Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Led vites göstergesi ebay

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayan bir kullanıcının vitesle işi olabilir fakat ileride inanın hiç mi hiç ihtayıcınız olmuyor,Aracın gidişi zaten hangi vites aralığında olduğunu belli ediyor,
    Ben yıllardan beri otomobil ve motor kullanırım bugüne kadar her ikisinde de vites kaçtaymış diye bakma ihtiyacı duymadım.
    Zamanla tercübe edindikçe reflekslerimizin yaptığı hareketler haline gelen bir alışkanlık,
    Mesela,yürürken sol ayağımı attım şimdi sağ ayağımı mı atacağım diye düşünüyor musunuz?
    4 bin km motor kullandıktan sonra ben varolan vites göstergesine bakmıyorum bile. Ama arabada durum farklı Bazen vitesi 4 de unutuyorum işe giderken, bi bakıyorum vites 4 de kalmış. Hız 120 civarı olunca rahatsızlık vermiyor benim araba 4. viteste. Büyütsene lan vitesi iletisini 160 la giderken alıyorum motorun homurtusundan. Arada bakmakta fayda var yani.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 bin km motor kullandıktan sonra ben varolan vites göstergesine bakmıyorum bile. Ama arabada durum farklı Bazen vitesi 4 de unutuyorum işe giderken, bi bakıyorum vites 4 de kalmış. Hız 120 civarı olunca rahatsızlık vermiyor benim araba 4. viteste. Büyütsene lan vitesi iletisini 160 la giderken alıyorum motorun homurtusundan. Arada bakmakta fayda var yani.
    Diyorum ya TERCÜBE, Zamanla inanın arabanın vitesi de çok önemli olmuyor,

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Diyorum ya TERCÜBE, Zamanla inanın arabanın vitesi de çok önemli olmuyor,
    Tecrübe mi? 2006 da sıfıraldığım araba 240 bin kmde, ondan önceki 2004 focusu, 2000 clioyu, 95 ve 97 şahini, 2001 accenti saymıyorum bile. Tecrübe değil hocam, teknoloji ilerliyor. 4. Viteste 120 yaptığımda arabam 3 bin 5 yüz d/d yi yeni bulmuş oluyor, vites aralıkları uzun. Hissettirmiyor vitesin 4 de kaldığını, yoksa bi clio symolüm vardı, 4. vites 100 km hızda bitiyordu. Focusta 160 km hızda hala bitmiyor, sadece büyüt artık tork ve hp eğrisi düşmeye başladı diyor araba o kadar.
    mehmetenis bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen aynı tutum, üstüne yanlışınızı kabul etmek yerine başka konuya sarma durumu... size en iyi cevabı yine siz vermişsiniz, her ne kadar dediğinizle yaptığınız çelişiyor olsa da:

Tekeriniz düz bassın.
    Not:Konu sahibinden bu "konuyla alakasız" mesajım için özür dilerim,bu konuya yazacağım son mesajımdır.
    eyvallah da hala neden laf sokmaya çalıştığınız anlayamadım.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe mi? 2006 da sıfıraldığım araba 240 bin kmde, ondan önceki 2004 focusu, 2000 clioyu, 95 ve 97 şahini, 2001 accenti saymıyorum bile. Tecrübe değil hocam, teknoloji ilerliyor. 4. Viteste 120 yaptığımda arabam 3 bin 5 yüz d/d yi yeni bulmuş oluyor, vites aralıkları uzun. Hissettirmiyor vitesin 4 de kaldığını, yoksa bi clio symolüm vardı, 4. vites 100 km hızda bitiyordu. Focusta 160 km hızda hala bitmiyor, sadece büyüt artık tork ve hp eğrisi düşmeye başladı diyor araba o kadar.
    Üstat bu kadar araç tecrübesinden sonra aracın hangi hızda hangi vitesi istediği veya durduğunuzda aracı birinci vitese almak gibi basit şeyleri unutmak bana birazcık garip geldi ama insanlık hali olabilir tabi ki,
    biz eğitimlerde ilk öğrettiğimizdir aracı durdurduğunuzda hemen el freni çekilecek ve 1.vitese alınacak. Çalıştırırken de vitese bakılmaksızın debriyaja basarak çalıştırılacak. Bu ilk kural.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Üstat bu kadar araç tecrübesinden sonra aracın hangi hızda hangi vitesi istediği veya durduğunuzda aracı birinci vitese almak gibi basit şeyleri unutmak bana birazcık garip geldi ama insanlık hali olabilir tabi ki,
    biz eğitimlerde ilk öğrettiğimizdir aracı durdurduğunuzda hemen el freni çekilecek ve 1.vitese alınacak. Çalıştırırken de vitese bakılmaksızın debriyaja basarak çalıştırılacak. Bu ilk kural.
    Umursamıyorum ki üstat Yüksek viteste bırakmam, illa düşürürüm vitesi. Hatta hızla orantılı düşürürüm, 5 den 1 e doğru her vitese geçiririm duracağımda, ama yükseltmeyi unutuyorum arada. Geçen denedim, 3. viteste 145 e dayandı, sonra vites istedi araba. Önceki arabalar vites istiyordu, bende ona göre vites atıyordum, bu zıkkım 4. vitesten sonrasını sormuyor kolay kolay. Hatta 4. viteste 100 km ile giderken torku falan yeni kendine gelmiş oluyo, bazen bilerek yükseltmiyorum ama çoğunlukla unutuyorum. Ama motorda unutmuyorum, zaten unutturmuyo meret. İlerde 600 cc üzeri birşey alınca bakacaz, belki onda da unuturum

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    yeni başlayan arkadaşlar için ideal olmaz.
    yeni başlayan arkadaş 5 yaşında ki çocuk gibidir. nasıl başlarsa öyle devam eder.
    vites göstergesiz giderek, " sesi " algılar ve buda ne zaman attıracağını git gide gide düzeltir.
    örneğin; nasıl direksiyon dersinde ( araba ) devire bakma diyorlarsa, öyle alışırsan öyle gider diyorlarsa bu işte böyle.
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni başlayan arkadaşlar için ideal olmaz.
    yeni başlayan arkadaş 5 yaşında ki çocuk gibidir. nasıl başlarsa öyle devam eder.
    vites göstergesiz giderek, " sesi " algılar ve buda ne zaman attıracağını git gide gide düzeltir.
    örneğin; nasıl direksiyon dersinde ( araba ) devire bakma diyorlarsa, öyle alışırsan öyle gider diyorlarsa bu işte böyle.
    şunu bi anlatamadım ya, eyvallah kardeşim.

Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunu bi anlatamadım ya, eyvallah kardeşim.
    Bana göre bahsettiğim vites göstergesi devir saatinden daha gerekli ve kullanışlı. Zaten devir saatine bakıp 'aa 5.000 d/d olmuş bir vites atayım' diyen biri bence 100 metre bile gidemez motorla.devir saati olmasa da olur yani.

Ama siz 'çok profesyonel' motorcusunuz lütfen böyle benim gibi acemilerin kullanacağı ekipmanları kullanmayın. Bazı makinalarda orijinal gösterge tablosuna koyuluyor. Mesela bmw s1000rr da vites göstergesi bulunduğu için bmw şirketine ne gerek var böyle şeylere diyerek dava açabilirsiniz. Birkaç sene sabrederseniz böyle bi davada müvekkilim olarak sizi temsil edebilirim.

Konu da iyi niyetli olarak yorum yapan,bildiklerini paylaşan herkes teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı KaanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre bahsettiğim vites göstergesi devir saatinden daha gerekli ve kullanışlı. Zaten devir saatine bakıp 'aa 5.000 d/d olmuş bir vites atayım' diyen biri bence 100 metre bile gidemez motorla.devir saati olmasa da olur yani.

Ama siz 'çok profesyonel' motorcusunuz lütfen böyle benim gibi acemilerin kullanacağı ekipmanları kullanmayın. Bazı makinalarda orijinal gösterge tablosuna koyuluyor. Mesela bmw s1000rr da vites göstergesi bulunduğu için bmw şirketine ne gerek var böyle şeylere diyerek dava açabilirsiniz. Birkaç sene sabrederseniz böyle bi davada müvekkilim olarak sizi temsil edebilirim.

Konu da iyi niyetli olarak yorum yapan,bildiklerini paylaşan herkes teşekkür ederim.
    tamam hocam sen en iyisisin, en iyi firmalar vites göstergesi koyan firmalar.
    oldu mu?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)