Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

15.000 TL ye kadar artçılı uzun yolda problemsiz motor tavsiyeleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi geceler arkadaşlar,
    Başlıkta da belirttiğim o bütçe ile tecrübe edindiğiniz motor tavsiyelerinizi değerlendirmek isterim,
    Kendi başıma karar vermek gerçekten zor iş, kullanan kişilerden bilgi edinmek daha isabetli olur,

Artçılı olacağı için arka selenin de rahat olmasını istiyorum,

Önceliğim 0 km,Bu yüzden tercihlerim 250cc de oluyor mecburen,

Scooter, cruiser ve Çin marka düşünmüyorum,

Suzuki Inazuma da yoğunlaşmıştım fakat servis ağı sorunundan dolayı çok düşündürüyor,Bulunduğum ilde bayisi-servisi yok,

Servis olayı ilerde bana sorun çıkartır mı bilmiyorum,

Kısacası uzun yolda bana ve artçıma sıkıntı yapmadan önerebileceğiniz motorlar nelerdir,

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ben artçı ve kendi konforum için inazuma yı seçmiştim. Memnunum. Sıfır sorun. Mükemmel konfor.

adem80
    Inazuma yı bende çok beğendim ama dediğim gibi servis olayı sıkıntı,
    En basitinden 1000 km bakımı için Zonguldak tan Ankara ya gitmek pek mantık işi gelmedi bana ki daha bunun ufak tefek sıkıntıları olacaktır,
    Inazumanın özellikle yeni çıkacak olan F modelini de çok beğendim,
    Beyaz Inazuma ve beyaz çantalar çok şık durur gerçekten,,,

Yamaha Fazer600 ABS

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Fazer600 ABS
    Hocam o bütçemi aşıyor malesef,
    Zaten ilk başta 10.000 TL idi 15.000 maximum olur benim için,,,

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Dıgerlerinın servısı olsa bıle ınazuma kadar mukemmeli bu sınıfta yok .Honda ,yamaha harıc dıgerlerinin servısıde bısıkletcıden farkı nedır onuda anlamıs degılım.bence suzukı servıs yazın google a buyuk ıhtımal yakınlarda suzukı fırmasıyla anlaşmıs aynı ayar bır servıs bulursunuz dıye dusunuyorum

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alırım bi Yamaha Fazer 6 dünyayı gezerim, tamda bütçenizin motoru şöyle 2006 - 2007 model tadından yenmez

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Uzun yol ve konfor deyınce zaten ilk seçenek bencede ınazuma.Ama yedek parçaları biraz tuzlu

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Uzun yolda artçılı 250cc motosiklet kullanılmaz... Kullanilir diyen de çok fedakarlik ediyordur kendinden. Tek basima yeri geldiğine çift silindir 50hp civari motosiklet bile bazen acaba diye düşündürürken 250cc çok yetersiz kalir. Uzun yolda ihtiyacin olan en önemli şey güçtür hele artçili kullanıyorsanız. İkinci el çift silindir, dört silindir bilindik modeller is görür. Ben olsam fz1 Fazer ve vfr800 bakarım.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Uzun yolda naked Motor bir sure sonra işkence oluyor ikinci el Yamaha xj6 diversiyon onerebilirim Forumdan mehmetenis vardi 2011 model 16 gibi istiyordu galiba pazarlık edip 15 e alınabilir veya belki borclanilabilir..
    Motoru cok cok guzel temizdi ..
    hem güç var hem tork hem de oturuş pozisyonu çok rahat..

