Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Action Cam (SJ 4000) E-Bay Orjinal ürün satıcı tavsiye edebilecek var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    ben de ciddi ciddi hepsiburadaki next kamerayı düşünmeye başladım. Yalnız merak ettiğim bir konu var kask bağlantısı nasıl oluyor bu cihazların, çene açılır kasklarla kullanılabiliyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben inceledim de kafam karıştı. linkte pro versiyonu artı aparatlar demiş.
    orada gördüğümüz tüm aparatları yolluyorlar mı yoksa işlerine geleni mi yolluyorlar?
    Şu anda hangi versiyonu alırsanız alın aynı fiyat. Verilen link pro linki ama açıklama kısmında her versiyonun içindeki aparatları resim olarak koymuşlar.Siz linke tıklayın, açılan sayfada alta doğru gidin, "sd21 pro" başlığı altında ki HEDİYE AKSESUARLAR kısmında gelecek olan aksesuarları görürsünüz. Motor kullananlar için pro olan daha iyi, silver versiyonunda kafa bantı ve bisiklet kaskı aparatı falan geliyor, motorcunun işine yaramaz diye düşünüyorum, tabi keyif sizin.

Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

NEXT KAMERAYI ALAN ARKADAŞLAR BAKABİLİR Mİ?

Aşağıdaki fotoğraflarda classic, silver ve pro versiyonda verilen aparatlar var.
    Siz aldığınızda hangi aparatlar geldi? Şimdi benim istediğim aparatlardan
    iki tanesi silver versiyonda -kafa kayışı ve kask kayışı-
    diğer iki tanesi de pro versiyonda -kask bağlantısı ve bisiklet bağlantısı-

bize gönderilen ürünlerde tüm aparatlar var mı yoksa sadece pro versiyondaki aparatları mı gönderiyorlar?

teşekkürler.

dostum ben inceledim de kafam karıştı. linkte pro versiyonu artı aparatlar demiş.
    orada gördüğümüz tüm aparatları yolluyorlar mı yoksa işlerine geleni mi yolluyorlar?
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aparat sayıları ve aparat çeşitleri farklı, normalde clasic en ucuzu, silver biraz daha pahalı olanı, pro ise en pahalı olanı. Hepsiburada linkinde hepsini gösteriyor zaten, incelediniz mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Aparat sayıları ve aparat çeşitleri farklı, normalde clasic en ucuzu, silver biraz daha pahalı olanı, pro ise en pahalı olanı. Hepsiburada linkinde hepsini gösteriyor zaten, incelediniz mi?
    NEXT KAMERA VE GOPRO KARŞILAŞTIRMALARI

https://www.youtube.com/watch?v=aXyUozWhsfA

https://www.youtube.com/watch?v=zSg8gbyv_XY

http://www.chip.com.tr/inceleme/next...sd21_3722.html
    maktama ve OnurTr bunu beğendiler.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karıştırmak gibi olmasın ama Sj 4000 yerine Next'in ülkeye getirttiği Amerikan menşeili Aee Magicam firmasının Sd serisini de düşünebilirsin. Lens ve chipset GoPro ile birebir aynı ki zaten firma profesyonel kameralar üreten bir firma 2 yıl da garanti cabası...Şahsen ben 399 TL 9 taksitle aldım (Sd21 Pro) ve "Çok" memnunum..Harici mikrofon girişi de "var"...Ve komple kutu içeriği ile(Gerekli olabilecek Full aksesuarları ile Uzaktan kumanda yedek batarya lcd ekran housing sabitleme aksesuarları vs.)..Ürün linki

http://www.hepsiburada.com/liste/nex...oryId=22018092

..(Bir çıkarım yada menfaatim yok tamamen tavsiye niteliğindedir )
    Bunu görsem hiç uğraşmazdım, SJCAM 5000+ aldım gümrüğe takıldı neredeyse 500TL vermiş oldum
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    Dominar D400
    Next'in eksik yanlarından biri de incelemelerde gördüğüm kadarıyla şarj için güncel her cihazda/ceptelefonunda olan microusb girişi değil de eski miniusb girişini kullanması.Ceptelefonunu şarj ettiğiniz adaptörle bunu şarj edemiyorsunuz ne yazık ki.

