Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kursumu arayıp kin kustum

Motovento
    REKLAM ALANI
    austere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    A2 ehliyet için gidip bi kursa başvurdum. Başvurdugum tarih şubatın sonuydu 20si civarı. Bana martın en geç ortasında direksiyon olur dediler. Her hafta arayıp sınav ne zaman hala harç yatırmamı istemediniz diye rahatsız ediyodum. Artık canıma tak etti. Adam direksiyon nisan sonu mayıs başı diyor bana. Dümbük herif madem sınav tarihi o zaman bana neden hemen evraklarınızı getirin kaydınızı açalım deyip borça harca sokuyosun. 350 lira istiyolar ne eğitimi var ne başa bi cıncığı. Dallamalar yüzünden bi ehliyet alamadık arkadaş. Mebe bakıyorum şubattaki sınavı kaçırmışım zaten de martta sınav var gözüküyor. Arayıp böyle böyle diyorum bölgeden bölgeye değişir diyo. Gelip bana adam gibi başvuru sayısı az 3-5 kişi için sınav yapmıyoruz demiyor da bölgeden bölgeye değişiyor diyo. Gidip paramı geri istiyorum kayıdınızı açtık parayı geri veremeyiz diyo bide. Gelde yeme kafayı arkadaş.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yalnız haklı olma ihtimalleri var. Bende 3-5 ay önce ehliyet aldığımda meb de görünen tarihte sınava girmedim,görünmeyen tarihte girdim. İlk sınavım, bana denilen tarihte oldu. Nitekim ondan kaldım,sonraki sınavım 1.5 ay sonra oldu. Ondan da kalmayı becerdim. Yine 1.5 ay beklerim diye düşündüm ama 15 gün sonra aradılar, tekrar sınav oldum ve geçtim.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı austere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyet için gidip bi kursa başvurdum. Başvurdugum tarih şubatın sonuydu 20si civarı. Bana martın en geç ortasında direksiyon olur dediler. Her hafta arayıp sınav ne zaman hala harç yatırmamı istemediniz diye rahatsız ediyodum. Artık canıma tak etti. Adam direksiyon nisan sonu mayıs başı diyor bana. Dümbük herif madem sınav tarihi o zaman bana neden hemen evraklarınızı getirin kaydınızı açalım deyip borça harca sokuyosun. 350 lira istiyolar ne eğitimi var ne başa bi cıncığı. Dallamalar yüzünden bi ehliyet alamadık arkadaş. Mebe bakıyorum şubattaki sınavı kaçırmışım zaten de martta sınav var gözüküyor. Arayıp böyle böyle diyorum bölgeden bölgeye değişir diyo. Gelip bana adam gibi başvuru sayısı az 3-5 kişi için sınav yapmıyoruz demiyor da bölgeden bölgeye değişiyor diyo. Gidip paramı geri istiyorum kayıdınızı açtık parayı geri veremeyiz diyo bide. Gelde yeme kafayı arkadaş.
    Paşam kızgınlığını anlıyorum ama yanlış bildiğin bir kaç şeyi düzelteyim,
    Sen şubat sonunda kaydını yaptırdığın için her ayın 1-10 arasında açılan döneme giremedin haliyle,
    Ama seni mart dönemine almışlardır,anladığım kadarı ile B den A2 geçiş yapmıyacaksın direkt A2 alacağın için evrakları ve harçlarını çok hızlı hazırlayıp şubat sonuna kadar kursa teslim etmen gerekiyor ki seni martta açılacak döneme dahil etsinler.
    Şimdi ki sınav zamanların şu şekilde 22 Martta Teorik Sınav 11-12 Nisan da da direksiyon sınavına gireceksin Allahın izniyle,
    Yani kursa kızman için bir sebep yok normal süreci işletmişler artı kayıt silme için dedikleri doğru kaydın sistemde açık gözüktüğü için kaydını silerlerse birdaha ki sınav 27 Haziranda bunun direksiyonu da 25-26 Temmuz tarihinde yapılacak.

Anladığım kadarı ile kurs ile aranda bilgi eksikliği olmuş takıldığın bir yer olursa özelden yaz yardımcı olurum.
    harung ve ALYEDZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paşam kızgınlığını anlıyorum ama yanlış bildiğin bir kaç şeyi düzelteyim,
    Sen şubat sonunda kaydını yaptırdığın için her ayın 1-10 arasında açılan döneme giremedin haliyle,
    Ama seni mart dönemine almışlardır,anladığım kadarı ile B den A2 geçiş yapmıyacaksın direkt A2 alacağın için evrakları ve harçlarını çok hızlı hazırlayıp şubat sonuna kadar kursa teslim etmen gerekiyor ki seni martta açılacak döneme dahil etsinler.
    Şimdi ki sınav zamanların şu şekilde 22 Martta Teorik Sınav 11-12 Nisan da da direksiyon sınavına gireceksin Allahın izniyle,
    Yani kursa kızman için bir sebep yok normal süreci işletmişler artı kayıt silme için dedikleri doğru kaydın sistemde açık gözüktüğü için kaydını silerlerse birdaha ki sınav 27 Haziranda bunun direksiyonu da 25-26 Temmuz tarihinde yapılacak.

