Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kesilemeyen kilit ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Arkadaşlar şu master lock un uzun ve defalarca dönebilen kilitlerinin kesilemediğini söylüyorlar doğru mudur?

Çünkü bir arkadaş da kesilip motorunun çalındığını söylüyor. iyice kafam karıştı...

sevgiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her kilit kesilebilir. yeterki doğru kesici kullanılsın.
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    parker dostum çalacak olan buşt kafaya koydummu çalar,kesilmesi kesilmemesi önemli değil kucaklar götürür sonra keser,hiçbir hırsız senin taktığın kilidin markasına bakmaz,sadece motorun para edermi etmezmi o önemli onun için,sağlıcakla kal
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

emreben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simsiyah mt 03
    hırsıza kilit dayanmaz diye bir atasözü var kilit hırsızı engellemez kilit ve önlemler sadece senin malını gözüne kestirme ihtimalini azaltır bunu unutma sen önlemlerini al en iyi biçimde gerisi birazda hırsızın bileceği iş
    Aslnda o bir KARŞIYAKALI

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Masterlock değil de başka bir firma fuarda alarmlı disk kilitleri için kesilemez, kurcalanamaz, kırılamaz falan gibi şeyler söylüyordu....
    Ancak bende arkadaşlarıma katılıyorum, kilit belki kesilemez ama disk aynası veya jant kesilebilir.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Masterlock değil de başka bir firma fuarda alarmlı disk kilitleri için kesilemez, kurcalanamaz, kırılamaz falan gibi şeyler söylüyordu....
    Ancak bende arkadaşlarıma katılıyorum, kilit belki kesilemez ama disk aynası veya jant kesilebilir.
    en basitinden motor abimizin dediği gibi kucaklar götürür..
    CBR 600F Honda,

UFUK AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben daha yeniyim öyle çalmak kolay mı o kadar?

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı UFUK AYDIN adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben daha yeniyim öyle çalmak kolay mı o kadar?
    tabiki.. abi bu işin şakası yok.. birkaç dakika içerisinde motorunu bıraktığn yerde bulamayabiliyorsn..
    CBR 600F Honda,

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    bi kamyonluk ısı war tuttmumu goturuo vicdansızlar

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genede kilit takmak da fayda var. nedemiş atalarımız "sen eşeğini sağlam kazığa bağla, hırsız çalarsa çalsın." eee çoğumuzda çin malı motor olduğuna göre ve eşekten farksız olduğuna göre sağlam bi' kazık şart. gerçi motorları alırken kazığı vermişlerdi ama
    "İnsanların sizden neler beklediği değil, sizin kendinizden neler beklediğiniz önemlidir." N.F.ERES

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    kesilmez kilit yoktur, hırsız her güvenlik önlemini geçebilir. maksat adamı uğraştırmak vede caydırmak. mesela bakın ben ne yapıyorum:

1) ön tekere disk kilidi takıyorum
    2) arka tekere zincir kilit takıyorum
    3) 35ytlye alarm aldım bağladım
    4) direksiyonu kitliyorum
    5) motorumda immobilizer var düz kontakla vs çalışmıyor
    6) benzin vanasını kapatıyorum
    7) branda örtüyorum
    8) apartmanın arkasına görünmez yere koyuyorum
    9) motoru viteste ve acil stop düğmesi kapalı durumda bırakıyorum.
    10) full çalınmalı kasko yaptırdım
    11) motorum 250kg, öyle kaldırılıp götürülmez

bütün bunlar hırsızın geçebileceği şeyler ama hepsi bir arada olduğu için çok zamanını alacaktır. hepsini aynı anda yapıyorum hiçbiri maliyeti olan şeyler değil. adam uğraşmaz çalmakla yani. en azından bikaçını alışkanlık haline getirseniz yeter.
    gece dışında gittiğiniz yerlerde motorunuzu parkettiğinizde disk kilidini takmasanız bile MUTLAKA DİREKSİYONU KİTLEYİN. böylece debriyajı sıkıp sürükleyerek götüremezler. (en çok böyle hırsızlık yapılıyor)

afedersiniz, eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın. yoksa üzülürsünüz... biraz paranoyaklıkta yarar var.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    kiliti yapan da insan kıran da insan. oksijenle keser filan ama bi yolunu bulur.

kesilmeyen kilit yoktur ama zor kesilen kilit olabilir
    ben 2 kilit kullanıyorum biraz caydırıcı olabilir diye. iyi bi kilide güvenip çaldırmaktansa 10 kilit takarım hepsini açması zaten 1 saat sürer.

bi de scooter cup gibi 100kg civarı motorları kilitle sabit bi yere kitlemek en iyisi. kaldırıp götürdükten sonra motoru kilitle donatsanız adam götürdüğü yerde itina ile açar
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı
    kesilmez kilit yoktur, hırsız her güvenlik önlemini geçebilir. maksat adamı uğraştırmak vede caydırmak. mesela bakın ben ne yapıyorum:

