Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

CC ' ye Göre Adamsın..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında güçlü motor olan adam motora hakimdir. Motora hakim olan adam da iyi motorcudur. Kimse tecrübesiz şekilde bir 600 lük ve üstü motoru gidip almaz. Bu aslında doğru bir mantık. Selam vermedi vs gibi duygusal yaklaşmadan ele alırsak açıkça görülen bu'dur. Ancak 125 cc'yi sokaktaki adam da kullanabilir, deneyimsiz sürücü de ki kuvvetle muhtemel bu kullanıcılar zaten öyledir. ( Maddiyat vs geçersek )

Ben tabii ki selam veririm, selam alırım bunlar medeniyetle ilgili şeyler ya da karakterle. motorla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
    Ancak '' 125 cc sürücüsü belki 600 ve üzeri sürücülerinden daha iyidir vs '' düşüncelerine katılmıyorum. Maddiyatı çıkarın elle tutulur bir eşlilik yok.
    kaç yıldır motosiklet kullanıyorsunuz ? merak ettim...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sanırım insanların beynınden , karakterinden, insanlığından çok cebine bakıldığı sürece her alanda olduğu gibi motosiklet kullanıcıları arasında da böyle saçma sapan ayrılıklar devam eder gider.. aşağılık kompleksi.. Zira başak boşken dik durur,içi doldukça başını eğer..
    halilom bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Hornet 650
    Eskişehirde selam verme diye bir şey yok.

2013 te ilk motorumu alınca bi heves herkeze selam veriyordum, tabi karşılık gelmeyince soğudum, bende vermiyorum artık.

Zaten kimse kimseye selam vermek zorunda değil.

Selam verilirse alırım.

Sadece çevremde tanıdığım motorculara selam veririm, karşılıkta beklemem.

Cc muhabbetine gelicek olursak, heryerde aynı. İplemediğim için zoruma giden bir şey yok. Kredi çekip yükseltmesini bizde biliriz.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sayısı arttıkça selam vermekte azalacaktır. Nitekim artık İst.da selam vermiyorum, hangi birine vereceğim her taraf motosiklet dolu.

Uzun yolda verilebilir tabi ama çokta gerekli kafaya takılacak değil bu selam işi, duran bir motosiklete durup azıcık ilgilenmek çok daha önemli olmalı bence.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Abi 100lük scooterla giderken en sağda arkandan sıkıstıran buyuk cc li sürücüler aynısını onlara bi araba yapsa küfürler,el hareketleri vs.bin tane sey derler fakat 100cc bi scooterı sıkıstırmaktan zevk alırlar kornaya basarlar egzozdan çıkartabildiklerince ses çıkartmaya çalısırlar zaten 100cc scooter gitmez durmaz e bide genelde acemiler baslangıc için surer bunu bildikleri halde boyle seyler yapmaları sonrada sağına soluna motosikletleri fark edin yazıları yapıstırmaları ilginç ilkten sen kucuk cc motor surenlere saygı göster örnek ol.
    metin_0067 ve rebirth bunu beğendiler.

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz bi çin motoru kullanan arkadaş nekadar iyi motor kullanabilir yani nekadar iyi motorcu olabilir ?
    Alette fıren kötü amortisör kötü teker kötü.Bu motorla ne kadar viraja girilebilir,nekadar gaz açabilir veya bu aletin sesi ne kadar etkileyicidir?
    Dolayısıyla bu ucuz motorlar sürücüyü hep kısıtlar..Çevrede itibar etmez yapılan hareketler apaçilik olarak yorumlanır.
    Bende birkaç sene 150cc çin motoru kullandım ve bu sayılmama konusunu bizzat yaşadım.
    Motor gezisine gittim defalarca üniversitelerin motorgruplarıyla.40-50 kişilik gruplar çok güzel oluyordu ancak bi aziklik hali hep hissederdim malesef.Motorlarla gidilecek yere gidilirdi sonrasında park edilip muhabbete başlanırdı.Herkez bir birinin motorunu sorar nası abi çok güzel alet vs ama çin kullanan arkadaşa kimse birşey sormaz!Yada bi abla artçı olmak ister sana tabi ki sormaz :D Bunları bende yaşadım.
    Ruhu taşımak tabiki ruhu taşıyor herkez gönül veren herkez motorcudur ama biraz ye kürküm ye olayı "malesef" geçerlidir bu işte pek adam yerine koymazlar ....
    Tamam en iyisi sizsiniz. Hayabusa falan, 4 silindir sesi falan, tulum giyelim de ışıklarda arabalardan sorular gelsinler falan.

İlk birkaç cümlenize yazılacak çok uzun cevaplar var fakat benim kesin çözümlemem bu kafanın değişmeyeceği yönünde. Buna müteakip sarfedilen zaman ve çaba da boşa gitmiş olacak.
    Kimsenin cc'ye, bindiği jipe ya da arabaya, giydiği takım elbiseye ya da ucuz tişörte göre adam olduğu yok. Bu bir bakıştır. Ayrıca yaşasın ucuz çin malı motosikletler, onlar sayesinde dünya ekonomi devi ülkemizin alım gücü çok yüksek gençleri 2 tekerin nasıl bir his olduğunu öğreniyor. Öğrendikleri süreçteki, yazdığınız posttaki gibi muazzam desteğiniz ile de yüksek cc abilerinden birşeyler öğreniyorlar ve sonuçlarını da görüyoruz.Madem durumdan rahatsızsınız köstek değil destek olun belki o zaman biraz daha dolu cümleler sarfetmeye hakkınız olur.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Yalnız büyük küçük cc farketmez kafada kask olmadan egzoslar açılmış ve bir halt var gibi bağırta bağırta herkesi rahatsız ederek sürenler bunlar

yetmezmiş gibi trafiği sıkıntıya sokanlar varya nefret ediyorum o tiplerden herşeyi geçtim kulaklarındamı çınlamıyor arkadaş ya..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz bi çin motoru kullanan arkadaş nekadar iyi motor kullanabilir yani nekadar iyi motorcu olabilir ?
    Alette fıren kötü amortisör kötü teker kötü.Bu motorla ne kadar viraja girilebilir,nekadar gaz açabilir veya bu aletin sesi ne kadar etkileyicidir?
    Dolayısıyla bu ucuz motorlar sürücüyü hep kısıtlar..Çevrede itibar etmez yapılan hareketler apaçilik olarak yorumlanır.
    Bende birkaç sene 150cc çin motoru kullandım ve bu sayılmama konusunu bizzat yaşadım.
    Motor gezisine gittim defalarca üniversitelerin motorgruplarıyla.40-50 kişilik gruplar çok güzel oluyordu ancak bi aziklik hali hep hissederdim malesef.Motorlarla gidilecek yere gidilirdi sonrasında park edilip muhabbete başlanırdı.Herkez bir birinin motorunu sorar nası abi çok güzel alet vs ama çin kullanan arkadaşa kimse birşey sormaz!Yada bi abla artçı olmak ister sana tabi ki sormaz :D Bunları bende yaşadım.
    Ruhu taşımak tabiki ruhu taşıyor herkez gönül veren herkez motorcudur ama biraz ye kürküm ye olayı "malesef" geçerlidir bu işte pek adam yerine koymazlar ....
    Senden iyi sürebilir, hatta çoğundan da iyi sürebilir.

ör:

https://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

http://youtu.be/D-pA3AKtoSI?t=1h41m17s

yine aynı programda adam CBR1000'i olduğu halde gidip 100cc'lik Lifan Cub almıştı.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DraQuila , Xavosa Anlattıklarınızdan kastınız galiba cafe önü motorcuları ben öyle anlıyorum,motorcu görmek isterseniz linkteki adama bakın.
    Motoru 150 cc. Buradaki birçok insanı söker takar..
    https://www.facebook.com/pages/Motor...763634?fref=ts
    EneS_Turker bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcunun dostu motorcu değil esasında arabacıdır

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcunun dostu motorcu değil esasında arabacıdır
    neye göre söyledin hocam bunu
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

güzel olmayan kızı sen nasıl seçmiyorsan buda öyle birşey abi çok mu garip geldi hangi dünyadasınız?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmayan kızı sen nasıl seçmiyorsan buda öyle birşey abi çok mu garip geldi hangi dünyadasınız?
    Bilader zaten millet senin kafada oldukça , kızların kalçası , erkeklerin cüzdanı prim yapar bu ülkede.. Sorunda tam olarak bu

rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafada kask olmayan adama selam vermeyin apaçi gibi gezenler selam vermeyin bırakın trafikte yalnızlık çeksinler zaten sevilmiyorlar sonra bütün motorcular kötü oluyor

