Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Led vites göstergesi ebay

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Linkte ki ilanda universal demiş ama yine de sizin görüşlerinizi almak istiyorum. Bu ürünü honda cbr 250 ye uydurabilir miyim? Kullanan var mı?

http://www.ebay.com/itm/Special-6-Sp...312e1f&vxp=mtr
    namk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    evet uyumlu,

Hatta cbr 600RR ve F modellerinede monte edenlerini görmüştüm...
    KaanD bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Amatör bir kullanıcının tasarlayıp yaptığı sayacın ticari şeklidir.
    Bir mıknatıs ve karşısına konan iki sensörle yukarı/aşağı hareketi sezip vites sayar.
    Satıcı yalan da atmış, speedo/tacho sinyaline göre daha hızlı gösterir diye ama böyle bir bağlantı ucu yok.
    Püf noktası hangi vitesde kontağı kapatırsanız o viteste açmazsanız doğru göstermeyecektir çünkü orjinalden vites sayacı olan motorlarda dişli kutusunda mekanik bir düzenekle elektrikli gösterim yapılmaktadır.
    Hemen her vitesli motora takılabilir, forumda yapanlar mevcut..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ne gerek var yav

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gerek var yav
    Cidden ne gerek var, 5 rakamı aklında tutamıyacaksan yola gitme gibi birşey geliyor benimde aklıma.
    ergün1968 bunu beğendi.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ben motorumun hangi devirde hangi hizda kacinci viteste oldugunu rahatca hissediyorum. Devirler arasi hiz sinirlarini falan hepsini ogrendim bir sure sonra otomatik olarak alisiyorsun.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Heves edersin takarsın. 40 tl'ye
    2 hafta sonra bakmazsın bile yüzüne

Her türlü motora uyuyor bunlar. Şanzuman ile hiç bağlantısı olmuyor. Vites pedalına bir, bir de şaseye yapıştırıyorsun. Bunlar karşılıklı manyetik olarak inip kalktıkça artırıyor veya azaltıyor.
    fearlesboyy ve KaanD bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Püf noktası hangi vitesde kontağı kapatırsanız o viteste açmazsanız doğru göstermeyecektir .....
    ...
    Bu kısım Tam olarak öyle değil. Aslında doğrusunuz ama vites durumunu basitçe düzenlemek için motor kadranındaki boş vites göstergesine/ışığına bu alacağınız vites göstergesinin beyaz kablosunu bağlamanız yeterli. Vitesi boşa aldığınızda gösterge de direkt sıfıra düşecektir. Benim gibi motoru park haline aldığında boş viteste bırakanlar için uygun bir çözüm aslında. Çalıştırırken boş viteste ya da debriyaj çekili olarak çalıştırma zorunluluğu var motorumda, ben boş viteste çalıştırıp motor ısınırken ekipmanlarımı giyiyorum.

Motora yeni başlayanlar için vites göstergesinin olması çok büyük rahatlık sağlıyor. Tabi sonradan alışıyorsunuz devire, hıza, vites göstergesi olmamasına. Ama haftada 1 de olsa ihtiyaç duyulduğunda hangi viteste olduğunuzu görmek yine de büyük rahatlık.
    KaanD bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    bunlardan birini 250cc cbr'de vardı. markası bumu bilmiyorum. ama hız ölçüyor ona göre yapıyor.
    hatta 1.viteste 60 ile zorlamıştım motoru 2.vites gösteriyor du
    yazılım tamamen hatalı para vermene değmez bence.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yeni başlayanlar için boşu bulmak zor oluyor tabi ama park ederken hep düşür bire hep birde bırak, bulman rahat olur, şunu da belirteyim,
    yavaşladığında veya duracağın zaman vitesi düşür öyle dur, atıyorum üçüncü viteste debriyajı çekip durma, durduğu yerde vites zor geçer, hareket halinde olması lazım, birde kaliteli bir yağ kullanırsan vites geçişlerin daha da rahatlar
    KaanD bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden ne gerek var, 5 rakamı aklında tutamıyacaksan yola gitme gibi birşey geliyor benimde aklıma.
    Aniden yavaşlamak/durmak gerektiği zamanda frenledikten sonra hangi viteste olduğumu bulmak zor oluyor,tekrar boşa at vs uzun iş

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Universal Digital Neutral Gear Indicator for Motorcycle diyerek youtube de montajini gorebilirsiniz
    ellaksakir ve KaanD bunu beğendiler.

