Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pisikletten anlayanlar tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir dağ bisikleti bakıyorum belki anlayan vardır aranızda. motosiklet kullanan adama zor gelir mi? çocukluktan beri kullanmadım. 1500 tl ye kadar fikri olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ttan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    O fiyata iyi dag bisikletleri bulursunuz.Bende bu işe giriştim ama bunada motor gibi bakmak gerek bence.Nası motorda bir başlangıc motorumuz varsa bisiklettede olmalı,en azından daga falan cıkıcam diyosanız.Çünkü yeni bisikletlerin nerdeyse hepsi alüminyum şaşi,buda daga bayıra gidicem tecrübemde çok yok diyosanız sıkıntı yaratabilir.Ben başlangıc için btwin rockrider 5.1 aldım,fiyatı 600 olmuş(reklam olmasında decathlondan) gayet memnunum.Freni,vitesi,agırlıgı gayet hoş.Kendimi geliştirip daha üst seviye bisikletleri almayı planlıyorum.Ha yok ben bu işi kıvırırım,paramda var diyosanız giant,carraro yada benim aldıgım markanın daha üst serilerine bakabilirsiniz.Motosiklet kullanan adama zor gelicek tek kısmı kondisyondur,biyere çıkarken hem kendi agırlıgınızı hemde bisikletin agırlıgını taşımanız gerekcek.Başkada bir sorun cıkcagını sanmam.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir dağ bisikleti bakıyorum belki anlayan vardır aranızda. motosiklet kullanan adama zor gelir mi? çocukluktan beri kullanmadım. 1500 tl ye kadar fikri olan var mı?
    kardeşim madem paran var 1000 tl'nin altına bir alet alma çünkü vitesleri kötü oluyor. Bakarsın kitapcığına şu şu vitesleri kullanmayın şeklinde komik açıklamalar okursun sonra

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Şayet parkurlara girmicekseniz, dağda bayırda kumda kullanmıcaksanız dağ bisikletinden ziyade 28" şehir bisikletlerine bakabilirsiniz. Ayriyetten hidrolik fren sistemide gereksiz maaliyet bizim seviyemizdeki insanlar için bana pabuç firen yetiyor ki yılda iki üç kez parkura giriyoruz oda yetiyor. İnce lastikli bi çift jantım var şehirde onları kullanıyorum fakat oturuş yoruyor şehirde.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

ttan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Gayet hoş gözüküyo tabi ki Ya bu yada bunun bi alt model kron kullanan arkadasım vardı,parkurdada kullandım bi kaç kez gerçekten zevkli.Vitesi olsun,freni olsun(hidrolik degildi o diye hatırlıyorum),dag için şasisinin geometrisi olsun başarılıydı.Hidrolik frene ne kadar ihtiyacınız var orası tartışmalı bence,hidrolik olmayanıda işinizi gayet görür.Ama niyeyse ben kronu sevemedim bi(kedi ciger ilişkisi olabilir tabi)

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben şu an şehir içinde tamamen alüminyum kadro 28 duble jant ince lastikli ümit marka bir bisiklet kullanıyorum 500tl ye almıştım kullanması çok zevkli çok hafif vites takımları shimano , aynı özelliklerde olup çelik kadrolu daha ağır bianchi 600 tl idi.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bu modeli almayı düşünmüştüm marka olarak çok sağlam bir marka ben çok beğenmiştim
    "Edeple gelen lütufla gider"

modoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    10 numara bisiklet beğenmişsin hocam. Bütçe müsaitse al, zevk alırsın bu bisikletten. 29 jant seçmen iyi olmuş.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Hocam takımlar deore alivio giriş seviyoesi güzel.
    Hidrolik fren şart değil takıntınız yoksa. Onun yerine ön amortisör daha kaliteli yapılabilir.
    Kadro çift dipçiklenmiş aliminyum gayet güzel hafif.

On vitesin alivio arka vitesin deore olması yani farklı farklı olması sıkıntı yaratır mi

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genellikle nerede kullanacaksın ?
    model isimlerine takılma onlar daha çok malzeme alaşımlarına göre verilen isimler üst seviye modellerde farklı modeller uyumsuzluk yapabilir oda senın seçtiğinde yok

yol şehir kullanıcam ama yollar sırf yamalı motorda bıle rahat edemıyorum dümdüz asfalt yok hep yamalı kasisli bilmemneli

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Yaptığım araştırmalara göre başlangıç bisikleti olacağını düşündüğüm carraro crs600 modelini sipariş ettim. Hafta başında elime geçek. Elime geçtikten sonra fikirlerimi söyleyebilirim. http://www.hepsiburada.com/liste/car...oryId=27058700aldığım bisiklet bu. Kargoyu bekliyorum.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir içinde kullanacaksan
    1-disk freni olmayan (sürekli ayar ister) ,
    2-1.50 den kalın lastiği olmayan (kalınlaştıkça yavaş hızlanır ve seni yorar)
    3-arka amörtisörü olmayan (pedal bastıkça yaylanır,gitmez)
    bir bisiklet bakman senin için daha az maliyetli olur yani f/p

yürüten aksamın modellerine pek takılma derim onlar en basit tanımlama ile malzeme alaşımı dolayısıyla verilen isimler diyebiliriz bendeki kron xaos bisikletimin acera aksam ile şehirler arası turlar yaptım ve hala tık demedi'ki benimki zamanının en düşük 1 dersek 2.seviye bir setti

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Motosiklet kullanıcısıysan kesinlikle hidrolik disk frenli olacak. Motorda frene uygulanan basınca alışan el cantilever frenlerde problem yaşar. Ayrıca uzun süre bisiklet kullanırsan motora tekrar bindiğinde fren sıkıntısı yaşamamalısın.
    Bisikleti alır almaz gidondaki ön ve arka fren manetlerinin yerini değiştir. Bisikletlerde arka fren sağdadır. Sola almanı şiddetle tavsiye ederim.
    Kullanım yoğunluğuna göre kalın veya ince yada 26 veya 28 lastiği tercih et. Şehirde "şehir bisikleti" diye geçen modeller daha kolay kullanılır. Bütçen varsa ön amortisörlü olsun. Havalı olmasına gerek yok. Kilitlenebilir olsun yeter.
    Çekiş sistemine çok takılma. Hepsi işini görür. Hatta alt seviye olanlar daha iyidir. Daha kolay ayar tutar. Daha kolay alışılır.
    Tabiki kadro alüminyum olacak. Uzun yollarda aylarca süren turlara çıkmayacaksan çelik kadro tercih etme.
    Bisiklet bana göre bu zamana kadar üretilmiş en başarılı mekanik ulaşım aracıdır. Evimde iki tane var. koyacak yer sıkıntısı olduğu halde satmaya kıyamıyorum. Ve peyderpey biniyorum. Asla vazgeçemiyorum.

Bu arada; Kask ve eldiven mutlaka kullan derim. Naçizane...

Kazasız belasız.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Bu sefer tutturamadin :(

Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sefer tutturamadin :(
    Ne? anlamadım

Motosikleti
    Hyosung GV650
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-chopper-bisiklet-chopper-bicycle-sehir-bisikleti-138566233/detay

arkadaşlar hepinize tesüfederim. motosiklet.net sitesinde bisiklet tavsiye isteyene verilmesi gereken tavsiyeyi hiçbiriniz vermemişsiniz. işte tavsiye edeceğim bisiklet

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Ne? anlamadım
    Genelde hep ayni tereddutleri yasariz ya, bu sefer tutmadi
    logan07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)