Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor ömrü konusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Ömer54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yağ üreteyim 100 TL ye satayım benim yağ dahamı kaliteli ? Bi şeyden anlamayan insanlarımızın kullandığı bir yöntemdir bu hocam. Parası fazlaysa her zaman kalitelidir.
    Hocam, bir gün yağ lazım oldu, motoru yeni almışım, sağını solunu sıkarken cart diye yağ tapasını açtım Boşaldı yağ. Gittim benzinlikleri gezdim, birinde buldum 4t motosiklet yağ. Aldım, kasaya 50 tl uzattım, 40 tl geri verdi. O yağ hiç açılmadıi hala duruyor malzemelerin arasında. Güvenip koyamadım. 100 tl olunca kaliteli olur demiyor kimse. Ama castrol var, ipone var, benim kullandığım shell var. Bir de babamların benzinlikte 12 tlye satılan seahorse var. 1 castrol veya shell parasına 2 tane, ipone parasına 3 tane seahorse alabiliyosun. Tercih senin.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arabalar için magnetech var 50 ila 60 tl. açık yağ var 15 tl. marş alışı, rahat ve sessiz çalışışı, kolay devir döndürmesinden dolayı magnetech alıyoruz. yoksa malmıyız niya açık yağı almayalım.

Motosikleti
    Hero Thriller 150
    İşte öyle diyorlar hocam direk körü körüne iki şeyi paraya göre kaliteli diyorlar. Kaliteyi belirleyen yağın özellikleridir demek istedim. Milletimiz direk diyorki o kaç para 15 lira o yağ hakkında firma hakkında bişey bilmiyor diyorki o dandiktir. Gidip pahalı olanı alıp kaliteli diyor. Her pahalı mal kaliteli değildir. Benim fikrim bu

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Ömer54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte öyle diyorlar hocam direk körü körüne iki şeyi paraya göre kaliteli diyorlar. Kaliteyi belirleyen yağın özellikleridir demek istedim. Milletimiz direk diyorki o kaç para 15 lira o yağ hakkında firma hakkında bişey bilmiyor diyorki o dandiktir. Gidip pahalı olanı alıp kaliteli diyor. Her pahalı mal kaliteli değildir. Benim fikrim bu
    Öyle değil o işin aslı dostum. Bilindik markalar bu işin argesine para harcıyor, yağın ideal özelliklerini inceliyor, hangi sıcaklıkta hangi tepkiyi verdiğini ölçüyor. Piyasada bazı markalar rafineriden yağı alıp 2 katkı ekleyip şişeleyip 3 kuruşa satıyor. Fiyatının cazibesi zaman içinde motor sorunları olarak dönüyor bize. Tabiki en pahalı olan en iyidir demiyoruz, ama en ucuz olan iyi değildir bunu da biliyoruz.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Takip ettigim kadariyla, Amerika'daki Yamaha Fz6 kullanicilarinin cogu yillardir motoruna ucuz Shell Rotella 15-40 sentetik dizel motor yagi koyuyormus ve 100.000 mili sorunsuz gecen motorlar var. Ben Turkiye'de bu yagdan bulamadim, bulsam yaga harcadigim para herhalde epey azalirdi.

Sanirim bu bildigimiz kamyon yagi

Link:

http://www.600riders.com/forum/fz6-g...el+rotella+oil

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)