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dıgerlerinın servısı olsa bıle ınazuma kadar mukemmeli bu sınıfta yok .Honda ,yamaha harıc dıgerlerinin servısıde bısıkletcıden farkı nedır onuda anlamıs degılım.bence suzukı servıs yazın google a buyuk ıhtımal yakınlarda suzukı fırmasıyla anlaşmıs aynı ayar bır servıs bulursunuz dıye dusunuyorum
    Baktım da otomobil için var en yakın servis, o bile 150 km uzakta,
    Bulunduğum il zonguldak,buralarda motosiklet kullanımı pek yaygın olmadığından servisler ve bayilikler çok yetersiz,
    Inazumayı beğendim gerçekten,,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırım bi Yamaha Fazer 6 dünyayı gezerim, tamda bütçenizin motoru şöyle 2006 - 2007 model tadından yenmez
    Tavsiyeni inceleyeceğim,
    Bu FZ6 ile FZ6 FAZER arasındaki fark var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda artçılı 250cc motosiklet kullanılmaz... Kullanilir diyen de çok fedakarlik ediyordur kendinden. Tek basima yeri geldiğine çift silindir 50hp civari motosiklet bile bazen acaba diye düşündürürken 250cc çok yetersiz kalir. Uzun yolda ihtiyacin olan en önemli şey güçtür hele artçili kullanıyorsanız. İkinci el çift silindir, dört silindir bilindik modeller is görür. Ben olsam fz1 Fazer ve vfr800 bakarım.
    Hocam ben şuan da 250cc kullanıyorum,
    Dediğiniz motorlar da çok güzel ama direk 1000 cc ye geçmek henüz istemiyorum,
    1000cc alacak olsam Honda CBF 1000 almayı çok isterdim açıkçası,

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Cbf 500 alırsan rahat edersin diyorlar fiyatları da 10bin civarı
    oenaj bunu beğendi.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    kle 500 , cbf 500 , inazuma

İlla servis diyorsanız hondadan başka marka almayacaksınız yoksa diğer markaların servisleri yaramaz .
    oenaj bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    İkinci el temiz kawasaki kle 500 senin işini tam görür. Enduro olduğu için biraz arazi yoluna da gider.
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...l?id=201438377
    oenaj bunu beğendi.

Teşekkürler,
    Tavsiyelerinizi inceleyeceğim,
    Honda CBF 500 güzel gibi görünüyor,
    Yamaha FZ6 da çok hoşmuş,

Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Gene transalp diyeceğim ama bu fiyat bandında ikinci el, sağlam, transalp tarzı motorlar bulabilirsin.

Sıfır diye bence de 250'ye tav olma, uzun yolda, artçılı yorar. En az 500lük, en az çift silindirli, beygirden ziyade torku yüksek kalıplı(touring/sport touring tarzı) motorlar daha güvenli ve rahat olur. Adı sanı belli, kendini ıspatlamış bir marka/model de ikinci elde sorun çıkarmaz. Tavsiyem bu yönde.

Alıntı Dusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene transalp diyeceğim ama bu fiyat bandında ikinci el, sağlam, transalp tarzı motorlar bulabilirsin.

Sıfır diye bence de 250'ye tav olma, uzun yolda, artçılı yorar. En az 500lük, en az çift silindirli, beygirden ziyade torku yüksek kalıplı(touring/sport touring tarzı) motorlar daha güvenli ve rahat olur. Adı sanı belli, kendini ıspatlamış bir marka/model de ikinci elde sorun çıkarmaz. Tavsiyem bu yönde.
    İşte insan 2. ele güvenemiyor,
    Yani rodajı nasıl yapılmıştır, motor zorlanmış mıdır, yan yatma kaza vs varmıdır tam güvenilmiyor,
    Tercihim japondan yana zaten,
    Tip olarak SYM Wolf 250 nin tipi çok hoşuma gitti,
    Ama SYM hakkında yeterli bilgim yok,
    SYM 250 başlığını incelediğimde sıkıntıları var gibi,,,

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Tam benim cevabını aradığım soruyu sormuşsun üstad!Şimdi bende ilk r25 i inceledim ama hanım beğenmedi sonra 250 sl derken en son inazumayı beğendik.Şu an fuarı bekliyorum orda İNAZUMA F olacak ona da baktıktan sonra seçim yapacağım.Bütçemiz aynı gibi sende inazuma f modelini incele kardeşim.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam benim cevabını aradığım soruyu sormuşsun üstad!Şimdi bende ilk r25 i inceledim ama hanım beğenmedi sonra 250 sl derken en son inazumayı beğendik.Şu an fuarı bekliyorum orda İNAZUMA F olacak ona da baktıktan sonra seçim yapacağım.Bütçemiz aynı gibi sende inazuma f modelini incele kardeşim.
    İnazuma f modelini bende çok beğendim,
    R25 de güzel ama artçı için uygun değil,arka selesi iyi değil, ama tip olarak harika R25,
    Inazumanın tek sıkıntısı yakınlarımda servisi olmaması,,,

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kawasaki Kle 500.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)