Motosikleti
    du bakim kaçıncı vitesteyim derken önüne zıplayan insanları görmezsen sıkıntı olabilir.
    bence hiç uğraşma.
    bence gerekmedikçe göstergeye bile bakmamak gerek, sonuçta o hızı, titreşimi hissediyorsun, bi yerden sonra refleks haline gelmeli motosiklet kullanmak.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    du bakim kaçıncı vitesteyim derken önüne zıplayan insanları görmezsen sıkıntı olabilir.
    bence hiç uğraşma.
    bence gerekmedikçe göstergeye bile bakmamak gerek, sonuçta o hızı, titreşimi hissediyorsun, bi yerden sonra refleks haline gelmeli motosiklet kullanmak.

1)Algılamanızda bir sıkıntı yoksa konunun vites göstergesi kullanmanın gerekli/güvenli olup olmadığını tartışmak olmadığını anlarsınız.

2)siz daha motor nasıl çalıştırılır bilmiyorken ben trafikte motor kullanıyordum,reflekslerimi ve kullanacağım ekipmanı sorgulamak size düşmez.

3)uzun yolda zaten motorla başbaşa olduğumdan hangi viteste hangi devirde olduğumu sadece yola bakarak anlayabiliyorum. Sorun şehiriçinde,acaba nerden yola cisim çıkacak,hangi bayan şoför ayna kullanmayı bilmediği için kavşakta üzerime çıkacak vs derken düşündüğüm son şey kaçıncı viteste olduğum. Bunu da hafif debriyajda gaz açarak anlıyorum baktım makina gaz yemiyor vites küçültüyorum ama bunu yapmak yerine böyle basit bir cihazdan yardım almak tercihimdir.
    gursus bunu beğendi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Hacı abi arkadaşa kızmışsın ama sonuna kadar haklı. Ama sende haklısın. Ben bile döner şanzımanlı motor kullanıyorum yani 1-2-3-4-5 diye gidiyior 1-n-2-3-4-5 değil, ben bile düz yolda giderken bile birisi atlayınca yola ani yavaşlamada kaçıncı vitesde olduğumu unutuyorum bazen. Bizim çinmalı cg lerde var çok şükür ki var. Bence ne gerek yok denilecek kadar yabana atılacak kadar bi alet, nede yav olmasın arkadaşım onsuzda süreriz denilecek bir alet. Olursada iyi olmazsada. Ama bazen üstte arkadaş yazmış aa dur kaçıncı vitesdeyim bir bakim bu olaya bakarken çok kötü şeyler gelişebiliyor ama bunu şöyle de açabiliriz ulan o kadar bastık kaçla gidiyoz acaba derken bi bakmak bile bizim sn mize mal olur. Yani refleks inize güveniyorsanız ve gerçekten de uzun süreli bir motor tecrübenizde varsa bu sizin için devede kulak kalır. Özeten olması bence lazım. Fazla özellik göz çıkarmaz :D

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Yeni başlayan bir kullanıcının vitesle işi olabilir fakat ileride inanın hiç mi hiç ihtayıcınız olmuyor,Aracın gidişi zaten hangi vites aralığında olduğunu belli ediyor,
    Ben yıllardan beri otomobil ve motor kullanırım bugüne kadar her ikisinde de vites kaçtaymış diye bakma ihtiyacı duymadım.
    Zamanla tercübe edindikçe reflekslerimizin yaptığı hareketler haline gelen bir alışkanlık,
    Mesela,yürürken sol ayağımı attım şimdi sağ ayağımı mı atacağım diye düşünüyor musunuz?

Motosikleti
    Alıntı KaanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1)Algılamanızda bir sıkıntı yoksa konunun vites göstergesi kullanmanın gerekli/güvenli olup olmadığını tartışmak olmadığını anlarsınız.

2)siz daha motor nasıl çalıştırılır bilmiyorken ben trafikte motor kullanıyordum,reflekslerimi ve kullanacağım ekipmanı sorgulamak size düşmez.

3)uzun yolda zaten motorla başbaşa olduğumdan hangi viteste hangi devirde olduğumu sadece yola bakarak anlayabiliyorum. Sorun şehiriçinde,acaba nerden yola cisim çıkacak,hangi bayan şoför ayna kullanmayı bilmediği için kavşakta üzerime çıkacak vs derken düşündüğüm son şey kaçıncı viteste olduğum. Bunu da hafif debriyajda gaz açarak anlıyorum baktım makina gaz yemiyor vites küçültüyorum ama bunu yapmak yerine böyle basit bir cihazdan yardım almak tercihimdir.
    2. maddeye takıldım ben.
    beni tanımıyosun acaba nerden biliyosun senden iyi olup olmadığımı?
    ayrıca ben sorgulamadım sadece tavsiyede bulundum, beğenmiyorsan görmezden gelip geçebilirsin, sataşmana lüzum yok.
    mehmetenis arkadaşımız çok güzel bi örnek vermiş, onu dinlemelisin.
    son olarak şunu da diyim, vites göstergesi takmayı düşünen biri acaba ne kadar motora hakim olabilir ki?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    ....
    son olarak şunu da diyim, vites göstergesi takmayı düşünen biri acaba ne kadar motora hakim olabilir ki?
    Bu cümleye kadar gayet mantıklı gidiyordunuz. Bu cümle tüm haklılığınızın bir kenara atılma sebebidir benim için. Bu nasıl bir mantıktır ki "gösterge takma" olayını " motor hakimiyetSİZliğine" bağladınız.

" Motora hakim motorcular bir çok motorda zaten varolan vites göstergelerini söküyorlar/sökmeliler bu hakmiyeti belirtmek/göstermek için""
    Yani siz öyle(bana göre düz/basit) bir çıkarım yapmışsınız ki ben de sizin mantıkla gidince böyle bir çıkarım yapabiliyorum!! Size mantıklı geldi mi bu yazdığım? Tamam, arkadaş biraz fevri bir çıkış yapmış, ancak siz de ilk mesajınızda "ne gerek var yav" diyerek gerçekten de gereği olmayan/konuyla alakasız bir yorum(yorum da denmez ya..) yapmışsınız, keza sizden sonraki yazan arkadaş da bence bir miktar öyle yapmış. 2. mesajınız da konuyla ancak kısmen alakalı. Konu takılıp takılamayacağı, gerekliliği değil.

Burda durum zaten bin türlü şeyle meşgul olan beyni, aradan düşünecek ufak bir eleman çıkartarak dahi de olsa bir miktar rahatlatmak ve dikkatin yola daha çok verilmesini sağlamak. Bunu da bir vites göstergesi takarak yapabilir misiniz, evet yapabilirsiniz. Bu ürün honda cbr 250 ye uydurulabilir mi, evet uydurulabilir.
    ahmetunuver ve KaanD bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cümleye kadar gayet mantıklı gidiyordunuz. Bu cümle tüm haklılığınızın bir kenara atılma sebebidir benim için. Bu nasıl bir mantıktır ki "gösterge takma" olayını " motor hakimiyetSİZliğine" bağladınız.

" Motora hakim motorcular bir çok motorda zaten varolan vites göstergelerini söküyorlar/sökmeliler bu hakmiyeti belirtmek/göstermek için""
    Yani siz öyle(bana göre düz/basit) bir çıkarım yapmışsınız ki ben de sizin mantıkla gidince böyle bir çıkarım yapabiliyorum!! Size mantıklı geldi mi bu yazdığım? Tamam, arkadaş biraz fevri bir çıkış yapmış, ancak siz de ilk mesajınızda "ne gerek var yav" diyerek gerçekten de gereği olmayan/konuyla alakasız bir yorum(yorum da denmez ya..) yapmışsınız, keza sizden sonraki yazan arkadaş da bence bir miktar öyle yapmış. 2. mesajınız da konuyla ancak kısmen alakalı. Konu takılıp takılamayacağı, gerekliliği değil.

Burda durum zaten bin türlü şeyle meşgul olan beyni, aradan düşünecek ufak bir eleman çıkartarak dahi de olsa bir miktar rahatlatmak ve dikkatin yola daha çok verilmesini sağlamak. Bunu da bir vites göstergesi takarak yapabilir misiniz, evet yapabilirsiniz. Bu ürün honda cbr 250 ye uydurulabilir mi, evet uydurulabilir.
    ben alakasız yorum attıysam sen neden bana laf sokma çabasındasın, bu da alakasız bir yorum değil mi?

Motosikleti
    Dominar D400
    ben alakasız yorum attıysam sen neden bana laf sokma çabasındasın, bu da alakasız bir yorum değil mi?
    Halen aynı tutum, üstüne yanlışınızı kabul etmek yerine başka konuya sarma durumu... size en iyi cevabı yine siz vermişsiniz, her ne kadar dediğinizle yaptığınız çelişiyor olsa da:
    ...
    beğenmiyorsan görmezden gelip geçebilirsin, sataşmana lüzum yok.
    ...
    Tekeriniz düz bassın.
    Not:Konu sahibinden bu "konuyla alakasız" mesajım için özür dilerim,bu konuya yazacağım son mesajımdır.
    ahmetunuver ve KaanD bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)