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Bin liralık 2005 model çin scooter kullanıyorum diye selamımı kurye emekçi arkadaşlardan başkaları almıyor
    Oldjack bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    motorla alakası yok bu iş karakterle ilgili bir durum. Kuryelere selam vermeden geçmem iki kere yolda kaldım ikisinde-de kurye abi yardım etti.Bu gün de benzinliğe 50 metre falan kala benzinim bitti itekliyorum böyle o sırada bi scooter benzin alıyo tam ben benzinliğe girerken oda çıkıyodu bir ara göz göze geldik scooter ı kullanan ablaymış eşini atmış arkasına gidiyo beni görünce kornaya basmadı ama nazik bir kafa selamı verdi. Yani motormuş montmuş ekipmanmış hatta motorcunun cinsiyeti, statüsü, yaşadığı yer, Çalıştığı ortam bir kenara o nezaket diğer tarafa. Selam verenin karşısındakine bir faydası yok ki, ne yani 1000rr selam verince bana bir faydasımı oluyor. Ama selam verenin kendisine saygısı artıyor bu net.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Haydar dumen cozer bu isi

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    eskiden önemserdim artık hiç umrumda değil kim selam vermiş vermemiş.apaçisi de bir 1000cc si de bir benim için.
    ışıklarda modelini veya aksesuarını beğendiğim bir motosiklet olursa sahibi ile kısa ibr sohbet ederim geçer.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Pazar günü bir abimle bilmediğimiz asfalt dağ yollarına daldık epey viraj felan derken yorulduk tabi ilk gördüğümüz köy kahvesine girdik. 3 pıstırılmış mondial ve sahipleride oradaydı Çocuklar meraklı meraklı motorları incelediler sonra masaya geldiler. Kaç basıyor, kaç para, kaç yakıyor derken anaa LS2 kaskmı takıyon abi dedi 800 CC de yetmedi valla LS2 takıyorsan da adam değilsin

Eklemek isterim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri kalmış, kültür seviyesi yüksek olmayan toplumlar güce, itibara, paraya, konuma, gösterişe önem verirler. Maalesef ülkemizde bu konumda olduğundan insanın altındaki arabaya, motora, oturduğu semte vb.değerlere göre sınıflandırılıyor. Adamın beyni, kültürü önemli, görünüşü değil. Bu başlıkta bunun yansıması. Adam büyük motora biniyor diye kendini bir mok zannediyor. Bir havalar, bir tripler sanırsın uzay mekiği kullanıyor. Bu tiplere her zaman mesafeli durdum, sohbetim hiç olmadı bunları adam yerine de koymadım.
    Bence adamlık ön planda olmalı. Size başımdan geçen bir şey anlatayım. Geçen sene yazın Kütahya-Ankara yaptım. Kütahyayı 30 km.kadar geçtim 2 genç bir motoru ittiriyorlar. Yanlarına yanaştım, geçmiş olsun, problem mi var dedim. Gençlerden biri AGA BENZİN BİTTİ dedi. Kaskı çıkarana kadar benim yaşımı anlamaması normal diyerek kaskı çıkarttım. Yanınızda hortum var mı, varsa benim motordan çekelim dedim. yine aynı ukalalık ile AGA HORTUM YOK, SENİN DEPOYU SÖKÜP KOYALIM dedi. Orada durum anlaşıldı size kolay gelsin diyerek bastım gittim. Adam hem yolda kalmış, hem de babası yaşındaki adama hala AGA diye hitap ediyor. Bence yolda kalmayı da hak ediyor. Abi sağolasın durduğun için, durum böyle böyle, yardımcı olabilirmisin dese, gidip ileriden benzin alıp döneceğim. Ama apaçi apaçı konuşunca yolda kalsın daha iyi.
    Merhaba yazınızı dikkatle okudum Size katılmakla beraber baska bir problemin de altını çizmek isterim.

Davranış şekliniz bence çok yardımsever fakat sizin bu yaptığınız davranışı kişi hayatında ilk kez gördüğünü için ne yapmaya çalıştığınızın farkında bile olmadığını düşünüyorum

Bu gibi yargılar aile servetidir nesilden nesile aktarılır.
    Diye düşünüyorum.

Kökende yoksa iletemessiniz yetiştirdiklerinize.

İyi günler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)