1) ön tekere disk kilidi takıyorum
    2) arka tekere zincir kilit takıyorum
    3) 35ytlye alarm aldım bağladım
    4) direksiyonu kitliyorum
    5) motorumda immobilizer var düz kontakla vs çalışmıyor
    6) benzin vanasını kapatıyorum
    7) branda örtüyorum
    8) apartmanın arkasına görünmez yere koyuyorum
    9) motoru viteste ve acil stop düğmesi kapalı durumda bırakıyorum.
    10) full çalınmalı kasko yaptırdım
    11) motorum 250kg, öyle kaldırılıp götürülmez

bütün bunlar hırsızın geçebileceği şeyler ama hepsi bir arada olduğu için çok zamanını alacaktır. hepsini aynı anda yapıyorum hiçbiri maliyeti olan şeyler değil. adam uğraşmaz çalmakla yani. en azından bikaçını alışkanlık haline getirseniz yeter.
    gece dışında gittiğiniz yerlerde motorunuzu parkettiğinizde disk kilidini takmasanız bile MUTLAKA DİREKSİYONU KİTLEYİN. böylece debriyajı sıkıp sürükleyerek götüremezler. (en çok böyle hırsızlık yapılıyor)

afedersiniz, eşeğinizi sağlam kazığa bağlayın. yoksa üzülürsünüz... biraz paranoyaklıkta yarar var.

Kolayı var...

Kibrit kutusu büyüklüğünde C4 tipi patlayıcı alınır.
    Daha sonra bahsedilen motorun yanına konulur.

İş bittikten sonra, ne motor kalır , ne alarm , ne cam , ne çerçeve...

Abi , şaka biryana ; gerçekten güvenlik sistemin süper ama bu sistemi :
    dükkana 5 dk girip çıkacam demeden önce yapamazsın.
    Sadece kapıdayken çalınmaz.

Onun haricinde yine tehlike devam eder...diye düşünüyorum...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    memin1857, abi güzel önlemler.. çok zor bir ihtimal senin motorla uğraşmaları.. imkanlar dahilinde full güvenlik denen şey bu olsa gerk.. en çokta immobilizer özelliğini tuttum.. bu sistem her motora olurmu?_?
    CBR 600F Honda,

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    yok be abi 6 kişi gelsinler senin motorun üstüne senide koyup götürürler valla
    ama harbiden en sağlam kazık seninki galiba harbi tuttum abi bakkala falan girerken bunların hepsini takmıyon dimi bi tek direksiyon kilidini kullanıyon
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    motorun selesinin altına uyduruk bir cep telefonu saklayın ..gözükmicek bi yere tabi ...şarjı telefona takın ve aküye bağlayın bölelikle hep şarjda kalacak...sonra gidip bir hazır kart alın....takın.....

her hangi bir şekilde motor çalındığında polise gidin ve telefon numarasını verin 10 dk içinde 5 metre farkla motorunuzun yerini söliceklerdir.....beraber gidip alırsınız.......adamlar telefonu bulmadan yapmanız lazım bu arada.....
    [B]Md[/B]

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    motorun selesinin altına uyduruk bir cep telefonu saklayın ..gözükmicek bi yere tabi ...şarjı telefona takın ve aküye bağlayın bölelikle hep şarjda kalacak...sonra gidip bir hazır kart alın....takın.....

her hangi bir şekilde motor çalındığında polise gidin ve telefon numarasını verin 10 dk içinde 5 metre farkla motorunuzun yerini söliceklerdir.....beraber gidip alırsınız.......adamlar telefonu bulmadan yapmanız lazım bu arada.....
    Bu arada hiç aramayan münasebetsizin biri halini hatırını sormak için arayıp hırsızı uyandırmaz inşallah....
    Şaka bir yana bu durumda bu iş için ayrı bir hatta almak gerekecek herhalde... fakat öneri biraz pahalıya malolsada mantıklı görülüyor. tabii dediğn gibi elini çabuk tutup hırsız telefonu bulmadan davranmak koşuluyla.

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı VOYAGER adlı üyeden alıntı
    Bu arada hiç aramayan münasebetsizin biri halini hatırını sormak için arayıp hırsızı uyandırmaz inşallah....
    Şaka bir yana bu durumda bu iş için ayrı bir hatta almak gerekecek herhalde... fakat öneri biraz pahalıya malolsada mantıklı görülüyor. tabii dediğn gibi elini çabuk tutup hırsız telefonu bulmadan davranmak koşuluyla.
    abi pahalı değil yaaa...2. el uyduruk bi telefonu 30 YTL ye alırsın hat dediğin zaten 16 YTL......giden motoru düşünürsen bence komik bi rakkam.....telefon numarasını kimseye vermemeni tavsiye ederim......

BİLGİ bu arada aynı sistemleri arabalara yapan firmalar var..internet üzerindende sana arabanı takip ettiriyorlar..hatta arabayı çalıştırıp stop ettirebiliyorsun bazılarında arabayı arayıp hırsızla konuşabiliyorsun..Bkz. Araç takip sistemleri....tabi arabada saklamak çok daha kolay..fiyatı 200 Euro sanırım.....aylıkta bişisi var....

hırsıza engel olamassın en ama gideni bulursan ne mutlu sana.....
    [B]Md[/B]

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    bunun gibimi

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Burda bişey unutuluyor teldeki şarj doldumu şarj etmeyi kesiyor ama hiç konuşulmıyacağı için cep zaten 3-5 gün gider güzel fikir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler