Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250cc kararsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhaba tekerdaşlar,
    Yaklaşık 35.000 km lik 125 - 150cc macerami bir ust seviyeye tasıyıp 250cc ye gecmeye karar verdim. Ama tabiki herkes gibi benimde aklim karisik yorumlariniza ve tavsiyelerinize ihtiyacim var.

1)Cbr250r bir dusuncem. Satarken sorun cekmem servis ve yedek parca agi malumunuz.
    2)Ninja 250sl fiyati uygun digerlerine gore fakat gorunusu pek cazip gelmiyor bana yinede seceneklerim arasinda
    3)Ninja 250r(2012) is arkadasimin motoru temiz kullandigini ben biliyorum (acikcasi kafama en cok yatani ve istedigim bu) 9500kmde.

Kriterlerim satacagim zaman (minimum 1.5-2yil) rahat elden cikartabilmem, yakit ve performans. Fikir ve dusuncelerinizi paylasirsaniz sevinirim

Iyi forumlar
    Tekeriniz duz bassin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer700
    yamaha yzf re25 şi koymamışın listeye bende kararsız kaldım ama sanırım re25 bi tık önde duruyor

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    CBR 250 R satarken sorun çekmem devri bitti artık ondan daha ucuza ninja SL ve hemen hemen aynı performansıyla onu yerden yere vuran yamaha varken cbr ların ikinci eli öyle uçuk olmaz. 250 SL çok küçük bi motor 1.70 üstüne tuhaf duruyor. 250R ise temizi bulunursa güzel bi tercih fakat yine de onlara verilecek paraya YZF R25 alınır mantıken.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Hepsinin yarı fiatına pulsar al rahatına bak .paranda cebinde kalsın .

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba tekerdaşlar,
    Yaklaşık 35.000 km lik 125 - 150cc macerami bir ust seviyeye tasıyıp 250cc ye gecmeye karar verdim. Ama tabiki herkes gibi benimde aklim karisik yorumlariniza ve tavsiyelerinize ihtiyacim var.

1)Cbr250r bir dusuncem. Satarken sorun cekmem servis ve yedek parca agi malumunuz.
    2)Ninja 250sl fiyati uygun digerlerine gore fakat gorunusu pek cazip gelmiyor bana yinede seceneklerim arasinda
    3)Ninja 250r(2012) is arkadasimin motoru temiz kullandigini ben biliyorum (acikcasi kafama en cok yatani ve istedigim bu) 9500kmde.

Kriterlerim satacagim zaman (minimum 1.5-2yil) rahat elden cikartabilmem, yakit ve performans. Fikir ve dusuncelerinizi paylasirsaniz sevinirim

Iyi forumlar
    Tekeriniz duz bassin
    neden bu serinin en iyi motorunu düşünmüyorsun.şahsen ben suzuki ınzuma yı tek gecerim bu alemde...
    motorcu48 bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Merhaba tekerdaşlar,

Iyi forumlar
    Tekeriniz duz bassin
    öncelikle tebrik ederim bu şekilde seviyeli yükseltme yoluna gittiğiniz için. 250 cc size 1.5 2 yıl gıbı bır sure içinde size yetmicek. çünkü 125 ile aralarında dağlar gibi fark yok evet var tabıkıde ama size yetmiyebılıcek bır sure ıcınde o yuzden bence 1.5 - 2 yıl bınmıceksınız maks 1 yıl bınıceksınız. bundan dolayı 2. eli hemen satılabılır bırsey almanızı daha cok tavsıye ederım. yazdıgınız motorlar şahsen kolay satılan motorlar.

ve hemen arkasından 400-500 cc gıbı bır ara motora geçmek isticeksiniz. biraz pişkinlik gibi olucak ama ben sizin yerinizde olsam 400 cc civarlarında bir motorda bakardım. bu arada bende 2007 yılında 50 cc scooter ile başlayıp 125(1 yıl ) 200 (6 ay) - 400 şeklinde ilerledim ama bu size bahsettiğim yetmeme durumunu 200 cc de yaşadım ve 200 cc ye 6 ay kadar bınip 400 ü aldım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden bu serinin en iyi motorunu düşünmüyorsun.şahsen ben suzuki ınzuma yı tek gecerim bu alemde...
    arkadaş doğru söylüyor .sanıırm ss seviyor o yuzden yoksa inazuma için sevenleri yakında dembaba gibi beste bile yaparlar :D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    YBR 125
    altın elbiseli adam diye youtube de bir kanal var bu hafta atar diye düşünüyorum 250cc karşılaştırması videosu atacak biraz bekle onu izleyerek belki bazı kararlar vermene yardımcı olur.
    hyo kenan bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı lordsenyor01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altın elbiseli adam diye youtube de bir kanal var bu hafta atar diye düşünüyorum 250cc karşılaştırması videosu atacak biraz bekle onu izleyerek belki bazı kararlar vermene yardımcı olur.
    250 cc karşılaştırması zaten var.

https://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şimdi tekrar yapacak bu hafta bilemedin haftaya paylaşır

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Telefondan girdigim icim herkesi alintilayamiyorum suan kusura bakmayin. Aslinda r25 dusundum fakat 13.5 dedikten sonra hemen 14.5 yapmis olmalari kisisel olarak hosuma gitmedi. Her marka benzeri seyler yapiyor fakat bu kadar cabuk degil (honda malum zam uzerine zam). Inazuma secmeme sebebimde goruntusu pek hosuma gitmiyor olmasi. Bir diger secenegimde aslinda Z250SL ama onun icinde her bayii farkli zamanlar soyluyor. Tam bir kafa karisikligi.