Next'in eksik yanlarından biri de incelemelerde gördüğüm kadarıyla şarj için güncel her cihazda/ceptelefonunda olan microusb girişi değil de eski miniusb girişini kullanması.Ceptelefonunu şarj ettiğiniz adaptörle bunu şarj edemiyorsunuz ne yazık ki.
    Ben de aldım bakalım Sj4000'in yanına bir tane.
    Hayırlısıyla kullanmak nasip olur inşallah.
    maktama ve OnurTr bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı OnurTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karıştırmak gibi olmasın ama Sj 4000 yerine Next'in ülkeye getirttiği Amerikan menşeili Aee Magicam firmasının Sd serisini de düşünebilirsin. Lens ve chipset GoPro ile birebir aynı ki zaten firma profesyonel kameralar üreten bir firma 2 yıl da garanti cabası...Şahsen ben 399 TL 9 taksitle aldım (Sd21 Pro) ve "Çok" memnunum..Harici mikrofon girişi de "var"...Ve komple kutu içeriği ile(Gerekli olabilecek Full aksesuarları ile Uzaktan kumanda yedek batarya lcd ekran housing sabitleme aksesuarları vs.)..Ürün linki

http://www.hepsiburada.com/liste/nex...oryId=22018092

..(Bir çıkarım yada menfaatim yok tamamen tavsiye niteliğindedir )
    fiyatın 1000 liradan 399 liraya düşmesi insanı inceden kıllandırıyor.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    arkadaşlar ikisini de kullanan varsa cevap verebilir mi lütfen.

sj4000 şu an 230 liraya (vergisiz) gelebiliyor

next için aradaki 160 liraya değer mi? sj4000'den iyi olması bence yeterli, arada garanti, teslim süresi vs de düşünmek lazım.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ikisini de kullanan varsa cevap verebilir mi lütfen.

sj4000 şu an 230 liraya (vergisiz) gelebiliyor

next için aradaki 160 liraya değer mi? sj4000'den iyi olması bence yeterli, arada garanti, teslim süresi vs de düşünmek lazım.
    sd21'e external microfon takılabilmesi ve 64 gb hafıza kartı desteklemesi(daha uzun kayıt açısından) ve pilinin de daha uzun gitmesi benim için fikir değiştirten değişkenler(önceki mesajımda yazığım gibi, keşke sd21'in şarj girişi miniusb değil de microusb olsaydı, bu da eksi yanı). Tabi taksitle alabilmemiz ve garanti olayı da bir avantaj. Bugün elime geçerse kalitesini de deneyebileceğim.

Yani tartıp ölçüp biçip kendinize/keyfinize/bütçenize uygun olanı almak size düşüyor

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    sd21'e external microfon takılabilmesi ve 64 gb hafıza kartı desteklemesi(daha uzun kayıt açısından) ve pilinin de daha uzun gitmesi benim için fikir değiştirten değişkenler(önceki mesajımda yazığım gibi, keşke sd21'in şarj girişi miniusb değil de microusb olsaydı, bu da eksi yanı). Tabi taksitle alabilmemiz ve garanti olayı da bir avantaj. Bugün elime geçerse kalitesini de deneyebileceğim.

Yani tartıp ölçüp biçip kendinize/keyfinize/bütçenize uygun olanı almak size düşüyor

mini/micro dönüştürücü ile o eksiklik kolayca giderilir

yalnız benim kafamdaki soru işareti hala devam ediyor, çene açılır kasklarda montajda sorun oluyor mu acaba??

