    polisin yaptığı yanlış polis olsam 2 katını yapardım .

SEKO. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000
    keşke tokat yerine tekmeyle devirseymiş motoru. polisin dur ihtarına uymuyorsan o saniyeden itibaren polisin gözünde suçlusun bu olayda polis insaflı davranmış silahı çekip vurabilirlerdi. polisin yaptığına yanlış diyen arkadaşlar sabah sabah neyin kafasını yaşıyo anlayamadım doğrusu

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Keşke düşselermiş hakediyo böyleleri.

Gecenin saat 2'sinde abartı egsoz ile evinmin yanından geçen teşkolar bu yazdıklarımı görüyorsanız bana ulaşın !!!

Az sövmüşlüğüm yoktur kendilerini..

Motosikleti
    CBF 1000
    2559 sayılı Kanunun "Zor ve silah kullanma" başlıklı 16. maddesinin 7, 8 ve 9. fıkralarına göre;
    "Polis;
    a) Meşru savunma hakkının kullanılması kapsamında,
    b) Bedeni kuvvet ve maddi güç kullanarak etkisiz hale getiremediği direniş karşısında, bu direnişi kırmak amacıyla ve kıracak ölçüde,
    c) Hakkında tutuklama, gözaltına alma, zorla getirme kararı veya yakalama emri verilmiş olan kişilerin ya da suçüstü halinde şüphelinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde,
    Silah kullanmaya yetkilidir.
    Polis, yedinci fıkranın (c) bendi kapsamında silah kullanmadan önce kişiye duyabileceği şekilde ‘dur' çağrısında bulunur. Kişinin bu çağrıya uymayarak kaçmaya devam etmesi halinde, önce uyarı amacıyla silahla ateş edilebilir. Buna rağmen kaçmakta ısrar etmesi dolayısıyla ele geçirilmesinin mümkün olmaması halinde ise kişinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde silahla ateş edilebilir.
    Polis, direnişi kırmak ya da yakalamak amacıyla zor veya silah kullanma yetkisini kullanırken, kendisine karşı silahla saldırıya teşebbüs edilmesi halinde, silahla saldırıya teşebbüs eden kişiye karşı saldırı tehlikesini etkisiz kılacak ölçüde duraksamadan silahla ateş edebilir".
    Oldjack bunu beğendi.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    bende polis çevirmesinde durmuyorum.Eğer ss bir motor vrsa kesinlikle durmuyorum durduğun anda giydiriyo adamlar. Ama apaçilerin durumu farklı kask yok koruma yok eğliyet yok. polise el sallamak nedir ayrıca tekmeyi basardım bu tiplere polis çevirmesinde durmayan birisi olarak.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Polisler şimdi haklı bu konuda.Dur ikazına uymuyorlar ve birde şekil yapıyorlar. Amerika da olsa helikopteri kaldırmışlardı şimdi. Biz enayimiyiz bütün evraklarımız tam geziyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Bence ilerde onları yakalıyıp ıktırmışlardır. Kamera arkası

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke düşselerdi. öyle vurmak hakkı mı falan diye ciyaklamanın alemi yok. ben tüm evraklarım tam yasaların istediğinden bile fazla korunuyorsam bu kekovarelerin de kurallara uyması gerekiyor. uymuyorsa ölseler umrumda olmaz. şimdi boş yere muhalefet yapmayın objektif olun.
    Kesinlikle katılıyorum. bu apaçiler gidip anlatmışıtr bide arkadaşlarına ballandıra ballandıra polis bana böle yapacaktı ben kaçtım vuramadı falan diye. Tipleri vukuat zaten. Keşke vurunca düşürseydi yere. Bunların yüzünden motosiklete millet hep serseri gözüyle bakıyor.
    telike bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı SEKO. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2559 sayılı Kanunun "Zor ve silah kullanma" başlıklı 16. maddesinin 7, 8 ve 9. fıkralarına göre;
    "Polis;
    a) Meşru savunma hakkının kullanılması kapsamında,
    b) Bedeni kuvvet ve maddi güç kullanarak etkisiz hale getiremediği direniş karşısında, bu direnişi kırmak amacıyla ve kıracak ölçüde,
    c) Hakkında tutuklama, gözaltına alma, zorla getirme kararı veya yakalama emri verilmiş olan kişilerin ya da suçüstü halinde şüphelinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde,
    Silah kullanmaya yetkilidir.
    Polis, yedinci fıkranın (c) bendi kapsamında silah kullanmadan önce kişiye duyabileceği şekilde ‘dur' çağrısında bulunur. Kişinin bu çağrıya uymayarak kaçmaya devam etmesi halinde, önce uyarı amacıyla silahla ateş edilebilir. Buna rağmen kaçmakta ısrar etmesi dolayısıyla ele geçirilmesinin mümkün olmaması halinde ise kişinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde silahla ateş edilebilir.
    Polis, direnişi kırmak ya da yakalamak amacıyla zor veya silah kullanma yetkisini kullanırken, kendisine karşı silahla saldırıya teşebbüs edilmesi halinde, silahla saldırıya teşebbüs eden kişiye karşı saldırı tehlikesini etkisiz kılacak ölçüde duraksamadan silahla ateş edebilir".
    o iş okadar kolay değil şu hukuken muallakta bir kavram geçirilmesinin mümkün olmaması halinde ise kişinin yakalanmasını sağlamak amacıyla ve sağlayacak ölçüde silahla ateş edilebilir."