Anladığım kadarı ile kurs ile aranda bilgi eksikliği olmuş takıldığın bir yer olursa özelden yaz yardımcı olurum.
    B'den a2ye geçiş yapacağım. Yani yazılı sınava girmiyorum. Biraz önce başka kursları aradım birisi 25 nisan diyo öbürü 28 nisan öbürü mayısın ortalarına doğru her kafadan bi ses çıkması çok garibime geldi açıkcası. Bide B ehliyetini alırkende aynı şeyler başıma geldi. Haziranda evrakları verdim kasımda alabildim belgemi. Kalmadım da hiç hepsini tek seferde vermeme rağmen bu kadar uzun sürdü. Altın elbiseli adamın yeni çektikleri sınav videosu vardı. Adamlar martın 13ünde yapmışlar sınavı mebde yazdığı gibi. Aynı şeyi kursuma söylüyorum bölge bölge fark ediyor diyo. Böyle şeylere kızıp sinirlenmek çözüm olmuyor malesef. Bekliyorum sabırsızlıkla
    mehmetenis bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Ah halkım.Hakkını arasın onuda yanlış yerde arasın.
    yasdal bunu beğendi.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Merhaba üstat.Bende bu sene B+A2 ehliyet alıyorum.B aldım ocak dönemi yazılı sınav, şubat direksiyon sınavı.Şimdi biz arada direksiyondan geçemeyenlerin sınavına giremiyoruz.Genel direksiyon sınavına girmeliyiz.Aslına 22 mart pazar günü sınavına yazılı girmişiz de, sonra nisanda direksiyon sınavı gibi bizi sistemde işliyorlar. Maalesef yeni düzenlemelerle sınavların sayısı da azaltıldı bu sebeple sabretmek lazım.Kaydı sildirirsen başka bir kursta yine o tarihe kayıt edecek. Her şeyin hayırlısını dilerim ;)

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Sakin ol dostum bende kayit olduktan 3,5 ay sonra sinava girebilmistm

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    B'den a2ye geçiş yapacağım. Yani yazılı sınava girmiyorum. Biraz önce başka kursları aradım birisi 25 nisan diyo öbürü 28 nisan öbürü mayısın ortalarına doğru her kafadan bi ses çıkması çok garibime geldi açıkcası. Bide B ehliyetini alırkende aynı şeyler başıma geldi. Haziranda evrakları verdim kasımda alabildim belgemi. Kalmadım da hiç hepsini tek seferde vermeme rağmen bu kadar uzun sürdü. Altın elbiseli adamın yeni çektikleri sınav videosu vardı. Adamlar martın 13ünde yapmışlar sınavı mebde yazdığı gibi. Aynı şeyi kursuma söylüyorum bölge bölge fark ediyor diyo. Böyle şeylere kızıp sinirlenmek çözüm olmuyor malesef. Bekliyorum sabırsızlıkla
    Kurs doğru söylüyor il il farkeder drks.snv tarihleri değişir,
    Eğer B den A2 ye geçiyorsan iş değişir kurs direksiyon programını direksiyon sınavına kadar yetiştirirse sizi sınava sokar ama yetiştirmezse maalesef sınava giremezsin, tarihlern değişiklik göstermesi o yüzden

Hocam kursunuz nerede ben de Ankara'da aynı tarihlerde başvurdum.Başvururken adam biraz uzun sürebilir martın ortasında direksyona girersin dedi.1 ay beklersin diyor yani bana az geldi iki üç kez sordum martın ortasımı diye evet dedi.Ses çıkmayınca bende aradım ben sana nisan ortasında demiştim diyor şimdide.Bunların hepsi aynı heralde

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kim dedi yazılı sınava girmeyeceksin diye ?...
    Girecek ve 20 soru yapacaksın motor dan....

Seni ileriye atmalarının sebebi adam toplamak değil , aksine kanunen gerekli olduğu içindir...
    Kursa kayıt tarihine göre eğitim süresi sabittir...
    Seninkinin tarihi ileriye denk gelmiş...
    Ayrıca verilmeyen eğitimler için birşey diyemiyorum...
    Ama kayıt olurken ne dersi kaç kere alacağınız söyleniyor zaten...
    Ya da söylenmesi gerek diyeyim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı zeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kursunuz nerede ben de Ankara'da aynı tarihlerde başvurdum.Başvururken adam biraz uzun sürebilir martın ortasında direksyona girersin dedi.1 ay beklersin diyor yani bana az geldi iki üç kez sordum martın ortasımı diye evet dedi.Ses çıkmayınca bende aradım ben sana nisan ortasında demiştim diyor şimdide.Bunların hepsi aynı heralde
    Arabada başıma gelmişti benimde. Söyledikleri tarihten yaklasık 2 ay sonra fln girmiştim direksiyona