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar teknik olarak aralarında bir fark yok tamamen bütünleyici aksesuar bakımından farklılıklar var...Motosiklet kullanıcısı olarak bizler için en iyisi "Pro" versiyonudur.Çünkü yan kask bağlantı aparatları ek 3M yapıştırma aksesuarları ve daha kapsamlı kutu içeriği ile Pro olanı tercih ediniz.Çene açılır kask konusunda "Çenesini açmadığınız sürece" kullanabilirsiniz ..Aksi takdirde engel olacaktır hem kaskın çenesinin açılmasına hemde sağlıklı video çekimine...Ama Pro'nun kutusunda araç vantuzu kask bağlantısı sörf tahtası yapışkanının yanında bir de gidona bağlantı aparatı çıkıyor belki motosikletinizin türüne göre bunu kullanabilirsiniz.(Örneğin maxi-scooter'lara olmuyor ama bir naked veya commuterde kullanılabilir.)...Bir de Next'ten ziyade aslında marka AEE'dir.

http://us.aee.com/
    http://en.aee.com/
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

Motosikleti
    Dominar D400
    DİKKAT !!!! sd21 pro kamera ve ekipmanlar geldi yalnız faturada 8gb sandisk hafıza kartı olmasına rağmen hafıza kartı çıkmadı. Hepsiburadanın kargo kolisi kapalıydı ancak aletin orjinal ambalajının kapağı kutunun içinde açıktı. Birileri de kameranın lensindeki koruma jelatinini parmaklamış, izi görünüyor.

DİKKAT !!!! sd21 pro kamera ve ekipmanlar geldi yalnız faturada 8gb sandisk hafıza kartı olmasına rağmen hafıza kartı çıkmadı. Hepsiburadanın kargo kolisi kapalıydı ancak aletin orjinal ambalajının kapağı kutunun içinde açıktı. Birileri de kameranın lensindeki koruma jelatinini parmaklamış, izi görünüyor.
    Dostum müşteri hizmetlerine yaz bu durumu. Değişim talep et. Benim kargo da yolda inşallah boyle bir şeyle karşılaşmam su anda şehir disindayim zaten kargoyu bir iki gün sonra anca alicam inş.
    YouSuffer ve maktama bunu beğendiler.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim alışverişimde bu tarz bir sorun oluşmamıştı bence ivedi şekilde ulaşın müşteri hizmetlerine..14 gün içinde zaten iade yapıp paranızı alabiliyorsunuz..Yada değişim talep edebilirsiniz.Şaşırtıcı ve üzücü bir deneyim olmuş sizin adınıza.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Peki bu sj4000 de 3.5 mm jack mikrofon girişi var mı ?

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok heralde olsa çok iyi olurdu.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Alıntı maydin02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok heralde olsa çok iyi olurdu.
    İşte bu kötü oldu. Go-pro da fiyatı belli zaten, öğrenciye fazla geliyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Dostum müşteri hizmetlerine yaz bu durumu. Değişim talep et. Benim kargo da yolda inşallah boyle bir şeyle karşılaşmam su anda şehir disindayim zaten kargoyu bir iki gün sonra anca alicam inş.
    ben de şimdi aradım, eksik olan 8gb hafıza kartını 3 iş günü içinde göndericeklerini söylediler(telefonda konuşan bayan arkadaş konuya hakim ve çok nazikti, müşteri ilişkilerini bilen birisiydi sağolsun), konu ile alakalı mail de geldi hemen.

Aparatların içinde 1 adet daha kapak var, bu sjcam sj4000 varyasyonlarındaki gibi delikli değil de yine su geçirmez/deliksiz ama koruma kabının üstünde olanından daha ince, kameranın arkasına ekranı ya da extra pili takmadan sugeçirmez kabı kapatmak için düşünülmüş(ekranın ve pilin girdiği güç/data kısmını kapatacak bir plastik de var paketin içeriğinde). Yani o kapağı takarsanız koruma kabıyla birlikte kamera boyutu sj4000 boyutuna iniyor ama tabi ekran falan olmuyor. Kameranın açma kapatma tuşu koruma kabından aktif edilemiyor, bunun yerine uyku modu düşünülmüş ve kumandasında uyandırabiliyorsunuz. Kumandası çok kullanışlı geldi gerçekten de.