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Polisimcilik oynamaya gerek yok. Adam herşeyin varken bile orjinal egzozuna yazarsa yazar neyin kafasını yaşıyorsunuzda poliscilik yapıyorusunuz burda. Devlet afedersinizde etmezsenizde etmeyin yani resmen bi tarafımızdan şırıngayla kan alıyorlar. Yedim ayağı yapmayın şimdi burda. Bütün polisler trafik kurallarını hiçe sayıyorlar canımızada kast ediyorlar bunu niye kimse öne sürüp yargılatmıyor ? Ters şeritten gitmeler girilmicek yollara girmeler ? SİRENLER KAPALI BİR ELLERİNDE SİGARA BİR ELLERİ DİREKSİYONDA Bİ TARAFLARI Bİ TARAFLARINA DENG HAYIRDIR YA AZ İNSAF. Çocuklar ne kadar suçlu olurlarsa olsunlar bu kadar da vahşilik olmaz. Ben bir çevirmeye girdim geçen durdum herşey var her neyse ilk başta trafik ilerisinde normal ekip ekibin arkasında yunus bekliyor kaçanı direk alıcaklar, ara mahalleyi girene bile gittiler önümde. Yani bu işler öyle olmuyor, POLİS var POLİSÇİK var. POLİSÇİK leri desteklemeyin görevini hakkıyla yapsın helal olsun kaçıyorsa kovala, şaşırtıp öldürmene gerek yok. Kaç tane ekip kola, çekirdek keyf yapmak için kurmuyorlar çevirmeyi.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    keşke düşselerdi. öyle vurmak hakkı mı falan diye ciyaklamanın alemi yok. ben tüm evraklarım tam yasaların istediğinden bile fazla korunuyorsam bu kekovarelerin de kurallara uyması gerekiyor. uymuyorsa ölseler umrumda olmaz. şimdi boş yere muhalefet yapmayın objektif olun.
    %100 Katılıyorum
    telike bunu beğendi.
    Eğer bir gün 4 teker istersem, bi motor daha alırım.

Motosikleti
    SUPERDUKER

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Yanlış hatırlamıyorsam 362 TL di polis dur ihbarına uymama, çevirmeden kaçarken hızlandığın için tehlikeli araç kullanmaktan yazıyorlar toplam 362 TL

Motosikleti
    CBF 1000
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisimcilik oynamaya gerek yok. Adam herşeyin varken bile orjinal egzozuna yazarsa yazar neyin kafasını yaşıyorsunuzda poliscilik yapıyorusunuz burda. Devlet afedersinizde etmezsenizde etmeyin yani resmen bi tarafımızdan şırıngayla kan alıyorlar. Yedim ayağı yapmayın şimdi burda. Bütün polisler trafik kurallarını hiçe sayıyorlar canımızada kast ediyorlar bunu niye kimse öne sürüp yargılatmıyor ? Ters şeritten gitmeler girilmicek yollara girmeler ? SİRENLER KAPALI BİR ELLERİNDE SİGARA BİR ELLERİ DİREKSİYONDA Bİ TARAFLARI Bİ TARAFLARINA DENG HAYIRDIR YA AZ İNSAF. Çocuklar ne kadar suçlu olurlarsa olsunlar bu kadar da vahşilik olmaz. Ben bir çevirmeye girdim geçen durdum herşey var her neyse ilk başta trafik ilerisinde normal ekip ekibin arkasında yunus bekliyor kaçanı direk alıcaklar, ara mahalleyi girene bile gittiler önümde. Yani bu işler öyle olmuyor, POLİS var POLİSÇİK var. POLİSÇİK leri desteklemeyin görevini hakkıyla yapsın helal olsun kaçıyorsa kovala, şaşırtıp öldürmene gerek yok. Kaç tane ekip kola, çekirdek keyf yapmak için kurmuyorlar çevirmeyi.
    Konuyla ne alakası var bu yazdıklarının ? bu kadar vahşilik olmaz demişsin de polis burda görevini yapamamış ne vahşetinden bahsediyosun sen??? ne pahasına olursa olsun o motor üstündeki serserileri durdurması gerekirdi ya devirerek yada vurarak...