250cc'nin yetecegini dusunme sebebim sakin kullanan bir insanim motorun sinirlarindan cok motorun uzerinde olan kendimin sinirlarimi zorlamaya calisiyor daha iyi surebilmek, kendimi gelistirebilmek adina ( yanlis anlasilmasin yetmeyen gelistirmiyor vb. Degil kastim )

Pulsarida dusundum ama bu saatten sonra sadece japon alirim kafasinda oldugumdan dolayi bajaj yerine honda'yi koydum ( satis politikasini hic begenmeme ragmen )

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yenisini çektiler. 2014 Honda CBR 250R- Ninja 250SL- Yamaha R25- Suzuki İnazuma ile..

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    AEA yı yakindan takip ediyorum yeni karsilastirmayi bende bekliyorum.

Bir arkadasta ss sevdiginden inazumayi dusunmemis demis aslinda hedef motorum z800 fakat ne bileyim inazuma bana hep kafasi kucuk fakat vucuden sisman bir adami andiriyor. Gorunusu pek icimi acmiyor kisacasi yoksa kullandim cok rahat ve guzel bir motor

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    abi şu malum adam pencereden atlayın dese herkez atlıcak yok şunu dedi yok bunu tavsiye etti... arkadaşlar hergün çeşitli yerlerde okuyorumda çok gülüyorum.neyse allah başımızdan eksik etmesin sektöre can veriyor anlaşılan

hocam ben şu an cbr 125 kullanıyorum. bu motorumu satılığa çıkardım ninja 300 special edition alacağım. cbr125 sonrasında cbr250 beni kesmezdi. 2 silindirli 300cc olması ve şekli nedeniyle ninja 300 special edition da karar kıldım. beni daha uzun süre tatmin edeceğini düşünüyorum.
    codeprof bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Barkın'a olan inancım yavaş yavaş bitiyor malesef geyik olsun diye izliyorum artık tarafsızlık koyboldu gittikce
    seçtiğiniz üç makinede güzel kafana yatanı al
    bilginozi ve motorcu48 bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Kardeş cbr hemen elden çıkarma devri bitti
    Galiba ninja 250sl i yakından gormedin güzel değil diyorsun çok yanlış yollardasin 250 sl sadece fotolarda güzel çıkmıyor ben 250 sl yeşil rengi bayiden evime getirirken hic bu kadar dikkat çekmemiştim yakıt ve performans olarak ta gerçekten mukemmel

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    cbr her türlü alıcı bulur

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Cbr250 candir. Ninja 250 sl parcasi ucuz mu, servisi her yerde var mi arastirin. Ninja 250r memlekete artik gelmiyor diye biliyorum bu yuzden satmasi sonra zor olabilir. Ninja 250 sl biraz kucuk geliyor gozume ama tabii zevk meselesi. Sahsen bir onceki kasa Cbr kullaniyorum ve sukur cok memnunum. Ancak abs.li bir model ve tasarimi nedeniyle paraya kiyabilirsem ninja300 dusunuyorum ben. Bunu da ozellikle belirttim ki Honda fanatigi olmadigimi anlamaniz icin

karamankolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefondan girdigim icim herkesi alintilayamiyorum suan kusura bakmayin. Aslinda r25 dusundum fakat 13.5 dedikten sonra hemen 14.5 yapmis olmalari kisisel olarak hosuma gitmedi. Her marka benzeri seyler yapiyor fakat bu kadar cabuk degil (honda malum zam uzerine zam). Inazuma secmeme sebebimde goruntusu pek hosuma gitmiyor olmasi. Bir diger secenegimde aslinda Z250SL ama onun icinde her bayii farkli zamanlar soyluyor. Tam bir kafa karisikligi.

250cc'nin yetecegini dusunme sebebim sakin kullanan bir insanim motorun sinirlarindan cok motorun uzerinde olan kendimin sinirlarimi zorlamaya calisiyor daha iyi surebilmek, kendimi gelistirebilmek adina ( yanlis anlasilmasin yetmeyen gelistirmiyor vb. Degil kastim )

Pulsarida dusundum ama bu saatten sonra sadece japon alirim kafasinda oldugumdan dolayi bajaj yerine honda'yi koydum ( satis politikasini hic begenmeme ragmen )
    bende seninle benzer durumdayım. cbr araştırırken 250sl, geldi.. 250sl mi cbr mı diye araştırırken de şöyle bi mantık oluştu bende: 250 sl 12bin küsür döviz kuruna göre, ABS li 13 bin küsür, R25 14500TL.. güce torka şekile sürata bakarsan R25 in aradaki farkı hakedeceği kanısındayım.
    neonxc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)