Kameranın menü Türkçeleştirmeleri ve kullanım klavuzu Türkçe çevirileri iyi değil, ne nedir anlayamıyorsunuz, ingilizceniz varsa ingilizcelerini okuyun.

Alıntı lifespeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ancak youtube'da "kendin yap" şeklinde nasıl yapılabileceği var. eliniz yatkınsa basit bir işlem. Ha koruyucu kapla birlikte kullanacaksanız bu modifikasyondan sonra kabın su geçirmezliği mefta olur orası ayrı, çünkü kabı da delmek durumunda kalırsınız

Gerçi sd21'de de kapla birlikte mikrofon kullanamıyorsunuz :(.

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    merhaba arkadaşlar
    sj4000 de 3.5 mikrofon jack yok ise
    kamerayı kaska yapıştırınca mikrofon dışarıda kaldığından yolda giderken rüzgar, motor seri gibi olumsuzların hepsini kayda yansıtır gibi geliyor
    Next SD 21 Pro Aksiyon Kamerasında 3.5 mm jack mikrofon girişi var mı
    sizce
    sj4000 mi Next SD 21 Pro mu
    veya Türkiye de bulunabilecek başka bir marka da olabilir
    ne tavsiye edersiniz

ben de şimdi aradım, eksik olan 8gb hafıza kartını 3 iş günü içinde göndericeklerini söylediler(telefonda konuşan bayan arkadaş konuya hakim ve çok nazikti, müşteri ilişkilerini bilen birisiydi sağolsun), konu ile alakalı mail de geldi hemen.

Aparatların içinde 1 adet daha kapak var, bu sjcam sj4000 varyasyonlarındaki gibi delikli değil de yine su geçirmez/deliksiz ama koruma kabının üstünde olanından daha ince, kameranın arkasına ekranı ya da extra pili takmadan sugeçirmez kabı kapatmak için düşünülmüş(ekranın ve pilin girdiği güç/data kısmını kapatacak bir plastik de var paketin içeriğinde). Yani o kapağı takarsanız koruma kabıyla birlikte kamera boyutu sj4000 boyutuna iniyor ama tabi ekran falan olmuyor. Kameranın açma kapatma tuşu koruma kabından aktif edilemiyor, bunun yerine uyku modu düşünülmüş ve kumandasında uyandırabiliyorsunuz. Kumandası çok kullanışlı geldi gerçekten de.

Kameranın menü Türkçeleştirmeleri ve kullanım klavuzu Türkçe çevirileri iyi değil, ne nedir anlayamıyorsunuz, ingilizceniz varsa ingilizcelerini okuyun.

Yok ancak youtube'da "kendin yap" şeklinde nasıl yapılabileceği var. eliniz yatkınsa basit bir işlem. Ha koruyucu kapla birlikte kullanacaksanız bu modifikasyondan sonra kabın su geçirmezliği mefta olur orası ayrı, çünkü kabı da delmek durumunda kalırsınız

Gerçi sd21'de de kapla birlikte mikrofon kullanamıyorsunuz :(.
    Alıntı sweetblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    sj4000 de 3.5 mikrofon jack yok ise
    kamerayı kaska yapıştırınca mikrofon dışarıda kaldığından yolda giderken rüzgar, motor seri gibi olumsuzların hepsini kayda yansıtır gibi geliyor
    Next SD 21 Pro Aksiyon Kamerasında 3.5 mm jack mikrofon girişi var mı
    sizce
    sj4000 mi Next SD 21 Pro mu
    veya Türkiye de bulunabilecek başka bir marka da olabilir
    ne tavsiye edersiniz
    Bu fiyata next kamera daha avantajlı. Sjcamin boku çıktı iyice. Orijinal bulmak zor o da pek ucuz sayılmaz. Yine de sen bilirsin. Bende vardı sjcam şimdi bir de next aldım bakalım nasil çıkacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)