Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motosiklet radara girermi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    chatan kardeşim 3-4 sn de 100km hıza çıkabilen çok otomobil kullanıcısı yok Türkiye'de buna karşın 10 liraya alabileceğin bir sürü 600 lük var 2000 model civarı o yüzden bizi rahatsız ediyor siz harley kulanıcısısınız otomobil gibi sıra beklediğiniz için sizi rahatsız etmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Sevgili dostum DraQuila benim motosiklet macerem 90 lı yıllarda ZZR600 ile başladı ve 2012 yılına kadar zaman zaman aralıklar vererek 2012 yılına kadar supersport motosikletler kullanarak devam etti. Son olarak hem tarz hemde marka olarak hayatımda ilk olarak HD motor kullanmaya başladım. Yani supersportların ne olduğunu çok iyi bilirim. 40 yaşıma kadar biryerlerimi kırmadıysam yada hala hayattaysam bunun tek sebebi her aracı gerektiği gibi kullandığımdandır. Şimdi trafik içinde zikzaklar ile hız sınırlarını zorlamak var ki işte bu radar olan yerler genellikle zaten buralar sürücülerin kaza risklerini son derece arttırıyor. eğer ki otobanlarda hala tehlikeli olmasına ramen risk faktörünün daha düşük olduğunu düşündüğüm daha az trafikli yollarda hız egonuzu tatmin etmek hem kendi sağlığınız hemde trafikteki diğer araçların sağlığını koruyacağını düşünmekteyim.
    EGELİ bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Motora CD asarsan radara takılmazsın :D Şaka bi yana çevirme varsa takılırsin cezayida yersin. Geçen lerde çevre yolunda arkadaş radara girdigini anlıyor 100 metre gitmeden sağa çekip bekliyor kamyonlar gelince arkalarına saklanıp cevirmeden kaçıp mahalleye giriyor bu defada çantadaki paketi vermek icin göbekten tekrar cevre yoluna bağlanıyor karşıdan geçerken polisler görüp kavşakta yakalıyorlar çocuğu Polis" abisi biz senin plakanı da alamadık niye tekrar dönüp kasiniyorsun" diyip kitlemis cezayı Bende 2 kez radara girdim sanki ama kaçtım eğer çevirmeye yakalanırsam cezayı şahsa yani bana kesiyorlar ama kacarsam plakayı gorebilirlerse firmaya kesiyorlar bu bilgiyide forumdan öğrendim Artık hiç bir çevirme de durmam hiç bi poliste kolay kolay kimseyi kovalamıyor motorlu polislerde dahil. Günlük belli bi yakıt harcama hakları varmış galiba o sebeple kimse aksiyona girmiyor :D

Bu arada motoru kesinlikle hızlı yada kural dışı kullanmam zaten scooter en fazla 85 yapiyor bende kolay kolay 70 i geçmem radardan kacmalarimin sebebide motorun sayaç teli kopmuştu da hızından emin olamadığı m için kaçtım.

cakirgozlu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr
    Ben bir hafta önce izmir cankayada murselpasa bulvarinda mobese kamerasi diye ceza kagidinda yazıyordu 50 km sinir imis 80 km hizla gitmisim %30 hiz limiti ni asmisim 189tl arkadan geldi.. yani bazi mobesa kameralari degil hepsi olcuyormus fakat uygulamaya sokmuyolarmis arkadasin dedigine göre...
    AydınOğlu09 bunu beğendi.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı cakirgozlu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir hafta önce izmir cankayada murselpasa bulvarinda mobese kamerasi diye ceza kagidinda yazıyordu 50 km sinir imis 80 km hizla gitmisim %30 hiz limiti ni asmisim 189tl arkadan geldi.. yani bazi mobesa kameralari degil hepsi olcuyormus fakat uygulamaya sokmuyolarmis arkadasin dedigine göre...
    Aynı yerden bende yedim :( arkadan 189TL
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı cakirgozlu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobese kamerası hız ölçmez, radara girmişsinizdir, plakanızı mobese kamerasından tespit etmişlerdir
    EGELİ bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    TEM Ümraniye'de 117 km hızla gittiğim için ceza yedim. Ceza makbuzunda mobese vb. sistemlerle hızınız tespit edilmiştir yazıyordu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)