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı SEKO. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ne alakası var bu yazdıklarının ? bu kadar vahşilik olmaz demişsin de polis burda görevini yapamamış ne vahşetinden bahsediyosun sen??? ne pahasına olursa olsun o motor üstündeki serserileri durdurması gerekirdi ya devirerek yada vurarak...
    Noldu bilader polis filanmısın da zoruna gitti ? Video yu doğru düzgün izle, sonra gel yazdıklarımı ANLAYABİLCEK bir şekilde oku sonra tekrar cevap yazma gereksinimi duymazsın. İnsan canı bu kadar ucuzmu nolduki bu ya devirerek yada vurarakmış lafa bak. Görevini yapamamış evet adam gibi bir şekilde çevirme filan yapmamış çevirmecik olmuş oda yanlış anlamada anlıyorsan da anla ellerinde silahla dolaşıp sağı solu taramıyorlar o çocuklar, çok durdurmak istiyorsan git kovala yakala. İşini hakkıyla yapan ne güzel YUNUS POLİSler var YUNUSCUK POLİSCİK değil ama şu 16 yaşındaki çocuğu boş yere dövenlerden değil HARBİ ADAM olanları koy bak nasıl sana sağ salim yakalayıp getiriyorlar. Burda boş beleş konuşup birde şu benim gözümde vatan haini olan devletin parası yiyen adamları gelip desteklemeyin. Adam gibi yapsınlar işlerini.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ya kimse kusura bakmasın da polis bana bu hareketi yapmıyor da bu kokoreçlere yapıyorsa kimsenin polise tek kelime söylemeye hakkı yok arkadaş. ha herkese aynı davransa eyvallah derim. bana niye yapmıyor? öküz gibi bağıran egzozum yok, kaskım eldivenim ceketim pantolonum botum tam takım, evraklarım herşeyim tam. trafik kurallarına da nispeten uyuyorum. ben de teker yapıyorum ben de kaldırıma çıkıyorum ben de plakamın üstüne zincir düşürüp kapanmasına engel olmuyorum. hadi bakalım beni polis çevirince "plakanı aç" diyor "kaldırımdan in" diyor. niye beni tokatlamaya kalkmıyor? avatarımı görüyo musunuz? ben trafikte o mohawkla geziyorum.

şimdi polis bana şiddet uygulamıyor uyarıyor da niye bunlara uyguluyor iyice bi düşünün.
    Seko bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polisin bence sürekli kontrol yapması gerek nedeni sorarsan geçenlerde beni durdurdular motosikletlerin çalıntı olup-olmadığını kontrol ediyorlarmış ne güzel değil mi böyle uygulamalar sıklaşsa hırsızların bir kısmı geri vites yapar
    hırsızlığa kesin çözüm değil ama nispeten daha iyi tablolar çıkabilir

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ya kimse kusura bakmasın da polis bana bu hareketi yapmıyor da bu kokoreçlere yapıyorsa kimsenin polise tek kelime söylemeye hakkı yok arkadaş. ha herkese aynı davransa eyvallah derim. bana niye yapmıyor? öküz gibi bağıran egzozum yok, kaskım eldivenim ceketim pantolonum botum tam takım, evraklarım herşeyim tam. trafik kurallarına da nispeten uyuyorum. ben de teker yapıyorum ben de kaldırıma çıkıyorum ben de plakamın üstüne zincir düşürüp kapanmasına engel olmuyorum. hadi bakalım beni polis çevirince "plakanı aç" diyor "kaldırımdan in" diyor. niye beni tokatlamaya kalkmıyor? avatarımı görüyo musunuz? ben trafikte o mohawkla geziyorum.

şimdi polis bana şiddet uygulamıyor uyarıyor da niye bunlara uyguluyor iyice bi düşünün.
    Aynen öyle. Beni de defalarca çevirdiler hatta telsizle bilgi sorarken "Arkadaşın eksiği yok ne bulalım da ceza yazalım ?" diye espri de yaptılar. Arkadaş yukarıda polise bıçak çekip saldıran birini linkini verip, "Aynı cengaverliği burada da yapsalardı" demiş. Polisin kendisine silah çeken birine cengaverlik yapmasına gerek yok. Kanunu koyan ben olsam tereddüt etmeden direk bacağından vurulmuştu. Ben olaya isyan eden arkadaşların neye isyan ettiklerini anlamıyorum ? Evet polis tokat atamaz ama arkadaşların istediği hiç ellemesin de ehliyetsiz garibanlar geçip gitsinler sanırsam
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)