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    B'den a2ye geçiş yapacağım. Yani yazılı sınava girmiyorum.
    Nasıl ya, B den A2 alınca yazılı sınava girildiği nerde yazıyor,,,

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ya, B den A2 alınca yazılı sınava girildiği nerde yazıyor,,,
    eskiden öyleydi. bu motor trafik ve ilk yardım ayrı ayrı oldugu zamanlar. Şimdi öyle bir kural yok. Zaten hepsini tek seferde verdiğinden tekrar motor sınavı olmuyorsun.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    En son duyduğuma göre sürücü kuslarına sayı sınırlaması getirilmişti.

Yani belirli bir sayının üzerinde öğrenci alamıyorlar.

İşe ticari bakınca da bu aksaklığın olması normal.

Yani insanları kotamız bu dönem dolu birdahaki döneme kaydınızı yapalım demeden sizi oyalayarak müşteri kaybetmemiş oluyorlar.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    eskiden öyleydi. bu motor trafik ve ilk yardım ayrı ayrı oldugu zamanlar. Şimdi öyle bir kural yok. Zaten hepsini tek seferde verdiğinden tekrar motor sınavı olmuyorsun.
    Yeni düzenlemeyi bilmediğim için o yorumu yapmıştım...
    Kusura bakma , yazılmamış say...
    mehmetenis bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Seni ileriye atmalarının sebebi adam toplamak değil , aksine kanunen gerekli olduğu içindir...
    Kursa kayıt tarihine göre eğitim süresi sabittir...
    Seninkinin tarihi ileriye denk gelmiş...
    Ayrıca verilmeyen eğitimler için birşey diyemiyorum...
    Ama kayıt olurken ne dersi kaç kere alacağınız söyleniyor zaten...
    Ya da söylenmesi gerek diyeyim...
    Artık Yeni yönetmeliğe göre Fark ehliyetlerinde teorik sınava girmiyorsunuz,

Teorik Sınavlar da ise 50 Soruluk Bir test sınavı olacaksınız 50 Sorudan en az 35 Doğru yapmanız gerekmektedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son duyduğuma göre sürücü kuslarına sayı sınırlaması getirilmişti.

Yani belirli bir sayının üzerinde öğrenci alamıyorlar.

İşe ticari bakınca da bu aksaklığın olması normal.

Yani insanları kotamız bu dönem dolu birdahaki döneme kaydınızı yapalım demeden sizi oyalayarak müşteri kaybetmemiş oluyorlar.
    Kurslarda Kontenjan sınırlaması vardır,1 ayda bakanlıkça belirtilen kontenjan üstünde kayıt alamazlar,

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Surucu jursunda calisan biri olarak bilgilendirme yapayim b den a2 farka giren kisi sadece direksiyon sinavina tabi tutulur kurslarin her ayin 1 ile 10 una kadar donem acma yetkisi vardir sinav tarihleri bakanlik tarafindan yillik belirlenir ve gene bakanlik tarafindan degistirilebilir arkadasin sinava girmemesinin bir cik nedeni olabilir 1 kontenjan dolmustur bir sonraki doneme almislardir 2 sinav tarihi degistirilmistir 3 o sinavda a2 yapmiyordur kurs boyle bir durumda sinav giris belgende sinav hakkin 2 diye gecer yani seni sokmaz 1 hakkini yer fark sinavlarinda uzerindeki ders bitmis ise hem ana sinava hemde ara sinava girebilirsin zaten ara sinavlar fark ehliyetleri icin yapiliyor bundan kalan adaylarda yararlanabiliyor..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surucu jursunda calisan biri olarak bilgilendirme yapayim b den a2 farka giren kisi sadece direksiyon sinavina tabi tutulur kurslarin her ayin 1 ile 10 una kadar donem acma yetkisi vardir sinav tarihleri bakanlik tarafindan yillik belirlenir ve gene bakanlik tarafindan degistirilebilir arkadasin sinava girmemesinin bir cik nedeni olabilir 1 kontenjan dolmustur bir sonraki doneme almislardir 2 sinav tarihi degistirilmistir 3 o sinavda a2 yapmiyordur kurs boyle bir durumda sinav giris belgende sinav hakkin 2 diye gecer yani seni sokmaz 1 hakkini yer fark sinavlarinda uzerindeki ders bitmis ise hem ana sinava hemde ara sinava girebilirsin zaten ara sinavlar fark ehliyetleri icin yapiliyor bundan kalan adaylarda yararlanabiliyor..
    Hangi Kursta Çalışıyorsun

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi Kursta Çalışıyorsun
    Özel mj la ilettim reklama girmesin şimdi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)